moje 240l aquarium prosim o radu ci tekto ryby spolu mozu by



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

moje 240l aquarium prosim o radu ci tekto ryby spolu mozu by

Odoslaťod foaper » 28 Dec 2010 00:12 am

moje 240l aquarium pomoc
foaper
 
Príspevky: 57
Založený: 28 Dec 2010 00:09 am

Reklama

Re: moje 240l aquarium prosim o radu ci tekto ryby spolu mozu by

Odoslaťod foaper » 28 Dec 2010 00:16 am

6ks skalarov 5 mecoviek ,5 black moly 2 prisavky thajske, 4 prisavniky ,5 panciernickov, nejake krevety ,keby sa zmesti nejake tetry neonove a parmicky mozu byt asi je to vela ja viem ale poradte ktora kombinacia je najlepsia..skalare a ryby ktore pozierjau riasy tam chcem najviac :)
foaper
 
Príspevky: 57
Založený: 28 Dec 2010 00:09 am

Re: moje 240l aquarium prosim o radu ci tekto ryby spolu mozu by

Odoslaťod foaper » 28 Dec 2010 01:05 am

popripade...nejake ine ryby ktore by ste doporucili
foaper
 
Príspevky: 57
Založený: 28 Dec 2010 00:09 am

Re: moje 240l aquarium prosim o radu ci tekto ryby spolu mozu by

Odoslaťod MaceKx » 28 Dec 2010 07:30 am

hoď tam 2 - 4 ocelatov :)
MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Re: moje 240l aquarium prosim o radu ci tekto ryby spolu mozu by

Odoslaťod maxxx01 » 28 Dec 2010 10:17 am

Hmmm...pestrá zmeska.
1. ja by som nekombinoval neónky so živorodkami.
2. Ako budú krevetky prežívať pri skalároch a "parmičkách", to je veľká otázka, ale asi to bude bieda.
3. Pojem "parmičky" je čechizmus, vyjadri sa presnejšie čo tým máš na mysli. Ak máš na mysli niečo ako mrenka štvorpruhá, ku skalárom sa nehodí.
Je to dosť veľká všehochuť, niečo z toho určite vypusť.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: moje 240l aquarium prosim o radu ci tekto ryby spolu mozu by

Odoslaťod trinitysk » 28 Dec 2010 11:14 am

Moj subjektivny nazor dat prec zivorodky + pris. thajsku a zabudnut na mrenky (akekolvek). Zivorodky nahradit tetrami rovnako ako mrenky (kopec druhov na vyber), pris. thajsku nahradit SAE (najdi si ak nevies co to je tu na portaly...nevyhoda pris. thajskej je, ze v dospelosti byvaju agresivnejsie). Krevetky sice budu v akva existovat a aj sa rozmnozovat ale akva musi byt zarastenejsie, inak ti ich skalare ale aj niektore tetry vyzobu...
Doporucujem pozri si este nejake foto na temu spolocenske akvarium ci uz tu aebo cez google si najdi a uvidis urcite kombinacie co ta budu inspirovat, ak si nebudes isty tak sa ozvi radi ti tu ludia pomozu...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: moje 240l aquarium prosim o radu ci tekto ryby spolu mozu by

Odoslaťod foaper » 28 Dec 2010 13:50 pm

trinitysk napísal:Moj subjektivny nazor dat prec zivorodky + pris. thajsku a zabudnut na mrenky (akekolvek). Zivorodky nahradit tetrami rovnako ako mrenky (kopec druhov na vyber), pris. thajsku nahradit SAE (najdi si ak nevies co to je tu na portaly...nevyhoda pris. thajskej je, ze v dospelosti byvaju agresivnejsie). Krevetky sice budu v akva existovat a aj sa rozmnozovat ale akva musi byt zarastenejsie, inak ti ich skalare ale aj niektore tetry vyzobu...
Doporucujem pozri si este nejake foto na temu spolocenske akvarium ci uz tu aebo cez google si najdi a uvidis urcite kombinacie co ta budu inspirovat, ak si nebudes isty tak sa ozvi radi ti tu ludia pomozu...

a preco zivorodky? lebo tieto zivorodky zeru riasy a tie sa mi zidu ?lebo chcem tam mat prisavnikov panciernickov skalarov a tie zivorodky pluc nejakych cuchavcov...mohlo by to takto byt?
foaper
 
Príspevky: 57
Založený: 28 Dec 2010 00:09 am

Re: moje 240l aquarium prosim o radu ci tekto ryby spolu mozu by

Odoslaťod foaper » 28 Dec 2010 13:56 pm

maxxx01 napísal:Hmmm...pestrá zmeska.
1. ja by som nekombinoval neónky so živorodkami.
2. Ako budú krevetky prežívať pri skalároch a "parmičkách", to je veľká otázka, ale asi to bude bieda.
3. Pojem "parmičky" je čechizmus, vyjadri sa presnejšie čo tým máš na mysli. Ak máš na mysli niečo ako mrenka štvorpruhá, ku skalárom sa nehodí.
Je to dosť veľká všehochuť, niečo z toho určite vypusť.

