Rastliny ku krevetkám Crystal red BEE



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Rastliny ku krevetkám Crystal red BEE

Odoslaťod Jan Blanar » 22 Nov 2010 06:46 am

Borci potrebujem poradit chcel by som si zriadit akva o objeme 200 až 300 litrov pre tieto krevetky osvetlenie by mohlo byt cca 150 watovaž 200 watov - v úsporkách prepočítané na klasické žiarovky. Aké rastliny by ste mi tu odporučili. Mojou srdcovkou sú anubiasy, kryptocoryny a machy. Anubiasy a cryptocoryny podľadostupnej literatúry by k týmto krevetkám ísť nemali. Mach by mal byť a aj bude na koreni (z viniča - tento samozrejme nebol striekany a nejaky koreň dub alebo buk). Dno bude praný riečny štrk (frakcia 1 mm) približne a kôly vyššiemu počtu niktrifikátorov - niečo ľahké a porézne. Chcel by som aby sa mi aj množili- pre potešenie (voda je ok zatiaľ z môjho zdroja). Ešte filtrácia Tetratec EX 600 a keď bude treba tak ešte dohodím bublifuk (molital a vzduchovací motorček). Výmena vody cca 1x týždenne asi 30-40%. Keďže tieto krevetky nemajú radi (dusičnany atď). - z úvahy som vypustil rýchlo rastúce rastliny a keďže že vraj ani anubias a ani kryptocoryny by tam ísť nemali, netuším čo okrem machov tam môžem dať , aby to aj nejako vyzeralo. Dopredu ďakujem.
Jan Blanar
 
Príspevky: 363
Obrázky: 0
Založený: 05 Jan 2008 18:18 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 95

Reklama

Re: Rastliny ku krevetkám Crystal red BEE

Odoslaťod Jan Blanar » 22 Nov 2010 08:48 am

Čo sa týka rastlín - chcel by som niečo nie moc náročné, pretože vyššie som spomínal watáž (150watt-200watt) no asi to kôly nemožnosti hnojiť oxidom uhličitým a PMDD bude zbytočné. Tam Vás prosím skúste mi navrhnúť aké rastliny by tam k machu išli.
Ps: kryptocoryny poznám aj anubiasy - podľa mňa nie moc náročné, ale že vraj nehodiace sa ku krevetkám C.r.BEE
Čo by mi tam mohlo rásť pri cca 22-24 stupňoch a nebolo nijako extra náročné na hnojenie????????????????????????????????????????????
Ďakujem Jano
Jan Blanar
 
Príspevky: 363
Obrázky: 0
Založený: 05 Jan 2008 18:18 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 95

Re: Rastliny ku krevetkám Crystal red BEE

Odoslaťod pocebikr » 03 Dec 2010 17:47 pm

Neviem prečo si vypustil rýcho rastúce druhy mohol by si použiť napríklad Ceratophyllum demersum 'Foxtail' a z ostatných Bolbitis heudelotii, Cladophora aegagropila, Fissidens fontanus, Microsorium pteropus, Microsorium pteropus 'Windelov', Monosolenium tenerum, Utricularia graminifolia.
pocebikr
 
Príspevky: 35
Obrázky: 0
Založený: 20 Nov 2009 20:46 pm

Re: Rastliny ku krevetkám Crystal red BEE

Odoslaťod prasan » 03 Dec 2010 17:56 pm

Neviem prečo cryptocoryny neodporúčaju, ale u jedného akvaristu som videl akva plné tychto rastlín a tychto krevetiek a množili sa mu tam ako divé.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Rastliny ku krevetkám Crystal red BEE

Odoslaťod Giftzahn » 04 Dec 2010 07:45 am

Jan Blanar napísal:Čo sa týka rastlín - chcel by som niečo nie moc náročné, pretože vyššie som spomínal watáž (150watt-200watt) no asi to kôly nemožnosti hnojiť oxidom uhličitým a PMDD bude zbytočné. Tam Vás prosím skúste mi navrhnúť aké rastliny by tam k machu išli.
Ps: kryptocoryny poznám aj anubiasy - podľa mňa nie moc náročné, ale že vraj nehodiace sa ku krevetkám C.r.BEE
Čo by mi tam mohlo rásť pri cca 22-24 stupňoch a nebolo nijako extra náročné na hnojenie????????????????????????????????????????????
Ďakujem Jano


zaujimavy nazor ... mam akva plne cryptocoryn a anubiasov a plne krevetiek mnoziacih sa ako potkany .... :mrgreen: cize nie je mi dost jasne preco nemozu byt crypta a anubiasy spolu s krevetkami ... nikdy som nic negativne na krevetkach nepozoroval .... su to vdacne rastlinky kludne ich do akva daj :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Rastliny ku krevetkám Crystal red BEE

Odoslaťod Mariok » 04 Dec 2010 09:28 am

Jan Blanar napísal:... Dno bude praný riečny štrk (frakcia 1 mm) približne a kôly vyššiemu počtu niktrifikátorov ... (voda je ok zatiaľ z môjho zdroja). Ešte filtrácia Tetratec EX 600 a keď bude treba tak ešte dohodím bublifuk (molital a vzduchovací motorček). Výmena vody cca 1x týždenne asi 30-40%. Keďže tieto krevetky nemajú radi (dusičnany atď).


