Akváriá v škole



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Akváriá v škole

Odoslaťod Barbora =) » 19 Nov 2010 22:09 pm

Po dlhých rokoch čakania sa u nás v škole znova dostala k slovu akvaristika. Keď pred siedmimi rokmi dožila posledná rybička, akvárium sa zrušilo a postupne zapadalo prachom. Tento rok sa však jeden profesor podujal akvárium obnoviť. Mal aj snahu viesť akvaristický krúžok, ale žiaci ju nejak neocenili a zostali verní počítačom. Napriek počiatočnému neúspechu, po vpustení rybičiek sa pred akváriom začali tvoriť hlúčiky - čo ma veľmi teší a dúfam, že budúci rok sa niekto prihlási aj na akvaristický krúžok.
Toľko história a teraz niečo k akváriám. :) Pôvodne to vyzeralo, že budú tri, ale z priestorových dôvodov (a čo si budeme klamať - najmä z dôvodov finančného charakteru :( ) sme sa zastavili na počte 2. Väčšie má približne 250l a sú v ňom africké cichlidy, menšie (cca. 130 litrové) je zatiaľ prázdne, ale časom by tam mala byť ,,Ázia". Neviem, aký dlhý ten čas bude, pretože (ako som už spomínala) nemáme peniažky a teda by sme potrebovali niekoho, kto by bol ochotný darovať nám rastlinky.

Akvárium - 250l:

Technika: vnútorný filter - niečo na štýl Fan (ak nie priamo on).
ohrievač
V akváriu je 3D pozadie z PU peny.
Dekorácia - kamene (čo záhrada dala) - plánuje sa ich výmena za pórovité vápence.

Keďže v ňom plávajú cichlidy (ktoré nechovám), nepoznám názvy (určite zistím), ale pláva medzi nimi aj Pelvicachromis Pulcher, čo asi nebude najvhodnejší spoločník k rybám z Malawi (alebo Tanganiky?) Na našu obhajobu musí povedať, že rybky sme nekupovali cielene (dostali sme ich) - je to veľmi chabý argument - som si toho vedomá - ale už to nezmením. Ak by to bola veľmi nevhodná kombinácia, dalo by sa to vyriešiť tak, že ostriežiky poputujú do druhého akvária. Tu prosím o radu ,,cichlidárov".

Akvárium - 130l:
to je zatiaľ veľký otáznik. Dúfam, že sa nám ho podarí nejak spojazdniť.
Prílohy
Bez názvu.jpg
250l
fotografia0108.jpg
130l
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Reklama

Re: Akváriá v škole

Odoslaťod Aquanaut » 20 Nov 2010 01:20 am

:) držím palce aj na nohách, dúfam, že sa nájde niekto, kto to podporí, ak budem mať prebytok rastlín ( cca pred vianocami ) rád tam niečo pošlem takže len napísať správu s adresou a ja sa ozvem, dorastaujú mi aj guramky modré sumatra - ak by bol záujem pár kúskov dám na učenie do školy nech študujú :mrgreen:
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Akváriá v škole

Odoslaťod Barbora =) » 20 Nov 2010 22:43 pm

Ešte som zabudla napísať jednu veľmi podstatnú vec: prosím Vás o Váš názor - čo a ako zlepšiť, keďže (ako som písala) cichlidám vôbec nerozumiem. :angel: Ďakujem. :)
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Akváriá v škole

Odoslaťod Caiman » 20 Nov 2010 22:54 pm

z tej fotky tazko radit co zlepsit,ale ten Fanfilter bude na cichlidy urcite sakra malo...to povazuj len ako prudove cerpadlo :)
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akváriá v škole

Odoslaťod Barbora =) » 22 Nov 2010 16:12 pm

Na filter budeme musieť dať väčší molitan. To je teraz asi najmenší problém, lebo skladba rýb je taká divoká, že až. :oops:
V akváriu pláva:
Tropheus Duboisi - jeden dospelý jedinec a asi 3 mládenci (ešte majú bodkovanú kresbu).
Pelvicachromis pulcher (asi 2x)
K tretiemu druhu neviem priradiť názov, ale pridávam fotku (hoci nie je kvalitná, lebo je fotená mobilom).
Prílohy
fotografia0114 - kópia.jpg
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Akváriá v škole

Odoslaťod Barbora =) » 22 Nov 2010 16:34 pm

Celé akvárium:
Prílohy
Bez názvu (2).jpg
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Akváriá v škole

Odoslaťod Mark2233 » 22 Nov 2010 18:02 pm

kamos chova cichlidy vylucne Tropheus Duboisi a hovoril mi ze by sa mali chovat v skupinach aspon 20 jedincov
Obrázok používateľa
Mark2233
 
Príspevky: 21
Obrázky: 0
Založený: 18 Okt 2010 17:06 pm
Bydlisko: Partizanske


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.