DIY 3D pozadie a 112l akva



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

DIY 3D pozadie a 112l akva

Odoslaťod Tonic » 09 Nov 2010 16:23 pm

Rozhodol som sa vyrobit 3D pozadie do nasho 112l akvaria.
Pozadie bude z polystyrenu hrubky 10 cm.
Na pravej strane su 2 vrstvy polystyrenu, za nimi vznikne technicka komora, kde bude skryty filter a ohrev vody.
Ohrev akva je rieseni klasickou sklenenou spiralou s termostatom.
Filter je Fluval U2, na ktory je napojena hadicka s CO2 z kvasnic s odkukanym osvedcenym zlozenim a recepturou.
http://imgs.sk/images/02421JPG-75076.jpg
Diera cez pozadie pre nasavanie vody do technickej komory bude vacsia, vybavena silikonom vlepenou stavebnou sietkou, aby sa do komory nedostali ryby. Pouzitie stavebnej sietky ma napadlo, ked som musel cestou do KE zastavit na cikpauzu a zahliadol som kusok takejto sietky v trave. Velkost dier v sietke je akurat. ani velke ani male. Male (napr sietka na okna) by sa mohli rychlo upchat a cez vacsie by mohli preplavat rybky.

Vystup vody z filtra planujem vyriesit hadicou cez mensiu dierku v pozadi.

V samotnom akva priestore zostane iba v strku skryty Hydor Ario s cervenym osvetlenim.
Obrázok
Osvetlenie som mierne upravil, lebo svietilo velmi silno. Boky svetla oblepene nepriehladne, vrch svetielka zatieneny hnedou lep paskou. Chcel som tichy vzduchovac, kedze treba akva v noci prikyslicovat.

Momentalne sa snazim v polystyrene vymodelovat okruhliaky (nozom a brusnym papierom).
Budem sa snazit pridavat fotky z realizacie pozadia.
Tonic
 
Príspevky: 23
Obrázky: 11
Založený: 22 Okt 2010 13:26 pm

Reklama

Re: DIY 3D pozadie a 112l akva

Odoslaťod Culkap » 09 Nov 2010 16:54 pm

skus trafopajku na vypalovanie a tvarovanie polystyrenu

co sa tyka okyslicovania akva v noci
co ja viem
ja na noc len trosku priskrtim COcko aby mi nevyfuklo rybky z akva ale inac to bubloce nonstop a ziadny kyslik nedavam

ked budes davat cez den CO a v noci O2 straz si kolisanie PH
Obrázok používateľa
Culkap
 
Príspevky: 188
Obrázky: 3
Založený: 28 Máj 2010 23:44 pm

Re: DIY 3D pozadie a 112l akva

Odoslaťod Tonic » 09 Nov 2010 16:58 pm

vypalovanie drotom som vzdal, okruhliaky sa lepsie robia smirglom (40-ka) len je z toho hafo bordelu... :-(
Tonic
 
Príspevky: 23
Obrázky: 11
Založený: 22 Okt 2010 13:26 pm

Re: DIY 3D pozadie a 112l akva

Odoslaťod Tonic » 09 Nov 2010 17:33 pm

takto nejako vyzera aktualny stav polystyrenu. navrch nepride epoxy a piesok, ale vodotesna malta (nieco na styl cementoveho mlieka, pribl 3 vrstvy)
Obrázok

Obrázok
Tonic
 
Príspevky: 23
Obrázky: 11
Založený: 22 Okt 2010 13:26 pm

Re: DIY 3D pozadie a 112l akva

Odoslaťod Typhoon » 09 Nov 2010 18:39 pm

Myslis ze je cementova malta vhodna ?
Nieje tam vela dalsich latok co skodia rybam ?
Typhoon
 

Re: DIY 3D pozadie a 112l akva

Odoslaťod D.D. » 09 Nov 2010 21:18 pm

Tak to ma tiež zaujíma.Ja som dával Balakryl(lesklý) ale chce to matný.Veľmi sa leskne.
Obrázok používateľa
D.D.
 
Príspevky: 295
Obrázky: 9
Založený: 31 Mar 2009 14:52 pm
Bydlisko: Prešov

Re: DIY 3D pozadie a 112l akva

Odoslaťod palo9167 » 10 Nov 2010 00:40 am

ahoj, Balakryl neBalakryl ja na tvojom mieste by som spravil pozadie z klasickeho sutru.Ovela viac vyzera prirodzene nehovoriac o dalsich vyhodach.Skusal som aj toto polystyrenove aj z montaznej peny uprava pieskovanim aj cemenovanim.(pravda ani jedno z tychto dvoch som neokoncil vzdy to vyzeralo dost umelo)Moj nazor zbytocna strata casu
palo9167
 
