Pelvicachromis Taeniatus Kienke (skusenosti, slachtenie)



Všetko okolo akvarijných rýb

Pelvicachromis Taeniatus Kienke (skusenosti, slachtenie)

Odoslaťod ostriezik » 02 Dec 2010 09:43 am

Ma volakto skusenosti s chovom tychto fesakov. Rozhodol som sa zaobstarat si ich. Ja uz mam skusenosti S pelvicachromis pulcher a podarilo sa mi pri nich aj par vyterov. Viem ze su dost podobny v odchove. Chcel by som sa spytat ako si krasavcov vyslachtim, lebo ak ma samec napr. 3 skvrny a samica 2 co mi s toho vznikne, kolko skvrn bydu mat ich mlade. Cena je pri tomto druhu da sa povedat o dost vyssia od ostatnych ryb.
Prílohy
pelvicachromis_taeniatus_parentsfry_1.jpg
Rodinka.:D
ostriezik
 
Príspevky: 105
Obrázky: 11
Založený: 26 Sep 2010 18:06 pm
Bydlisko: Trnava

Reklama

Re: Pelvicachromis Taeniatus Kienke (skusenosti, slachtenie)

Odoslaťod barky » 02 Dec 2010 10:20 am

Mam skusenosti s jednym parikom - ktory mam cca pol roka. S pulchrami sa absolutne nedaju porovnavat, kedze pulchre su uz uplne domestifikovane akvarijne ryby co sa o taeniatusoch povedat neda (mozno s vynimkou formy nigeria red).

Pre tieto budes pri odchove potrebovat maksiu a kyslejsiu vodu.

Osbne sa mi vytreli uz asi 6 krat, 5 krat som nechal parik sam - ale nikdy z toho nic nebolo, posledny vyter som im zobral a dal do makkej vody s pridavkom huminov a ako dezinfekciu som pouzil peroxid vodika - ale na druhy den vsetky ikry splesniveli.

Co sa slachtenia tyka - tak to ti absolutne neviem povedat - nemyslim si ze by sa dali hned aplikovat nejake klasicke zakony dedenia.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Pelvicachromis Taeniatus Kienke (skusenosti, slachtenie)

Odoslaťod ostriezik » 02 Dec 2010 10:47 am

U tychto ryb som zistil ze voda musi byt kysla a mekka, bez toho sa proste vyter nezadari. Ale nevedel som ze je to pri nigeria red este tazsie. No uvidim ako sa im bude darit. Ikry budem asi sprvu prenasat do 3l akva lebo 13l bude az na Vianoce :D Este by som ti mohol povedat, aj ked niesom skuseny, ze ked sa ti vytreli taeniatus (usudzujem podla pulcherov) vzdy som vzvisil teplotu na 27 stupnov. Mne to pomohlo. Oproti prvemu vyteru sa ujalo asi 20 ikier. No ale uspech to nebol kedze mam strkovity piesok s velkostou asi 3-5mm. Plodik s chvostikom mi zapadol do strku a ako sa ho rodicia snazili dostat von ho nechtiac este viec zatlacili, takze s toho nic nebolo. :cry: Od vtedy saa snazim ikry prekladat, ale zakupil som uz aj kokosy, dufam ze v nich nieco s toho bude. 8) Ale co sa tyka ceny , ked som sa prvy krat dozvedel kolko stoja tak so mal tlak asi 150 na 90 :D Ale zas ked sa podari vyter da sa pekne na nich zarobit, na nejakej burze. Uvidim ako sa im u mna zadari ! :D
ostriezik
 
Príspevky: 105
Obrázky: 11
Založený: 26 Sep 2010 18:06 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Pelvicachromis Taeniatus Kienke (skusenosti, slachtenie)

Odoslaťod barky » 02 Dec 2010 11:10 am

Cena zalezi na tom od koho ich kupujes... kamarat ich predaval po dve eura - konkretne kienke - za rovnaku cenu som predaval ja nigeria red -ked som ich mal.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Pelvicachromis Taeniatus Kienke (skusenosti, slachtenie)

