Divne spravanie prisavnika...



Všetko okolo akvarijných rýb

Divne spravanie prisavnika...

Odoslaťod Hydra » 01 Dec 2010 22:56 pm

Takze kde zacat, mam akva 350 litrove a v nom jednu bettu, 4 rozkatych prisavnikov, jedneho ancistrusa a jedneho najvacsieho asi 25 cm s jeho identifikaciou by som vas chcel poprosit pomoct :) Zacali sa mi celkom pekne vyfarbovat a podla mna sa im dari... Trochu ich rozmaznavam a papaju tabletky, maju vela miesta na skryvanie, rastlinky, korene, bridlice, 28 stupnov... Problem je v tom, ze po krmeni a vecer im zacne hrabat a ti dvaja nerozkati chodia na hladinu a uz mi to zacina liezt na nervy, ono to vyzera, akoby sa zabavali a vypustaju bublinky, ktore potom nahanaju :) Ale ja mam akva v spalni a dost ma to rusi... Inac uz sa celkom prestavaju hambit a celkom sa ukazuju, obcas sa pobiju, ale to iba ked papaju... Este som mal jednu "zdedenu" tetru, ale bola uz stara a bola sama a z niakeho neznameho dovodu mi zomrela :( bojovnica to urcite nebola, lebo som ich sledoval a vychadzali spolu v pohodicke, ta tetra bola o dost vacsia ako betta, este divne je ze som tu tetru nikdy nevidel papat, viam asi tazko povedat, co jej bolo, bola cula, chcela sa aj kamaratit s bettou, aj sa blaznila, plavala "proti prudu" co uz... Kazdopadne, ak vas nieco napada s tymi prisavnikmi bol by som vdacny, lebo sa o nich trosku bojim...
Hydra
 
Príspevky: 10
Založený: 22 Nov 2010 13:46 pm

Reklama


Re: Divne spravanie prisavnika...

Odoslaťod Vlado21 » 01 Dec 2010 23:12 pm

1. Ancistrus byva obvykle aktivny v noci,
2. ked ma malo kyslika vo vode (co je u teba dost pravdepodobne, ako pozeram na foto), chlipne si aj vzduchu,
3. Ancistrus je teritorialna ryba, preto je normalne, ze sa dvaja jedinci, hlavne samci, obcas pochytia,
4. Tetra je hufovita spolocenska ryba, preto nezomrela "z neznameho dovodu", ale najskor preto, ze bola v nadrzi sama (jedna tetra s jednou bojovnicou urcite netvoria huf).
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Divne spravanie prisavnika...

Odoslaťod martin_s » 01 Dec 2010 23:20 pm

Ten prisavnik na fotke je Glyptoperichthys gibbiceps. Jeho terajsich 25cm este nie je jeho bezna velkost...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Divne spravanie prisavnika...

Odoslaťod Hydra » 01 Dec 2010 23:26 pm

No to som sa nic nove nedozvedel, maju dost vzduchu, su tam rastlinky, ktore este neboli na foto a je tam vzduchovy kamen, ktory je pusteny iba obcas mierne a "chlipnut vzduchu" je niaky nezmysel, kedze dychaju ziabrami a nie zaludkom LOL, samozrejme s vynimkou betty, ta si moze ;) To ze su teritorialne a ze sa pobiju je normalne a o tej tetre som pisal, ze bola zdedena a iba dozivala, je mi jasne ze je to hufovita ryba, ale nechcel som jej dokupovat dalsie, vlastne som ju nechcel vobec, ale bolo mi jej luto... Nikoho nenapada, co je to za prisavnika? Leopardi mozno?
Hydra
 
Príspevky: 10
Založený: 22 Nov 2010 13:46 pm

Re: Divne spravanie prisavnika...

Odoslaťod Miloš » 01 Dec 2010 23:41 pm

dozvedel si sa dost len necitas martin_s ti povedal co to je za prisavnika na fotke a Vlado21 ti napisal pravdepodobnu pricinu preco chodi k hladine
Glyptoperichthys gibbiceps zije v rychlotecucej vode a teda obsah kyslika na ktory je zvyknuty je znacne vyssi a pri nizkej hladine vie vyuzivat aj atmosfericky kyslik ale ty budes trvat asi na svojom takze ani odomna si sa nic nedozvedel
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Divne spravanie prisavnika...

Odoslaťod Hydra » 01 Dec 2010 23:47 pm

No ja som si nevsimol to od Martina, sorry... A diky, to uz dava zmysel ;) ale on je dost aktivny aj cez den a on to robi hodku po krmeni a potom uz nic, aj ten ancistrus to robi... Asi sa ich budem muset aj tak zbavit, aj ked nerad, lebo je nadherny, co uz...
Hydra
 
Príspevky: 10
Založený: 22 Nov 2010 13:46 pm

Re: Divne spravanie prisavnika...

Odoslaťod aughostino » 02 Dec 2010 01:31 am

Milos ma pravdu, vacsina sumcovitych ryb ma "pridavny" dychaci organ, ktory je tvoreny z dvoch akokeby vakov a pomocou ktoreho dokazu spracovat atmosfericky kyslik. vdaka tymto vakom, niektore sumcovite ryby dokazu prezit za urcitych podmienok (vysoka vlhkost vzduchu) aj 15 hodin mimo akvaria.

k tomu, ze sa prisavnik nadychuje po jedle: je to uplne normalne, ved aj ty ked sa dobre najes, tak sa ti tazsie dycha.
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Re: Divne spravanie prisavnika...

Odoslaťod sc00by » 23 Feb 2012 23:09 pm

gibbiceps?
v 350...
WTF?!
Obrázok používateľa
sc00by
 
Príspevky: 275
Obrázky: 2
Založený: 07 Jan 2012 09:45 am
Bydlisko: Hlohovec


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.