Aquanautovo NanoWabi kráľovstvo 22L



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Aquanautovo NanoWabi kráľovstvo 22L

Odoslaťod Aquanaut » 10 Nov 2010 22:48 pm

Vážený vodou "positive".. stihnutý :roll:

Rozhodol som sa založiť svoje prvé Nano Wabi kráľovstvo s obsahom 22L rozmerov 30dx30vx25s cm

Už vám isto nedá spávať pomenovanie môjho kráľovstva :o tak to trošku objasním :wink:
Z estetického praktického a odchovného dôvodu ( skrášlenie izby, zvlhčenie vzduchu v miestnosti a chov krevetiek zakladám Nano Wabi akva, ktorého časť bude etážová a tak slúžiť mojej vodnej aj pozemskej ríši.
Keď som sa rozhodoval pre objem nádrže, rozhodnutie padlo na nádržku do 30L, kúpená 22L v rozmeroch hore, ktorá bude postačovať len čisto pre krevetky a rastlinky/machy.. Set som kupovať nechcel, pokúsim sa poskladať "vlastný set" a sami potom rozhodnite či sa to podarilo, je to však "kráľovanie" na dlhé mesiace :wink:

Priestor: Kráľovstvo sa bude nachádzať na IKEA stolíku v spálni :mrgreen: aby boli lepšie sny. Rozmer a objem 30x30x20cm akva má hrubý objem 22L v čistom sa to asi o niečo poníži, plánujem tam kamene a vytvoriť niečo "dokonalé" :roll:

Dno: objednaný - zajednaný čierny čadičový štrk..asi bude dosť aj 2.5L ? skúsim ho prihnojiť poprípade nejako upraviť :pivo: na zber vzácneho kameńa pre moje kráľovstvo a vrch, kde bude stáť "hrad" idem do kameňolomu. Drevo veľmi neplánujem.
Osvetlenie: Provizórne IKEA lampa, plne nastavitelná 20W s dobrou výhrevnosťou :o ( plánujem ním trošku aj držať teplotu ) uvidíme či to bude rastlinkám stačiť.

Čo sa týka techniky, chcem sa sústrediť na plne samostatne fungujúce akva iba s umelým svetlo, ktoré si poradí bez veľkých zásahov aj samo, kôli tomu tam plánujem len pár kúskov vzácnejších krevetiek, aby som im vytvoril pokojné prostredie :wink: bez daní a bez cla pre mojich poddaných :mrgreen:

Rastlinky: V tomto smere sa nechám inšpirovať kolegami a radami, čo ako kde prečo načo :) ale nechcem tam "všetko a nič" držím sa hesla, menej je viac :wink:

Obyvatelia: krevetky Neocaridina Zhang Blue ( modrá a hnedá varieta, dokonca s náznakmi tiger )

Všetky vaše rady a názory su v mojom kráľovstve Vítané a očakávané, teším sa na postrehy, komentáre a návrhy :pivo:

Milovníci vodných svetov, dnes zakladám moje prvé Nano Wabi kráľovstvo vody, kameňa, rastlín a živočíchov... Všetci sú v ńom Vítaný :pivo:
Prílohy
DSC00654.jpg
Nano Waby stavba
DSC00653.jpg
Nano Wabi akva kráľovstvo
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Reklama

Re: Aquanautovo NanoWabi kráľovstvo 22L

Odoslaťod fazyl » 10 Nov 2010 23:26 pm

wau, neviem sa dockat. drzim palec ...
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Aquanautovo NanoWabi kráľovstvo 22L

Odoslaťod Aquanaut » 10 Nov 2010 23:35 pm

dúfam len, že nebudem mať "mokrejšie" sny :lol: a nebudem námesačný alebo veľmi smadný :wink:

len doplním, že podložkou pod akva dobre poslúži aj lacná podložka pod PC myšku :idea: za 90cent.
neplánujem krycie sklo a odparovanie poriešim dolievaním vody, viem, že vytvorenie Jing a Jang rovnováhy chvíľu potrvá :roll:
Sám som zvedavý ako to dopadne :) už v piatok je prvé napúšťanie ak dôjde štrk, kamen a dekor prídu v sobotu po akvalove materiálov z prírody, pre estetiku som sa predsa len odhodlal na kúpenie čierneho štrku, už sa mi nechce hrabať takto neskoro v rieke :mrgreen: aj keď poznám miesta kde je ho naplaveného dosť..

