DAZZLE NATURE AQUA



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod Khanh » 11 Nov 2010 01:53 am

Problém bude v substrátu. Eleo potřebuje bohaté dno, což písek není. A podle mých zkušeností Eleo roste pěkně i bez hnojiva do vody, ale musí mít výživné dno. Narozdíl třeba od Rotaly apod.
Obrázok používateľa
Khanh
 
Príspevky: 251
Obrázky: 118
Založený: 21 Mar 2006 00:20 am
Bydlisko: Praha

Reklama

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 12 Nov 2010 00:07 am

Khanh napísal:Problém bude v substrátu. Eleo potřebuje bohaté dno, což písek není. A podle mých zkušeností Eleo roste pěkně i bez hnojiva do vody, ale musí mít výživné dno. Narozdíl třeba od Rotaly apod.


čau Khanh, takže ak by som dodatočne urobil toto:
Obrázok
alebo pomocou nejakej injektáže, pomohlo by to :?: :roll:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod hitmanius » 12 Nov 2010 00:34 am

Tak ale realne si neviem predstavit dat do substratu teraz uz nejaku hadicku,aby si neporusil layout :D
Obrázok používateľa
hitmanius
 
Príspevky: 305
Obrázky: 0
Založený: 20 Okt 2009 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 12 Nov 2010 13:47 pm

hitmanius napísal:Tak ale realne si neviem predstavit dat do substratu teraz uz nejaku hadicku,aby si neporusil layout :D


Máš pravdu hitmanius, ale možno by to šlo pomocou injekčnej striekačky, ale neviem či korene prijímajú "tekuté hnojivo" podobným systémom ako steblá e. acicularisu :roll:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod Ajven » 12 Nov 2010 14:23 pm

Možno by šlo vymysieť niečo na spôsob ADA Bottom Release, rúrka v rúrke, pevné granulované hnojivo napr. JBL Florapol, ...
http://www.adgshop.com/Bottom_Release_p/104-100.htm
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 12 Nov 2010 14:30 pm

Teraz ma tak napadlo, že či to nemôže byť kvôli tomu kremičitému, už skoro piesku ? Videl som akvária kde nebolo hnojivo v dne a rastlinke E.A. sa darilo, ale za to mali hrubší štrk alebo pórovitejší substrát. Teda voda lepšie cirkulovala a tekuté hnojivo sa lepšie dostalo medzi koreňový systém ??? :shock: A keďže prvý mesiac som nemal žiadnu riasu, ani na povrchu toho piesku tak E.A. rástol ale keďže 2 mesiac som neodkaloval a riasa sa spravila na povrchu /hlavne na miestach kde je najmenej vysádzaní E.A. najmä tam kde má teraz rastlinka najväčšie problémy/ a spôsobila takmer nepriepustnosť vody do koreňového systému a preto E.A. zhnedol ? :( A a a a môže byť táto moja úvaha reálna ? :roll:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod pha » 14 Nov 2010 22:59 pm

Ahoj DAZZLE.
Tak ako pokracujes? Co si nakoniec urobil?
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 16 Dec 2010 18:39 pm

Od založenia prešli 3 mesiace a 23 dní, s DeNAčkom to vyzerá zle :(
Obrázok
Niekoľko krát som pomocou injekčnej striekačky, pridal do dna hnojivo /Ferropol/ ale pomohlo to len minimálne.
Zmenil som polohu filtra a difúzora, aby sa bublinky lepšie rozpúšťali.
Objavili sa riasi preto mením každý tretí deň 1/3 až 1/2 vody.
Mam v pláne zakúpiť testy a chcel som sa opýtať na váš názor, ktoré základné testy by boli potrebné pre momentálnu situáciu.
KH, Fe, No3 a PO4 by postačovali ? :roll:
Ešte sa chcem opýtať, či je potrebný test NH4 už pre zabehnuté aqua ? :?:
S pozdravom :kiss: Dazzlik. :D
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod azet » 16 Dec 2010 22:35 pm

toto je znovu taky klasicky problem, pekne akvarko, zo zaciatku vsetko super, velka radost a potom toto... :roll: nieco podobne tu riesi noiseless a dalsi. na predoslej strane trinity a khanh trafili klinec po hlavicke.

dno si dal take ake si dal, cize nevyzivne, uz je neskoro. takze najvyssi cas pridavat makroprvky. ak zvladnes problematiku s co2 (dropchecker mas?), budes prekvapeny, ake mnozstvo N Ti to zozere.

testery nebudes potrebovat, pokial zacnes davkovat na styl EI. ak Ti to predsa neda, na zaciatok Ti postaci tester na PO4 a NO3.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 17 Dec 2010 02:13 am

azet napísal:toto je znovu taky klasicky problem, pekne akvarko, zo zaciatku vsetko super, velka radost a potom toto... :roll: nieco podobne tu riesi noiseless a dalsi. na predoslej strane trinity a khanh trafili klinec po hlavicke.
dno si dal take ake si dal, cize nevyzivne, uz je neskoro. takze najvyssi cas pridavat makroprvky. ak zvladnes problematiku s co2 (dropchecker mas?), budes prekvapeny, ake mnozstvo N Ti to zozere.
testery nebudes potrebovat, pokial zacnes davkovat na styl EI. ak Ti to predsa neda, na zaciatok Ti postaci tester na PO4 a NO3.


