DAZZLE NATURE AQUA



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod azet » 21 Dec 2010 17:49 pm

k tym tabletam: mno tak aspon trochu "NPK" to obsahuje. na take tabletky mi cena pripada pomerne vysoka. mozno som trochu pomalsi, ale ten rozbor - co tvori potom zysok, alebo ako je to myslene?
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Reklama

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 21 Dec 2010 18:19 pm

azet napísal:mozno som trochu pomalsi, ale ten rozbor - co tvori potom zysok, alebo ako je to myslene?


pred tým rozborom je napísane: K fertilizer 1 on clay for fertilising ornametnal plants in aquaria: ...

takže asi clay - íl :roll:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 25 Dec 2010 18:45 pm

:arrow: :arrow: :arrow: Všetkým, ale len tým, ktorý čítajú túto vetu :) prajem pohodlné sviatky :angel: :pivo:

S5 k aqua hobby. DNA-čko som na miestach s prevládajúcimi hnedými steblami Eleocharisu skosil na cca 2 cm a na miestach kde sa rastlinke ako tak darí som to skrátil na cca 4cm. Trsy, ktorým sa už veľmi nedalo pomôcť som vyhodil a trávnik celkovo preriedil aby som videl na dno.
Obrázok
CO2 je 1bps ale po určitej dobe začnú rybky dýchať pri hladine a preto to počas dňa regulujem pomocou T "rozdvojky", no i napriek tomu je produkcia O2 minimálna. Nepredpokladám, že je to zapríčinené zlým rozptyľovaním, pretože difúzor vypúšťa pomerne malé bublinky a je umiestnený pod out-om z filtra. Ale domnievam sa že to je zapríčinené stagnovaním rastlinky.
Po odkalení som do dna vsadil cca každých 3 cm 1/3 tablety /DENNERLE Starter tabs/ do hĺbky 3cm.
Obrázok
Dúfam, že sa stav zlepší a ak nie tak skúsim niečo iné. :roll:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod trinitysk » 26 Dec 2010 10:18 am

Pekne sviatky aj tebe..:-)
Uz len cakaj, daj tomu teraz tych 4-5 tyzdnov cas. Vsetko si urobil spravne, pozor len na dostatok CO2 a vymeny vody, chcelo by to drop checker...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod pha » 26 Dec 2010 13:01 pm

Ahojte.
Mne sa zda este smiesny ten filter, podla mna slabucky. Ved uvidime.
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 26 Dec 2010 13:35 pm

trinitysk napísal: pozor len na dostatok CO2 a vymeny vody, chcelo by to drop checker...


Ahoj trinitysk, ja som si to doslovne preložil a až teraz som si uvedomil čo je to drop checker.
Myslíš permanentný CO2 test, že ? :roll:
Pokúsim sa ho kúpiť čo najskôr. :angel: Máš nejaký typ na kvalitný drop checker ? :roll:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod trinitysk » 26 Dec 2010 13:36 pm

pha absolutny suhlas, toto mi uniklo..:-)...ten "filter" (teda ak je tam stale Atman HF-0100) tomu akva urcite moc nepomoze..
dazzle5 vobec by som sa nebal v buducnosti ist do Eheim-u 2211...pripadne podla fin.moznosti nieco vonkajsie s vacsim vykonom (budes skrtit tak ci tak..)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 26 Dec 2010 13:50 pm

pha napísal:Ahojte.
Mne sa zda este smiesny ten filter, podla mna slabucky. Ved uvidime.


Ahoj pha, s tým filtrom máš pravdu, najhappy by som bol keby sa vďaka prúdu hýbalo každé steblo :)
Ale musím poklopať lebo voda bola zatiaľ stále čistá :roll:
Zle na ňom je iba to, že ma malý objem filtračných náplní a slabý výkon - teda vlastne všetko :D
V budúcnosti ho určite vymením za externý :angel:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod trinitysk » 29 Dec 2010 11:28 am

