Akvarium do domu



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Akvarium do domu

Odoslaťod Jožo » 28 Nov 2010 13:11 pm

Zdravim vsetkych.
Rad by som vas poprosil, kto mate kontakt, referencie, odporucania (neodporucania) na spolocnosti, ktore sa zaoberaju vyrobou akvarii a ich instalaciou do rodinnych domov o pomoc pri najdeni tej spravnej firmy.
Nas dom je v stadiu projektovania, kedy by bolo vhodne zakomponovat poziadavky firmy (privod vody, kanalizacna pripojka nosna cast...), ktora sa vyssie uvedenym zaujima. Zaciatok vystavby odhadujeme koncom prveho kvartalu 2011. Cize casu je dost na dokonale riesenie.
Momentalne este predstavu o velkosti akvaria nemam, ale zrejme nebude pod 1000l. Ak dovolia rozmery obyvacky a prave v sucasnosti je este lahke robit akekolvek zmeny, objem moze byt velkorysejsi.
Hladam firmu, ktora vie poradit (byvam v KE, ale nie je problem kamkolvek pricestovat), ma za sebou nejake realizacie a referencie...a podla moznosti nema za ciel jednorazovo zodrat zakaznika a potom bye bye.
Dakujem za ochotu.
Obrázok používateľa
Jožo
 
Príspevky: 73
Obrázky: 9
Založený: 19 Feb 2005 21:49 pm
Bydlisko: Košice

Reklama

Re: Akvarium do domu

Odoslaťod astro » 28 Nov 2010 13:30 pm

polit.sk
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Akvarium do domu

Odoslaťod D.D. » 28 Nov 2010 14:06 pm

Obrázok používateľa
D.D.
 
Príspevky: 295
Obrázky: 9
Založený: 31 Mar 2009 14:52 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Akvarium do domu

Odoslaťod ASUSKO » 28 Nov 2010 14:53 pm

dufam ze v buducnosti bude i o tvojom akve tema , uz len ta litraz z tvojho hladiska je zaujimava.
mozem sa popytat jedneho pana ak mas zeujem o lepene akva no je potrebne aby si uviedol rozmer akva tak sa nasledne virata i cena akvaria .. na akvaria dava 2 roki zarku .. aspon mne pred rokom dal co som unho lepil .. pan je mimochodom tiez kosican ako ty.
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: Akvarium do domu

Odoslaťod tomas1 » 28 Nov 2010 15:26 pm

ak by si si pre neho zabezpecil odvoz poznam pana ktori dava 8 rocnu zarukuna akvaria vsetky mam od neho (15
tomas1
 
Príspevky: 312
Obrázky: 17
Založený: 21 Feb 2010 08:18 am
Bydlisko: bratislava

Re: Akvarium do domu

Odoslaťod Jožo » 28 Nov 2010 17:27 pm

Dakujem vsetkym za odpovede.
Samozrejme, zariadit dopravu nie je väcsi problem. Hladam ale firmu, ktora to cele urobi na kluc. Predpokladam, ze bude nutny sifonovy vypust, ratam s automatickou vymenou vody, otazne je riesenie filtracie a dalsie veci. Akvaristike sa amatersky venujem snad od 7 rokov :D ale sam by som si netrufol pustat sa do tychto instalacii. Chce to mat dobry projekt celej instalacie a hlavne konkretnu predstavu. A viete ako to chodi, castokrat si sami nieco predstavujeme, ale staci jedno stretnutie s odbornikom a kopa veci je zrazu inak. V idealnom pripade lepsie, ako bolo myslene...snad.
Necakam nejaku brutalnu automatizaciu, ale viem posudit vyhody niektorych veci. Na elektronickych predradnikoch fungujem od doby, kedy aj v odbornych firmach nevedeli, co to vlastne chcem. Bez automatickeho pH kontrolera, ktory mi riadi davkovanie CO2 si uz akosi neviem predstavit fungovanie akvaria. V podstate, manualne robim aj teraz len vymenu vody, krmim a meriam NO3, PO4 a Fe...a samozrejme hnojim. Cize nechcem sa zbavit veci, ktore mam na akvaristike rad a relaxujem pri nich, ale pravidelnej vymeny vody v 1000l akva hadicami atd. sa rad vzdam.
Polit vyzera zaujimavo, aj ten pan z Michaloviec. Este trosku posurfujem. Ak niekoho bude zaujimat priebezny stav, resp. ako to vyzera s cenou...dam vediet. Samotna realizacia je dost daleko, ale urcite pojde o peknych par eur a je dobre vediet, na co mam, ci nemam. Prekvapenia tohto charakteru nemam rad.
Este raz, vdaka.
Obrázok používateľa
Jožo
 