Potrebujem poradiť s rastlinami nad hladinou, zaujímajú ma trpasličie paprade a veľmi sa mi páčia, vyzerajú ako malý les..
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Aquanautovo NanoWabi kráľovstvo 22L

Odoslaťod DAZZLE5 » 11 Nov 2010 00:21 am

No, do teraz som si myslel, že z akvaristiky šibe iba mne :D myslím to v dobrom samozrejme :roll:
Teším sa na túto tému a ak budem môcť a vedieť, tak ti pomôžem :angel: Nech sa ti dari v love na kamene :o
čau
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Aquanautovo NanoWabi kráľovstvo 22L

Odoslaťod hitmanius » 11 Nov 2010 23:52 pm

Tak toto bude super :) Tesim sa :P
Obrázok používateľa
hitmanius
 
Príspevky: 305
Obrázky: 0
Založený: 20 Okt 2009 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Aquanautovo NanoWabi kráľovstvo 22L

Odoslaťod aughostino » 12 Nov 2010 16:00 pm

v jednej teme si pisal, ze rozmyslas nad modrym pozadim (parizska modra) nebolo by lepsie pozadie z mliecneho skla? aby bolo akva svetlejsie...
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Re: Aquanautovo NanoWabi kráľovstvo 22L

Odoslaťod Aquanaut » 12 Nov 2010 18:09 pm

pravdu povediac, trochu mi nabúral harmonogram zakladania akva štrk, ktorý nedošiel, takže musím obehať, niečo okolo, alebo popri hľadaní kameňa do akva pozriem po nejakom štrku v prírode, ak bude na to počasie

celkovo by som si želal, aby táto nádržka predstavovala príbrežnú partiu skalnatého obrežia neďaleko rovníkovej oblasti s prudko sa zvažujúcim svahom do hĺbky, kde sa stráca všetko v tmavomodrej až čiernej farbe..pekný prechod do stratena..nad vodou budú divoké mikro pobrežné partie, uf..snáď sa podarí :roll: ak sa podarí naaranžovať úzky vysoký kameň v tvare kužeľa - vrchu, ktorý bude tesne pri pobreží..bude fajn.. :)

ale aby som nezaháľal, prvý doplnok - rastlinka ( Rotala ), ktorá bude obývať novú nádrž je už prichystaná. ešte si premyslím, v akej hĺbke ju usadím a zakomponujem
ide víkend, môžem dumať, kochať sa a vymýšľať :pivo: môžte sa pridať pútnici :wink:
Prílohy
Rotala-rastlina.jpg
Rotala w. do 22L kráľovstva v pracovnej nádrži - rozplavačke s krevetkami, ktoré si hrejú zadky
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Aquanautovo NanoWabi kráľovstvo 22L

Odoslaťod Aquanaut » 14 Nov 2010 23:51 pm

Dnes ráno som zaparkoval pri rieke...škoda, že bola vysoká hladina, ale štrkové naplaveniny som nejaké našiel, dokonca povedľa pri brehu som ako botanik E.T. :D objavil velmi zaujimave malinké rastlinky, hneď pri vode v ílovej zemine a asi tri druhy machov ako v predajni! :shock: fotky neskôr :wink:

Zobral som asi 3kg štrkopiesku..a po premytí a prepratí toho jemnejšieho, kôli vyzáži ostalo len niečo málo..pravdepodobne ho neskor trošku doplním..s kameňmi som sa babral asi hodinku..pekne ich vyčistil..ponoril do slabého roztoku sava..prepláchol..
skúšal som viaceré varianty, aby pohľad do akva znázorˇˇnoval hĺbku, ale pretože chcem mať v rohu nádrže aj "wabi - kusa záhradku" :) menej je niekedy viac, stredný ponorený centrálny kameň nemá dostatočnú výšku až k hladine, takže bude len jedna útesová plocha..jazierka :roll:
našiel som dokonca aj načervenalé kamene, ( fotene pred nádržou ) ale nejako mi to do tej pieskovej už nepasovalo..a priestor tam chcem nejaký mať aj pre obyvateľov a rastlinky. je možné, že sa niečo pomení, ale moju predstavu to zatiaľ naplnilo.
Prílohy
Nano Wabi Kusa.jpg
Nano Wabi akva.jpg
Nano akva.jpg
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Aquanautovo NanoWabi kráľovstvo 22L

