AstroNanoCube 20l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

AstroNanoCube 20l

Odoslaťod astro » 27 Nov 2010 15:04 pm

Mám k dispozícii Dennerle Nano Cube 20l, rozmery 25x25x30 a rozmýšľam nad tým ako ho spojazdniť pomaly viac ako keď som zakladal 570ku.
Najväčší „problém“ mám s filtráciou. Akvárium bude na stole v miestnosti kde sa aj spí takže filtrácia musí byť tichá a obyvateľmi budú krevetky Black Crystal. Ako substrát by som chcel použiť Shirakura Red Bee Sand http://www.shirakura-shop.de/en/shiraku ... bstrat.htm .
Mám tri tipy a rozmýšľam medzi nimi:
1. pôdny filter: Resun 12P http://www..akvaobchod.sk/podny-filter-r ... ath=19_100
+ veľmi estetické a praktické riešenie, jednoduché čistenie; trubku by som obalili mriežkou prerastenou machom a nič by nebolo vidno
- hluk, bublinky zo vzduchovacieho kamienka, resp. priamo z hadičky predsa len nie sú najtichšie; mnohí ma budete isto odrádzať od jeho použitia kvôli rastlinám ale väčšinu rastlín plánujem na koreň, v substráte bude minimum
2. vonkajší filter EDEN 501 http://www.akvashop.sk/eden-externy-nan ... -7655.html
+ jednoduché, praktické a hotové
- neviem ako veľmi je hlučný a tiež sa obávam či nebude príliš silný; z fóra som sa dočítal pár neduhov so zavzdušňovaním
3. vonkajší filter celosklenený, komorový za nádržou za použitia čerpadla Eheim Compact 300 http://www..akvaobchod.sk/eheim-compact- ... l?cPath=40 , ten by bolo schovaný priamo vo filtri; filter by mal rozmery ako zadná stena akvária, ergo 25x30 a šírka tak aby sa tam vošlo čerpadielko, to sa dá regulovať na najnižší prietok 150l/hod
+ vysokoúčinná filtrácia, estetické a skryté hneď za zadnou stenou nádrže
- obávam sa hluku čerpadla a jeho prietoku aj pri 150l/hod v tak malej nádrži; tu asi budete mnohí namietať, že je to predimenzované.. no možno naozaj je 

Boli by tu aj iné možnosti – rohový filter od Dennerle alebo Aquaclear 20 ale tieto som vyradil – prvý je maličký a je ho moc vidno v tak malom objeme a druhý je „hlučný“, žblnká voda a tiež ho celkom dosť vidno. Ešte jedna možnosť tu je – úplne bez filtrácie. Mám guľu o objeme cca 5-7 litrov, kde sú teraz Black Crystalky zariadenú od marca, je v nej jeden veľký anubias barteri var. nana a samolus valerandii a nejaké machy a fičí s pravidelnou výmenou časti vody raz týždenne bez akýchkoľvek problémov, žiadne riasy, žiadny zákal, voda je ako krištáľ, dokonca aj jedna helenka (vďaka MAUceu) si už poradila s premnoženými slimákmi.

Tak a teraz babo raď
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Reklama

Re: AstroNanoCube 20l

Odoslaťod Caiman » 27 Nov 2010 21:21 pm

ten podny filter nemusi byt zle riesenie,ale asi ti bude vadit ten hluk
Z nejakych mini filtrov mam skusenosti len so zavesnym aquaclearom.Mozno by ti postacoval.
Pripadne teraz tusim aj Eheim zacal vyrabat nejake mini externe filtre
moznosti je vela :)
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: AstroNanoCube 20l

Odoslaťod macko10 » 27 Nov 2010 22:00 pm

astro, ked chceš, ja mam doma ten dennerle mini filtrik. Na chov par kreviet by uplne stačil. ja som ho mal v deiatke a zakryl som ho bez problemov korenom aj rastlinami 8)
Obrázok používateľa
macko10
 
