uhyn cichlid



Akvarijné ryby - choroby, liečba

uhyn cichlid

Odoslaťod moonthy » 20 Dec 2010 17:28 pm

zdravim potreboval by som pomoct dnes do rana som prisiel o vsetky cichlidy .cez vikend som im prerabal uplne akva neviem ci to moze byt tym alebo im nieco uskodilo. robil som 3 d pozadie zo silikonu a polystyrenu. potom som daval aj novy filter .,mal som ich 1.5 roka tak ..... a potreboval by som vediet ci tam mozem dat dalsie .aby nedopadli podobne. mam tam asi aj nalevnika je mliecna voda -moze to byt tym??? prosim o radu dakujem ... pokial mozno co najrychlejsie ...
Obrázok používateľa
moonthy
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 26 Dec 2008 02:36 am

Reklama

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod moonthy » 20 Dec 2010 17:34 pm

aby som to este upresnil :Tlamovec labidochromis caeruleus 4 ks
Tlamovec pseudotropheus socolofi
a prezili to prisavniky a fosilisi
Obrázok používateľa
moonthy
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 26 Dec 2008 02:36 am

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod pi?o » 20 Dec 2010 18:33 pm

ked mas bielu vodu tak to bude zo silikonu. mozes zacat celkom odznova. novy filter potrebujes zabehnut aby sa tam usidlili bakterie ktore odburavaju skodlive latky z vody. pozadie treba neutralizovat octovou vodou.nepridavaj tam ziadne ryby. prv sa ti musi znova zregenerovat cele akva. kup nitrifikacne bakterie a vlej ich do filtra.potom uz len treba byt trpezlivy.
pi?o
 
Príspevky: 49
Obrázky: 62
Založený: 13 Dec 2007 21:06 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod moonthy » 20 Dec 2010 18:54 pm

no to si ma moc nepotesil .. ale dakujem ... a nepomohlo by len znov u ho vycistit::???
Obrázok používateľa
moonthy
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 26 Dec 2008 02:36 am

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod rosin67 » 20 Dec 2010 19:00 pm

Supnut ryby do nezabehnutého akva bolo riziko, ktoré ti nevyšlo. Mňa by ale akôr zaujímalo, aký si použil silikón. Prevažná väčšina z nich (snáď okrem určených pre akvaristiku), keďže sú určené na práce typu utesňovania, špárovania atď. obsahujú fungicídy na potláčanie tvorby plesní a húb. Ak ten tvoj fungicídy obsahoval, tak máš otázku zodpovedanú, lebo sú jedovaté pre všetky vodné organizmy.
Obrázok používateľa
rosin67
 
Príspevky: 56
Založený: 13 Sep 2009 01:20 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod moonthy » 20 Dec 2010 19:03 pm

pouzil som univerzalny silikon ( http://www.denbraven.cz/sk/produkty/0452.htm ) ciernej farby. daval som na jedniu hadicu este aj hlinikovu koncovku do filtra , ten neurobi nic???
Obrázok používateľa
moonthy
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 26 Dec 2008 02:36 am

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod rosin67 » 20 Dec 2010 19:14 pm

No, tak si ten svoj link naklikni a keď si prečítaš ten dokument vo formáte pdf /bezpečnostné riziká/, tak zistíš, že produkt obsahuje ropné látky a vo väčšej koncentrácii môže poškodiť vodné organizmy. Predpokladám, že vyššia koncentrácia, rozumej použité množstvo bolo asi viac ako pár kvapiek. Ja by som ten úhyn tipoval na ten silikón.
Obrázok používateľa
rosin67
 
Príspevky: 56
Založený: 13 Sep 2009 01:20 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod rosin67 » 20 Dec 2010 19:20 pm

Dokonca máš v tom liste výslovne uvedenú akútnu toxicitu pre ryby, takže je to jasné.
Obrázok používateľa
rosin67
 
Príspevky: 56
Založený: 13 Sep 2009 01:20 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod moonthy » 20 Dec 2010 19:23 pm

no cital som to ... uz som fakt zufaly .. ked to teraz vycistim nepomoze to?? rok som sa chystal kym som to urobil ... dva dni boli tie chudence vo vedre .... idem skusit vybrat vodu a dam novu ....
Obrázok používateľa
moonthy
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 26 Dec 2008 02:36 am

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod dodofix » 20 Dec 2010 22:12 pm

a dalsie vec, ktora je v bezpecnostnom liste uvedena, je ze nesmie prist do styku s vodou ! cista blbost si toto strcit do akva ...
kolko si toho pouzil ? pri tvrdnuti uvolnuje kyselinu octovu, zalezi kolko ... tazko povedat, ale to mohlo byt tiez ...
teda takisto by som to zhodil na silikon, resp. teba, kedze si ho tam dal :(
a ked k tomu pridas novy (defacto neucinny filter) tak sa skor cudujem, ze cosi prezilo ...
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod rosin67 » 20 Dec 2010 22:50 pm