Odoslaťod ostriezik » 02 Dec 2010 11:14 am

Za 2€, to je dost malo. Ale podla toho kolko ich mal. Ked ich mas 100 tak sa oplaca aj po 2€ predat. Este som kupoval aj Pelvicachromis Subocellatus- tí su tiez drahi jak svina :D Ale zas su vzacni. A do coho sa ti vytierali..??..Do kokosu alebo nejake keramicke kofliky...??.. :shock:
ostriezik
 
Príspevky: 105
Obrázky: 11
Založený: 26 Sep 2010 18:06 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Pelvicachromis Taeniatus Kienke (skusenosti, slachtenie)

Odoslaťod barky » 02 Dec 2010 11:15 am

Vytierali sa do toho co mali - ci uz to bol kokos, keramika, alebo plastova trubka - nie su vyberavi.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Pelvicachromis Taeniatus Kienke (skusenosti, slachtenie)

Odoslaťod ostriezik » 02 Dec 2010 11:30 am

Ja som pocul ze ukrytov pre nich treba viac, ze nech si vyberu. :D Asi su niektori pohodlni..:D
ostriezik
 
Príspevky: 105
Obrázky: 11
Založený: 26 Sep 2010 18:06 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Pelvicachromis Taeniatus Kienke (skusenosti, slachtenie)

Odoslaťod Aaron » 25 Aug 2011 12:40 pm

Zoli, ty mas taeniatusi? ake?? :)
Obrázok používateľa
Aaron
 
Príspevky: 352
Obrázky: 11
Založený: 16 Feb 2006 19:11 pm
Bydlisko: Poprad - Košice

Re: Pelvicachromis Taeniatus Kienke (skusenosti, slachtenie)

Odoslaťod arowana » 25 Aug 2011 13:25 pm

Aaron napísal:Zoli, ty mas taeniatusi? ake?? :)


Momentálne P. taeniatus Molive a Lobe, ale len pasívne, teraz nič nemnožím.
Na našom trhu je však často zastúpená populácia P. taeniatus Nigeria Red a Rot.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Pelvicachromis Taeniatus Kienke (skusenosti, slachtenie)

Odoslaťod Aaron » 25 Aug 2011 17:26 pm

Tu som mal.. len vsetko poslo.. :evil: ja mam momentalne kluegei formu. teda tak som ju kupil. :angel:
Obrázok používateľa
Aaron
 
Príspevky: 352
Obrázky: 11
Založený: 16 Feb 2006 19:11 pm
Bydlisko: Poprad - Košice

Re: Pelvicachromis Taeniatus Kienke (skusenosti, slachtenie)

Odoslaťod arowana » 25 Aug 2011 22:39 pm

Ešte poznámka k jednotlivým populáciám P.taeniatus.

Nakoľko sa dajú od seba odlíšiť len viac menej podľa sfarbenia samíc / medzi samcami je možná veľká farebná variabilita aj v rámci jednej rodiny a môžu byť veľké odlišnosti aj vo farebnej kresbe /, dá sa povedať, že tvrdenie že niekto chová nejakú diferencovanú populáciu, je možné, len keď pochádza z dôveryhodného zdroja.
Je totiž bežnou obchodníckou praxou, že nakoľko pomer pohlaví v jednotlivých výteroch sa líši a tento druh sa ponúka takmer výlučne v pároch, tak sa dopĺňajú jednotlivé pohlavia u niektorých obchodníkov opačnými pohlaviami iných populácií. Nakoľko sa tento druh populačne medzi sebou plodne kríži, je predpoklad, že medzi akvaristami koluje kvantum neidentifikovateľných krížencov, ktorý sa ponúkajú pod názvami rôznych populácií, čo laik nie je schopný rozlíšiť.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Pelvicachromis Taeniatus Kienke (skusenosti, slachtenie)

Odoslaťod prasan » 25 Aug 2011 23:19 pm

Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Pelvicachromis Taeniatus Kienke (skusenosti, slachtenie)

Odoslaťod Aaron » 27 Okt 2011 19:39 pm

arowana napísal:Ešte poznámka k jednotlivým populáciám P.taeniatus.