dobre ale chcem tam mat zivorodky a skalare urcite a prisavnikov lebo zivorodky zeru riasy a aj prisavnicy a skalare sa mi paacia som zaciatocnik tak prosim vas poradte mi aka kombinacia ryb by vihovovla prosim dakujem
foaper
 
Príspevky: 57
Založený: 28 Dec 2010 00:09 am

Re: moje 240l aquarium prosim o radu ci tekto ryby spolu mozu by

Odoslaťod maxxx01 » 28 Dec 2010 14:15 pm

OK, veď nikto ti živorodky neberie, ale potom by som už k nim nedával neónky ani iné drobné tetry. Živorodky majú relatívne veľmi nedokonalé trávenie a veľa výkalov, čiže aj dosť rýchlo znečisťujú vodu. To neónkam nebude robiť 2 x dobre, tie majú rady čistú vodu s minimálnym obsahom dusíkatých látok (samy znečisťujú vodu len veľmi málo).
Myslím že dosť preceňuješ význam živorodiek čoby požieračov rias. Kvôli riasam sa dávajú do nádrží prísavníky, SAE a podobne, nie živorodky. Tie síce požierajú riasy, ale len tak doplnkovo, nejaké zázraky zas od toho nečakaj.
Je na Tebe, čo si vyberieš, ale ako vravím, živorodky by som s tetrami nekombinoval. Osobne by som to radšej urobil tak ako píše trinitysk. Ale je to na tebe.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: moje 240l aquarium prosim o radu ci tekto ryby spolu mozu by

Odoslaťod martin_s » 28 Dec 2010 14:31 pm

Ak chces zivorodky ku skalarom len z toho dovodu aby ti zrali riasy tak ma napada otazka: Planujes mat to akva zariasene? Nebolo by lepsie zariadit ho a udrziavat tak aby si nemal problem s riasami? Nevravim ze je to vzdy jednoduche, ale je tu dostatok informacii k tomu, aby si mohol urobit vsetko pre to aby tak fungovalo. A ak sa ti aj riasy vyskytnu, najdes tu dost informacii o tom co moze byt pricinou ich vzniku a ako tu pricinu odstranit. Napokon zivorodky az takymi ucinnymi pomocnikmi proti riasam nie su ako asi predpokladas...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: moje 240l aquarium prosim o radu ci tekto ryby spolu mozu by

Odoslaťod foaper » 28 Dec 2010 16:56 pm

maxxx01 napísal:OK, veď nikto ti živorodky neberie, ale potom by som už k nim nedával neónky ani iné drobné tetry. Živorodky majú relatívne veľmi nedokonalé trávenie a veľa výkalov, čiže aj dosť rýchlo znečisťujú vodu. To neónkam nebude robiť 2 x dobre, tie majú rady čistú vodu s minimálnym obsahom dusíkatých látok (samy znečisťujú vodu len veľmi málo).
Myslím že dosť preceňuješ význam živorodiek čoby požieračov rias. Kvôli riasam sa dávajú do nádrží prísavníky, SAE a podobne, nie živorodky. Tie síce požierajú riasy, ale len tak doplnkovo, nejaké zázraky zas od toho nečakaj.
Je na Tebe, čo si vyberieš, ale ako vravím, živorodky by som s tetrami nekombinoval. Osobne by som to radšej urobil tak ako píše trinitysk. Ale je to na tebe.

dakujem za radu :)
foaper
 
Príspevky: 57
Založený: 28 Dec 2010 00:09 am

Re: moje 240l aquarium prosim o radu ci tekto ryby spolu mozu by

Odoslaťod foaper » 28 Dec 2010 16:58 pm

martin_s napísal:Ak chces zivorodky ku skalarom len z toho dovodu aby ti zrali riasy tak ma napada otazka: Planujes mat to akva zariasene? Nebolo by lepsie zariadit ho a udrziavat tak aby si nemal problem s riasami? Nevravim ze je to vzdy jednoduche, ale je tu dostatok informacii k tomu, aby si mohol urobit vsetko pre to aby tak fungovalo. A ak sa ti aj riasy vyskytnu, najdes tu dost informacii o tom co moze byt pricinou ich vzniku a ako tu pricinu odstranit. Napokon zivorodky az takymi ucinnymi pomocnikmi proti riasam nie su ako asi predpokladas...

no zivorodky chcem lebo sa mi pacie a viem ze moc toho nenapomahaju ale aj to sa rata ... ale dakujem aj ta za radu :)
foaper
 
Príspevky: 57
Založený: 28 Dec 2010 00:09 am


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.