Dazzle5 ja pouzivam Dennerle (cca 15 - 20 EUR -> skleneney, okopirovana ADA), existuju ale aj od JBL,Dupla, Aquili, Aquatic Nature atd., staci si vybrat podla ceny a dostupnosti. Treba si len davat pozor na to, aby si mal v drop checkery (ta nadobka co mas v akvarku) nie vodu z akva (ako sa nespravne uvadza v navode), ale vodu s Ut 4dKH a az nasledne nakvapkat pribalene cinidlo vyrobcu...(pre dalsie info ak mas zaujem si precitaj tu...http://www.ukaps.org/drop-checker.htm)
Pokial ja viem tak momentalne jedine Dennerle robi "all in one" riesenie kde netreba nikam nic kvapkat a namiesavat vodu s pozadovanou alkalitou s cinidlom. Jednoducho cele uz napufrovane cinidlo sa da do dropcheckera, nasledne umiestnis na stenu akva a behom cca 3-4h to uz funguje...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 29 Dec 2010 17:50 pm

Pred týždňom som vložil do dna tablety /DENNERLE Start tabs/ a takto sa to prejavilo na rastlinke /rotala rotundifolia/ ale neviem či sa z nej nevykľula variácia s označením /GREEN/ :shock: :roll: Pretože nové listy sú úplne rozdielne, čo sa týka farby, šírky aj dĺžky. :D
Obrázok
Pre lepši cirkuláciu CO2 vo vode, som použil čerpadielko z filtra /MICRON http://www.sicce.com/prodottiDettaglio_ ... rodotto=2/ ktorý je umiestnený nad difuzérom. V aqua to nevyzerá esteticky ale rastlinkám sa to pozdáva :wink:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod trinitysk » 29 Dec 2010 18:17 pm

Akonahle ti rotala dorastie do vacsej vysky a teda blizsie k svetlu tak sa zacne pekne farbit...to ze vyzeraju listy pevnejsie a masitejsie je kvoli tomu novemu hnojivu, je to na dobrej ceste, mam rovnaku skusenost...na eleo si ale este trochu pockas, bude to vyrazne pomalsi nastup zlepsenia...ten "honic vody" je fajn napad, davaj len bacha aby si to tam nemal ako vo vyrivke, vsetkeho vela skodi..:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 29 Dec 2010 18:26 pm

trinitysk napísal: Pokial ja viem tak momentalne jedine Dennerle robi "all in one" riesenie kde netreba nikam nic kvapkat a namiesavat vodu s pozadovanou alkalitou s cinidlom. Jednoducho cele uz napufrovane cinidlo sa da do dropcheckera, nasledne umiestnis na stenu akva a behom cca 3-4h to uz funguje...


Wau tak to je jednoduché riešenie, idem do toho :D . Ďakujem za radu :pivo:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 05 Jan 2011 01:04 am

12 dni od vloženia /DENNERLE Start tabs/ do dna. Eleocharis acicularis sa pomaly ale isto zobúdza :angel:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Rybičkám sa uzdravenie rastlín páči a sú viacej aktívnejšie :roll:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Rotala rotundifolia vyštartovala ako prvá :) a je krásne vidieť ako mení polohu stoniek počas celého dňa, vrátane zatváracieho procesu k večeru.(To predtým nezvykla :D )
Obrázok
Obrázok
Následujúce obrázky sú odfotené za denného osvetlenia:
Obrázok
Obrázok
Chcel by som vám všetkým poďakovať za cenné rady. :roll: ďakujém :pivo:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod noiseless » 05 Jan 2011 13:37 pm

veľmi pekné fotky :)
som rád že sa ti to rozbieha ...
tie rybky sú boraras merah ???
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 05 Jan 2011 14:11 pm

noiseless napísal:veľmi pekné fotky :)
som rád že sa ti to rozbieha ...
tie rybky sú boraras merah ???


Ďakujem ti noiseless :roll:
Tie rybky sú z Popradu, tá predajňa čo si mi poradil :wink: a mali by byť Boraras merah :angel:
Veď niekedy snáď pokecáme aj osobne :pivo: čau
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 05 Jan 2011 14:14 pm

trinitysk napísal:mam pocit ze to eleo zacalo vyhanat nove listy, alebo sa mylim? Je tam este vidiet sice pozostatky stareho zhnednuteho eleo ale to chce vsetko cas, dolezite je ze sa znovu chytil... :wink: Postupne tie stare listy pri odkalovani jemne vyberaj aby vo vode nehnili a rob to az pokial to nebude zase vsetko pekne len zelene, inak si myslim z eje to na dobrej ceste len vydrz...Rovnako aj s rotalou, ta je po zostrihnuti tiez nejaku dobu paralizovana ale nasledne sa rozbehne, takze naozaj len trpezlivost.. :) Nech sa dari.. :pivo:


:idea: Dovolil som si skopírovať komentár k obrázku gallery/dazzle-nature-aqua-a1620/dna-34-p37955.html :angel: aby akvaristi s podobnými problémami to mali pokope :roll: :idea:

Ahoj trinitysk chcem ti poďakovať za cenné rady najmä s tými /DENNERLE Start tabs/ :wink: , naozaj sa tie rastlinky prebúdzajú k životu. :oops: :) Tie zhnité steblá odstraňujem lebo je to humus :D
Mysliš si, že s Refresher tabs by to bol rozdiel ? Majú iné zloženie ako Start tabs ? Lebo rozmýšľam ako takýto stav udržať aj do budúcna. Ako dlho približne vydržia dodávať potrebne látky rastlinám ? :roll:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod smik » 05 Jan 2011 15:45 pm

DAZZLE5 napísal:Mysliš si, že s Refresher tabs by to bol rozdiel ? Majú iné zloženie ako Start tabs ? Lebo rozmýšľam ako takýto stav udržať aj do budúcna. Ako dlho približne vydržia dodávať potrebne látky rastlinám ? :roll:


Jestli můžu i já? Ty Refresher tabs jsem si minulý týden pořídil že zkusím dát něco do dna. Účinnost je uváděná cca 6-12 měsíců podle druhu rostlin. Každopádně složení NPK je nižší než u Starter tabs. O něco vyšší je v nich koncentrace Fe a možná všech mikro.
Jestli chceš tak ti večer opíšu kompletní složení.
Obrázok používateľa
smik
 
Príspevky: 367
Založený: 06 Júl 2008 12:00 pm

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod trinitysk » 05 Jan 2011 17:45 pm

Myslim, ze je to vcelku jedno ci Refr. alebo Star. tabs...pomohlo by aj jedno aj druhe...:-)

Tu je zlozenie Refr.tabs (Starter tabs tu uz niekde bolo ak si spravne pamatam, tak to nebudem zbytocne prikladat, porovnaj si teda zlozenie)
K-Dünger 1 auf Ton zur Düngung von Zierpflanzen in Aquarien
0,15% N Gesamtstickstoff; 0,08% P2O5 Phosphat; 1% K2O Kaliumoxid; 0,15% MgO Magnesiumoxid.
Spurennährstoffe: 0,0015% B Bor; 0,0011% Cu Kupfer; 0,03% Fe Eisen; 0,0045% Mn Mangan;
0,0015% Mo Molybdän; 0,0011% Zn Zink.

Neda sa jednoznacne povedat ako dlho to vydrzi..pri velkych echacoch tak cca 3M, pri mensich rastlinkach samozrejme dlhsie, U Poga mi to vydrzalo cca 5M (aby sme si rozumeli, "vydrzalo" znamena, ze je sice tableta este v dne nie uplne rozpadnuta, ale jej posobenie na rastlinku je uz nedostatocne)...Budes mat teraz odhadom 6M pokoj. Vsetko ale zavisi aj od svetla a CO2 ako aj teploty vody..je tam tolko premennych ze sa to naozaj neda s urcitostou povedat. Je to o skusenostiach a pozorovani rastliniek kazdy jeden den..Teraz ked budes mat podobny problem (pripadne aj u inych rastliniek) tak budes uz vediet ako postupovat a to je to najdolezitejsie...;-) Hlavne odstranuj poctivo ten humus co tam je zo starych stebiel a to nielen kvoli vizualnemu efektu ale hlavne kvoli fosforu...

P.S. Smik jasne ze mozes, co sa tak pytas?...:-) Tvoje prispevky na tomto fore maju vzdy hlavu a patu a su k veci, dokonca ta vyzyvam aby si pisal este viacej...;-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 05 Jan 2011 19:38 pm

Celkom zaujímavá otázka k obrázku gallery/dazzle-nature-aqua-a1620/dna-33-p37954.html :angel:
dovolil som si ju tu zodpovedať :angel:

HASEMANIA_NANA napísal:tuto si cem kupit 20 ks myslim ze to je Boraras urophihalmoides vsak? Rozmyslam este nad este mensou rybickou Boraras maculatus razborka trpazlicia :-)
Ke si kupil tuto a za kolko??? Tymto rybkam sa odporucuje tmave dno, mylsim ze ty mas biele s eleocharisom. nemal si uhyny???
Mozes napisat parametre tvojej vody?


