uhyn cichlid



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod Michal1987 » 02 Jan 2011 10:17 am

moonthy napísal:Rybicky su africke cichlidy (malavi) akva ma cca 90 litrov (viem ze to je malo ale na vacsie niesu podmienky )

90L a Malawi ??? (akurát tak na nejaký čas pre malé rybky, inak absolútne nevhodné) ja som nedal takéto ryby ani do 200L akvária aj keď som veľmi chcel...
moonthy napísal:zdravim vas tak po tyzdni sa hlasim zas s dalsim problemom .... ten predchadzajuci sa mi podarilo odstranit vdaka vasim radam. Znovu som rozobral akva vsetko este raz vyumyval octovou vodou potom napustil a na druhy den som zasa vymenil vodu .... zohnal som si bakterie do filtra (od jedneho akvaristu -vyzmykal mi filter do sacku ) a vsetko som to nechal tak bezat. potom som tam hodil nove ryby. vsetko bolo ok az pred troma dnami som si vsimol ze sa mi 2 rybicky nejako obtieraju o dno a predmety.. ..

Aké sú hodnoty NO2 ?
A aktívne uhlie je určené aj na odstránenie liečiv z vody, pokiaľ viem.
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Reklama

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod moonthy » 02 Jan 2011 11:21 am

to su este len male rybky cca 2 cm.... neskor uvidim ... a NO2 netusim nemam testy zajtra by som chcel kupit ..,,, aktivne ulie som tam daval kvoli odstraneniu chemikalii ktore vznikli po tvorbe pozadia ( neviem ci to pomohlo ale vyzera ze to funguje... ) potreboval by som vediet ked vypnem filter pridam liecivo a do filtra a akvaria pustim vzduchovac ci to bakterie vydrzia .... alebo treba aby im prudila voda?? ci staci ten vzduch?? vcera som vymenil 40% vody to by malo pomoct protiu tomu NO2 ... tak uvidim .. hadam to pomoze ...
Obrázok používateľa
moonthy
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 26 Dec 2008 02:36 am

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod dodofix » 02 Jan 2011 12:10 pm

ta uhlikova napln pocitam ma nejaku zivostnost, aby bola este ucinna, asi sa neda povedat, ze kolko stiahla sajrajtu z toho pozadaia, ale to len ako poznamka ... liecivo a sucasne uhlikova naplne nie je dobry napad
preco chces vypinat filter ? zaklad je, ze ide nonstop, pokial ho vypnes na dlhsie, zacne to tam podla mna zahnivat a v podstate akoby tam ani nebol, resp. este horsie ako ho v tom stave zapnes
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod toni44 » 02 Jan 2011 13:30 pm

cau .. kedze mas malawi a obtieraju sa ti o dno vacsinou to nieje problem lebo to tak robia az ked by nastal problem ten ze prestanu prijmat potravu tak vtedy je dobre pouzit ten entizol ... ja som ho tiez pouzil a rybam sa nic nestalo .. a entizol ti daju aj v lekarni a nemusis ist ku gynekologovi.. no teda mne to dali aj bez predpisu...
toni44
 
Príspevky: 37
Obrázky: 16
Založený: 07 Aug 2010 00:22 am
Bydlisko: levoca

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod moonthy » 02 Jan 2011 20:27 pm

dodofix napísal:preco chces vypinat filter ? zaklad je, ze ide nonstop, pokial ho vypnes na dlhsie, zacne to tam podla mna zahnivat a v podstate akoby tam ani nebol, resp. este horsie ako ho v tom stave zapnes


ja som ho chcel vypnut len vtedy ked tam pridam liecivo aby som nezabil bakterie a kedze tam mam uhlie tak by nebolo rozumne to hnat cez filter.... pre to som sa pytal ci bude stacit ked do filtra pustim len vzduchovacim motorcekom vzduch ...

no zatial zeru ako dive .... davam im dva krat denne a nevsimol som si ze by im nechutilo .... tak uvidim ... dakujem ...
Obrázok používateľa
moonthy
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 26 Dec 2008 02:36 am

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod toni44 » 02 Jan 2011 20:36 pm

este jedna vec davaj pozor aby si im moc nesipal aby ti to tam zbytocne nehnilo na spodku .. daj len tolko kolko stihnu zozrat ..
toni44
 
Príspevky: 37
Obrázky: 16
Založený: 07 Aug 2010 00:22 am
Bydlisko: levoca

Re: uhyn cichlid

Odoslaťod moonthy » 03 Jan 2011 00:04 am

to sa snazim, doteraz som krmil raz denne a viac teraz sa snazim radsej dvakrat a pomenej, kedze ten filter sa este len zabieha .... chcel by som tam dat aj nejaku rastlinu docital som sa ze pri tlamovcoch by teoreticky mohlol vydrzat anubias. je to mozne?? Lebo pred tym co som mal tlamovce ,tak rastliny vydrzali asi par dni ... mozem to s nim risknut???(je dost drahy...) nebude to zasa len spestrenie stravy pre ryby?? a kedy by bolo najlepsie ho tam dat?? teraz ci az ked sa akva trochu zabehne .....
Obrázok používateľa
moonthy
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 26 Dec 2008 02:36 am

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.