Čau azet, rad ťa spoznávam :roll: .
Musím povedať, že som s tým trocha rátal, že to na prvý krát nevyjde :angel: .Tak ako všetko tak i akvaristika potrebuje tréning a keď si už už myslíte, že to máte prečítané všetko tak tu pre zmenu príde prax. :D
Ale i tak si myslím, že najdôležitejšia je trpezlivosť :roll: . Aquascaping mi preto dosť pripomína architektúru :wink:
S5 k téme, noiseless-ove aqua sledujem už dlhší čas a je to zaujímave čítanie.
trinity a khanh majú veľa skúseností preto sa od ich návrhov odpichnem :)
dropchecker mam a co2 púšťam klasický 1b/1s od 12:00-24:00 (svetlo od14:00-24:00) ale najviac ma hnevá to kolísanie ph, pretože teraz sú tam ryby a vidím, že toho co2 k večeru majú dosť :| takže ho na noc vypínam a ak by som ho nechal, do rána by som o ne asi prišiel.(zlatá amazonia alebo akadama :) )
Takže do konca roka budem mať k dispozícií testy a chcem vedieť ako je to s KH atd...
Potom sa podelím s výsledkami :roll: a následne môžme experimentovať s makroprvkami. :pivo:
Mám jednu otázku: Čo by podľa vás viacej pomohlo: Koreňové hnojivo vo forme ílových guličiek /JBL/ bez pridávania PMDD alebo pridávanie PMDD alebo všetko spolu ??? :angel:
Dikes čaves :pivo: :)
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod Peter Lupták » 17 Dec 2010 09:10 am

Ja pridavam aj to aj to (ku korenom mam dobre skusenosti skor so Sera Florennete A), ale pockam si aj na odpovede skusenejsich.
Peter Lupták
 
Príspevky: 211
Obrázky: 22
Založený: 26 Nov 2007 13:31 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod noiseless » 17 Dec 2010 10:08 am

ako mne radil azet, myslím že pomôžu makroprvky .... ja už cca týždeň fičím na CO2 a PMDD, a v rastlinkách je vidieť myslím že dosť veľký pokrok ...
spravil som to tak ako mi bolo radené, teda veľa KNO3 a veľa KH2PO4 (prepočítané na 100ml z azetovho, ktoré použil v tom iwagumi) a malý pokrok tam už vidieť je .... ja ti hlavne držím palce, lebo to akva vyzerá dobre :)
ešte jedna otázka, za ľavým kamenom ti rastie nejaká ina rástlinka, alebo čo je to ? mne to pripadá ako rotala wallichi, alenie som si istý, čo to je ? :)
držím palce ;)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod trinitysk » 17 Dec 2010 10:50 am

Dazzle5 - tie hlavne rady tu uz padli od toho sa odraz. Co by som ja urobil ja je radikalnejsie riesenie ale myslim, ze v konecnom dosledku najlepsie. Pre co sa rozhodnes je len na tebe...
1. Ostrihat to na vysku nejakych 2-3cm, a to hlavne tam kde je to uz hnede (kde je to stale zelene tak skratit menej, tak o 1/3 dlzky, podporis len hustejsi rast, neuskodis tomu). Z "hnedeho" uz nic poriadne nebude, teraz sa rastlinka listov zbavuje lebo ma malo vyzivy (uz bolo spominane). Rastlinke tym teraz vyrazne odlahcis, ak vsetko pojde o.k. tak vyzenie nove listky a este hustejsie (moja skusenost). Ucelom je tiez to trochu preriedit tak, aby si videl na dno (vid bod 2 a 3)
2. Jemne poodkaluj zbytky odstrihnuteho eleo a jemne odkal aj pri korienkoch zbytky sajrajtu, do dna ale nechod, ziaden zvon len hadica...
3. Po ostrihani prespikuj dno vyzivovymi tabletami (pouzi jemnu pinzetu a kazdych zhruba 25cm2 daj jednu tabletu cca 3-4 cm pod strk, predpokladam, ze aj tak tam nebudes nikdy odkalovat zvonom a eleo buduje korenovy system strasne dlho a nie je aj tak nic moc, tak preto tak plytko...tablety si rozdel, z kazdej tablety ti staci tak 1/3 na jedno miesto...), potrebujes dostat rastlinku do poriadku odspodu, od korienkov, tak ako pisal khanh, to je aj moja skusenost, zaklad je mat vyhnojene dno, hnojenie do vody je tiez o.k. ale v pripade tejto rastlinky by som povedal, ze je to skor doplnok ako hlavna "strava". V stave akom ju mas teraz, je teda nutne ist na to odspodu....Schvalne pisem tabletami lebo gulicky su teraz v tomto pripade neprakticke. Zozen si bud Sera Florenette A alebo Dennerle refresher tabs (najlepsia volba), pripadne cokolvek od Dennerle do dna...su to vyborne veci a pomahaju v takychto situaciach (vyskusane)
4. A chce to vela, vela CO2...ak nebude tak nepomoze ani hnojivo v dne, v takejto nadrzke by nemal byt problem to tam poriadne naboostovat a prehanat dokolecka...nazory k vode a stabilite pH som ti pisal takze sa nebudem opakovat.
Ja som presvedceny ze ked tieto kroky urobis tak by sa to malo spamatat, davam tomu velku sancu, je to len v tvojich rukach (a trochu stastia k tomu..)...Nech sa ti to podari, na to, ze je to tvoje prve akva takehoto stylu je to stale velmi pekny uspech.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 17 Dec 2010 21:03 pm

