Moc nizke ph



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Moc nizke ph

Odoslaťod Custos » 10 Dec 2010 02:30 am

Chcel by som vas poprosit o pomoc.
MOje akvarium:30l
Teplota vody 26 stupnov
Ph:5 a mozno menej,Tetratest
Kh:3,Gh:7,
V akvariu mam momentalne 4 molly dospele a 19 malych 1 mesiac stare.Mam priblizne 11 rastlin.Jemny piesok.
Moje hodnoty vody boli lepsie priblizne pred 2 tyzdnami,ale dnes som skusal pridat do vody co2 pomocou kvasnic a mozno prave to ma za nasledok znizenie ph teda aspon si myslim:(Rybky budu v tomto akvariu len 2 tyzdne potom sa stahuju do velkeho,ale bolo by mi moc luto keby sa toho nedozili:(Moze byt tak nizke ph pre ne smrtelne?Skusil som menit vodu,ale vysledok bol ph 5,5..Je este nejaka moznost ako upravit vodu na tie dva tyzdne?Moc dakujem za pomoc.
Custos
 
Príspevky: 14
Obrázky: 1
Založený: 10 Dec 2010 02:10 am

Reklama

Re: Moc nizke ph

Odoslaťod RaM » 10 Dec 2010 09:07 am

ako si meral? Ph meter? V akva?
RaM
 
Príspevky: 7
Obrázky: 20
Založený: 17 Sep 2007 17:43 pm
Bydlisko: Púchov

Re: Moc nizke ph

Odoslaťod trinitysk » 10 Dec 2010 09:44 am

http://maniakva.sweb.cz/odkazy.htm -> tu si nastuduj zakladne vztahy a suvislosti o chemii vody (hlavne clanok o alkalite a pH vody), nie je to nic zlozite.
V zasade potrebujes vacsie KH (>4-5) a vzduchovat vodu a "vyhnat" tym prebytocne CO2 z vody. pH ti nasledne stupne samo...
Doporucujem aj castejsie menit vodu (kazdy 3. den cca 30-50%), mam pocit ze akva je nanovo zalozene (aj ked len docasne a ucelovo), vyhnes sa tym ale moznej otrave ryb z N latok kedze podmienky v akva nie su stabilne...
P.S. Inak vychadzam automaticky z toho, ze ten test je naozaj ok a to pH je teda naozaj take ake si pisal..:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Moc nizke ph

Odoslaťod Miloš » 10 Dec 2010 13:31 pm

otazka je ake boli parametre vody pred 2 tyzdnami? chces sa k nim vratit hoci vtedy si zacal pridavat CO2 ktore znizuje Ph takze preco si hozacal pridavat? a zrovna pri Poecilia sphenops to povazujem za dost kontraproduktivne nakolko im sa zvykne voda skor prisolovat a nie znizovat Ph a tvrdost
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Moc nizke ph

Odoslaťod horský vlk » 10 Dec 2010 15:37 pm

Mať vodu Ph okolo 5..tak to sa mi moc nezdá....častejšie su problemy s vyšším ph...mal som tiež Ph okolo 5,ale nulova uhličitanova tvrdosť a rašelina vo filtri.
Obrázok používateľa
horský vlk
 
Príspevky: 167
Obrázky: 16
Založený: 11 Sep 2007 16:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Moc nizke ph

Odoslaťod Custos » 10 Dec 2010 16:11 pm

Dakujen za vase odpovede.

Tak nehal som pustene vzduchovanie celu noc naplno.Vecer som este menil dalsich 20% vody.
Co2 som zacal pridavat kvoli rastlinam,pretoze som cital ze lepsie rastu a viac sa im dari ked ho maju:(Pouzivam tetratest laborret je to vlastne cela sada kde je ph,kh,gh,no2,co3 ale neviem ci su presne alebo na akej urovni su medzi testami..Vcera som meral ph 2 krat.
Dnes poobede po testoch:PH 7,Kh 2,Gh 5,
Predpokladam ze ked je tak nizke Kh bude Ph asi dost kolisat.No nic,idem si to poriadne este raz prestudovat.Dakujem za pomoc
Custos
 
Príspevky: 14
Obrázky: 1
Založený: 10 Dec 2010 02:10 am


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.