Ake pripravky do akva



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Ake pripravky do akva

Odoslaťod itita » 22 Dec 2010 19:42 pm

Ahojte prosim o pomoc s pouzivanim pripravkov do vody...Mam 60 l akva a pozivam len znacku SERA, konkretne Aquatan, Bio Nitrivec a na hnojenie rastlin Florena...Akva ma 2. rok ale stale mam zmatok v tom, ze ako casto a co pridavat, aby som neurobila nejaku chybu. Nechcem liat chemiu zbytocne ale chcem rybkam a rastlinam vytvorit, co mozno najlepsie prostredie pre zivot. Cast vody v ramci odkalovania dna (20 l) vymienam cca raz za mesiac. Vtedy pozivam do uz den vopred odstatej vody SERA Aquatan, v pomere 5 ml/20l. Potom Bio Nitrivec pouzivam na tych mnou vymienanych 20l v pomere 8ml/20l a nakoniec Florena by sa mala striedat este s tabletami pod rastliny kazdy tyzden 5ml/20l ale to sa priznam, ze nedodrziavam. Rastlinkam sa dari celkom slusne, aj ked hnojim sporadicky ich jediny problem su slimaci. Chcela by som preto vediet, ci tieto 3 spominane pripravky su dostacujuce, ci nahodou nie su zbytocne, lebo napriklad vodu nechavam vzdy odstat 24 h pred planovanou vymenou pri izbovej teplote, teda si myslim, ze chlor by mal vyprchat za taku dlhu dobu aj bez pouzitie Aquatanu. Zase Bio Nitrivec - pokial mam akva ako tak zabehnute, neviem, ci jeho pridavanie ma opodstatnenie, ked bakterie by uz mali byt asi za taku dobu namnozene aj vo filtry atd.?? Nie je mi jasne napriklad to, ze ci tie pripravky davat vzdy len do tej vymienanej vody, ci rozpocet je vzdy pre cele akva. Budem vdacna ak mi odpisete, ci robim toto spravne a co vylepsit.Dakujem!!! Mam 5 prisavnikov, 2 tetry medene, parik + 1 mnou odchovane mlada Zivorodiek ostrotlamych (Black Molla), 1 ks pancierovnicek, 2 oranzove rybky, ktorych presny nazov nepoznam nieco jablckove dokopy 13ks.
itita
 
Príspevky: 8
Založený: 22 Dec 2010 18:49 pm

Reklama

Re: Ake pripravky do akva

Odoslaťod TTjopo » 22 Dec 2010 20:32 pm

Ja menim vodu kazdy tazde ak nestiham tak kazde dva a nepridavam tam apsolutne nic akva ma tiez cca 2.rok.Odstata voda a hotovo.Hnojim PMDD Ryb je malo no dari sa aj rybam aj rastlinam celkom slusne
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Ake pripravky do akva

Odoslaťod Aquanaut » 22 Dec 2010 21:39 pm

rybiek tam máš maximum, pri mojom 60L akváriu mením vodu 2x! do týždňa po 30% objemu, nepridávam chémiu,
tetry medené potrebujú byť v spoločenstve aspoň 6 - 8 ks minimum..
aký maš v akváriu filter? je odvaha meniť vodu raz mesačne, aj keď občas vytvoríš dokonalú rovnováhu..kŕmením, kalením, a celkovo prevádzkou vznikajú škodliviny, ktoré treba z akva vytiahnuť von, filter si so všetkým neporadí
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Ake pripravky do akva

Odoslaťod smajdalf » 22 Dec 2010 21:48 pm

Mám 30l akvárko, nemám prerybnené, rastlinám sa darí výborne a dokonca nemám ani filter, vodu mením raz za 2 týždne a to len možno 5-10l, nepoužívam žiadnu chémiu, okrem PMDD, a ani to nie veľmi pravidelne.
Podla mňa sú tieto komerčné zlepšováky úplne zbytočné. :pivo:
Obrázok používateľa
smajdalf
 
Príspevky: 40
Obrázky: 0
Založený: 06 Apr 2010 14:07 pm
Bydlisko: Dolné Saliby [GA]

Re: Ake pripravky do akva

Odoslaťod itita » 23 Dec 2010 09:56 am

filter mam EHEIM aquaball 2208, cistim tak raz za 2-3 tyzdne vo vlaznej vode v sprche vlastne ho rozoberiem a skoro do cista
itita
 
Príspevky: 8
Založený: 22 Dec 2010 18:49 pm

Re: Ake pripravky do akva

Odoslaťod TTjopo » 23 Dec 2010 13:35 pm

Najlepsie je umyt ho vo vode ktoru poodsavas s akva pri vymene vody.Tym ze ho vysprcujes v teplej chlorovej vode pozabijas uzitocne bakterie ktore su vo filtracnych mediach.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Ake pripravky do akva

Odoslaťod noiseless » 23 Dec 2010 13:44 pm

vodumeň raz týždenne a z prípravkov používaj len sera florena, najlepšie denne ...
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Ake pripravky do akva

Odoslaťod itita » 23 Dec 2010 19:57 pm

...dakujem vsetkym za reakcie...

kazdy den mam hnojit tie rastlinky? a nebude tam privelka koncentracia a neuskodi to rybam?

