Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Su podla Vas rybky drahe ?

drahe
11
19%
primerane
27
47%
lacne
20
34%
 
Celkový počet hlasov : 58

Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?

Odoslaťod Atilla » 23 Apr 2004 08:08 am

zaujimal by ma nazor beznych akvaristov co maju 1-2 akvarka a v nich bezne rybky ktore je dostat v skoro kazdej avaristike

poprosil by som 'stamgastov' aby najprv nechali priestor pre ludi co tu casto nechodia

zaujima ma aj preco si myslite ze cena je bud vysoka alebo nizka dakujem
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Reklama

Re: Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?

Odoslaťod flash » 23 Apr 2004 08:39 am

priam hamletovska otazka. Vysoke hlavne vtedy ked mam presvecit manzelku na nejaku novy rybku :lol:
Obrázok používateľa
flash
 
Príspevky: 17
Založený: 28 Aug 2003 08:13 am
Bydlisko: Nitra

Re: Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?

Odoslaťod skala » 23 Apr 2004 08:39 am

trochu som ta neposluchol Atilla, ved ma poznas? :)
podla mna by mohli byt drahsie. dovod je ten, ze ide o ziveho tvora. Ked si totiz decko kupi peknu cervenu rybicku, tak ani jemu ani rodicovi velmi na nich nezalezi. skor si myslim, ze predrazene su krmiva a to uplne sialene a lieciva. ja by som to obratil, napokon ryby by sa mali kupovat iba obcas a krmiva stale, nie?
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?

Odoslaťod fero » 23 Apr 2004 09:12 am

No ked chcem kupit nejake nove rybky, tak by som ich chcel co najlacnejsie. :D Vtedy mi nizka cena vyhovuje.

Ale ked idem predat moje odchovane rybky do predajne a da mi za ne majitel 20,- Sk, zda sa mi to malo. Tych 20,- Sk je malo na zradlo, vodu, el. energiu, ... :(

Na druhej strane v Nemecku predavaju tetry neonove za 3 - 4 Euro, africke cichlidy za 7-9 Euro. /asi nemozno porovnavat nemecko a slovensko/
Obrázok používateľa
fero
 
Príspevky: 196
Obrázky: 25
Založený: 09 Apr 2003 13:04 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?

Odoslaťod jacik » 23 Apr 2004 09:21 am

skala, to je fakt ze ceny za krmiva a lieciva su otrasne vysoke a rybky su uplne lacne.
a ked ti ochorie ryba tak ti rovno v predajni povedia aby si ju vyhodil. ze za prachy za liecivo si radsej kup dalsich 15 novych.

ceny ryb by podla mna mali byt vyssie, nech si ich ludia vazia. aj v akvaristikach by to inac vyzeralo keby sa dalo zarobit aj na rybach.

ceny lieciv a krmiv su vysoke kvoli tomu ze zahranicne firmy ich nemaju dovod znizovat - system kup nebo nech bejt. ale ceny ryb si akvaristi konkurencnym tlakom sami znizuju.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?

Odoslaťod skala » 23 Apr 2004 09:27 am

jacik, nielen preto. ved su aj tu vyrabane krmiva. a lieciva by takisto mohli vyrabat u nas. ale aj tak su ceny nehorazne. pricom si myslim ze napr. cena vyroku X 1-litrove balenie je 400 Sk, ale jeho vyroba a dajme tomu doprava je 30 Sk. ved su to takmer potraviny, akurat ze sa delia na male kusky
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?

Odoslaťod jacik » 23 Apr 2004 09:52 am

akva krmiva a lieciva a vobec vsetko vybavenie okolo akva je specializovane iba na pouzitie v akvaristike. vyrobcovia maju vynimocnu situaciu na trhu tzn. nadhodime cenu.

dalsia vec su predrazenia dovozcov a predajcov v SR. chcu kupit - nech si zaplatia. tzn. este viac nadhodime cenu.

iste su aj lacnejsie slovenske a aj ceske krmiva a lieciva ale aj tieto maju niekedy predajcom nadhodene ceny aby boli cenovo porovnatelne s zahranicnymi napr. serou.
logika je jasna:
1. ked to kupia bude vacsi zisk na kuse
2. a ked to nekupia tak kupia nejake zahranicne a aj tak dobre

prispevok je trochu pesimisticky ale rozhodne sa oplati nenakupit hned vsetko v prvom obchode ale urobit si prieskum pripadne si to dat doviezt z inej krajiny - najma pokial sa jedna o vacsi nakup.
Naposledy upravil jacik dňa 23 Apr 2004 10:41 am, celkovo upravené 1 krát.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?

