Chorý karas



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Chorý karas

Odoslaťod alpine » 22 Apr 2010 15:10 pm

Dobry den,
takže včera som si pridal do akvaria karasov (3), akvárium je už asi 5mesiacov zabehané, pravidelne menená voda pH je tiež v norme, má 120l, filter je Fluval 3plus. Hned na druhý deň ráno bol jeden karas na hladine a pokúšal sa aj plávať dole ale vždy ho to priam vystrelilo naspäť na hladinu a akonahle som došiel zo školy tak už bol nehybný v rohu a to ma dosť zarazilo že bol rozožratý bez očí tak som ho ihned vybral a vymenil vodu.... Mam aj ine rybky ale to su len sumčeky (4) a prisavnik (1).
Poradte mi pls co sa s nim stalo aby som mohol predist iným stratam..... Tym 2 karasom zatial nič nieje uvidime zajtra rano.
alpine
 
Príspevky: 8
Založený: 22 Apr 2010 14:56 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Chorý karas

Odoslaťod maxxx01 » 22 Apr 2010 15:15 pm

1. nadúva ho z príliš bielkovinovej stravy, časom ho môže aj obracať hore bruchom a takto bude visieť na hladine. V takom prípade upraviť stravu
2. porucha plynového mechúra, tiež sleduj či ho nebude aj obracať hore bruchom, tu neviem či je nejaká pomoc, zrejme nie.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Chorý karas

Odoslaťod alpine » 22 Apr 2010 16:19 pm

aha ok ale on totizto zomrel preto som vymenil 75% vody ale dosť ma zarazilo že bol rozožratý a pochybujem že by to boli tí dvaja karasy alebo žeby sumčeky?
alpine
 
Príspevky: 8
Založený: 22 Apr 2010 14:56 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Chorý karas

Odoslaťod maxxx01 » 22 Apr 2010 17:26 pm

A prečo nie? Rybie mäso je dobrá potrava pre ryby a tie sa ňou rady živia. Je normálne že ryby poobžierajú zdochliny. A podľ toho čo stále sledujem, oči idú ako prvé. Nie je na tom vôbec nič prekvapujúce. je to normálne.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Chorý karas

Odoslaťod alpine » 22 Apr 2010 17:36 pm

och dakujem ja už som si myslel že to bola neaka plieseň alebo neake agresivne bakterie no hadam to bola moja posledna umreta rybka...
alpine
 
Príspevky: 8
Založený: 22 Apr 2010 14:56 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Chorý karas

Odoslaťod 7prisavnik7 » 27 Apr 2010 17:16 pm

maxxx01 napísal:2. porucha plynového mechúra, tiež sleduj či ho nebude aj obracať hore bruchom, tu neviem či je nejaká pomoc, zrejme nie.


Na poruchu plynového mechúra liek existuje, pri bakterialnom ochoreni pouzi antibiotika a uprav chemizmus vody, ak myslis ze je to vonkajsia pricina, daj ho do karanteny s plytkou vodou. Ka sa to nezlepsi pouvazuj ci nie je lepsie ho zlikvidovat. :(
Obrázok používateľa
7prisavnik7
 
Príspevky: 5
Založený: 19 Apr 2010 15:30 pm

Re: Chorý karas

Odoslaťod alpine » 27 Apr 2010 19:52 pm

nastastie som zistil pricinu: ani bakterialne ochorenie ani plynový mechúr, proste ich v noci likvidovali sumčeky ale už sú preč( PS :) nebojte sa nie zachod ale dal som ich na inzerciu a už majú nového majitela ;) )
alpine
 
Príspevky: 8
Založený: 22 Apr 2010 14:56 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Chorý karas

Odoslaťod janka99 » 17 Nov 2010 13:21 pm

mám 60lit. akvarko a filter, sú tam aj rastliny a mala som tam 3 karasy jedem mi zomrel ked som sa ráno zobudila už tam nebol :cry: mám tam už iba 2 ale jedna je stále na tom istom mieste a nič nerobí strašne sa o nu bojím prosím poradte čo najskôr. Ďakujem
janka99
 
