gurama..



Akvarijné ryby - choroby, liečba

gurama..

Odoslaťod 1488jano » 20 Nov 2010 20:26 pm

zdravim vas! mam problemik ktory sa uz taha dlho s mojimi guramami a neviem ako ktomu pristupit.. stale sa obtieraju o listy rastlin akokeby ich to svrbelo..robia to dost casto a myslim si ze to nieje normalne..jedna gurama modra bola dlho utiahnuta a na hlavicke sa jej robil sedasty otien...a uz ani nezrala..tak som sa rozhodol ju dat do karanteny a nakvapkal som jej baktopur. po liecbe podla navodu som ju hodil naspet a hnet na prvom krmeni vlockami sa napapala s peknym apetitom..bol som stastny... potom mi gurama zlata najstarsia zacala lezat na dne! po odporučeni som nasypal 15 lyžic soli do 100l aqva. a krasne to zabralo a dodnes je ta gurama v poriadku..ALE SATALE SA OBTIERAJU!!!! pri kazdej vymene vody davam sol ale obtieraju sa vecne! a dneska zase sok ..moja najvecia gurama perletova ma lave oko zakalene! zatiahnute do seda!onu nemozem prist! tak neviem ci mam dat baktopur do celeho akva,alebo zase zopakovat karantenu?. ci to nezaskodi aj zdravim rybam????? alebo to obskrabovanie je zle znamenie a ten baktopur len pomoze? sol nepomaha! teplota vody je 28 stupnou. akvarko je odfotene v albume..chovam prevazne vlockami od sery.obcas aj patentky a dafnie ,ale upustil som ako su chore.. co stym poradte dat baktopur do celeho?
Obrázok používateľa
1488jano
 
Príspevky: 72
Obrázky: 18
Založený: 26 Mar 2010 12:47 pm
Bydlisko: Polomka okres Brezno

Reklama

Re: gurama..

Odoslaťod mystka » 20 Nov 2010 20:47 pm

A menis vodu dost casto? Zmeral si si NO2?
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: gurama..

Odoslaťod 1488jano » 21 Nov 2010 10:57 am

co to znamena casto?? teraz som zacal ako ochoreli menit vodu kazdy tyzden..odkalim asi 10l vody a nsypem 1 a pol lizice soli,aby sa nezmensovala salinita vody,ale ostala rovnako... ci mam nieco zmenit?? ako mam zmerat NO2??? ale to je mala pravdepodobnost ked hygiena akvaria je dobra???
Obrázok používateľa
1488jano
 
Príspevky: 72
Obrázky: 18
Založený: 26 Mar 2010 12:47 pm
Bydlisko: Polomka okres Brezno

Re: gurama..

Odoslaťod 1488jano » 21 Nov 2010 11:09 am

dakto by mi mohol napisat ci dat ten baktopur? ci stym nic nepokazim ,ale iba ziskam ci ako? netreba daco kupit po baktopure na obnovu bakteriji? ako napr. sera nitrivec.?
Obrázok používateľa
1488jano
 
Príspevky: 72
Obrázky: 18
Založený: 26 Mar 2010 12:47 pm
Bydlisko: Polomka okres Brezno

Re: gurama..

Odoslaťod Aquanaut » 21 Nov 2010 17:45 pm

ak máš zabehnutý filter stačí ho vyčistiť, náplň preprať v odstatej vode a on tie baktérie do niekoľkých hodín zas namnoží, dôležitá je častá a pravidelná výmena vody, ja raz do týždňa odkalím dno a stiahnem vodu 1/3, potom v sobotu ešte vymením zas do 1/3 vody bez dna..gurama dokáže rýchlo našpiniť.
odporúčam kŕmenie striedmo a po menej, jeden deň v týždni nedávam žrať rybkám nič, akva je pekné a kryštálovo čisté :roll:
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: gurama..

Odoslaťod 1488jano » 23 Nov 2010 00:54 am

ako casto odporučate krmit? nebude to mat vplyv na rast ryb ked budem krmit pomenej? a co znamena striedmo..raz za den? ja chovam 2x denne. vecer vlocky a rano striedam aj zo mrazenou..je to vela??
Obrázok používateľa
1488jano
 
Príspevky: 72
Obrázky: 18
Založený: 26 Mar 2010 12:47 pm
Bydlisko: Polomka okres Brezno

Re: gurama..

Odoslaťod boss941 » 23 Nov 2010 07:36 am

nie je to vela staci krmit aj 1krat denne
boss941
 
Príspevky: 370
Obrázky: 0
Založený: 01 Aug 2010 20:09 pm

Re: gurama..

Odoslaťod Aquanaut » 23 Nov 2010 10:25 am

keď kŕmiš častejšie denne 2 - 3x tak striedmo, len toľko koľko spapajú do dvoch minút a ešte hľadajú, ani ryba v prírode si nenájde každý deň potravu, niekedy aj dva tri dni :roll:
keď kŕmiš raz denne ako ja, tak dosýta kedy už tak aktívne nelietajú po akva za potravou s plnými bruškami..občas im striedam kŕmenie a to tak, že kŕmim trochu ráno a trochu pred zhasnutím cca hodinu pred vypnutím nech to prežujú :)
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: gurama..

Odoslaťod 1488jano » 12 Dec 2010 17:39 pm

cate...dneska co som videl som necakal! viete co som pisal o tej perletovej gurame ze ma zakalene oči... uz sa mi zdalo ze sa jej to pekne hoji aj krajsie sfarbenie ma..a dnes pozeram a mlade gurama cosby jej do tych oči ďobala az kym jej ich nevydobla! isla jej snych krv a ona stale donej! jedno oko jej vydobla uplne-ma ho bez zreničky..a jedno este ma zreničku,ale povrch poškodeny! plava pekne aj žere..teraz je oddelena bez ohrievača v malom aqvarku..mam pockat co sa snou stane? ci nema sancu aby si jej aspon jedno oko zahojilo...nechcem ju zabijat hnet lebo je velka a krasna..tak co snou?
Obrázok používateľa
1488jano
 
Príspevky: 72
Obrázky: 18
Založený: 26 Mar 2010 12:47 pm
Bydlisko: Polomka okres Brezno

Re: gurama..

Odoslaťod Mariok » 12 Dec 2010 22:16 pm

Zdravá gurama perleťová si určite len tak nenechá vyďobnúť oko. Je to skôr otázka pre veterinára, viac ako sem. Jestvuje veľa parazitických organizmov, niektorých vývojové medzištádiá môžu dokonca žiť priamo v sklovci oka (aj) ryby, a po ukončení vývoja spôsobia prasknutie oka, tým jeho zničenie, a pokračujú ďalej svojim vývojovým cyklom.
Bez odborného vyšetrenia je to však len nič neriešiace hádanie. Utratiť ju nemusíš, ryba sa vie orientovať aj bez očí pomocou bočnej čiary. Viac by ťa malo zaujímať, čím to máš akvárium zamorené - bez veterinára nič nedoriešiš. Sorry.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.