66 litrov



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 66 litrov

Odoslaťod veterinarpeto » 30 Dec 2010 17:47 pm

Dobre, uznávam že som urobil chybu. A ospravedlňujem sa za to že som neprijal radu. Prepáčte.
veterinarpeto
 

Reklama

Re: 66 litrov

Odoslaťod jiri sajar » 30 Dec 2010 17:59 pm

aby som bol úprimný, tak byť ja tuná adminom, tak by som v momente, kedy tazateľ takto zareaguje na dobre mienené rady o ktoré mimochodom sám požiadal, celú tému uzavrel....
ale čo sme si my skúsenejší vychovali, to aj máme ... tak nám treba .... tu je len jedna cesta, ...ak sa takýto greenhorn takto zachová, mali by jeho tému ostatní ignorovať, lebo z jeho postoja k tomu, že mu niekto v dobro radí, ja cítim len to že je alebo absolútne nevzdelateľný a arogantný k tým čo sa mu snažia poradiť, alebo vedome provokuje a dobre sa na tom zabáva.....
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: 66 litrov

Odoslaťod hongi » 30 Dec 2010 19:48 pm

dýchajte chlapi,pekne zhlboka ... :lol:
hongi
 
Príspevky: 927
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: 66 litrov

Odoslaťod jarque » 31 Dec 2010 04:05 am

@jiri sajar suhlas, ale ak ho budeme ignorovat aj tu, kde sa nauci co si ma kde dovolit :)

@veterinarpeto, je pekne ze si sa ospravedlnil, tyto pani vedia co to o akvaristike :) ved kukni si ich albumy a uvidis. Alebo este lepsie, precitaj si toto forum uvidis kolko skusenosti maju zasebou.

aby si mal aspon ako tak kde zacat, par takych orientacnych pravidiel je:
na jednu rybku rataj minimalne 3L vody (ak velkost rybky sa pohybuje okolo 3-4 cm v dospelosti )
pri rybkach o velkosti 5-8 cm je potrebych aspon 5 litrov na jednu. Vacsie rybky do toho akva nedavaj, nemali by ziadne miesto a riadne by trpeli.

Ked budes zhanat novy substrat, pozeraj po takom co ma zrnitost 3 - 5 mm, inak povedane velkost medzi krystalovym cukrom az hraskom. Priblizne kolko ho potrebujes si vypocitas podla velkosti akva dlzka v cm x sirka v cm x 7cm = objem_substratu v litroch.

Ak nemas dake technicke problemy s tym akva, mozes ho naplnit az do vysky 3-4 cm od vrchneho okraju.
Ten tu usadeninu vzniknutu odparovanim vody skusaj pri udrzbe akva odstranovat priebezne, mozes skusit navlchcenou damskou pancuchou posypanou solou, neboj sa, ak dake zrnko soli padne do vody nic sa nestane, samozrejme ak to nebudes prehanat. Pekne to ide dole ziletkou, no mozes si poskrabat sklo.

Ten vzduchovy filter si daj tesne nad hladinu, tak aby trcal kusok z toho ustia (ta castz kade vychadza len vzduch) musis do toho filtra pustat tolko vzduchy aby si videl ze z neho vytekajuca voda vytvara na hladine prud.
Okolo ohrievaca musi prudit voda, ten ohrievac preto daj dakych 5 cm od filtra.

ked to budes mat, poradim ti dalej :) nateraz naozaj rybky do vedra, lepsie podaruj ci popredavaj, vsetko z akva vyber a zacni na novo.
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.