Odoslaťod Vlado21 » 14 Nov 2010 23:56 pm

Tu floru (teda ak si ju priniesol domov) daj na par dni na pozorovanie do izolacky! Aby si si s nou nedovliekol domov aj nejakeho agresivneho slovenskeho zabaka (vlastna skusenost) alebo nebodaj nejake zazimovane parazity! :wink:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Aquanautovo NanoWabi kráľovstvo 22L

Odoslaťod Aquanaut » 14 Nov 2010 23:59 pm

neboj šlahnem ich hypermangánom a ponorím na chvíľu do osolenej vody a pod..veď ja im ukážem zbojníkom :mrgreen:
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Aquanautovo NanoWabi kráľovstvo 22L

Odoslaťod hitmanius » 15 Nov 2010 00:59 am

Vyzera to celkom zaujimavo :)
Obrázok používateľa
hitmanius
 
Príspevky: 305
Obrázky: 0
Založený: 20 Okt 2009 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Aquanautovo NanoWabi kráľovstvo 22L

Odoslaťod Aquanaut » 17 Nov 2010 13:26 pm

Dnes som sa ráno dobre zobudil :mrgreen:
slniečko vykuklo a tak som sa rozhodol presadiť do môjho kráľovstva prvých obyvateľov podvodnej aj nadvodnej ríše :roll:
škoda, že nemôžem vytvoriť viac miesta a som obmedzovaný veľkosťou nádrže, ale také moje malé Holandsko je na svete :roll:
ďalšie úpravi už o pár dní...
Prílohy
DSC00655.jpg
Nano Wabi Kusa kráĺovstvo
DSC00652.jpg
nad vecou
DSC00650.jpg
A ide sa stavať
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Aquanautovo NanoWabi kráľovstvo 22L

Odoslaťod tomas1 » 17 Nov 2010 13:32 pm

pekne pekne akurat bi mi tam sedel niaky tmavi strk a svetle skali ale inac pekne
tomas1
 
Príspevky: 312
Obrázky: 17
Založený: 21 Feb 2010 08:18 am
Bydlisko: bratislava

Re: Aquanautovo NanoWabi kráľovstvo 22L

Odoslaťod D.D. » 17 Nov 2010 17:34 pm

Zatiaľ to vyzerá zaujímavo.Som zvedavý ako to bude vyzerať vo finálnej podobe(držím palce).Asi sa nechám inšpirovať mám zvyšné 30L akva :o
Obrázok používateľa
D.D.
 
Príspevky: 295
Obrázky: 9
Založený: 31 Mar 2009 14:52 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Aquanautovo NanoWabi kráľovstvo 22L

Odoslaťod D.D. » 17 Nov 2010 18:24 pm

Zatiaľ to vyzerá zaujímavo.Som zvedavý ako to bude vyzerať vo finálnej podobe(držím palce).Asi sa nechám inšpirovať mám zvyšné 30L akva
Obrázok používateľa
D.D.
 
Príspevky: 295
Obrázky: 9
Založený: 31 Mar 2009 14:52 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Aquanautovo NanoWabi kráľovstvo 22L

Odoslaťod Aquanaut » 25 Nov 2010 19:58 pm

Na skúšku som sa dnes pohral s pozadím, vymenil som už po tretí krát vodu zo zabehnutého akva, niečo poopravil mierne upravil, nastrčil tam slimáka prieskumníka :)
niečo mi tam nesedí, o rastlinky nejde, tie sa zajtra chystám dokúpiť, nejaké machy a pod. no to pozadie mi v tejto modrej nejde, skúšal som to vo Photoshope upraviť a dostal som modrú akú by som chcel..ale asi tá čierna predsa bude najlepšia..
čo sa týka rastlín, okrem pokusných efektov a jedného machu je tam Rotala walichii, Myriophyllum aquaticum..
Mienim dokúpiť Blyxa Japonica, Vesicularia Reticulata, Fontinalis Hypnoides, Barbula a pod..uvidíme čo oko a peňaženka unesú :)

