Cryptocoryne wendtii 'Mi Oya'



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Cryptocoryne wendtii 'Mi Oya'

Odoslaťod D.D. » 10 Nov 2010 23:48 pm

Ma niekto skúsenosti s touto rastlinou.Podľa toho čo som čítal mala bi byť nenáročná.Zaujímalo by ma či niečo ma vplyv na jej zafarbenie.Na iných weboch píšu viac-menej to isté ale väčšinou ide len o dohady.To jest ako klasická wendtii.
Obrázok používateľa
D.D.
 
Príspevky: 295
Obrázky: 9
Založený: 31 Mar 2009 14:52 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Re: Cryptocoryne wendtii 'Mi Oya'

Odoslaťod Giftzahn » 11 Nov 2010 09:50 am

D.D. napísal:Ma niekto skúsenosti s touto rastlinou.Podľa toho čo som čítal mala bi byť nenáročná.Zaujímalo by ma či niečo ma vplyv na jej zafarbenie.Na iných weboch píšu viac-menej to isté ale väčšinou ide len o dohady.To jest ako klasická wendtii.


jj, je to vdacna rastlinka, vyskyt je podla dostupnych udajov (fy. Tropica) je v len rieke Mi-Oya (cize endemit) ... je to jedna s relativne pomaly rastucich kryptokoryn s hnedo-cervenymi listami ktore su "zvlnene,hrbolate" netusim ako to lepsie popisat :roll: teploty potrebuje standardne a nevadia je ani vyssie teploty 30C ... narocna nie je ... akurat ako vsetky kryptokoryny ma rada klud a nejake to vyzivnejsie dno ...

inak bezne ju ma v ponuke fy. Tropica v kosiku 3-4 korene ..cena cca. 6 az 8,- EUR za kosik

tu som nasiel pekne foto na nete a na klasicku wendtii sa nejako moc nepodoba ... ta ma listy do zelena:

Obrázok
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Cryptocoryne wendtii 'Mi Oya'

Odoslaťod D.D. » 11 Nov 2010 11:05 am

Dik.To isté som našiel na zahraničných weboch.Aj na stránke Tropicy.Išlo mi skôr o skúsenosti.Vyskúšame uvidíme.Skúsenosti asi budú minimálne tak na trhu dlho zasa nie je.Ešte raz dík.
Obrázok používateľa
D.D.
 
Príspevky: 295
Obrázky: 9
Založený: 31 Mar 2009 14:52 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Cryptocoryne wendtii 'Mi Oya'

Odoslaťod arowana » 12 Nov 2010 00:19 am

Dosť sa v skutočnosti podobá na formu C.wendtii Tropica a jej veľkosť a sfarbenie, ovplyvňuje hlavne svetlo a čiastočne aj chemizmus vody.
V niektorých nádržiach mi rástla doslova ako burina, v niektorých čiastočne stagnovala, ale po aklimatizácii sa rast dorovnala.
Všetky ostatné podmienky na pestovanie, sú porovnatelné s klasickou C .wentii.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Cryptocoryne wendtii 'Mi Oya'

Odoslaťod Giftzahn » 12 Nov 2010 06:52 am

arowana napísal:Dosť sa v skutočnosti podobá na formu C.wendtii Tropica a jej veľkosť a sfarbenie, ovplyvňuje hlavne svetlo a čiastočne aj chemizmus vody.
V niektorých nádržiach mi rástla doslova ako burina, v niektorých čiastočne stagnovala, ale po aklimatizácii sa rast dorovnala.
Všetky ostatné podmienky na pestovanie, sú porovnatelné s klasickou C .wentii.


jj, suhlasim podoba sa C.wendtii Tropica .... ono niekedy sa clovek dokaze pomylit ked ju kupuje :oops: mam ju cca. dva tyzdne v akva teda silne dufam ze je to ona...100% istota bude ked sa rozrastie .... zatial len dufam ze to co som kupil je to co som chcel :oops:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Cryptocoryne wendtii 'Mi Oya'

Odoslaťod c44 » 23 Máj 2014 21:52 pm

ahoj. mal som fantasticku c. wendtii tropica (15 cm vysoku), so zdravymi listami. z vecera do rana sa uplne rozpadla. cital som, ze to CW niekedy robia. hodnoty vody su v norme (kvapkove testy serra). myslite, ze narastie nanovo, alebo je s nou amen a mam ju odsteanit z akva?
c44
 
Príspevky: 219
Založený: 27 Nov 2013 23:59 pm
Bydlisko: jedine Trenčín :)

Re: Cryptocoryne wendtii 'Mi Oya'

Odoslaťod Jozef I. » 24 Máj 2014 20:36 pm

Ona vyrastie :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Cryptocoryne wendtii 'Mi Oya'

Odoslaťod Vlado21 » 24 Máj 2014 20:50 pm

nieco sa muselo v akva radikalne zmenit. Ak si nemenil vodu, zeby teplota? Kryptokorynova hniloba postihuje len listy, ale ako pise Jozef, neporusene korene by mali onedlho vyhnat listy nove...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.