Odoslaťod skala » 23 Apr 2004 10:05 am

nie celkom suhlasim. technika, ok, ta je dost specificka pre akvaristov, ale lieciva sa pouzivaju vela krat jednoduche latky. ani zdaleka tu nie je pokrok ako v medicine. su aj take speci, ale to nie je pre siroky trh, v obchode dostanes nejake FMC, Akriflavin, ale ked chces entizol, antibiotika, erytromicin, musis ist za lekarnikom, alebo lekarom.
ale krmiva nie su nijako extra ine ako krmiva pre macky, psy, zajace. pochopte ma dobre, ano, su tam ine veci a inak pripravene, ale cenovo sa to prilis nakladovo nemoze lisit.

dokaz: krmivo pre co ja viem tetry od istej firmy stoji 400 sk, pre koikapre 140. Preco? Lebo kapriky spapkaju viac, tak "musi" byt cena nizsia.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?

Odoslaťod jacik » 23 Apr 2004 10:36 am

skala napísal:dokaz: krmivo pre co ja viem tetry od istej firmy stoji 400 sk, pre koikapre 140. Preco? Lebo kapriky spapkaju viac, tak "musi" byt cena nizsia.

skala, moze byt. aj granule pre psov su relativne lacne v pomere k objemu.

ale ine som chcel: 1kg krmiva SAK55 velkost c. 0 a 1kg velkost c. 1 som kupil za dohromady 300sk. je to krmivo pre chovatelov. nazory na jeho kvalitu najdete na linku nizsie a tiez v ceskych akvaristickych diskusiach.
a cena 150sk/kg je uplne o niecom inom ako napr. 120sk/100g u zahranicneho krmiva X.

ps: link na SAK55 http://www.exothobby.cz/sak.htm
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?

Odoslaťod skala » 23 Apr 2004 10:43 am

ano, vec zo SAKOM vlastne potrvrdzuje moje slova. :)

jacik, no ale skus tie relativne lacne granule davat psom. uz nebudu mozno take lacne. ked psovi chutia, do vrecka je hlboko. :(
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?

Odoslaťod gabriela » 23 Apr 2004 11:05 am

Myslim ze cena ryb je lacna pre to vsetko co ste povedali. Ja tiez obratim kazdu korunku a pozeram ci kupim rybu za 40sk. Drahu rybu by si kupovalo malo ludi, ale krmivo kupit treba, aj keby co bolo.
Inak, pozor na to, ze kupite aj lacne krmivo pre ryby za par korun.

Kvalitne krmivo pre psov na domacom trhu nevyrabaju a zahranicne kvalitne krmiva vobec niesu lacne. Krmivo pre psa, s akou takou kvalitou stoji minimalne 60 a viac Sk za kilo, kvalitne viac ako 100Sk za kilo a to zozerie 10 kilovy psik za tyzden.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?

Odoslaťod flash » 23 Apr 2004 13:26 pm

tiez sa mi zda ze sa to zvrhlo spatnym smerom. Inak cena ryb ja podla mojho nazoru OK.
Obrázok používateľa
flash
 
Príspevky: 17
Založený: 28 Aug 2003 08:13 am
Bydlisko: Nitra

Re: Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?

Odoslaťod Roman » 23 Apr 2004 15:15 pm

... ja len tolko, budte radi ze nemate more :( rybka za 500sk je extremne lacna
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?

Odoslaťod rybka » 23 Apr 2004 22:06 pm

Podla mna su velmi nizke. Nie ze by mi to prekazalo :-) , ale mnohi to potom tak chapu ze si to kupuju ako cukriky. Keby boli ceny vyssie, skor by si to ludia vazili a naozaj k tomu pristupovali ako k zivemu tvoru a zvazili by ci to kupia alebo nie.
A Slovensko je vraj najvacsi dovozca akvarijnych ryb na svete :!:
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?

Odoslaťod nino_q » 23 Apr 2004 22:16 pm

coze? rybka zaujimal by ma zdroj odkial si prisla k tej informacii (ze slovensko najviac dovaza)
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?

