BlackStones mini (noiseless)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod jose » 09 Dec 2010 16:46 pm

všetko rozvážiť na pätiny a rozrobiť do 100 ml, napr.
jose
 
Príspevky: 388
Založený: 05 Jún 2009 12:53 pm
Bydlisko: LM

Reklama

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 10 Dec 2010 18:30 pm

dnes malá aktualizácia, kúpil som si jedného otíka, aby pomohol s riasou, tak dúfam že sa mu u mňa bude páčiť
Obrázok
+ začal som trochu serioznejšie pušťať CO2, hadička s cig. filtrom ...
mám však otázku, vadí, že sa nestihne rozpustiť všetok CO2 kým výjde na hladinu ? Teda vadí, keď bublinky "praskajú" až na hladine ???
Obrázok

po PMDD zatiaľ pátram, ak sa mi nepodarí zohnať nikoho, kto by mi zabalil viac KNO3, kúpim základný balíček, aké sa predávajú bežne a spravím to z toho ... (lepšie ako nič)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod Jožo » 10 Dec 2010 19:11 pm

chalani vedla v topiku pisu o 2 - 50 bublinach :) cize urcite ti znacne mnozstvo ide do vzduchu nad akva...nemozes to umiestnit aspon niekde pod vypust filtra, nech prud vody rozmeta bublinky po celom akva? Urcite by sa vyuzilo vyssie %. Ja osobne cakam na bezstratovy reaktor :) tak uvidime...
Obrázok používateľa
Jožo
 
Príspevky: 73
Obrázky: 9
Založený: 19 Feb 2005 21:49 pm
Bydlisko: Košice

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 10 Dec 2010 19:14 pm

Jožo napísal:chalani vedla v topiku pisu o 2 - 50 bublinach :) cize urcite ti znacne mnozstvo ide do vzduchu nad akva...nemozes to umiestnit aspon niekde pod vypust filtra, nech prud vody rozmeta bublinky po celom akva? Urcite by sa vyuzilo vyssie %. Ja osobne cakam na bezstratovy reaktor :) tak uvidime...


tomu 2-50 bubliniek som nepochopil ... co s tym ?
skusal som to mad aj pod filtrom, ale moc sa mi to nepozdavalo, a ani som to tam nemal ako prichytit ...
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod smik » 10 Dec 2010 19:20 pm

to jožo: jestli těmi chalany vedle v topiku myslíš nás, tak my se bavíme o počtu bublin počítaných na bublecounteru né z difuzoru.

to noiseless: Podle té fotky to COčko vypadá celkem dobře. Samozřejmě že to není bezstrátové rozpouštění. Nevím jaké máš proudění. Chtělo by to aby proud z filtru strhl ty miniaturní bublinky a rozmetal po nádrži.
Ještě k tomu cočku, není to všelék a když začneš cočkovat tak se zvýší i poptávka rostlin po živinách.
Obrázok používateľa
smik
 
Príspevky: 367
Založený: 06 Júl 2008 12:00 pm

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 10 Dec 2010 19:23 pm

bezstrátové ani nechcem, predsa len, te to malá litráž ...
hneď po víkende začnem pridávať PMDD ...
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod Jožo » 10 Dec 2010 19:46 pm

smik: jasne, rozumiem... Inak, velmi zaujimava a naucna diskusia. Tesim sa na kazdy prispevok.

noiseless: ja mam momentalne obycajny jemny vzduchovaci kamienok, chce to trosku nervov, ale dokazem nastavit bublinky ako prach....kamienok mam na hadicke za vysokym korenom, ziadne prisavky nic a bublinky prudia pod rampu z filtra, ktora je cca 10cm pod hladinou nasmerovana mierne na dno. Prud vody roznesie bublinky po celom akva. To len tak, ako info, mozno pomoze.
Obrázok používateľa
Jožo
 