Rozhodne výber padne aj podľa toho, aké krevetky sa mi podarí dotrepať, buď doplním preriedené stádo Red Cherry alebo to skúsim s Crystalkami.. :pivo: fantastične by bolo Tigrami :wink: keď už zoo tak poriadne :P

( ospravedlnte zníženú kvalitu obrazu, chyba nie je vo Vašom príjímači )
Prílohy
Nano Wabi Klasik.jpg
Skúšobné nenalepené Nano s modrou tapotou
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Aquanautovo NanoWabi kráľovstvo 22L

Odoslaťod Aquanaut » 25 Nov 2010 20:03 pm

Trochu umenia :roll:
Prílohy
nano-test-color-3.jpg
Tá správna modrá v pozadí?
nano-test-color-2.jpg
nano-test-color.jpg
Večerný západ slnka pri Titi Kaka .-)
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Aquanautovo NanoWabi kráľovstvo 22L

Odoslaťod boss941 » 26 Nov 2010 07:42 am

paradne akvarko a hlavne s tou modrou tapetov
boss941
 
Príspevky: 370
Obrázky: 0
Založený: 01 Aug 2010 20:09 pm

Re: Aquanautovo NanoWabi kráľovstvo 22L

Odoslaťod Aquanaut » 28 Nov 2010 18:18 pm

Konečne sa odhodlali po výraznom potravinovom úplatku, vyliezť prvý obyvatelia kráľovstva na svetlo a žiadny úhyn :)
odkedy som ich v piatok priviezol z Košíc

Caridina cantonensis var. Tiger 5x

Dokonale sa prispôsobili farbou podložiu a s obľubou ochutnávajú "skalu" skrývajú sa a odpočívajú pod "ostrovom" veľmi im chutí pravdepodobne íl pod nadzemnými rastlinkami a na kameňoch, ktorý asi obsahuje minerály a iné dobrotky :roll:
Prílohy
krevetka.jpg
Tiger na strážnej skale :-)
krevetka2.jpg
Caridina cantonensis var. Tiger
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Aquanautovo NanoWabi kráľovstvo 22L

Odoslaťod Aquanaut » 23 Dec 2010 13:45 pm

Po čiastočnej pauze v mojom kráľovstve som sa rozhodol vymeniť pre mňa nevhodné farebné pozadie za klasické čierne :roll:
dosadil som Eleocharis parvulus, po hladine pláva Pistia..

Tigre sa majú fajn a všetko žije, cítia sa tam ako doma. :wink:
Viac fotiek bude na vianočný deň, keď sa usadí prach po výmene vody...

Všetkým na Akva Želám prekrásne, pokojné a Šťastné prežitie Vianočných sviatkov v kruhu rodiny a svojich zvieracích miláčikov v akváriách :D
Prílohy
Nano-wabi-svet.jpg
Ticho pod koreňom
Nano-wabi-akva.jpg
Výmena pozadia a vody v Nano Wabi kráľovstve tigrov
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Aquanautovo NanoWabi kráľovstvo 22L

Odoslaťod Aquanaut » 30 Jan 2011 23:49 pm

Po nútenej prerábke pred necelými troma týždňami, prikladám svoje prvé fotky (tu a aj v akvaprezentácii...)
znovuzaloženej 22 Litrovej nádrže, ktoré bolo spôsobené "haváriou" a vymývaním pieskovcovej skaly do nádrže, tá sa aj po dvojtýždňovom opakovanom menení vody každý druhý deň zanášala a bola nepriehľadná "púštna búrka" :x ... preto som sa rozhodol pre radikálnu zmenu,..následne som premyl a doplnil ďalšie cca 4 litre jemného štrku.
Akvárium bolo aj presťahované do iných, vhodnejších priestorov a dokúpený závesný filter AquaClear 20M, ktorý po týždni utíchol, :) na štart filtra bola použitá časť molitanového filtra k "naštiepeniu" prospešných mikroorganizmov, rovnako som použil aj časť keramických filtračných náplní zo zabehnutého filtra v 66L nádrži.
Voda sa takto po necelých dvoch týždňoch dokonalo vyčistila. následne som doplnil množstvo filtračných náplni a zvýšil ich objem na maximum "čo to dá"

