Co2 generator



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Co2 generator

Odoslaťod Caiman » 21 Dec 2010 22:12 pm

nechcel som OTckovat inu temu tak skusme tu
ide o vyrobu CO2 generatorom
http://www.top-messtechnik.com/jtlshop/ ... &&lang=eng

http://www.zajac.de/websale7/Zac:-Carbo ... 6%2fmd5%7d

ma niekto skusenosti s niecim podobnym?
Vyhody/nevyhody?
Berieme do uvahy aj teoreticke uvahy :)
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Co2 generator

Odoslaťod Vlado21 » 21 Dec 2010 22:27 pm

Zaujimava inovacia, rozbijat molekuly vody na vodik a kyslik a ten nechat dalej zreagovat na uhlikovej doske, aby bol na vystupe CO2, aj s doplnitelnym Ph kontrolerom... Vela skusenosti s tym asi este nebude, som tiez zvedavy... :roll:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Co2 generator

Odoslaťod salik » 21 Dec 2010 23:28 pm

Vlado21 napísal:Vela skusenosti s tym asi este nebude, som tiez zvedavy...

skusenosti je plny net, zajac.de to predava uz hadam 10rok
nema to velky uspech, rovnako ako napr. produkty f. Sochting, velky rusivy prvok v akvariu
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Co2 generator

Odoslaťod Vlado21 » 21 Dec 2010 23:35 pm

Preco to "nema velky uspech"? A kde je o tych "10 rocnych skusenostiach" popisane nieco na akva.sk? Caiman sa nepytal na to kto to predava, ale kto s tym ma nejaku skusenost alebo vie posudit vyhody/nevyhody...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Co2 generator

Odoslaťod jarque » 22 Dec 2010 00:07 am

Vlado21 napísal:Zaujimava inovacia, rozbijat molekuly vody na vodik a kyslik a ten nechat dalej zreagovat na uhlikovej doske, aby bol na vystupe CO2


Neslo by to aj takto ?
vzduch kopresor, ozonizator, uhlikova doska,
mam doma ozonizator, kde co som o ozone pocital ( ozon je velmi nestabilny a rychlo oxiduje ) no chemia je u mna 0 bodov.
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Re: Co2 generator

Odoslaťod salik » 22 Dec 2010 00:11 am

Vlado, vsetko co potrebujes som ti napisal, mas predajcu co to zacal pravdepodobne ako prvy predavat, najdes si obchodny nazov, pouzijes vyhladavanie, nasledne zistis, ze je to nemecka firma a vo vacsine sveta okrem nemecka k tomu nenajdes ani bodku, to plati prosim pekne aj pre akva.sk, takze ak chces info a skusenosti, tak nemecke fora, a najdes toho dost
preco to nema velky uspech, moju domienku som ti napisal o prispevok vyssie
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Co2 generator

Odoslaťod Vlado21 » 22 Dec 2010 00:29 am

salik, precitaj si este raz post otvarajuci temu. Caiman sa nepytal na predajcu, ale na skusenosti s generatorom ludi citajucich toto forum. Ja som len napisal, ze ich (skusenosti) asi vela nebude a zaujimaju aj mna. Ak su podla teba uz "10 rocne", zajtra sa asi roztrhne vrece s pripevkami k teme o tom ako sa generator u koho (ne)osvedcil alebo aspon teroreticky pohlad na to ako (efektivne) pracuje. Ze sa dost skusenosti nachadza na nejakych nemeckych forach, este neznamena, ze sa o nich nemozu ludia pobavit aj na slovenskom. Alebo? :wink:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Co2 generator

Odoslaťod jarque » 22 Dec 2010 00:51 am

Tak, zatial som sa docital o tom len to, ze to ozaj malo kto puziva, skor nikto, no ako dovod uvadzaju cenu nahradnych uhlikovych dosiek.
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Re: Co2 generator

Odoslaťod Gogi » 22 Dec 2010 04:36 am

snazil som sa najst stranky vyrobcu neuspesne,
odovodnenie preco toto nie mi pride slabe ze je to velke, alebo kable, alebo uhlikova vlozka za 10€ raz rocne, ak by som to strcil do filtra tak ma trapi uz len uhlikova platna

ps: sa nenatahujte ci je uvedenie poznatkov z inych for OT alebo nie, co sme male deti? myslim si, ze v tejto chvili, je mozne povazovat za skusenost to ze o tom salik cital na zahranicnych forach, mas s tym snad viac skusenosti vlado? ze prispevas do tejto temy?
Obrázok používateľa
Gogi
 