Príspevky: 4
Založený: 17 Nov 2010 11:56 am

Re: Chorý karas

Odoslaťod palo9167 » 17 Nov 2010 14:09 pm

janka99 napísal:mám 60lit. akvarko a filter, sú tam aj rastliny a mala som tam 3 karasy jedem mi zomrel ked som sa ráno zobudila už tam nebol :cry: mám tam už iba 2 ale jedna je stále na tom istom mieste a nič nerobí strašne sa o nu bojím prosím poradte čo najskôr. Ďakujem


3karasy v 60l?To akoze vazne? :shock: Karas ma radcej studenu vodu je to jazierkova ryba.Takze odporucam niekomu darovat
palo9167
 
Príspevky: 503
Obrázky: 69
Založený: 23 Dec 2009 21:47 pm

chorá závojnatka

Odoslaťod nucleolus » 02 Dec 2010 15:54 pm

Zdravím, mám tri polročné závojnatky v 50l akva. Mám ich však len dva týždne - kamarátka likvidovala akvárium a ja som sa ich zhostil. Mal som s nimi aj dvoch prísavníkov, ale včera som ich našiel hore bruchom. Na závojnatkách som si dnes všimol červené fľaky za žiabrami. Ono to na pohľad vyzerá ako ublížené, oškreté, na tých miestach to vyzerá akoby ani nemali šupiny ale za tie dva týždne neprejavovali žiadne útočné sklony, tak sa skôr domnievam , že je to nejaká choroba. Tiež, tie prísavníky boli z akvaristiky, a nedodržiaval som žiadnu karanténu. Ale na nich nebolo nič. Inak sa správajú štandardne, plávajú aj jedia normálne.

Tu sú aj fotky, sorry za kvalitu, ale ostrejšie to odfotiť nedokážem.
http://img525.imageshack.us/img525/3735/p1080784e.jpg
http://img813.imageshack.us/img813/7264/p1080786.jpg


Môže to byť spôsobené riasami? Nepoužíval som za tú dobu žiadne prípravky proti nim, a dosť sa v akva rozšírili. Alebo slabým vzduchovaním? Zlou filtráciou? Posledný týždeň musím tú "špongiu" každý deň preprať, lebo je upchatý. On... ten filter nestál veľa, ale je to pre akva od 30-50l.

Vopred ďakujem.
nucleolus
 
Príspevky: 2
Založený: 02 Dec 2010 15:25 pm

Re: chorá závojnatka

Odoslaťod martin_s » 02 Dec 2010 16:32 pm

Pricinu sa dozvies hned ked si precitas nieco o kolobehu dusika v akvariu a aj informacie o zavojnatkach (mimo ine aj to ze do 50l nepatria ani dve a nie to este tri). Nieco ti napovie aj to preco sa ti rozmohli riasy...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Chorý karas

Odoslaťod nucleolus » 02 Dec 2010 17:17 pm

O závojnatkách som toho naštudoval vcelku dosť, a som si vedomý že by sa im viac páčilo vo väčšom. Každopádne, beriem to tak, že ešte nie sú úplne dospelé, mám 150l akva a v ňom dožívajúceho osmáka, neskôr tam chcem dať ryby. Fajn, o dusíku som si tiež niečo prečítal, ale nie som istý či chápem príčine. Myslíš tým, že som vynechal "cyklus bez rýb"? Alebo? Čo sa s tým dá teraz robiť?
nucleolus
 
Príspevky: 2
Založený: 02 Dec 2010 15:25 pm

Re: Chorý karas

Odoslaťod Aquanaut » 02 Dec 2010 21:25 pm

meniť častejšie čerstvú vodu, aspoň 2x do týždňa 15-20L, silnejšie vzduchovať, skús menej kŕmiť, to im neuškodí, pokojne len raz denne a vynechaj jeden deň bez kŕmenia..zatial toľko, treba ale naozaj poriešiť príčinu..tj menej rýb, tie tri sú ako kravičky na dvore pred domom.. :D čo to asi urobí s trávnikom a okolím že :wink:
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.