NEW 73



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

NEW 73

Odoslaťod smajdalf » 23 Dec 2010 20:54 pm

K Vianociam som si doprial menší darček a svoje 30l miničko som prerobil na o čosi väčšie akvárko o objeme 73l (70x35x30=DxHxV )
Substrát: čierna drť zrnitosť 1-2mm
Dekorácia: drevo, lávové kamene
Pozadie: čierna tapeta na zadnej a ľavej strane
Flóra: Cryptocoryne wendtii var. green
Limnophila sessiliflora
Jávky mach
Potamogeton gayi
Riccia fluitans
Sagittaria subulata
Fauna: osádku budú tvoriť ryby z predošlého akva a to
Ancistrus spec 2 albíni + 3 obyčajný
Neoheterandria elegans asi 20 dospelých a +- 15 malých
Poeciliopsis prolifica 8 dospelých a +- 10 maldých
Kotúlky
Neocaridina denticulata sp. Red cherry
Piskorky
Helenky
a ešte uvažujem nad Corydoras pygmaeus, len neviem či by to bolo OK!

Osvetlenie: zatiaľ 1x15W, ale určite plánujem zvýšiť aspoň o ďalších 20-30W, ale nakoľko osvetlenia sú dosť drahé tak to asi vyriešim kúpou predradníka a vlastnou výrobou.
Ryby ešte čakajú v jednom menšom akva, okrem prísavníkov,sú tu už od začiatku, vodu som miešal dažďovú s vodovodnou v pomere približne 3:1, nakoľko naša voda je dosť tvrdá.
Vykurujem na 25-26°C.
Snažil som sa vysádzať rastliny tak aby smerom z ľavej strany do pravej prechádzali od tých najvyšších až po najmenšie, chcem aby bolo možné AQ pozorovať aj z pravej strany.
Nakoniec veď posúďte sami.
A nešetrite kritikou. vždy je čo zlepšovať. :pivo:
Prílohy
IMG_2194.JPG
IMG_2186.JPG
Obrázok používateľa
smajdalf
 
Príspevky: 40
Obrázky: 0
Založený: 06 Apr 2010 14:07 pm
Bydlisko: Dolné Saliby [GA]

Reklama

Re: NEW 73

Odoslaťod noiseless » 23 Dec 2010 21:08 pm

nevyzerá to zle, no určite to chce viac svetla ...
a ešte by som skúsil koberec, najskôr HC, do celej ľavej časti kde nemáš rastliny a taktiež do popredia, myslím, že to bude lepšie ...
držím palce, nech sa darí :)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: NEW 73

Odoslaťod Gogi » 23 Dec 2010 22:06 pm

taktiez si myslim ze zacinas dobre, do dna si asi nedal hnojivo?(by si to asi napisal uz v prvom prispevku)
v akva nemas ziadne spodne ryby takze si tam panciernici nebudu s nikym zavadzat a uberat si priestor(prisavnikov nepovazujem za ryby dna, aj ked sa casto pohybuju v okoli dna), co sa tyka celkovej prerybnenosti(a jej dopadu na dusik) po doplneni dalsich rybiek - k tomu sa asi nevyjadrim, necitim sa kompetetny(myslim ze moje akva su vsetky prerybnene), panciernici a prisavnici su zakladom akvaria u mna, alebo aspon krevetky

inak, vela zdaru
Obrázok používateľa
Gogi
 
Príspevky: 204
Obrázky: 46
Založený: 28 Júl 2009 16:30 pm
Bydlisko: TT

Re: NEW 73

Odoslaťod pha » 24 Dec 2010 00:52 am

Ahoj smajdalf.
Pozeram co robi moj koren v tvojom akvarku :shock: :) Mam taky podobny, aj podobne som ho mal ulozeny asi preto 8)
Bude to dufam zdrave a pekne akvarko.
Nech sa dari :pivo:
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: NEW 73

Odoslaťod smajdalf » 24 Dec 2010 11:55 am

Čavte
to noiseless: svetla určite viac bude, chcem kúpiť predradník aspoň na 2x24W a zostaviť aj kryt, na fóre je tu toho dosť tak som sa inšpiroval, a keď už bude svetlo tak ešte pribudnú aj iné rastlinky
to Gogi: priznám sa na to hnojivo som zabudol :o , mal som pripravený bivoj ale nejako som ho obišiel, samozrejme ho pridám ale asi až neskôr
to Pha: sú tam 3 väčšie korene ktoré som poskladal na seba

Inak ďakujem za reakcie
:pivo:
Obrázok používateľa
smajdalf
 
Príspevky: 40
Obrázky: 0
Založený: 06 Apr 2010 14:07 pm
Bydlisko: Dolné Saliby [GA]

Re: NEW 73

Odoslaťod smajdalf » 24 Dec 2010 17:16 pm

No takže na stredu som si už naplánoval výlet na kúpu osvetlenia, to vyriešim el. predradníkom, hádam zoženiem T5 na 2x24W, dovtedy začnem vyrábať kryt a hádam to nejako do Silvestra aj stihnem.
Obrázok používateľa
smajdalf
 
Príspevky: 40
Obrázky: 0
Založený: 06 Apr 2010 14:07 pm
Bydlisko: Dolné Saliby [GA]

Re: NEW 73

Odoslaťod Mariok » 25 Dec 2010 00:34 am

Tie Corydoras pygmaeus by som na tvojom mieste veľmi zvažoval, netvrdím, že to nepôjde, ale po mojich krátkych (dvojmesačných) skúsenostiach sa obávam, že ich v akva pri ancistrusoch pravdepodobne ani neuvidíš, budú sa ich báť.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.