EHEIM 2073 po vymene hlavy bez prietoku



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

EHEIM 2073 po vymene hlavy bez prietoku

Odoslaťod Darkriser » 13 Dec 2010 17:31 pm

Prosim o radu, dochadzaju mi napady (a trpezlivost:-).
Na povodnom filtri (EHEIM 2073) sa mi zlomilo nieco vnutri adaptera na hadice, takze som bol nuteny vymenit celu cerpaciu
hlavu. Par dni to fungovalo, avsak odvtedy mam problem.

Akonahle filter zapnem, zacne tocit vodu ako besny. Zial, po niekolkych sekundach (max. minutach) klesne prietok na absolutne minimum (vlastne len kvapka). Pokles prietoku je narazovy, cize ziadne postupne zmensovanie - v jednej chvili strieka a o chvilu je voda takmer bez pohybu. Ak filter vypnem z elektriny, chvilu pockam a znova zapnem, toci vodu znova - avsak opat len par sekund a nasleduje kvapkanie.

Ak filter kontrolujem hmatom, stale sa mierne chveje, ci vodu toci alebo nie, takze som si takmer isty, ze vrtulka sa toci stale. Mal som podozrenie na zavzdusnenie, tak som vazelinou namastil vsetky kontaktne plochy hlavice voci nadobe s filt. kosmi. Nepomohlo ani to. Naozaj mi dochadzaju napady, kde moze byt problem. Preco filter prvych par sekund funguje na 100% a nasledne prietok takmer uplne zmizne? Skusal som adapter otvorit na max., skusal som ho aj priskrtit zhruba na 1/3, stale to iste.

Co mam poskusat, aby som zistil, co mu vlastne vadi?
(filter som mal rozobrany uz velakrat, kose a molitany precistene, nasavacie aj vystupne hadice su ciste, takze prietoku vody fyzicky nebrani nic)

velka vdaka za kazdy napad.....
Darkriser
 
Príspevky: 36
Obrázky: 5
Založený: 17 Feb 2009 10:05 am
Bydlisko: Bratislava, SR

Reklama

Re: EHEIM 2073 po vymene hlavy bez prietoku

Odoslaťod azet » 13 Dec 2010 17:46 pm

zalomene hadice, upchaty nasavaci kos prip. kohuty niecim pevnym? test: nasavanie a vypust filtra daj do vedra, zapni a hladaj pricinu.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: EHEIM 2073 po vymene hlavy bez prietoku

Odoslaťod Darkriser » 13 Dec 2010 17:49 pm

ano, s tym vedrom mam v plane experimentovat.
ale fyzicka prekazka v prietoku tam nemoze byt, kedze prvych N sekund filter toci vodu tak, ze ryby nechapu...pokles nastava az o niekolko sekund neskor....a ja furt nechapem, preco....
Darkriser
 
Príspevky: 36
Obrázky: 5
Založený: 17 Feb 2009 10:05 am
Bydlisko: Bratislava, SR

Re: EHEIM 2073 po vymene hlavy bez prietoku

Odoslaťod Aquanaut » 13 Dec 2010 18:56 pm

niečo sa tvári, že funguje a nefunguje to, alebo je niečo zložené opačne, často je príčina banálna, :wink: ak máš možnosť skús si to s niekym vymeniť čo má podobný filter, poprípade popros niekoho na predajni ak to majú v prevádzk, že prehodíte komponenty, aby si našiel príčinu.
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: EHEIM 2073 po vymene hlavy bez prietoku

Odoslaťod salik » 13 Dec 2010 22:01 pm

nedavno som riesil rovnaky problem, 2211, vecer ok, rano stoji voda, nikde ziadny vzduch, nic nasate, upchate, nasavaci kos ako zrkadlo (filter v prevadzke mesiac), vrtulka ide ale netlaci vodu, zmenil som polohu filta a dal som ho vedla akvaria, nabehol
tak uvidime ci sa to zopakuje, mozno naozaj zalomena hadica
p.s. osobne som cakal tichsiu prevadzku, vadi mi to dunenie filtra, ked polozim ruku na cerpaciu hlavu, je to o 1/2 lepsie
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: EHEIM 2073 po vymene hlavy bez prietoku

Odoslaťod jiri sajar » 14 Dec 2010 10:15 am

pozri, či nemáš v hadiciach , v čerpacej hlave (treba pozrieť celú cestu kadiaľ preteká voda) nasiatu napr, mincu, kúsok plochého plastu, zvyšok baliacej fólie, ktorá sa správa ako záklopka ventilu ..... keď voda neprúdi "záklopka" nebráni prietoku... keď sa prúd vody zrýchli, predmet sa vplyvom tlaku vody pootočí a uzavrie prietok.... ja som tak kedysi dávno mal v hadici nasiatu mincu (boh vie, odkiaľ sa vzala) a mal som podobný problém....
ešte by si mal prekontrolovať čo máš v navrchnejšiej nádobe na filtračné média... mám na mysli nádobu, ktorá bezprostredne susedí so vstupným otvorom do čerpacej hlavy... aj tu sa môže nachádzať niečo, čo sa "pricucne" na vstupný otvor do čerpacej hlavy a uzatvorí prietok vody...
tiež by som vyskúšal zapnúť filter vtedy, kedy mám nastavený minimálny prietok vody.... a po zapnutí postupne zväčšovať prietok či dôjde k rovnakému problému... možno aj skladba filtračných médii môže zapríčiniť kolaps prietoku pri spustení filtra nastaveného na plný prietok (napr. priveľa filtračnej vaty, alebo zle vyčistený filtren s najjemnejšou zrnitosťou)
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: EHEIM 2073 po vymene hlavy bez prietoku