Odoslaťod salik » 23 Apr 2004 22:34 pm

rybka napísal:...A Slovensko je vraj najvacsi dovozca akvarijnych ryb na svete :!:

dovozca?...mozno sa vela vyvaza, ale v prvej desiatke nie sme
www.akva.sk/viewtopic.php?p=11049#11049

co sa tyka ceny ryb, podla mna je to v "norme", co sa lahko mnozi stoji malo, co je dovoz tam je cena vyssia, alebo by mala stat neonka 120,- kus? kludne, ak budem mat take penazky ako nemcur tak moze stat aj 200,- ale ked tu budeme mat take penazky - nebudu to tu ludia uz mnozit a ponukat, ostanu jedine nadsenci a veeelke chovne :idea:
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?

Odoslaťod rybka » 24 Apr 2004 11:05 am

tak to som pocula v tv, raz som pozerala na CT receptar, a tam bol taky prispevok ako si zalozit akvarium, len par minut, a tam vraveli ze susedne Slovensko je najvacsim dovozcom akvarijnych rybiek.
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?

Odoslaťod nino_q » 24 Apr 2004 12:40 pm

no mozno najvacsim dovozcom do ciech, to by este mohlo byt
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?

Odoslaťod Stuka » 24 Apr 2004 15:07 pm

neni dovozca ten co nieco dovaza nahodou?
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?

Odoslaťod ritmo » 24 Apr 2004 16:48 pm

No neviem ja tu v Topoľčanoch viem minimálne o troch ľuďoch ktorí sa chovom rybiek živia a vôbec sa nemajú zle. produkujú mesačne tisíce rybiek. Takisto je tu niekoľko výkupcov ktorý ich skupujú na export, takže to môže byť pravda. Stačí sa pozrieť na situáciu so psami - môj sused ich týždenne vyvezie do západnej európy asi 100 možno aj viac. Prečo by teda mali byť rybky drahšie keď ich mi Slováci dokážeme produkovať také množstvá? Tu ide o peniaze a nie o to či sú to živé tvory. Hlavne že sa množia a rastú.
ritmo
 
Príspevky: 67
Obrázky: 14
Založený: 09 Apr 2004 23:11 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?

Odoslaťod Roby » 27 Apr 2004 07:59 am

ritmo napísal:Tu ide o peniaze a nie o to či sú to živé tvory. Hlavne že sa množia a rastú.


S takýmto postojom je uplne jedno ci bude stat rybka 5 alebo 100 Sk, ak sa stane nepohodlna skonci vzdy rovnako - v zachode. Zmensi sa sice okruh ludi ktori si to budu moct dovolit, ale postoj sa nezmeni... Pozrite na psov, macky, fretky a ine zive tvory ktore skoncia na ulici a tam to nie je o 5-korunackach.
Nehnevaj sa ritmo, ale nazor ktory si tu prezentoval ma znacne nasie.., na tomto principe funguje aj ochod s ludmi...

Mimochodom ako som uz v uvode naznacil, ceny su podla mna primerane, mozne male zvysenie by sme prezili.
Obrázok používateľa
Roby
 
Príspevky: 73
Obrázky: 6
Založený: 27 Sep 2003 21:08 pm
Bydlisko: BA

Re: Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?

Odoslaťod barky » 27 Apr 2004 09:10 am

Ritmo, ked vies o takychto vykupcoch a chovateloch, tak tu kludne uved ich kontakty, aspon budeme mat moznost zadovazit si ryby priamo od chovatelov a pripadne vacsie moznosti predat svoje prebytky.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?

Odoslaťod skala » 27 Apr 2004 09:47 am

jasne a povedz kontakty iba mne, ved ide o prachy. druhym nedame nic.

... dufam, ze ste ma pochopili. :)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Su ceny za rybky vysoke alebo nizke ?

Odoslaťod Igypop » 29 Apr 2004 17:37 pm

Myslím, že Ritmo prezentoval to, ako to je v "trhovom hospodárstve", nie ako svoj postoj.
Poznám jedného chovateľa, ktorý to zabalil preto, že mal zmluvu so zahraničným odberateľom a ten si stanovil v zmluve také sankcie za nedodanie rybiek, že to chovateľa položilo (várka rybiek na predaj schytala nejakú krupičku), nemohol dodržať termín a mal, čo nechcel.
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.