Vyberanie a žranie



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Vyberanie a žranie

Odoslaťod Vlado21 » 18 Nov 2010 00:41 am

Ano, z toho "kadecoho" je asi najznamejsia "Legionella pneumophila", jej vyskyt sa zaznamenal hlavne v teplej vode. Odstranit sa to z vody da hlavne "termickou dezinfekciiou" (kratkodobym zvysenim teploty nad 60'C - kratkodoby efekt), UV-ziarenim, ionizaciou zinkom, ozonom alebo chlordioxidom (technicky asi najjednoduchsie a najlacnejsie riesenie s dlhodobym ucinkom). Predpis, ktory spominas stanovuje max. mnozstvo volneho chloru v upravovanej vode: 0.3 mg/l a chlordioxidu 0.2 mg/l. Vodarensky podnik tvrdi, ze obvykle to byva nizsia davka. Ci a kolko to presne v dany okamih realne je, vedia asi len samotne vodarne, ak si to clovek nedokaze zmerat sam.

Este 1 udaj z Bezpecnostnych listov NCHZ:
Toxicita chlóru pre vodné organizmy - LD50/96 hod.: pod 1 mg/l
Koncentrácia od 0,05 mg/l je smrteľná pre ryby.
http://www.messer.sk/Bezpecnostne_listy ... Novaky.pdf

Ucinok chloru/chlordioxidu na rybicky je popisovany zhruba takto:
Chlorine poisoned fish appear very stressed. How quickly they get sick and die depends on the level of chlorine in the water. High levels may cause fish to succumb in hours or even minutes. Generally speaking, smaller fish are more susceptible than larger fish.

Affected fish may appear pale and covered in mucus. Some will exhibit redness (hyperemia) on various parts of their body. Fish may be piping at the surface for air and swimming erratically.

http://www.petplace.com/fish/why-good-t ... page1.aspx

Prva a posledna veta v druhom odstavci presne vystihuje spravanie mojich uhynutych Ramireziek.

Kvalita vody (nielen s ohladom na obsah chloru) z verejneho vodovodu urcite kolise v zavislosti na rocnom obdobi, hodine odberu, aktualnej hydrometeorologickej siuacii v mieste bydliska, atd. Ja uz nic riskovat nechcem a preto dolievam do akvarka uz iba vodu odstatu... nerobi mi to velky problem a vynalozene usilie mi stoji za dosiahnuty vysledok. Samozrejme, kazdy nech to robi ako sam uzna za vhodne a ako sa mu to uz dlhodobo osvedcilo... :pivo:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Vyberanie a žranie

Odoslaťod madam » 18 Nov 2010 21:16 pm

no tak toto som nevedela :o :o :o a ako casto mam mojej rybke 1 bojovnici davat zrat ?
madam
 
Príspevky: 14
Založený: 03 Nov 2010 19:12 pm

Re: Vyberanie a žranie

Odoslaťod Vlado21 » 18 Nov 2010 23:22 pm

Staci raz denne. Vytvor jej denny rytmus napr. krmenim rano. Uvidis, ze si tak navykne, ze rano Ta uz bude netrpezlivo vyzerat, kde tolko si... A ak by jej nahodou aj nieco padlo na dno, bude mat cely den na to aby to vyzbierala (vecer uz na dne nesmie byt ani vlocka, ktoru by si si vsimla volnym okom!)... Aspon u mna to tak funguje s inymi rybkami. :wink:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyberanie a žranie

Odoslaťod madam » 19 Nov 2010 19:23 pm

aha tak ok
madam
 
Príspevky: 14
Založený: 03 Nov 2010 19:12 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.