Príspevky: 73
Obrázky: 9
Založený: 19 Feb 2005 21:49 pm
Bydlisko: Košice

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod prasan » 10 Dec 2010 20:00 pm

hobby-army.slovenskainzercia.sk/zabavna-pyrotechnika/inzerat/1515697-predam-kno3-ponuka/ .Skús kontaktovať tohto chlapíka, má KNO3 vraj chemicky čistý.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod fazyl » 11 Dec 2010 17:06 pm

hoj nois. ja som to poriesil s co2 u mna tak, ze nad vypustou z hadicky som prisavkou pripevnik "stamperlik" otoceny dnom hore a vsetky bublinky sa zhromazduju v nom a co2 sa rozpusta do vody... ak tak spravim foto :)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 11 Dec 2010 18:00 pm

fazyl napísal:hoj nois. ja som to poriesil s co2 u mna tak, ze nad vypustou z hadicky som prisavkou pripevnik "stamperlik" otoceny dnom hore a vsetky bublinky sa zhromazduju v nom a co2 sa rozpusta do vody... ak tak spravim foto :)


ono keď sa do neho CO2 nahromadí, všetko sa v nom rozpustí ? Nestane sa, že sa to celé akoby naplnilo tým CO2 a začne CO2 stamať normálne unikať ?
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod fazyl » 12 Dec 2010 12:38 pm

no ked je cely naplneny tak prebytocne co2 unika ale stale je ho dostatok v akva .... neskor ked burciak uz nema taku "silu" tak mam ten poharik naplneny do polky asi... je to to iste ako co2 difuzny zvon len mne ten zvon plni burciak... clanky/co2.php
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 14 Dec 2010 21:33 pm

tak dnes som namiešal PMDD, a to takto
do 150ml destilovanej vody šlo cca.
2g KH2PO4
6g KNO3
5-6g K2SO4
7-8g MgSO4x7H2O

taktiež som spravil novú náplň do CO2 ...

a taktiež som spravil novú fotku :)
moc krajšie ako minule to nie je, lebo som v slepej uličke, spolieham sa na to PMDD a na CO2 ...

Obrázok
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod smik » 14 Dec 2010 21:50 pm

Mě to přijde poměrně v pohodě.
Obrázok používateľa
smik
 
Príspevky: 367
Založený: 06 Júl 2008 12:00 pm

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod pha » 14 Dec 2010 22:24 pm

Ahoj noiseless.
Ano, nieje to ako pri starte, ale spamata sa, ked budes chciet. A toho hnojiva sa neboj, keby aj nahodou bolo prehnane niecoho vela pri kazdotyzdnovej vymene a upratovani to zasa vyrovnas, takze radsej viac ako malo! Ved prides na to aj sam, kolko coho kedy....
Ozaj, mas dake hnojivo v dne?
Nech sa dari.
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 14 Dec 2010 22:35 pm

v dne žiaľ nemám nič, i keď mať som mohol (keby som veľmi chcel)
keď som to akvárium zakladal, nemal som naštudované toľko, koľko dnes,a tým pádom ma to ani nenapadlo ... teraz by som uvažoval asi inak, ale veď, človek sa najlepšie naučí v praxi a postupne, tak sa teda učím ...
ešte mám jednu otázku, mám CO2 nechávať aj v noci, alebo to mám na noc odpájať ?
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod pha » 14 Dec 2010 22:46 pm

Jasne treba vela citat, a postupne to pojde lachsie.
Na noc CO2 odpoj. Vsetkych tym nechas odpocinut. Ja osobne som skusal vseliak, ano funguje to tak aj tak, ale treba si urobit vlastny zaver, a zasa sme pri tom citani...
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod azet » 18 Dec 2010 00:40 am

toho KNO3 daj smelo viac. dno mas nulove-nevyzivne. KNO3 je super, zabijes 2 muchy jednou ranou. stonky zacnu pevniet a rastliny si vytvoria zasobu. aj HC sa odvdaci.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod trinitysk » 18 Dec 2010 08:54 am

Co-cko si daj k vyvody z filtra nech to filter poriadne rozmeta po akvarku a skusil by som nejaky skleneny difuzor. Umiestnit to potom tak, aby prud bubliniek isiel cez prud vody ktory ti vychadza z filtra ...Kup si drop checker ak nemas a daj ho diagonalne od difuzora a sleduj si optimum CO2.
Vyhnojit dno si mozes este aj teraz, nemas to velmi prerastene, preferujem ak je to mozne hnojit radsej do dna a nie do vodneho stlpca...vid. moj posledny prispevok k Dazzle akvariu. Nech sa dari!
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 18 Dec 2010 17:11 pm

