260 sladká voda



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

260 sladká voda

Odoslaťod Runcajz » 09 Dec 2010 20:53 pm

Zdarvím.
Tak po čase keď sa mi konečne podarilo urobiť akvarium na hodné fotografovania, posral som to fotením...
Ale aj tak by som sa s vami chcel podeliť o pár fotiek a prijal by som aj nejaké tie kritiky. Akvarium má rozmery 116x60x38 (d/v/š).
Snažím sa o spoločenské akva s tertrovitými zvieratkami, ale občas tam preplávajú aj iné. Chcel by som v budúcnosti viac terčovcov teda tak max 6 ks. Čo sa týka rastlinstva, ešte stále nemám úplne jasno ako by presne malo akva vyzerať. Momentálne sa snažím, aby v akva vše fungovalo a časom budem riešiť ostatné veci.
Čo sa týka techniky, tak filtrík máme made home zhruba 50litrov. Srdcom celého mechanizmu je čerpadlo eheim s prietokom 1000l/h, o svetlo sa mi starajú trubice o celkovom výkone 114W spínané 3mi nezávislými spínacími hodinami, a prihnojovanie pmdd (občasne 10ml) + CO2 z flaše ovládané el.mag. ventilom.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Runcajz
 
Príspevky: 44
Obrázky: 4
Založený: 15 Aug 2007 18:08 pm

Reklama

Re: 260 sladká voda

Odoslaťod aughostino » 09 Dec 2010 22:14 pm

mne osobne sa to akvarium paci :)

len 2 veci mi tak trosku vadia:
1. dno - mas tam stonkove rastliny, mozno by to chcelo nieco jemnejsie
2. pozadie - vyskusaj viac moznosti, modra, cierna, pri ciernej nebude tak velmi vidiet tie cierne stetinkove riasy na zadnom skle

velmi sa mi pozdava riesenie skrinky, robil si si ju sam?

necham inych, aby sa vyjadrili k osadenstvu, kombinacia skalare a terce mne akosi nesedi, hlavne nie v 260l akvariu

PS: ak sa ti vallisneriam bude darit a budes mat nejake nazvys, tak by som sa par odrezkov ujal :)
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Re: 260 sladká voda

Odoslaťod Runcajz » 09 Dec 2010 22:25 pm

No, práve skrinka ma brzdila, inak by som tu už dávno prispel. No a nerobil, teda robil... Navrhoval som ju komplet aj montoval, len desky mi rezal kolega.
S pozadím som už experimentoval. Mal som čierne a nehodilo sa mi to nejako. Možno uvažujem nad tou tmavo modrou alebo tmavo zelenou farbou...
Runcajz
 
Príspevky: 44
Obrázky: 4
Založený: 15 Aug 2007 18:08 pm

Re: 260 sladká voda

Odoslaťod Runcajz » 17 Dec 2010 16:50 pm

Môj krásavec

Obrázok
Runcajz
 
Príspevky: 44
Obrázky: 4
Založený: 15 Aug 2007 18:08 pm

Re: 260 sladká voda

Odoslaťod fantuomas » 17 Dec 2010 16:55 pm

má to potenciál, ale je ešte čo zlepšovať :) no o tom to je takže pohodka,
tie rybky možno príliš veľké...takto na foto mi to príde kôli aj flóre aj faune dosť menší objem ako to skutočno má, čož je škoda.
Obrázok používateľa
fantuomas
 
Príspevky: 291
Obrázky: 83
Založený: 01 Aug 2006 23:52 pm
Bydlisko: TN

Re: 260 sladká voda

Odoslaťod Runcajz » 17 Dec 2010 19:02 pm

no ono som spravil hneď na začiatku pred niekolkými rokmi velkú chybu a to je štrk. Zatial to nejako doklepávam, ale v budúcnosti určite budem meniť. Snažím sa hlavne o slušný chod. Potreboval by som možno trošku poradiť s rastlinkami, lebo nejako neviem nakombinovať tú správnu zmes rastlín čo by spolu vychádzali,a aby to dobre vyzeralo...
Runcajz
 
Príspevky: 44
Obrázky: 4
Založený: 15 Aug 2007 18:08 pm

Re: 260 sladká voda

Odoslaťod Runcajz » 17 Dec 2010 19:44 pm

Tu ešte pár dnešných záberov.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Runcajz
 
Príspevky: 44
Obrázky: 4
Založený: 15 Aug 2007 18:08 pm

Re: 260 sladká voda

Odoslaťod fantuomas » 17 Dec 2010 19:55 pm

čítať..časopis akvárium, internet...všetko tam je..zelina, šuter, dno, drevo...zelina :) fóra-ako toto ) aj keď treba si preberať z tých informácii samozrejme,...zrovna tu nejaký zodpovedný človek založil dobrú tému o rastl. akvárkach.....kukni trocha dozadu..poprípade sa popýtaj rovno, ale také že- ktoré rastliny si mám dať spolu, vymenujte mi?? a podobné otázky vzbudzujú trocha dojem, že človek by bol najračej keby niekto akva založil zaneho ( neadresujem tebe ) :) good luck
Obrázok používateľa
fantuomas
 
Príspevky: 291
Obrázky: 83
Založený: 01 Aug 2006 23:52 pm
Bydlisko: TN

Re: 260 sladká voda

Odoslaťod Runcajz » 17 Dec 2010 20:15 pm

Chápem, chápem, Ono človek niekedy stagnuje a aj keď počítal, poskúšal, niekedy stačí malý strkanec a už to ide samo.
Runcajz
 
Príspevky: 44
Obrázky: 4
Založený: 15 Aug 2007 18:08 pm


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.