...nasla som tu uz sice diskusiu na temu ale neda mi neopytat sa vas: aky je vas nazor na solenie vody...ked som si zakladala akva, majitelka obchodu mi radila davat jednu polievkovu lyzicu kuchynskej soli na tych mojich 60l pri kazdej vymene ako prevencia chorob atd...z tej diskusie co tu bola som ale moc mudra neni, vytvorili sa dva tabory - jedny za, druhy zasadne proti, tak neviem...
itita
 
Príspevky: 8
Založený: 22 Dec 2010 18:49 pm

Re: Ake pripravky do akva

Odoslaťod noiseless » 23 Dec 2010 20:13 pm

itita napísal:...dakujem vsetkym za reakcie...

kazdy den mam hnojit tie rastlinky? a nebude tam privelka koncentracia a neuskodi to rybam?

...nasla som tu uz sice diskusiu na temu ale neda mi neopytat sa vas: aky je vas nazor na solenie vody...ked som si zakladala akva, majitelka obchodu mi radila davat jednu polievkovu lyzicu kuchynskej soli na tych mojich 60l pri kazdej vymene ako prevencia chorob atd...z tej diskusie co tu bola som ale moc mudra neni, vytvorili sa dva tabory - jedny za, druhy zasadne proti, tak neviem...


na soľ sa vykašli ... a k tomu hnojeniu ... myslím že na tej florene je napísane 5ml/l týždenne, to u teba znamená ml týždenne, čiže 15/7 = 2,1ml denne (cca) ...
ak máš veľa rastlín, dávaj 2ml denne, ak máš rastlín málo, a veľa rýb, dávaj menej (0,5-1ml) poprípade vôbec ...
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Ake pripravky do akva

Odoslaťod itita » 24 Dec 2010 09:02 am

na soľ sa vykašli ... a k tomu hnojeniu ... myslím že na tej florene je napísane 5ml/l týždenne, to u teba znamená ml týždenne, čiže 15/7 = 2,1ml denne (cca) ...
ak máš veľa rastlín, dávaj 2ml denne, ak máš rastlín málo, a veľa rýb, dávaj menej (0,5-1ml) poprípade vôbec ...[/quote]

vdaka...aha takto to bolo myslene tu tyzdennu davku 20l/5ml, cize u mna na 60l t.j.15ml rozdelit na jednotlive dni...mam 7 rastliln a 13 ryb...
itita
 
Príspevky: 8
Založený: 22 Dec 2010 18:49 pm

Re: Ake pripravky do akva

Odoslaťod itita » 24 Dec 2010 09:06 am

...nepoznate nejaku rybu, ktora by sa hodila do toho mojho osadenstva rybacieho a zlikvidovala by slimaky, a pritom by neuskodila ostatnym rybam, ak by uz nemala teda svoju potravu (slimaky)? priniesla som si ich uplne nedobrovolne na rastline a zatial robim len take opatrenie, ze vhodim celu mrkvu na dno na noc a rano ich odtial vyhodim, stavy sa sice preriedia ale stale sa rozmnozuju takze nikdy nekonciac pribeh...
itita
 
Príspevky: 8
Založený: 22 Dec 2010 18:49 pm

Re: Ake pripravky do akva

Odoslaťod pha » 24 Dec 2010 10:07 am

Ahoj itita.
Na nechcene slimaky, myslim ze mas kotulky, treba nasadit slimaky Clea helena. Ti ich daju dolu.
Je tu inak aj tema, pouzi vyhladavanie.
Nech sa dari.
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Ake pripravky do akva

Odoslaťod itita » 24 Dec 2010 10:37 am

pha: super, vdaka za info, o takom niecom som doposial este nepocula, po Vianociach obehnem akvaristiky a pokusim sa zohnat, do 60 l akva, ak som spravne pochopila z predchadzajucej diskusie na tuto temu, potrebujem 2 ks? urcite ide o kotulky, priniesla som na rastline a rychlo sa rozmnozuju...
itita
 
Príspevky: 8
Založený: 22 Dec 2010 18:49 pm

Re: Ake pripravky do akva

Odoslaťod martin_s » 24 Dec 2010 10:58 am

itita pouzi search.php
Tuto temu si zalozila koli pouzivaniu roznych pripravkov v akva. Postupne si presla solenim (o com si mimochodom nasla vo fore inu temu), otazkou o tom ake osadenstvo pridat az k slimakom, o ktorych je tu tiez dost rozsiahla tema... Cize tato tema sa stala mixom otazok na to co je vo fore uz davno popisane...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.