Príspevky: 73
Obrázky: 9
Založený: 19 Feb 2005 21:49 pm
Bydlisko: Košice

Re: Akvarium do domu

Odoslaťod dodofix » 28 Nov 2010 21:50 pm

nepises, ci chces sladkovodne, ci more :) mas predstavu o nejakom konkretnom biotope ?

asi by viacerych zaujimalo, ako na to celkovo pojdes ... taketo akva nie je denna zalezitost a chce to fakt dobre premysliet ... tak skusenosti su vitane

ja som z firmy sice nakoniec nic nebral, ale pacil sa mi pristup polit.sk, ked som od nich chcel cenovu ponuku - normalna komunikacia, slusny pristup (ale cena nepustila :)

chces to ako samostnatne stojace alebo sucast napr. deliacej/nosnej steny ?
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvarium do domu

Odoslaťod Jožo » 28 Nov 2010 22:10 pm

dodofix:
Urcite sladkovodne. Doma mam 350l rastlinkove, v kancelarii 240l malawi. Ale vnutorna preferencia je afrika, co konkretne, ktory biotop...to je este dost daleko.
Jeden nosny mur bude ciastocne "ponoreny" do terenu na zadnej strane domu, pricom teda ta opacna (predna strana) sa bude otvarat priamo do zahrady a "komunikovat" s terasou, kedze ide o pozemok s urcitym sklonom. Tym padom, v nosnom mure nie je problem urobit "odskok" podla pozadovanej sirky akvaria aby "zbytocne" nevstupovalo do priestoru obyvacky pri sirke akva mozno okolo 70-80cm. Takze odpoved na tvoju otazku je, ze v podstate samostatne stojacie, vo vyklenku vytvorenom nosnou stenou. Toto chce este trosku premysliet a tiez zalezi, co na to povie architekt.
A samozrejme, vsetko je nutne previest do financneho vyjadrenia....
Obrázok používateľa
Jožo
 
Príspevky: 73
Obrázky: 9
Založený: 19 Feb 2005 21:49 pm
Bydlisko: Košice

Re: Akvarium do domu

Odoslaťod dodofix » 28 Nov 2010 22:24 pm

fakt je, ze pri tomto objeme biotop zmenis za pochodu:) tiez, ze 1000L je sice vela, ale 3000L je viac, takze na 1000L by to malo vyjst normalne na podlahu na prizemi asi kdekolvek, ja by som skor uvazoval murovany stojan v ktorom by bol priestor pre akva sluziace ako filter pre to hlavne :)

vodu budes mat nomarlne z rozvodov alebo zo studne ? predsa len v pripade potreby upravovat vacsi objem su dalsie naklady ...
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvarium do domu

Odoslaťod Jožo » 28 Nov 2010 22:43 pm

Jasne, stojan bude presne tak ako vravis, murovany s priestorom pod nim na filter a vsetky instalacie. Tym mojim siahodlhym opisom sa mi len asi nepodarilo vysvetlit to, ze akva bude pravdepodobne ciastocne "vsunute" ako keby do steny.
Studnu mam k dispozicii ale to je este na diskusiu a technicky mozne/nemozne riesenie, este neviem. Voda z verejneho vodovodu je u nas dost zla, cize s nejakou zakladnou upravou na vstupe som uvazoval tak ci tak.
Obrázok používateľa
Jožo
 
Príspevky: 73
Obrázky: 9
Založený: 19 Feb 2005 21:49 pm
Bydlisko: Košice

Re: Akvarium do domu

Odoslaťod astro » 29 Nov 2010 12:56 pm

Jožo spomenul som si na jednu nádrž, sú tam foto od počiatku stavby aj s popisom, možno by ti to mohlo v niečom pomôcť, tu je link: http://www.akvarista.cz/web/nana/detail ... e/?id=1843
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Akvarium do domu

Odoslaťod ASUSKO » 29 Nov 2010 13:32 pm

http://www.reef.sk/viewtopic.php?f=4&t=1315
skus i tento link ja ho dodporuam .. tiez tam mas koomlet popis jednalo sa u stavbu akvaria 2000l naddrze ... urcite ti pomoze objasnit i par veci s s filtraciou ..su tam komplet fotografie od zaciatku stavby
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.