Príspevky: 79
Obrázky: 42
Založený: 27 Dec 2009 20:56 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: AstroNanoCube 20l

Odoslaťod mystka » 03 Jan 2011 18:36 pm

Kde je fotka :?: :wink:
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: AstroNanoCube 20l

Odoslaťod jose » 03 Jan 2011 18:50 pm

V osobnom albume, pekný skok z 570l na 20l :D
jose
 
Príspevky: 388
Založený: 05 Jún 2009 12:53 pm
Bydlisko: LM

Re: AstroNanoCube 20l

Odoslaťod mystka » 03 Jan 2011 18:55 pm

To su len take vyrezy. Cele akva :D .
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: AstroNanoCube 20l

Odoslaťod astro » 03 Jan 2011 20:26 pm

mystka to bolo len na ochutnanie. fotka celého nanokuba bude až keď s ním budem spokojný a bude podľa mňa hodné prezentovania :-)
práve som ufikol limnophilu sessifloru, chceš? ;)
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: AstroNanoCube 20l

Odoslaťod mystka » 03 Jan 2011 20:31 pm

Mám, ďakujem :D .
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: AstroNanoCube 20l

Odoslaťod jiri sajar » 04 Jan 2011 10:26 am

nič v zlom Peter, no keď budeš fotiť akvárko až ty s ním budeš spokojný, tak to ja budem mať fúzy po kolená.... a to som sa zrovna včera holil :lol: :roll: :lol:
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: AstroNanoCube 20l

Odoslaťod astro » 04 Jan 2011 10:33 am

viem presne kam mieriš jirko ;) ale než tu každý deň prikladať fotku - dve pretože mi limnophilla narástla o pol centimetra alebo mám na HC dva lístky navyše to naozaj radšej počkám :-) a veľké akvo by sa ti teraz naozaj nepáčilo, včera som ho radikálne zdecimoval... až som sa potom za hlavu chytal... ale však ono zase dorastie :mrgreen:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: AstroNanoCube 20l

Odoslaťod jiri sajar » 04 Jan 2011 11:53 am

:angel: to si Peter celý ty.... než aby si ho odfotil, tak ho radšej zdecimuješ ... :dead:
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: AstroNanoCube 20l

Odoslaťod azet » 04 Jan 2011 12:18 pm

astro, riesil som tuto dilemu na rovnaku nadrz. skusal som aquaclear 200 a eden 501. "vyhral" eden.

pro: je externy, je skutocne tichucky, nasavaci kos ma jemne rebra, takze by nemal nasat male krevetky
contra: plastove prislusenstvo je shit, treba s tym narabat opatrne, rozstrekovacia rampa je pre dane akva nepouzitelna, vyriesil som to normalnym L-kolienkom miesto rampy, prietok je na dane akva lentaktak, osobne by som preferoval silnejsi. problem so zavzdusnovanim osobne nepozorujem.

podny filter zabudni, dennerle filtrik je otrava, kedze ho treba cistit 1x az 2x tyzdenne, cele to vybrat, okvapkas vsetko naokolo a sracky vyplavaju spät do akva. aquaclear je hlucnejsi a spati akva, ale prietok mal fajn. nasavacia trubka ma velke otvory, nutny molitan a s tym spojena ostara, zanasanie, caste cistenie.

bez filtra? pokial to ma byt popri krevetkach aj pekne rastlinne akva, filter je nevyhnutny.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: AstroNanoCube 20l

Odoslaťod astro » 04 Jan 2011 12:22 pm

azet vďaka za cenný názor. zatiaľ mi to tam točí rohový od dennerle ale len preto, že stále nie som rozhodnutý. požiadal som polit o cenovú ponuku na ten externý sklenený filter spolu so spomínaným eheim-om. veľmi by ma potešil tvoj názor aj k tejto variante
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: AstroNanoCube 20l