Príspevky: 503
Obrázky: 69
Založený: 23 Dec 2009 21:47 pm

Re: DIY 3D pozadie a 112l akva

Odoslaťod Tonic » 10 Nov 2010 11:33 am

Typhoon napísal:Myslis ze je cementova malta vhodna ?
Nieje tam vela dalsich latok co skodia rybam ?


kupenu mam http://www.hasoft.cz/sk/hydroizolace-a-doplnky/vodotes.php nevyzera, ze by nieco uvolnovala... :)
Tonic
 
Príspevky: 23
Obrázky: 11
Založený: 22 Okt 2010 13:26 pm

Re: DIY 3D pozadie a 112l akva

Odoslaťod Tonic » 22 Nov 2010 15:37 pm

Takze, pozadie je "namaltovane" suche je svetle, no po ponoreni do vody ma kamenovu farbu (rozumej: stmavne :lol: )

vcera som ho vlepil silikonom, dnes by mal byt silikon suchy a budem preplachovat.
napustim vodu, vecer vypustim, napustim novu, necham dozajtra, zajtra znova to iste.
planujem aspon 3x vyplachnut.
potom pride strk, rastlinky a voda zo stareho akva, ktora teraz bezi s filtrom v oddelenej nadobe. (nechal som si asi 45 litrov, zbytok bude nova)

tu je aktualna fotka (pripominam: namocene je to pekne tmave)
drzte palce, hadam nebude toxicke 8)
Obrázok
Tonic
 
Príspevky: 23
Obrázky: 11
Založený: 22 Okt 2010 13:26 pm

Re: DIY 3D pozadie a 112l akva

Odoslaťod Tonic » 25 Nov 2010 09:20 am

Po par dnoch sa opat hlasim, zatial bez viditelneho pokroku.
v akvarku je uz 3tia cista voda na preplach. kazda tam bola 24 hodin so zapnutym turbo bublinkovacom, aby bol zabezpeceny ako tak pohyb vody.
vcera som kupil v HORNBACHU koren. Dnes pride strk, voda a rastlinky z rozobratej starej konfiguracie akva. koren nejakym sposobom zamaskuje bublinkovac.

pokusim sa hodit aspon fotky z mobilu.
akvarko v noci krasne jemnucko svieti na cerveho (iba v kute 3d pozadia, v rohu) vytvara to dojem jaskyne, celkom sa da :)
sam som zvedavy na vysledny layout

fotky budu asi az po vikende, predpokladam, ze sa pri vysadbe voda poriadne zmuti.
Tonic
 
Príspevky: 23
Obrázky: 11
Založený: 22 Okt 2010 13:26 pm

Re: DIY 3D pozadie a 112l akva

Odoslaťod Aquanaut » 25 Nov 2010 09:43 am

uz sa teším :roll:
vyzerá to zaujímavo
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: DIY 3D pozadie a 112l akva

Odoslaťod Tonic » 26 Nov 2010 13:27 pm

No: rano som mobilom spravil par nekvalitnych foto.
navyse rastlinky su este "nezabyvane" voda je este mliecna (pridane nitrifikacne bakterie) a mutna (dosledok rozhrabavania dna pri sadeni rastlin)
ale akva sa mne paci, to je zaklad a o to slo. cakam vasu konstruktivnu kritiku

k technike: bol trosku problem vytvarovat hadicu z vystupu filtra cez polystyrenove pozadie, ale nakoniec sa podarilo. vsetko (okrem teplomera) je pekne skryte v technickej komore tak ako som planoval, takze v akva ziadna technika - supeeer

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok
Tonic
 
Príspevky: 23
Obrázky: 11
Založený: 22 Okt 2010 13:26 pm

Re: DIY 3D pozadie a 112l akva

Odoslaťod palo9167 » 26 Nov 2010 17:43 pm

paci sa mi to drievko,velmi pekne
palo9167
 
Príspevky: 503
Obrázky: 69
Založený: 23 Dec 2009 21:47 pm

Re: DIY 3D pozadie a 112l akva

Odoslaťod Tonic » 08 Dec 2010 09:52 am

opat sa hlasim s cerstvymi spravami z T&S akvarka.

akvarko par tyzdnov bezi naprazdno. pred tyzdnom som skusobne kupil 5 ks krevetiek, no ako sa vravi, clovek sa uci na vlastnych chybach a co cert nechcel:
nakolko este nemam v akva rybky (budu mrenky) nepustal som vzduchovanie, iba CO2 aby som "nabudil" rastlinky :-) .no krevetky sa pravdepodobne udusili (boli tuhe do 5 min)
na hornej casti pozadia, blizko neonov, sa mi v hojnej miere zacala tvorit hneda a zelena riasa. ihned od napustenia akvaria (voda bola z povodneho akva).
dnes rano nastalo prekvapenie, otvorim oci a riasy nikde. 90% riasy je fuc. neviem preco, ale potesilo.
pravdepodobne sa akvarko pripravuje na 2 hufiky mreniek (machove a 4pruhove) 10 a 10 kusov. Moze? Vela? Malo? Akurat?
zatial su v akva 3-aja maly prisavnickovia