Dennerle refresher tabs

Prosím Vás, viete mi niekto povedať kde v Bratislave sa dajú kúpiť tieto tablety ? :angel:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod Caiman » 17 Dec 2010 21:08 pm

skusil by som hornbach,maju tam dost velky sortiment od tohto vyrobcu
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod hitmanius » 18 Dec 2010 03:02 am

DAZZLE5 napísal:Dennerle refresher tabs

Prosím Vás, viete mi niekto povedať kde v Bratislave sa dajú kúpiť tieto tablety ? :angel:


Ano tusim v hornbachu som ich videl :)
Obrázok používateľa
hitmanius
 
Príspevky: 305
Obrázky: 0
Založený: 20 Okt 2009 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 18 Dec 2010 14:20 pm

noiseless napísal:ako mne radil azet, myslím že pomôžu makroprvky .... ja už cca týždeň fičím na CO2 a PMDD, a v rastlinkách je vidieť myslím že dosť veľký pokrok ...
spravil som to tak ako mi bolo radené, teda veľa KNO3 a veľa KH2PO4 (prepočítané na 100ml z azetovho, ktoré použil v tom iwagumi) a malý pokrok tam už vidieť je .... ja ti hlavne držím palce, lebo to akva vyzerá dobre :)
ešte jedna otázka, za ľavým kamenom ti rastie nejaká ina rástlinka, alebo čo je to ? mne to pripadá ako rotala wallichi, alenie som si istý, čo to je ? :)
držím palce ;)


Ďakujem aj ja ti držím palce :roll:
tá rastlinka je tuším Rotala rotundifolia :angel:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 20 Dec 2010 20:08 pm

Troška sklamaný :( lebo nemali DENNERLE Refresher tabs ale mali DENNERLE Echinodorus tabs, DENNERLE Cryptocoryne tabs a DENNERLE Starter tabs. Rozhodol som sa pre Starter tabs :angel: skúsime :)
Obrázok
Jedna tableta ma 2cm :roll:
Tu je obsah:
0,23% celkového dusíku
0,11% P2O5 vo fosfátoch
1,0% K2O ako kaliumoxid
0,12% MgO ako Magnesiumoxid

Stopové prvky:
0,0012% B bóru
0,0009% Cu medi
0,024% Fe železa
0,0036% Mn mangánu
0,0012% Mo molybdénu
0,0009% Zn zinku

Myslíte, že je to veľký skok oproti Refresher tabs ? :?: :roll:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod dr.pepa » 20 Dec 2010 20:11 pm

A kde ich teda mali v hornbachu lebo ja som ich tam nevidel len tie co pises + nejake platinum tabs ci ako.
dr.pepa
 
Príspevky: 52
Založený: 23 Mar 2010 20:54 pm
Bydlisko: Závod

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 20 Dec 2010 20:35 pm

dr.pepa napísal:A kde ich teda mali v hornbachu lebo ja som ich tam nevidel len tie co pises + nejake platinum tabs ci ako.


V Bratislavskom Hornbachu som kupoval DENNERLE starter tabs :wink:

Neviete niekto či rovnako bohatý sortiment majú aj v Košickom Hornbachu ? :angel:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod Aquanaut » 20 Dec 2010 21:26 pm

D. ...cca eur?

takže rastlinkám dopraješ šťastné a veselé vianoce :roll:
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 20 Dec 2010 22:07 pm

Aquanaut napísal:D. ...cca eur?

takže rastlinkám dopraješ šťastné a veselé vianoce :roll:


dúfam, že aj oni majú pre mňa darček :o :roll:
Cena tablet bola 5,14 €
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 20 Dec 2010 22:45 pm

Aquanaut napísal:D. ...cca eur?


Myslel si cenu tablet ? :angel:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod Aquanaut » 20 Dec 2010 23:00 pm

áno, myslím, že je prijateľná :wink:

...no a keď si vegetarián, a keď sa ti rastlinky dobre namnožia a obdarujú ťa, možno by ti chutil rastlinkový šalátik :lol:
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.