mám ešte jeden problém ...
neustále sa mi na hladine tvorí hustý, mastný povlak, vyzerá to ako olejová škvrna, je to na celej hladine ...
nech bojujem ako bojujem, nedarí s ami ho na trvalo zničiť ...
púšťam vzduchovanie, čerím hladinu, no nič nepomáha ... teraz som mal filter nastavený tak, aby mi neustále čeril hladinu, no nepomohlo to, je to tam stále ...
viem že je tu o tom veľa tém, ale tam sa píše len o vzduchovaní alebo o čerení hladiny ...
mne nepomáha ani jedno, ani druhé ... kde môže byť príčina, a ako sa toho môžem zbaviť ???
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod fazyl » 18 Dec 2010 17:16 pm

ten povlak mam aj ja a myslim ze je to z burciaku...
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod zlatovlaska » 18 Dec 2010 17:27 pm

zdravim ta noiseless, ked is pisal o tom aby sa ti lepsie rozpustalo CO2 do vody, tak ako pozeram mas fanfilter, a k nim je dodavany aj taky medzikus, na ktory sa da napojit hadicka, original je to na okyslicovanie vody, no kedze ty potrebuješ uhličito okysličnikovat tak ta prosto napoj napoj rovno hadicku bez toho cigaretoveho filtra, a prud vody ti bude jednak rozbijak bublinky na mensie a taktiez ti rovno vyzenie CO2 do celeho akva, len neviem ako potom vyriesit ked to chces cez noc vypinat, ja pouzivam na CO2 tibi krystaliky uz asi pol roka a je to uplne bez problemov, raz za mesiac vymenim vodu, dosypem cukor a fici to dalej,ani nevypinam cez noc a rastlinky krasne rastu, dufam ze ti tento text pomoze :)
Obrázok používateľa
zlatovlaska
 
Príspevky: 259
Obrázky: 93
Založený: 21 Jún 2010 12:16 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 18 Dec 2010 17:53 pm

zlatovlaska napísal:zdravim ta noiseless, ked is pisal o tom aby sa ti lepsie rozpustalo CO2 do vody, tak ako pozeram mas fanfilter, a k nim je dodavany aj taky medzikus, na ktory sa da napojit hadicka, original je to na okyslicovanie vody, no kedze ty potrebuješ uhličito okysličnikovat tak ta prosto napoj napoj rovno hadicku bez toho cigaretoveho filtra, a prud vody ti bude jednak rozbijak bublinky na mensie a taktiez ti rovno vyzenie CO2 do celeho akva, len neviem ako potom vyriesit ked to chces cez noc vypinat, ja pouzivam na CO2 tibi krystaliky uz asi pol roka a je to uplne bez problemov, raz za mesiac vymenim vodu, dosypem cukor a fici to dalej,ani nevypinam cez noc a rastlinky krasne rastu, dufam ze ti tento text pomoze :)


tak som to púšťal asi dva týždne, no je to neúčinné ... bublinky, ktoré takto vychádzajú sú veľké a rozpustí sa len minimum .. dokedy púšťam cez cig. filter, začali mi aj rastlinky bublinkovať, takže je to lepší spôsob ... momentálne čakám, martin_s by mi mal dodať materiál (sklenené trubky) na dodávanie CO2 do akva tak, ako o tom písal salik ..
tibi chcem, len to až keď sa mi ich podarí zohnať :)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod zlatovlaska » 18 Dec 2010 19:47 pm

tibi nie je problem, napr aj ja ich mam, a mnozia sa takze sa mozme dohodnut, a cez cig. filter aj ja pustam vo vsetkych 3 akva a som spokojny, a myslim ze aj rastlinky :)
Obrázok používateľa
zlatovlaska
 
Príspevky: 259
Obrázky: 93
Založený: 21 Jún 2010 12:16 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: BlackStones mini (noiseless)

Odoslaťod baro666 » 19 Dec 2010 12:31 pm

Tu hadicku s CO2 nasmeruj na nasavanie filtra, filter male bublinky nasaje a pri vypusti ich vrtulka rozdrobi na miniaturne a lahsie rozpustne.
Obrázok používateľa
baro666
 
Príspevky: 200
Obrázky: 33
Založený: 17 Okt 2008 16:55 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.