Odoslaťod azet » 04 Jan 2011 12:49 pm

:| to vonkajsie riesenie s eheim cerpadlom...to je na zvazenie, ked uz do niecoho takeho ist, tak skor nejaku zmenseninu ADA filtra, z nerezu, skla, striebra a pod. aj za cenu toho, ze to stoji peniaze, cas, a niekolko omylov, kym je z toho skutocne funkcne riesenie, s rizikom, ze to funkcne riesenie nebude a predajnost nulova.

eden som kupil jazdeny, skoro novy, na druhy den uz fachcil vedla akva, ked ma omrzi, predam ho mozno za tu istu cenu co som ho kupil. estetika za akvarkom az tak nevadi, ale myslim, ze lepsie ako nejaka dalsia nadrz za akvarkom. cistenie plastovej "nadoby na ryzu" (501) vs. sklenene akvarium s cerpadlom pricucnutym niekde na dne a cojaviem ako riesenymi naplnami?

ako naj riesenim by bol eheim classic 2211, ale idealne by mal byt v skrinke - nachylnejsi na zahlucnenie.

ale nechcem Ta odradzat :D , to je cisto moj nazor, pozri este tu temu o minifiltroch v sekcii technika.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: AstroNanoCube 20l

Odoslaťod astro » 07 Jan 2011 14:52 pm

takže idem do toho externého celoskleneného filtra, uvidíme ako vyjde tento experiment. rád by som k tomu zohnal nejaké pekné, najlepšie číre "lily Pipe" ale určite nie zo skla. niekde tu na fóre som videl foto ohýbania čírych akrylátových rúrok. nevie niekto kde by sa takéto rúrky dali zohnať? ak by sa mi to nepodairlo pozháňať a esteticky ohnúť použil by som eheim-ácke hotové rúrky. ďakujem za tipy
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: AstroNanoCube 20l

Odoslaťod Giftzahn » 07 Jan 2011 17:31 pm

@astro: njn, podla mna je pohybovadlo hladiny Dennerle Nano Eckfilter vhodny len ak budes mat v kocke maximalne krevetky ... ono je to fajne pohybovadlo hladiny ... nic viac a nic menej ... urcite by som chnapol nejaky ten Eheim 2211 lepsie 2213 bez naplni (usetris nejaky ten gros) ... a prerobil to cele na HMF filter (pripadne ho napchaj do polky jemnou filtracnou vatou a mas prietok aky potrebujes) ... ziaden prievan v akva mat nebudes ... a takziez ziadne adrenalinove sporty ako priskrcovanie za pomoci Eheimackych rychlospojek nebudes musiet robit (a la azet :mrgreen:)

@azet: este ti EDEN 501 nepovyzabijal osadku akva ?
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: AstroNanoCube 20l

Odoslaťod trinitysk » 07 Jan 2011 19:15 pm

http://plexisklo.eu/plexiglas-plexisklo/trubky-tyce ->odtialto mam moje posledne ja, velmi velky vyber a slusne ceny
http://www.rempoholoubek.cz/eshop/plast ... -plexi.htm -> tu som bral tiez...
K filtru: myslim, ze kvalitne urobeny externy filter ktory nespati vizualny dojem z akva je lepsi ako akykolvek eheim ci iny komercny ext.filter, takze rozhodnutie si myslim spravne...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: AstroNanoCube 20l

Odoslaťod Giftzahn » 07 Jan 2011 20:16 pm

njn, pri akvarku aspon o 500 L a viac ma istotne vyznam vyroba externeho filtra ... pri 20L akva, dost o tom pochybujem ...ale preco nie pokial ma niekto vela volneho nevyuziteho casu na prplanie sa s vyrobou externeho filtra pre minicko .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: AstroNanoCube 20l