Nakoľko sa dajú od seba odlíšiť len viac menej podľa sfarbenia samíc / medzi samcami je možná veľká farebná variabilita aj v rámci jednej rodiny a môžu byť veľké odlišnosti aj vo farebnej kresbe /, dá sa povedať, že tvrdenie že niekto chová nejakú diferencovanú populáciu, je možné, len keď pochádza z dôveryhodného zdroja.
Je totiž bežnou obchodníckou praxou, že nakoľko pomer pohlaví v jednotlivých výteroch sa líši a tento druh sa ponúka takmer výlučne v pároch, tak sa dopĺňajú jednotlivé pohlavia u niektorých obchodníkov opačnými pohlaviami iných populácií. Nakoľko sa tento druh populačne medzi sebou plodne kríži, je predpoklad, že medzi akvaristami koluje kvantum neidentifikovateľných krížencov, ktorý sa ponúkajú pod názvami rôznych populácií, čo laik nie je schopný rozlíšiť.


Tú variabilitu v kresbe vidím už aj v mojich odchovoch. Niekde na zahraničných fórach som čítal že samičky rôznych populácii sa dajú rozlíšiť aj podľa počtu škvŕn na plutvách. Čo je podľa mňa dosť nepresné.

Čo sa týka tých obchodných praktík, je to škoda že ich miešajú...
Obrázok používateľa
Aaron
 
Príspevky: 352
Obrázky: 11
Založený: 16 Feb 2006 19:11 pm
Bydlisko: Poprad - Košice

Re: Pelvicachromis Taeniatus Kienke (skusenosti, slachtenie)

Odoslaťod arowana » 27 Okt 2011 23:27 pm

Aaron napísal:...Niekde na zahraničných fórach som čítal že samičky rôznych populácii sa dajú rozlíšiť aj podľa počtu škvŕn na plutvách. Čo je podľa mňa dosť nepresné.

Čo sa týka tých obchodných praktík, je to škoda že ich miešajú...


Množstvo škvŕn v plutvách, sa u rovnakých populácií líšia aj v rámci súrodencov v jednom výtere a nie závislý ani na druhu a ani napohlaví.
Praktiky s miešaním populácií je nielen necharakternosť obchodníkov, ale žiaľ často aj samotných chovateľov.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Pelvicachromis Taeniatus Kienke (skusenosti, slachtenie)

Odoslaťod longstar » 18 Nov 2011 14:43 pm

Nemá niekto tieto ryby na predaj? Rád by som ich kúpil...:)
longstar
 
Príspevky: 103
Obrázky: 2
Založený: 24 Okt 2011 17:37 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Pelvicachromis Taeniatus Kienke (skusenosti, slachtenie)

Odoslaťod prasan » 18 Nov 2011 18:25 pm

Nigerian red som kúpil bežne v pet centre,ani nie do týždňa.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Pelvicachromis Taeniatus Kienke (skusenosti, slachtenie)

Odoslaťod longstar » 18 Nov 2011 21:14 pm

No tu na v pet centre to maju nejak "zlozite" a su tam vsetci novi...:D
longstar
 
Príspevky: 103
Obrázky: 2
Založený: 24 Okt 2011 17:37 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Pelvicachromis Taeniatus Kienke (skusenosti, slachtenie)

Odoslaťod longstar » 13 Dec 2011 12:26 pm

chcel by som sa spytat ako zvysim kyslost vody...?
longstar
 
Príspevky: 103
Obrázky: 2
Založený: 24 Okt 2011 17:37 pm
Bydlisko: Trnava


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.