To, že nemôže prísť do styku s vodou je skôr technická záležitosť, aby silikón nebol použitý na spoje, ktoré sú v trvalom styku s vodou, lebo môže dôjsť k ich uvoľneniu. Neviem moonthy, koľko si do toho pozadia investoval, ale osobne si myslím, že tvoja snaha o výmenu vody je zbytočná, lebo chemické látky ktoré tento silikón obsahuje nie sú bohužiaľ biologicky odbúrateľné. Na tvojom mieste by som to pozadie vyhodil a starostlivo odstránil zo skla akva vsetky zvysky silikónu a niekoľkokrát ho dobre poumýval. Ak ta po case prejde sklamanie, tak pouzi vhodny silikon, napr. Ceresit CS 23 GLASS. Držím palce, nech ti prežije aspon ten zvysok ryb, dufam, ze si ich uz z toho akva vybral.
Obrázok používateľa
rosin67
 
Príspevky: 56
Založený: 13 Sep 2009 01:20 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod toni44 » 20 Dec 2010 22:53 pm

ahojky ja som mal presne podobny problem len narozdiel od teba som pouzil original tmel na akvaria ... ale aj tak po prvom dni som mal mliecnu vodu este stastie ze som tam nemal ryby ... asi po 4 vypusteny a nanovo napusteny vodi sa mi tento problem vyriesil a teraz ma cistunku vodu ... samozrejme som mal aj filter aj okyslicovanie pustene na plno ....tak skus to tak a mozno to pomoze ..vela stastia a dufam ze si stym poradis .. a ja by som urcite vybra tu hlinikovu hadicu ci koncovku ci co to je ...
toni44
 
Príspevky: 37
Obrázky: 16
Založený: 07 Aug 2010 00:22 am
Bydlisko: levoca

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod toni44 » 20 Dec 2010 22:53 pm

sorry nie tmel ale silikon :o)))
toni44
 
Príspevky: 37
Obrázky: 16
Založený: 07 Aug 2010 00:22 am
Bydlisko: levoca

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod dodofix » 20 Dec 2010 23:00 pm

jo, pokial sa robi tym silikonom len prilepenie o akva celeho pozadie, styk z vodou je minoritny problem, pretoze ho pouzijes fakt malo (akurat by to asi nebol vysledok ako hore pise), ale pokial na cely polystyren naniesol silikon a na neho nejaku vrstu (napr. piesok, cize silikon sa pouzil ako lepidlo pre dalsiu vrstvu) tak ma velky plochu pre reakciu a tym padom uvolnenie bordelu ... ked nebol vytvrdnuty este lepsie
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod rosin67 » 20 Dec 2010 23:08 pm

dodofix napísal:jo, pokial sa robi tym silikonom len prilepenie o akva celeho pozadie, styk z vodou je minoritny problem, pretoze ho pouzijes fakt malo (akurat by to asi nebol vysledok ako hore pise), ale pokial na cely polystyren naniesol silikon a na neho nejaku vrstu (napr. piesok, cize silikon sa pouzil ako lepidlo pre dalsiu vrstvu) tak ma velky plochu pre reakciu a tym padom uvolnenie bordelu ... ked nebol vytvrdnuty este lepsie


Jasne, máš pravdu, že to bola blbosť. "Len" technickým problémom som to nazval z inštalatérskeho hľadiska :D
Obrázok používateľa
rosin67
 
Príspevky: 56
Založený: 13 Sep 2009 01:20 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod moonthy » 20 Dec 2010 23:18 pm

dakujem za nazory ... mne ani nejde o to co som do toho investoval ale o cas co som pri tom stravil ... trvalo mi rok kym som si konecne nasiel na to par dni cas a dopadlo to ..... no vsetko som vybral poumyval octovou vodou poriadne pooplachoval a uvdim .... rybicky chudence budu musiet zatial nocovat vo vedre .... ak to bude mliecne este to raz vyberem a uvidim .....
Obrázok používateľa
moonthy
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 26 Dec 2008 02:36 am

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod moonthy » 20 Dec 2010 23:21 pm

no a k tomu mnozstvu ... je ho tam asi cca 2 tuby .... takze dost ...myslite ze je nejaka nadej to akva este spojazdnit???
Obrázok používateľa
moonthy
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 26 Dec 2008 02:36 am

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod mogon » 20 Dec 2010 23:27 pm