Pri kupovaní ich mali pomiešané spolu, takže je kľudne možné, že táto je dokonca Boraras brigittae - http://rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska
Na tejto fotke je ten rozdiel lepšie vidieť :
Obrázok
Ale Boraras urophthalmoides - http://rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa sa mi zdá s malými rozdielmi iná :roll: a to pritom nie som žiadny biológ :D Boraras maculatus majú aspoň na tejto stránke http://rybicky.net/atlasryb/razborka_trpaslici takú guličku na tele, a tie moje majú skôr takú elipsu ale neviem to z istotou potvrdiť.
Kúpil som ich v Popradskej akvaristike neďaleko centra a stála 1 € :roll: Zobral som ich 10 ks a ostali len 4 :cry: jedna vyskočila (vtedy som ešte nepoužíval krycie sklo :| ale priznám sa, že nemám rád krycie skla), jedna sa na smrť vyľakala lebo mi spadla pinzeta do akva (ja vrah :( ) a ostatné časom zbledli a umreli :oops: Nemám skúsenosti s týmito rybkami, možno že uhynuli kvôli zlej strave (na jemno rozdrvené vločkové krmivo im vôbec nechutí) :| možno kvôli kolapsu v rastlinstve ale je kľudne možné, aj zlé a svetlé prostredie. Píše sa o nich, že majú radi mäkšiu vodu a husto zarastené akva. No s určitosťou viem povedať, že najradšej sa nachádzajú vo vrchnej časti akva, takmer tesne pod hladinou (a rovnako tak aj spia cez noc, tesne pod hladinou) a mam taký pocit, že pod plávajúcimi rastlinkami by sa mali najbezpečnejšie, jednoducho v kľudných tmavších vodách a určite v skupinke :wink: Majú max 2 cm a sú dosť plaché na rýchle pohyby ale neboja sa plávať po celom akvariu :)
K parametrám vody ti viem zatiaľ povedať iba pH 6,5 :pivo:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod noiseless » 05 Jan 2011 19:43 pm

na 100% je to boraras merah, urophthalmoides vyzerá trohu inak, má čiste čierny rovný pásik skoro cez celé telo, o merah sa to povedať nedá, má tam aj oranžový pásik ...
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod Michal1987 » 05 Jan 2011 20:18 pm

Pekné fotografie. U mňa je tiež jedna B. urophthalmoides niekoľko dní úplne bledá, ale ostatné sú v dobrej kondícii so žiarivými farbami. Tiež neviem čím to môže byť. :|
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 05 Jan 2011 20:25 pm

No páni, v celku zaujimava debata.Boraras maculatus to na 100% nieje!
Boraras brigittqe velkostou tato rybka dorasta do 1,4cm - 1,6cm a je vyrazne cervensia.
A Boraras merah mi az moc pripomina Boraras maculatus..
Boraras urophthalmoides dorasta do 3cm.

Podla mna to je Boraras urophthalmoides
HASEMANIA_NANA
 

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 05 Jan 2011 20:38 pm

smik napísal:Jestli můžu i já? Ty Refresher tabs jsem si minulý týden pořídil že zkusím dát něco do dna. Účinnost je uváděná cca 6-12 měsíců podle druhu rostlin. Každopádně složení NPK je nižší než u Starter tabs. O něco vyšší je v nich koncentrace Fe a možná všech mikro.
Jestli chceš tak ti večer opíšu kompletní složení.


Samozrejme, že môžeš :) Smik rád ťa spoznávam :pivo: inak ti veľmi ďakujem za super vysvetlenie pojmu Ei :wink:
Trinitysk ťa predbehol v tom zložení :roll: a máš pravdu to percento stopových prvkov v refresher tabs je o niečo väčšie. Môžem to chápať ako, (keďže je to refresh teda obnovenie) že pre oživenie zabehnutých (poprípade stagnujúcich) rastlín je potrebné zvýšiť dávku mikro prvkoch ? :roll:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod noiseless » 05 Jan 2011 20:46 pm

boraras urophthalmoides
http://rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa

boraras merah
http://rybicky.net/atlasryb/razborka_kalimantanska

ja si myslím, že ej to maculatus ...
howgh !!! :D
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.