Technické údaje k nádrži 22L:

Filter: AquaClear 20Mini - po dvoch týždňoch odstránená náplň z aktívneho uhlia a doplnenie novej molitanovej peny a biomaxu
Svetlo: Núdzovo, Typ A9904 IKEA 23,5W (teplé žlté) + Bodové Tipo R50/520KL s LED 3W (svietivosť 25W - studená biela)
( po zvážení plusov a mínusov prejdem kompletne na LED a svetlo Tipo R50 nahradím trojsvietidlom s troma LED
lampami 3x 3W - 75W, sú aj výkonnejšie LED s menšou spotrebou! 2,75W svietivosť 40) svietim 6,5hod. od 15:00 - 21:30

Rastliny: Postupne doplňujem: základ tvorí:
Ludwiga Perruensis
Eleocharis Parvulus
Cryptocoryne Lutea
Rotala rotundifolia
pribudnú machy a ešte niečo širokolisté, Rotala w. sa lieči v krevetáriu a po zotavení ju presadím.

Živočíchy: neplánovane už slimáci..usilovne na nich číham a zbieram...
krevetky: o týždeň - Neocaridina denticulata var. Red cherry poprípade neskôr aj iná forma,
rybičky: v rozhodovacej fáze, max 6ks mini rybiek ( uvítam každý názor čo by sa hodilo )

CO2: burčiak s prídavkom výživnej soli pre kvasinky a vlastným receptom

Energetická spotreba (W) momentálna: Filter AquaClear: 4W
Svetlo 1 ( halogen ): 23,5W
Svetlo 2: ( LED ): 3W
Spolu: 30,5W
Plánovaná, po výmene za 3x LED(3W/40W): 13W

Dúfam, že som poskytol vyčerpávajúce informácie, :wink:
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Aquanautovo NanoWabi kráľovstvo 22L

Odoslaťod Aquanaut » 30 Jan 2011 23:56 pm

Radikálna prestavba sa nevyhne doladeniu
Prílohy
Aquanautova 22jka.jpg
Osádka má ešte čas
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Aquanautovo NanoWabi kráľovstvo 22L

Odoslaťod maro-g » 31 Jan 2011 11:36 am

Nevenujem sa krevetkám, tak neviem, aké potrebujú podmienky - možno to chcelo vymeniť pieskovec za niečo pevné (vápenec, kremenec, čadič ???), ale aj tento nový vzhľad je veľmi pekný. Asi sa nechám inšpirovať, hoci mám doteraz iba "klasiku" s mrenkami a razborami. Doma mám guľu, v ktorej je "zabudnutá" závojnatka, tak s ňou niečo skúsim urobiť.
Obrázok používateľa
maro-g
 
Príspevky: 71
Obrázky: 19
Založený: 26 Nov 2008 10:03 am
Bydlisko: Bytča

Re: Aquanautovo NanoWabi kráľovstvo 22L

Odoslaťod Aquanaut » 31 Jan 2011 22:54 pm

je zaujímavé, že tento pieskovec mal celkom slušnú konzistenciu a vydrhol som ho aj s kartáčom, vtedy nepúšťal skoro nič
tak buď už pod vodou nemohol vydržať, alebo ho otravovali krevetky :mrgreen: možno by pomohol aj filter, ktorý som dokúpil až po sviatkoch, ale neodporúčal by som asi nikomu bez filtra močiť pieskovec v malom akva, vo veľkom sa to možno aj stratí, rozmýšľam, či by pomalé vymývanie pieskovca dokonca neobrusovalo aj pohyblivé časti filtra ..
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.