Resun - Membránový kompresor LP 20



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Odoslaťod laci » 06 Mar 2008 12:52 pm

Norman napísal: ja by som este zaratal do toho aj "prevadzkove naklady".
A spolahlivost ? Ak mi odide kompresor za 2 roky s cenou 1/10 oproti tomu co vydrzi rokov 10, stale som v + ;)


Presne toto mám na mysli aj ja. :)
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Reklama

Re: Resun - Membránový kompresor LP 20

Odoslaťod Imrich Fuljer » 06 Mar 2008 14:12 pm

Este teda raz skusim pomoct. Mam akvarko kde mam 300 ryb. Odpali sa pristroj co mi drzi 300 rybiek pri zivote kazda ta rybka ma hodnotu 40Skk. Piseme o cene nie o etike.
12 000Skk v cudu.
Dalej ak mozem poradit. Potrebujes napr. cca 50litrov vzduchu za minutu. Tak si trosku predimenzujes a zakupis si pristroj co Ti tlaci 60litrov za minutu. Nie to je zle !!!
Preco ?
Ked sa Ti odpali jeden kompresor tak sa ti odpali 300 rybiek. Podpora zivota je na nule. Vsetko treba mat minimalne zdvojene. Treba mat kompresorov dva co tlacia 30litrov za minutu a plus este lepsie pridat do kazdeho akv. cerpaciu hlavicu. Odpali sa Ti 30 litrovy kompresor. Podpora zivota je na 50%. Zatial prides a zachranis 300 zivotov. Najdolezitejsie vypocty su tie ku ktorym dojdes ked sa Ti odpali 300rybiek v hodnote 12 000.
plus skoda rybiek plus zbytocna tvoja robota, usilie plus zkazeny den plus ....
Mozes mat zle topanky ale nie kardiostimulator

preto mam 11 kompresorov a nie dva !!!
a su To secohy
cerpacie hlavice Hagen Power head
a termostaty Jagre a tak isto je to s inymi vecami

Imro caote

PS: ide hlavne o pomoc
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Odoslaťod Norman » 06 Mar 2008 15:35 pm

No, ked uz sme pri tom tak ja mam momentalne 4 kompresory a som schopny fungovat na 3, takze s rezervou resp. zalohou ratam. Okrem toho nemam akvaria prerybnene a pri vypadku kompresorov z akehokolvek dovodu nemam problem fungovat uplne bez filtracie/okyslicovania.

Ak by som aj mal problem ktory spomina Imro vysporiadal by som sa s nim zakupenim dvoch kompresorov s tym, ze jeden by bol zalozny. Inak ak to nemas na zalohovu automatiku a prdne ti to vecer, tak do rana kym na to prides bude aj tak tych 300 ryb hore bruchom. Takze nepomoze sebelepsi kompresor. Proste ked raz nieco prdne je jedno, ci to bolo za X alebo X/10 korun ;)
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Resun - Membránový kompresor LP 20

Odoslaťod Imrich Fuljer » 06 Mar 2008 15:49 pm

Presne tak ako pise Norman. Mozno na doplnenie ze menej casto sa dokazi kvalitny kompresor a to ci ide alebo nejde elektrika, vypadok je kvalita prevedenia vedenia elektrarni a to sa zasa riesi elektrocentralou.

Imro
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Re: Resun - Membránový kompresor LP 20

Odoslaťod Martin Urban » 07 Mar 2008 17:54 pm

No ja prave nie som este rozhodnuty co kupim. Jasne ze cena je cena a kvalita je kvalita o ton nepochybujem. Ale troska som premyslal tak:kupim teraz nieco lacnejsie a slabsie a ak budem neskor potrebovat nieco silnejsie tak urcite by som kupil secoh a ten nechal ako pomocny pripadne zalozny keby neco,clovek nikdy nevie co este bude.
Ale aj tak este vsetko premyslim kym nejaky kupim.
Obrázok používateľa
Martin Urban
 
Príspevky: 56
Obrázky: 13
Založený: 13 Feb 2005 09:42 am
Bydlisko: Sp.Nova Ves

Re: Resun - Membránový kompresor LP 20

Odoslaťod laci » 08 Mar 2008 16:42 pm

Imrich Fuljerrrr napísal: Mozno na doplnenie ze menej casto sa dokazi kvalitny kompresor
Imro
Veru možno áno :) , a možno som dieťa šťasteny :o lebo nič z techniky sa mi za moju akvaristicku dobu nepokazilo - nehovorím však o mechanickom poškodení mojou zlou manipuláciou. Fungujú mi aj všetky "Ruske" čerapcie hlavice, ktoré som nakupoval v roku 1990 na "Blšáku". :)
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Odoslaťod XP » 08 Mar 2008 17:28 pm

To co pise Imro je svätosveta pravda, ja by som to riesil mozno este inym sposobom, aj ked proti SECOHOM nemam nic, z hladiska bezpecnosti a zachovania zivota v akvariu aj pri kritickych sitauciach by som volil riesenie nasledovne , radsej dva kompresory RESUN vykonejsie, s tym ze radsej budem odpustat vzduch len tak von, k tomu urcite cerpaciu hlavu s molitanovou kockou a za tu istu cenu ako by som kupoval drahe (smozrejme aj kvalitne SECOHY) by som dokupil este radsej zalozny zdroj UPS, ktory by dokazal vykon cerpadla a kompresorov podrzat na baterky aspon na 3-4 hodiny aj pri dlhodobejsom vypadku prudu. Ked sa tak divam na ceny tych UPSiek tak by som kludne volil aj 650VA..teda cca 10hodin prevadzky kompresora o prikone cca 60VA plus cerpacia hlava o prikone povedzme 5VA. Takyto zalozny zdroj vyjde na cenu jednoho kompresora LP100 cca. Takato kombinacia by mala davat relativne vysoku bezpecnost za relativne rozumnu cenu.
Obrázok používateľa
XP
 