Ahoj,

v podstate súhlasím s tým čo ti napísali ostatný. Podľa mňa to bola tiež kombinácia nevhodného silikónu a nezabehnutého filtra. Takže moja rada...vyhoď pozadie, výmena vody nestačí a poriadne vydezinfikuj. K tomu silikónu ak ho už musíš použiť tak si kúp sanitárny, alebo originálny na akvária. Alebo zabudni na silikón a použi epoxidovú živicu. Nanes na polystyrén...zasyp pieskom...znova natri epoxidom, nechaj zatvrdnúť..malo by to byť v pohode( pri kúpe epoxidu si prečítaj pribalený leták).
...a k tomu filtru...vypýtaj si v akvaristike, alebo od nejakého akvaristu vodu zo zabehnutého filtra..kôli baktériam.
Držím palce :)
Obrázok používateľa
mogon
 
Príspevky: 2
Obrázky: 13
Založený: 07 Nov 2010 14:25 pm
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod moonthy » 20 Dec 2010 23:31 pm

dakujem ... no uvidim ci to este tento rok stihnem .... rybicky budu musiet ist zatial niekam na hostovanie .... treti den som kvoli akva nespal ... nejaky ten den ho nechcem videt ..... potom to zacnem riesit .... este raz dakujem .....
Obrázok používateľa
moonthy
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 26 Dec 2008 02:36 am

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod mogon » 20 Dec 2010 23:34 pm

V tom vedre sa im ale moc dariť nebude, navyše keď sú oslabené pobytom v tom "otrávenom" akvárku. Takže ich k niekomu presťahuj :)
Obrázok používateľa
mogon
 
Príspevky: 2
Obrázky: 13
Založený: 07 Nov 2010 14:25 pm
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod moonthy » 20 Dec 2010 23:39 pm

no ved vravim ze budu musiet ist k niekomu na hostovanie .... nechcem ich zbytocne trapit ... aj tak toho uz maju urcite dost ...
Obrázok používateľa
moonthy
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 26 Dec 2008 02:36 am

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod rosin67 » 20 Dec 2010 23:45 pm

Tak držim palce a im pluvy. A keď ti trvá rok, aby si si našiel pár dní na akva, tak zmeň zamestnanie, školu alebo manželku - neviem čo ti tento problém spôsobuje :P
Obrázok používateľa
rosin67
 
Príspevky: 56
Založený: 13 Sep 2009 01:20 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod moonthy » 20 Dec 2010 23:53 pm

no problem je v tom ze toho je trocha viac ... zamestnanie, skola, priatelka, stavba domu, a druha praca popri zamestnani ....a toto vsetko mam naraz .... takze spanok mi moc nehovori ...a akvaristiky sa nechcem vzdat uz sa tomu venujem asi 18 rokov ... a stale robim chyby .. :( .....
Obrázok používateľa
moonthy
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 26 Dec 2008 02:36 am

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod moonthy » 01 Jan 2011 21:58 pm

zdravim vas tak po tyzdni sa hlasim zas s dalsim problemom .... ten predchadzajuci sa mi podarilo odstranit vdaka vasim radam. Znovu som rozobral akva vsetko este raz vyumyval octovou vodou potom napustil a na druhy den som zasa vymenil vodu .... zohnal som si bakterie do filtra (od jedneho akvaristu -vyzmykal mi filter do sacku ) a vsetko som to nechal tak bezat. potom som tam hodil nove ryby. vsetko bolo ok az pred troma dnami som si vsimol ze sa mi 2 rybicky nejako obtieraju o dno a predmety.. .. zo zaciatku to nebolo az take hrozne ale teraz sa to nejak rozsirilo a uz sa obtieraju aj viacere a dost casto. Vyzera to akoby si obtierali ziabre .... Docital som sa ze to mozu mat nejake cervy Dactylogirus a lieci sa to sera micopur alebo opnipur. len som si neni isty ci to je ozaj ono . teraz neviem ci to tam mozem do akvaria naliat tak aby som neublizil rybkam ak som zle identifikoval chorobu.. a ci si neznicim bakterie vo filtri ( to by som bol velmi nerad). Este by to mohli byt aj nejake crevne problemy na to sa zasa vraj pouziva nejaky liek na ludi ktory dostanem len na predpis u gynekologa (entizol)....
Tak by som poprosil o radu ktory liek a ako ho davkovat.
Rybicky su africke cichlidy (malavi) akva ma cca 90 litrov (viem ze to je malo ale na vacsie niesu podmienky )
Dalsia otazka ako dlho moze byt vypnuty filter aby to neublizilo bakteriam??? mam doma robeny filter (objem cca 10 litrov, pena 5litrov, keramvalceky 1liter a aktivne uhlie 1.5 deci....)
dufam ze rybicky do pondelka vydrzia lebo nemam kde zohnat lieky ...doma mam len FMC od sery ale to asi nepomoze ze???
dakujem
Obrázok používateľa
moonthy
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 26 Dec 2008 02:36 am

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.