Príspevky: 204
Obrázky: 46
Založený: 28 Júl 2009 16:30 pm
Bydlisko: TT

Re: Co2 generator

Odoslaťod Giftzahn » 22 Dec 2010 08:26 am

njn, nad takymto niecim som uz dlhsi cas rozmyslal .... avsak je tam jeden moment ...pri "vyrobe" Co2 vznika H² ...sice vyrobca /predajca sa dusuje ze len v malom mnozstve a ze to nie je problem .... ale jeden nikdy nevie ... mozno je aj toto dovodom maleho rozsirenia produktu .... :wink: plus samozrejme ten rozmer a slaba produkcia CO2, kratka vydrz .... 240L akva max. 2 mesiace atd. ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Co2 generator

Odoslaťod Vlado21 » 22 Dec 2010 08:36 am

Gogi napísal: ps: sa nenatahujte ci je uvedenie poznatkov z inych for OT alebo nie, co sme male deti? myslim si, ze v tejto chvili, je mozne povazovat za skusenost to ze o tom salik cital na zahranicnych forach, mas s tym snad viac skusenosti vlado? ze prispevas do tejto temy?
Gogi, ked uz si ma oslovil... ja som len vyjadril svoj nazor, ze skusenosti s CO2 generatorom asi vela nebude (ja osobne nemam ziadnu, ako si na om Ty?) a som zvedavy ake skusenosti maju ini, necakam v tejto teme odporucania na surfovanie po nejakych nemeckych diskusnych forach alebo strankach vyrobcov, skor skusenosti citatelov akva.sk alebo konkretne linky na konkretnu stranku, kde tieto skusenosti su zrozumitelne spisane, tolko k tomu "natahovaniu"...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Co2 generator

Odoslaťod jarque » 22 Dec 2010 10:14 am

@gorgi, ja som nasiel ze ta doska sa ma menit kazde dva mesiace, ale niektori tvrdia ze je to bulikanie zo strany vyrobcu a vydrzi pol roka.

BTW: Ja som toto zariadenie neodsudil, nemecke fora su pre mna necitatelne tak hladam po tych anglickych. Nemam s tym ziadne skusenosti, preto sa snazim najst aspon co to a trochu rozprudit debatu o zariadeni a nie o Vasich poprhlenych egach.
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Re: Co2 generator

Odoslaťod Giftzahn » 22 Dec 2010 11:24 am

njn, pri 240L akva vydrzi doska cca. 2 Mesiace .... 1, 2, 5 kg flasa co2 vydrzi pri 240L akva urcite viacej ako 2 mesiace .... cize asi tak :mrgreen: mozno ze pri minicku by sa nieco taketo oplatilo ...ale tu je opat limit. faktorom ta velkost
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Co2 generator

Odoslaťod martin_s » 22 Dec 2010 11:26 am

Dovolim si odcitovat prispevok z inej temy k tomuto generatoru:

trinitysk v teme Regulacia CO2 pomocou pH metra napísal:Tak ako pise salik, na trhu je to uz davno. Rozmyslal som nad tym tiez lebo je to praktickejie ako flasa, ale nemam na tieto veci dobre referencie z hladiska ich prinosu/ucinku. Takyto pristroj maju 3 moji znami a ani jeden z nich neda dopustit na klasicke sytenie plynom, proste pri tomto systeme je ta ucinnost ovela nizsia...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Co2 generator

Odoslaťod Vlado21 » 22 Dec 2010 11:31 am

Giftzan, vyrobca udava zivotnost uhlikovej dosky v 200l nadrzi (pri pH 7, KH 10) viac ako jeden rok. Zeby tu zivotnost (pri efektivnejsom CO-ckovani) predlzil Ph-meter, ktory vyrobca odporuca pouzit tiez? Alebo len cisty marketing?
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Co2 generator

Odoslaťod Giftzahn » 22 Dec 2010 11:45 am

Vlado21 napísal:Giftzan, vyrobca udava zivotnost uhlikovej dosky v 200l nadrzi (pri pH 7, KH 10) viac ako jeden rok. Zeby tu zivotnost (pri efektivnejsom CO-ckovani) predlzil Ph-meter, ktory vyrobca odporuca pouzit tiez? Alebo len cisty marketing?


cize pokial ma slepe oko neklame ... hrubo vyznaceny text .... garancia funkcnosti 2 roky ...vydrz 2 mesiace pri 240 L, pri pouziti "PH-Regleru" podstatne dlhsie ... otazka je co si autor Herr.Zajac pod pojmom podstatne dlhsie prestavuje ... ze ano ... :twisted: plus spotreba srandicky 2-22,5W .... jedna platnicka vyprodukuje 420g Co2 .... cize este stale nie som presvedceny ze to bude to prave orechove ...aj ked napad je to zaujimavy .... ono niekde som videl reklamu na tuto vecicku v zneni: "Bojis sa Co2 tlakovej flase? Uz nemusis .... a kupuj tuto srandicku" :mrgreen: njn, a kto chce byt za 99,99 EUR + Doprava Betatesterom srandicky :cry:

Zac: Carbo Plus
Art-Nr.: ZZ014110

1x Zac Carbo plus Steuergerät + 1x Zac CO2-Sandwich

Zukunftsweisende Technologie und absolut einfache Handhabung zeichnen den Zac Carbo plus aus. Einfach den Stecker in die Steckdose stecken und das regelbare Gerät versorgt Ihre Wasserpflanzen mit dem lebensnotwendigen Kohlendioxyd. Die enorme Reichweite spricht für sich: Bei einem 240 l Aquarium und mittlerer Karbonathärte ca. 2 Monate! Bei Nachtabschaltung über eine Zeitschaltuhr oder einen pH-Dauerregler wesentlich länger. Somit liegen Sie von den Verbrauchskosten günstiger als bei einem herkömmlichen Druckgassystem. Eine Kohle produziert ca. 420 g CO2.

Sandwich: Wir haben unser bewährtes Sandwich deutlich weiterentwickelt und noch besser gemacht. Die belasteten Komponenten sind völlig neu konstruiert: Sehr massive durchgängige Kontaktplatte aus Edelstahl. Kein Kontaktwechsel mehr notwendig. Sichere und dauerhafte Abdichtung aller elektrischen Anschlüsse, um eine noch längere Lebensdauer zu gewährleisten! Natürlich passen alle Kohleplatten, die Sie früher gekauft haben in das neue Sandwich und Sie können es an jedem CARBO PLUS-Steuergerät nutzen, egal wie alt es ist. Durch diese Verbesserungen ist das hier vorgestellte neue Sandwich kein Verbrauchsgut mehr und wir geben Ihnen eine Funktionsgarantie von 2 Jahren!

Technische Daten:
Netzanschluss: 230 V/50 Hz
Arbeitsspannung: 5,5-20 V
Abmessungen: (L x B x H) cm
Steuergerät: 19,5 x 10 x 4,5
Kohleplatte: 18,5 x 6 x 0,8
CO2 pro Stunde: 0,29 g
CO2 in 2 Monaten: 420 g
Verbrauch: 2-22,5 Watt
Lieferumfang:
1 x Zac Carbo Plus Steuergerät
1 x Zac CO2-Sandwich (inkl. Kohle)
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Co2 generator

Odoslaťod Vlado21 » 22 Dec 2010 13:23 pm

Giftzahn napísal:zneni: "Bojis sa Co2 tlakovej flase? Uz nemusis .... a kupuj tuto srandicku" :mrgreen: njn, a kto chce byt za 99,99 EUR + Doprava Betatesterom srandicky :cry:

ja by som do betatestovania tej nemeckej srandicky aj isiel, uz len z cirej zvedavosti. :roll: len by to muselo byt aj s (dufam, ze spolahlivym) pH-skrticom. Predsa len, mam doma SAE a Otikov a ti su, po skusenostiach s cerstvo zalozenym burcakom, na nahle presytenie CO2 dost citlivi...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Co2 generator

Odoslaťod Giftzahn » 22 Dec 2010 14:16 pm

jj, sak presne tak .... srandicka "na oko" celkom fajn ...len riadne pretestovat by to chcelo ... ale za tie peniaze a riziko (ze to vypali niekam dozadu a z osadenstva akva ostanu "znakoplavky") to teda nestoji :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Co2 generator

Odoslaťod Poly » 22 Dec 2010 16:00 pm

Uf, ze 9,99€ za uhlik... trochu draha tuha do ceruzky :D Ta spotreba je v pohode, taku nejaku spotrebu ma aj elmag ventil. Osobne by som ale do toho nesiel, zbytocne zlozity pristroj a cim je nieco zlozetejsie, tym je vacsia sanca, ze sa tam nieco po... :D A samozrejme vyssie naroky na udrzbu - treba kupovat uhlikove elektrody (navyse znacne predrazene), kazde 2-6 mesiacov. Podla mna sa mozu pouzivat, kym sa neminu, teda kym sa cela elektroda nerozpusti a teda kym to neprestane fungovat - spozna sa podla zvysenia pH.
Teoreticky by sa to dalo vyrobit aj doma, staci tuha z ceruzky, zdroj s pevnym napatim napr. 9V (mozno aj menej, neviem). Tuha sa napoji na (+), na (-) sa napoji napr. zelezny drot, spolu sa to ponori do vody (aby bola medzi drotom a tuhou medzera) a pusti sa zdroj. V nadobe bez zivych tvorov to bude fungovat, v akvariu ale neviem, ako to bude vplyvat na zivot, napr. z chloridov vznika chlor. Preto by bolo lepsie nadobu, v ktorej prebieha elektrolyza oddelit od vody v akvariu vzduchom, teda nadoba s elektrolytom by bola mimo akva a hadickou by sa vznikajuce plyny privadzali do akvaria. V nadobe by bola elektrolytom destilovana voda + KNO3. Elektrolyzou by potom mal vznikat len vodik, oxid uhlicity a mozno aj nejaky kyslik.
Pre mna ale jednoznacne vyhrava tlakova flasa - v 50l akva vydrzi 1,5kg desiatky mesiacov bez toho, aby som musel nieco menit, upravovat, nastavovat. Naplnenie za par eur a dalsie mesiace nemusim zase nic riesit :)