Odoslaťod trinitysk » 07 Jan 2011 20:49 pm

Nepochybuj..:-) je to prave naopak ako si myslis...adekvatne velky externy filter (kludne 5-6l a aj viac) dokaze aj takto male akva spolahlivo zastabilizovat tak, aby sa minimalizovali nevyhody malych nadrzi (ich nestabilita a rizika s tym spojene). Dalsimi vyhodami okrem inych je a flexibilita pri jeho cisteni a meneni filtr. hmot tak ako si to stav akva vyzaduje, je to sikovnejsie ako klasicky komercny filter... Rozhodujuce ale naozaj je aby ten filter nespatil dojem z akva a bol teda sikovne schovany....
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: AstroNanoCube 20l

Odoslaťod jiri sajar » 07 Jan 2011 21:52 pm

trinitysk napísal:http://plexisklo.eu/plexiglas-plexisklo/trubky-tyce ->odtialto mam moje posledne ja, velmi velky vyber a slusne ceny
http://www.rempoholoubek.cz/eshop/plast ... -plexi.htm -> tu som bral tiez...
K filtru: myslim, ze kvalitne urobeny externy filter ktory nespati vizualny dojem z akva je lepsi ako akykolvek eheim ci iny komercny ext.filter, takze rozhodnutie si myslim spravne...


na tej slovenskej stránke je aj pomerne podrobný návod ako s rúrkou zaobchádzať pri ohýbaní .... dodržiavanie tavnej teploty, potreba vysušenia atď.
Naposledy upravil jiri sajar dňa 07 Jan 2011 21:52 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: AstroNanoCube 20l

Odoslaťod astro » 07 Jan 2011 21:52 pm

trinity vďaka za linky (už to len dostať z čiech sem) aj za komenty, Giftzahn tiež ďakujem. jedným z dôvodov prečo idem do toho skleneného je fakt, že cube je položený na stole a zľava je vedľa neho doska, za ním je doska a vpravo od neho je reproduktor s monitorom. nemám veľmi kde umiestniť externý kanister napr. 2211 alebo 2213 tak aby nešpatil, nedá sa ani pod stôl - nemám kade viesť hadice. takže cube len trochu povytiahnem a zaň zasuniem sklenený filter o rozmeroch 25x30x10 cm (prediskutované s polit-om), nič nebude vidno, len nasávanie a výtok. aj CO-čko strčím niekam pod molitan. A tak ako píše Giftzahn - naozaj mám chuť trošku sa pohrať a experimentovať ;)
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: AstroNanoCube 20l

Odoslaťod trinitysk » 08 Jan 2011 09:21 am

Pekne vymyslene. To je nejakych cca 7l cisteho objemu co je este viacej ako velmi dobra 2217 ( ta ma 6l ..:-)) Pozri na eheim cerpadla narp. tu (http://www.akvaristik.eu/akvaristik/0/0 ... %20compact), mne sa velmi osvedcil Eheim compact 300 (300l/h...prietoku sa neboj, pri vytlaku 35cm je to cca 140l/h, meral som to). Drzim palce!
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: AstroNanoCube 20l

Odoslaťod astro » 08 Jan 2011 10:23 am

trinity áno, 300ka tam ide, má regulovateľný prietok 150 - 300 l/hod. rodeo v cube by nemal robiť lebo aj ten maličký rohový dennerle čo tam teraz je má písaný prietok 150l/hod a žiadny uragán to nerobí. 10 cm šírku filtra mi polit odporučil preto aby ho bolo možné ešte obložiť molitanom a zamedziť tak príp. hluku resp. rezonáciám
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: AstroNanoCube 20l

Odoslaťod trinitysk » 08 Jan 2011 11:58 am

to je fajn napad, mozno to nebudes ani potrebovat, to cerpadielko je velmi tiche. Uz si len premyslet co vsetko das do filtrika a ako to usporiadas a som presvedceny, ze vo finale bude svojou ucinnostou urcite vyssie ako klasicky eheim.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.