Odoslaťod Giftzahn » 14 Dec 2010 10:17 am

@Darkriser: otazocka ked mas nanom ruku ... teda na tej hlave ..nezahrieva sa tato?
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: EHEIM 2073 po vymene hlavy bez prietoku

Odoslaťod trinitysk » 14 Dec 2010 14:23 pm

a) vezmi si hlavu filtra samotnu, ponor ju do vane s vodou tak aby vypust/vyvod vody z hlavy filtra bol/a nad hladinou vody a zapni...sleduj ci bude prietok rovnaky alebo sa chyba objavi...(moze to byt rotor...ale to nepredpokladam, kedze hlava je ako vravis nova...dalsia chyba moze byt klesajuce napatie vo fitry samotnom, poskodeny motor resp. stator, vrtulka sa toci trhane a nie rovnako rychlo -> potrebna reklamacia)
b) ak za a) funguje tak je problem vo filtr. kosi...nasad hlavu na filt. kos, vyber naplne z filtra tak aby bol vo vnutry prazdny, hadice napoj do/z vane...filter poloz na rovnu plochu a zapni, cakaj ci bude zase problem...sleduj si hladinu vody vo filt. kosi, ak klesne tak je problem na vpusti vody do filtra. Skontroluj si taktiez poriadne tesnenie hlavy filtra na filtr. kosi.
c) Ak aj za a) aj za b) funguje, je problem v naplniach filtra, tipujem ze su prilis jemne a voda sa nedokaze tak rychlo dostat k hlave...preto ti filter bezi len kratky cas a potom sa zavzdusni....
Samozrejmostou je este pred pokusom dokladne skontrolovat hadice po celej dlzke ako aj nasav. a rozstr. koncovku...+ precistit vyvod vody z filtr. hlavy, ako aj vstup do filtr. hlavy, najlepsie nejakou jemnou kefkou...
Ak by ani toto vsetko nepomohlo, uz asi nic viacej nevymyslis, doporucujem teda co najskor kontaktovat priamo Eheim v DE (eheim.service@eheim.de -> p. Eduard Gerzen) pripadne autor. predajcu EHEIM na Slovensku.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: EHEIM 2073 po vymene hlavy bez prietoku

Odoslaťod Darkriser » 15 Dec 2010 14:58 pm

Velmi pekne dakujem vsetkym za napady.
Fyzicku prekazku som vylucil uz davnejsie, filter som mal rozobraty niekolkokrat, hadice aj prislusenstvo "prefuknute" pomerne poctivo :-)

trinitysk: dik za podrobny navod na analyzu, urcite vyskusam co najskor. podla poslednych "pokusov" niekde naozaj chytam falosny vzduch, len neviem preco a odkial (tesnenia su aj s hlavou nove, natrete vazelinou).

"Vdaka" neustalemu otvaraniu a zatvaraniu filtra sa mi vcera na adapteri hadic znova "nieco" zlomilo alebo vysmyklo a
packou sa uz prietok neda regulovat vobec - uz len volne beha, akoby bola "vysmyknuta" zo spravnej polohy. Toto je uz druhy rovnaky problem za posledny polrok. Vobec ma to netesi, ale moje povodne nadsenie EHEIMom rapidne klesa. Takze som objednal FLuval305, ktory bude sluzit ako primarny filter a tamten nestastny EHEIM skusim dostat aspon do pohotovostnej polohy. Vzhladom na predpokladanu kvalitu teraz neviem, ci som sa k filtru spraval prilis hrubo, alebo som mal len jednoducho smolu na horsie kusy.

V kazdom pripade vdaka este raz, urcite budem patrat po probleme a ak ho najdem, napisem aj pre ostatnych...
Darkriser
 
Príspevky: 36
Obrázky: 5
Založený: 17 Feb 2009 10:05 am
Bydlisko: Bratislava, SR

Re: EHEIM 2073 po vymene hlavy bez prietoku

Odoslaťod trinitysk » 15 Dec 2010 18:04 pm

Podla toho co pises tak si tam najskor nieco zlomil v adaptery, na tvojom mieste by som neriskoval aby si sa nevytopil, ale to si musis zvazit sam, ja takto neviem zvazit pre a proti.
Pokial je filter v zaruke treba ho poslat do servisu eheim tak ako som to nedavno urobil ja alebo kontaktovat predajcu a riesit reklamaciu (btw. to zlomene ti nikto ako reklamaciu neuzna..). Jedine co ta to cele bude stat je postovne do DE, veci v zaruke su opravovane bezplatne...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: EHEIM 2073 po vymene hlavy bez prietoku

Odoslaťod Darkriser » 15 Dec 2010 18:37 pm

Uplny suhlas, ale uznaj - po dvoch identickych problemoch je moja dovera v EHEIM znacne nastrbena.
adapter ako taky vymenim za par eur (okolo 10 tusim), ale uz len fakt, ze som ich dokazal v kratkej dobe ulomit 2, je divne.
ale mozno mam len privela energie :-)
Darkriser
 
Príspevky: 36
Obrázky: 5
Založený: 17 Feb 2009 10:05 am
Bydlisko: Bratislava, SR

Re: EHEIM 2073 po vymene hlavy bez prietoku

Odoslaťod trinitysk » 15 Dec 2010 20:32 pm

Ja som sa este nestretol s nikym ktory by 2x to iste zlomil, alebo vobec nieco zlomil na EHEIM-e, ale mozno si mal smolu na vyrobeny kus alebo to bude tou energiou...:-) Nech sa dari, filtre su to dobre, len mas proste smolu...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.