Ideš na to pekne, len si uvedom, že úvaha o vyššom počte nitrifikátorov (substrát) a k tomu filtre (budú určite pracovať ako biofiltre, t.j. budú "vyrábať" dusičnany - teda pokiaľ nechceč ísť do Zeolitových náplní) neustále zvyšujú hladinu dusičnanov a teda výmena vody bude stále ten podstatný faktor...
Tiež myslím, že použitie rýchlorastúcich rastlín, ako je Ceratophylum, je lepšie riešenie - "zožerie" dusíkaté produkty metabolizmu krevetiek ešte pred ich premenou na NO3 a tým pádom výmena vody nebude musieť byť tak kritická vzhľadom k podstatne pomalšiemu nárastu ich hladiny. Teda to je môj názor.
O Kryptokorínach som nič negatívne, vhľadom ku krevetkám nezaznamenal, Anubiasy boli niekde prezentované ako pre krevetky jedovaté, ale skôr na úrovni dohadov v jednej konkrétnej situácii, teda pokiaľ sa pamätám. Neviem z akej literatúry si čerpal. Každopádne Klasické Neocaridiny s nimi žiadny problém nemajú, CRS nemám, takže tam neviem...
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Rastliny ku krevetkám Crystal red BEE

Odoslaťod baro666 » 05 Dec 2010 17:58 pm

No neviem kde si prisiel k tomu ze anubiasy a cryptokoriny nesmu byt pri krevetkach. Dalsia vec, velkos zrnitosti nema nic s tym ze sa ti osidli viac nitrifikacnych bakterii, skor typ substratu. Ak chces zariadit 200-300l akva na zaciatok potrebujes donho aspon 50ks kreviet a aj to neviem ci tam nieco uvidis(viem o com hovorim). Skus si to radsej v mensom a uvidis. Filter by som tam spravil Hamburgsky, + na posilnenie nejaky vonkajsi, nasavaci kos musis mat obaleny, aby ti nenasal krevetky. Red Bee nie je Cherry-na alebo Sakura, je to ovela narocnejsie. Daj si tam urcitre Vesiculariu (mach) a taktiez Microsorium, potom listy bud mandlovnika alebo dub, jelsa...a taktiez nesmie chybat drevo, mne sa osvedcilo mangrove.
Obrázok používateľa
baro666
 
Príspevky: 200
Obrázky: 33
Založený: 17 Okt 2008 16:55 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Rastliny ku krevetkám Crystal red BEE

Odoslaťod Jan Blanar » 06 Dec 2010 11:41 am

v menšom som to už skúšal 75 litrov hrubý objem - buk dub jelšové šišky mám a aj korene síce bud buk a vinič ale sa lúhujú - crystal red bee - no 50až100 kreviet by bolo fajn ale v KE sú tak drahe že keby som mal kúpiť čo len spomínaných 50 skrachujem - inak jávsky mach mám prichystaný na korene asi zo 1,5 litra a aj zo 5-6 mikrosorií mám tými anubiasmi a crypto. (zahraničné stránky ich neodporúčajú ku týmto krevetám)
Jan Blanar
 
Príspevky: 363
Obrázky: 0
Založený: 05 Jan 2008 18:18 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 95

Re: Rastliny ku krevetkám Crystal red BEE

Odoslaťod pocebikr » 06 Dec 2010 14:19 pm

Jan Blanar napísal:no 50až100 kreviet by bolo fajn ale v KE sú tak drahe že keby som mal kúpiť čo len spomínaných 50 skrachujem


no a co keby si si zapol SS
pocebikr
 
Príspevky: 35
Obrázky: 0
Založený: 20 Nov 2009 20:46 pm

Re: Rastliny ku krevetkám Crystal red BEE

Odoslaťod pocebikr » 06 Dec 2010 18:32 pm

Zapni si v nastaveniach prijimanie sukromnych sprav, lebo ti nedokazem odpisat, alebo mi posli tvoju emailovu adresu.
pocebikr
 
Príspevky: 35
Obrázky: 0
Založený: 20 Nov 2009 20:46 pm


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.