Príspevky: 218
Obrázky: 34
Založený: 20 Okt 2004 02:01 am
Bydlisko: Kosice

Odoslaťod Imrich Fuljer » 09 Mar 2008 10:35 am

Ta cesta k dobrej rade by bola asi do nekonecna. Treba vzdy ustrikovat sveter na mieru. Podla priania zakaznika.
Ja sa stale budem drzat hesla :)
Mozes mat zle topanky ale nie kardiostimulator
a
Pre mna bude vzdy Resun drahy a Secoh lacny. Je to preto ze som pravdepodobne profesionalne zdeformovany. Viem co to obnasa ked nieco zanedbas pri zivych tvoroch co ta " zivia "
Ine by bolo keby som chcel dat synovi " anglicak " ten by mohol byt aj z Chiny a samozrejme ine by bolo keby som robil mechanika pre F1. Asi by som mu dal urobiz vernu kopiu monopostu
Imrich Fuljer
:o

PS:mas v spajzi na lavo RESUN a na pravo SECOH ktory by si zobral z policky do svojej chovne :)
PS2: je to stale o tom istom o pe ...
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Re: Resun - Membránový kompresor LP 20

Odoslaťod Meo » 22 Nov 2010 18:46 pm

Zdravím, neviete mi prosím niekto poradiť kde by som mohol zohnať náhradné membrány na Resun LP 20 ? Zháňam ich už asi mesiac a nič. Raz mi doniesli po objednávke tzv. " servis pack na LP20 " no membrány aj magnet boli asi o polovicu menšie ako tie moje, čomu nerozumiem. Pls ak by ste o niekom vedeli ozvite sa. Vopred ďakujem.
Obrázok používateľa
Meo
 
Príspevky: 21
Obrázky: 14
Založený: 24 Jan 2010 14:28 pm
Bydlisko: Košice - Okolie

Re: Resun - Membránový kompresor LP 20

Odoslaťod barky » 22 Nov 2010 19:28 pm

Hm, viem ze Resuny robila firma Almus - skus napisat tam.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Resun - Membránový kompresor LP 20

Odoslaťod Meo » 22 Nov 2010 19:54 pm

Ok, skúsim. Vďaka
Obrázok používateľa
Meo
 
Príspevky: 21
Obrázky: 14
Založený: 24 Jan 2010 14:28 pm
Bydlisko: Košice - Okolie

Re: Resun - Membránový kompresor LP 20

Odoslaťod dedojozef » 14 Dec 2010 20:59 pm

Ja ak môžem sa presuniem do úrovne obyčajného akvaristu s jedným akva pre pobavenie očí a jednej malej liahne.
Je možné nejak vypočítať koľko vzduchu by malo prúdiť do akva? Ja mám napr. 90 litrové a 10 litrové. Do veľkého by som chcel dať kamienok a do malého vzduchovanie cez penový filter. Na tej starej šunke mi to beží ale strašne hučí. No má cez 15 rokov. ELITE 800, 2W, 1100 c.c./min a P.S.I. 1,4 aj keď neviem čo tie skratky znamenajú :) .
Chcel by som vedieť aký kompresor kúpiť lebo keď ho predimenzujem a potom priškrtím bude hučať ešte viac.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Resun - Membránový kompresor LP 20

Odoslaťod dedojozef » 14 Dec 2010 21:21 pm

Našiel som na nete APR-200 vzduchovací motorček 50-200 L/h, 3W.
Myslím, že výhodou by mohlo byť, že má reguláciu a dva vývody.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Resun - Membránový kompresor LP 20

Odoslaťod barky » 14 Dec 2010 22:27 pm

Dedojozef - zatial co som mal moznost skusat tak najtichsi kompresor, ktory som mal a stale mam je eheim - mam ten dvojvyvodovy - neviem z hlavy presne oznacenie.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Resun - Membránový kompresor LP 20

Odoslaťod laci » 15 Dec 2010 08:07 am

Meo napísal:Zdravím, neviete mi prosím niekto poradiť kde by som mohol zohnať náhradné membrány na Resun LP 20 ? Zháňam ich už asi mesiac a nič. Raz mi doniesli po objednávke tzv. " servis pack na LP20 " no membrány aj magnet boli asi o polovicu menšie ako tie moje, čomu nerozumiem. Pls ak by ste o niekom vedeli ozvite sa. Vopred ďakujem.


Skús tu:
Kód: Vybrať všetko
http://www.shopakva.sk/
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Resun - Membránový kompresor LP 20

Odoslaťod dedojozef » 15 Dec 2010 13:01 pm

THX Laci. APR-200 vzduchovací motorček je pekná mašinka ale kurňa skoro 30 ejro :( . Zato tie kamienky sú pekné.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Resun - Membránový kompresor LP 20

Odoslaťod laci » 15 Dec 2010 14:01 pm

dedojozef napísal:THX Laci. APR-200 vzduchovací motorček je pekná mašinka ale kurňa skoro 30 ejro :( . Zato tie kamienky sú pekné.

Ja som reagoval na náhradné membránky LP 20.

Osobne mám Resun LP 60
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Resun - Membránový kompresor LP 20

Odoslaťod Mariok » 15 Dec 2010 18:36 pm

dedojozef napísal:THX Laci. APR-200 vzduchovací motorček je pekná mašinka ale kurňa skoro 30 ejro :( . Zato tie kamienky sú pekné.


30€??? http://www.superdeal.sk/apr-200-vzd-mot ... 72586.html
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.