Teplomer ...



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Teplomer ...

Odoslaťod noiseless » 15 Nov 2010 19:24 pm

ja momentálne teplotu vody neriešim ... teplomer by mi v akváriu špatil, tak sa spolieham na to, že teplota je fajn
Inak u mňa budú rozdieli medzi ránom a večerom veľmi veľké .. keď ráno o 7:00 vkladám ruku do akva aby som zapojil CO2, je dosť zimná ... keď večer o 20:00 CO2 odpájam, voda je teplá ako vo vani :D .. no zatiaľ sa rastlinky ani živočíchy nesťažujú, možno si už zvykli (dohodol som sa s nimi :pivo:)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Reklama

Re: Teplomer ...

Odoslaťod cezar.milan » 27 Feb 2014 22:27 pm

Trocha oživím tému. Ako ste na presnosti merania u teplomerov po pár rokoch. Na ktorý sa najviac spoliehate? S ktorým máte najlepšie skúsenosti? Mám tri kusy z čias kom......v, tie merajú zhodne a tieto dnešné mám len na parádu. Je to ako s dobou, každý si robí čo chce :) :lol: :evil:
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Teplomer ...

Odoslaťod Giftzahn » 28 Feb 2014 07:52 am

njn, ja sa spolieham na moje vlastne drapy ... :mrgreen: ... tie uz roky teplotu akva vody meraju s odchylkou +/- 1 stupen ... v rozsahu od 16 - 23 C .... na vyssi rozsah merania zial nie su stavane ... uz som to skusal ( naposledy pri vareni kavy ) ... :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Teplomer ...

Odoslaťod cezar.milan » 01 Mar 2014 11:37 am

Ďakujem za odpoveď :), ja to potrebujem vedieť kvôli artémií, niektoré druhy sa mi liahnú len pri určitej teplote. Potrebujem hriať vodu do liahní a za toho...... neviem, ktorý meria presne. Najlepší by mi bol s čidlom, no už som napísal ako merajú
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Teplomer ...

Odoslaťod astro » 14 Nov 2015 18:11 pm

Potreboval by som tip na spoľahlivý, presný externý digitálny teplomer, najlepšie overený, buď naše shopy ale kľudne aj z aliexpres.com či dx.com. Nie nalepovací. Ďakujem.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.