Otazka: preziju malicke mrenky 2 a pol dna bez potravy? ak ano, tak by som do vianoc zadovazil rybky.
inak pockam az po vianociach. este jedno riesenie je kupit automaticke krmitko, ktore ale velmi nemam ako umiestnit, musel by byt odklopeny osvetlovaci kryt akvarka. CO BY STE NAVRHLI? dakujem

Otazka 2: raz tyzdenne vymenim vedro vody (presne 12l) a pridam 5ml hnojiva pre rastliny. raz mesacne odkalim dno a preperiem molitanove vlozky filtra v odpustenej vode z akva. JE MOJ POSTUP SPRAVNY?

Otvorene a rad prijmem konstruktivnu kritiku. dakujem

EDIT: prisavnickovia prisli do akva az po krevetkach. odvtedy vzduchovanie bezi na noc a zda sa, ze prisavnickovia su ok (maju uz 3 dni :-D
Tonic
 
Príspevky: 23
Obrázky: 11
Založený: 22 Okt 2010 13:26 pm

Re: DIY 3D pozadie a 112l akva

Odoslaťod Tonic » 10 Dec 2010 10:50 am

Pridavam vcerajsiu fotku.
slo skor o to, aby bolo vidno umiestnenie akva. okno je na obrazku z pravej strany. vedla akva som zamaloval casovacie hodiny (tam pride 20cm siroky zaves). 3 ks flias s CO2 (2x burciak 2l a jedna prebublavacia flaska) su vedla obyvackovej steny napravo na subwooferi, aby na kvasnice cez den svietilo slniecko a je im tam teplo od radiatora.

Obrázok

rastlinky nejako nechcu rast. sak pockam, trpezlivost ruze prinasa.
rybky pridu po novom roku.
112l akva -> 10ks mrenka machova 10ks mrenka 4pruhova (3x prisavnik)
Obrázok

svietim denne 6-12 + 15-21 cize 12 hodin.
je 3h prestavka OK?
Tonic
 
Príspevky: 23
Obrázky: 11
Založený: 22 Okt 2010 13:26 pm

Re: DIY 3D pozadie a 112l akva

Odoslaťod Mituska » 15 Mar 2011 18:35 pm

vidim ze nevidim nikde filter :-))) ja som si pozadie kupila od Juwel (bo som nemala cas na vyrobu teraz toho lutujem) ,ale chcem sa opytat ako si tam poschovaval tu techniku? prosim porad ako to mam spravit, filter ten este len budem kupovat budem mat okolo 280L.mooc dakujem
Obrázok používateľa
Mituska
 
Príspevky: 23
Obrázky: 3
Založený: 02 Dec 2010 13:52 pm
Bydlisko: Martin

Re: DIY 3D pozadie a 112l akva

Odoslaťod peter-trnava » 15 Mar 2011 20:20 pm

Tonic napísal:opat sa hlasim s cerstvymi spravami z T&S akvarka.

akvarko par tyzdnov bezi naprazdno. pred tyzdnom som skusobne kupil 5 ks krevetiek, no ako sa vravi, clovek sa uci na vlastnych chybach a co cert nechcel:
nakolko este nemam v akva rybky (budu mrenky) nepustal som vzduchovanie, iba CO2 aby som "nabudil" rastlinky :-) .no krevetky sa pravdepodobne udusili (boli tuhe do 5 min)


Uf, pouzit krevety ako indikator biologickej nezavadnosti nie je idealny postup, ako prve by som urcite pouzil nejake "lacne" ryby. Krevety su ovela citlivejsie ako bezne ryby.
Drzim paste.
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: DIY 3D pozadie a 112l akva

Odoslaťod Tonic » 16 Mar 2011 13:54 pm

Mituska: na pravej strane pozadia bol polystyren hrubsi a v nom vydlabana diera, tam som vpohode schoval filter, ohrievac.
dnes uz akva vyzera uplne inak http://imgs.sk/images/TSakva1200JPG-77448.jpg
Tonic
 
Príspevky: 23
Obrázky: 11
Založený: 22 Okt 2010 13:26 pm

Re: DIY 3D pozadie a 112l akva

Odoslaťod davids45 » 10 Dec 2011 22:15 pm

krasne akvarium ja by som mal len otazku o ten Hydor Ario skadial by som si to mohol objednat v modrej farbe presiel som cely internet a nic som nenasiel dakujem velmi pekne david
davids45
 
Príspevky: 1
Založený: 10 Dec 2011 22:12 pm


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.