PS: Navod vychadza z teorie a nevylucujem, ze sa mylim, preto nerucim za akekolvek skody sposobene jeho pouzitim v praxi :D
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Co2 generator

Odoslaťod raddy » 22 Feb 2011 15:06 pm

objednal som si tento generator:
http://www.top-messtechnik.com/jtlshop/ ... &&lang=eng

akonahle bude co napisat, tak sa o skusenosti podelim. zuajala ma schopnost nielen dodavat CO2 a znizovat pH, ale aj znizenie tvrdosti vody, co je moj problem. ucinok budem sledovat testom JBL Easytest 5in1.
raddy
 
Príspevky: 32
Obrázky: 18
Založený: 29 Apr 2007 18:05 pm

Re: Co2 generator

Odoslaťod Milan666 » 22 Feb 2011 15:23 pm

Daj vedieť ako šlape
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Co2 generator

Odoslaťod raddy » 01 Mar 2011 19:10 pm

masinka dorazila a s nou kopec srandy. ako uplne prve som si po vybaleni vsimol povedomy zvuk kotulajuceho sa srobiku po nakloneni pristroja, pekne tam a spat, kovovy srobik pekne po elektrickych suciastkach. po silnejsom potraseni aj pohyb niecoho ovela tazsieho. vnutry jednoznacne nieco malo byt prisrobovane a nebolo. ako druhe som si vsimol absenciu navodu, ako tretie absenciu akehokolvek oznacenia pristroja v zmysle stitku s adekvatnymi povinnymi udajmi, nakolko sa jedna o el. zariadenie napajane 220V. preskocim rovno k otvoreniu pristroja, netrufal som si to rovno zapnut do siete. takze srobik ma aj kamosku maticku a spolu povodne drzali trafo (ano, vynute trafo) uchytene o krabicu. bohuzial, ako bola otvorena krabicka, nemohol som si nevsimnut prisernu uroven spracovania celeho vyrobku,vskutku otrasne, no ale podme spat, rychla naprava a sup vyskusat, az tak velmi ma neprekvapilo ze sa neudialo absolutne nic, ziadne bublinky CO2. trochu to skratim, pretoze odhalenie zavady uz trvalo trochu dlhsie a preskocim k zaveru-jeden kabel z pristroja k elektrode (vyrobenej z nerez plechu) bol k nej povodne "priletovany", ale kazdy kdo letuje vie, ze na nerez to proste nejde a je to ako sa hovori len prisoplene, co bol presne pripad mojho super produktu, kabel samozrejme odpadnuty aj s cinom od plechu, cele to bolo pre istotu zaliate v silikone. kontakt som prerobil na mechanicky a zrazu to uz fungovalo, kedze musi uschnut silikon, ktorym to bolo treba po oprave utesnit, skuska v akva bude zajtra. cisto medzi nami, napojil som elektrody z pristroja na 14V jednosm. a funguje to ako basen, to ako navod ako usetrit 80evri-zdroj, kus nerez plechu, kus grafitu.
asi tolko k produktu samotnemu, je to podla mna nelegalne predavany produkt, potencionalne velmi nebezpecny z hladiska ochrany pred. el. prudom, hlavne kvoli neskutocne nizkej kvalite spracovania.
jo a skoro som zabudol, zariadenie ma krasny velky otocny ovladac na nastavenie (pravdepodobne) intenzity elektrolyzy, avsak nech je otoceny akokolvek, vystupne napatie na elektrodach je stale rovnake. je mozne, ze chybajuci navod by objasnil ako funguje, bohuzial ostava to pre mna zahadou....iba ze by nefugovalo vobec nijako :mrgreen:
raddy
 
Príspevky: 32
Obrázky: 18
Založený: 29 Apr 2007 18:05 pm

Re: Co2 generator

Odoslaťod emilio » 01 Mar 2011 19:28 pm

Ja som si tiež stadial objednal túto riadiacu jednotku:
http://www.top-messtechnik.com/jtlshop/ ... 7&lang=eng
no dúfam že to bude v pohode :!:
emilio
 
Príspevky: 17
Obrázky: 51
Založený: 07 Jan 2011 18:07 pm
Bydlisko: BN

Re: Co2 generator

Odoslaťod Milan666 » 01 Mar 2011 20:35 pm

raddy, ešte šťastie, že si vieš dať rady. Fúúúúh to by som teda nečakal
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Ďalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.