odumieranie akva rastlin



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: odumieranie akva rastlin

Odoslaťod palo9167 » 31 Dec 2010 15:14 pm

svetla mas ako tak dost.Posadil si emerz do noveho dna bez vyzivneho substratu.Necakaj hned zazrak.Emerz uhniva tak ci onak
Moja rada:Nasad si tam nejake zivorodky(najlepsie asi gupky) nech sprepacenim zaseru dno.Pridaj docasne nejake rychlorastuce rastliny.Pockaj asi tak 3 mesiace s narocnymi rastlinami.
Pripadne zacni nanovo a daj vyzivny substrat pod tu antuku(aquaclay)
palo9167
 
Príspevky: 503
Obrázky: 69
Založený: 23 Dec 2009 21:47 pm

Reklama

Re: odumieranie akva rastlin

Odoslaťod majki331 » 03 Jan 2011 20:17 pm

Dobrý deň mám problém s rastlinami vôbec mi nechcú rásť, odumierajú mi, väčšinou ide o valisnerie a echinodorus. čítal som tu že by to mohol byť problém s dusičnanmi. Žiadne hnojivá nepoúživam. A chcel by som sa spýtať čo s tým. Aké testy spraviť, kto by mi pomohol od začiatku lebo vôbec s tým nemám skúsenosti.
majki331
 
Príspevky: 2
Založený: 03 Jan 2011 20:10 pm

Re: odumieranie akva rastlin

Odoslaťod dodofix » 03 Jan 2011 21:36 pm

treba viac info, uviedol si len ze odumieraju ... ake akva ? ako dlho funguje ? co je v nom ? ako sa on staras ... par viet aspon ...
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: odumieranie akva rastlin

Odoslaťod majki331 » 04 Jan 2011 18:31 pm

dodofix napísal:treba viac info, uviedol si len ze odumieraju ... ake akva ? ako dlho funguje ? co je v nom ? ako sa on staras ... par viet aspon ...


akva funguje asi 2 roky, ma 120l. rybky- skalare, mecune, neonky, prisavniky, guramy, tetry ďalej rastliny- valisnerie a echinodorus. Vodu mením cca každé tri mesiace. Nepouživam žiadne hnojivá, ani nepridávam železo ani fosfor
majki331
 
Príspevky: 2
Založený: 03 Jan 2011 20:10 pm

Re: odumieranie akva rastlin

Odoslaťod jankoo » 10 Jan 2011 14:20 pm

v 120 l akva to bez hnojenia nejde. mozno ze si zacal chovat rybi inym krmivom a detrit uz neobsahuje take latky ako doteraz a uz to vydis na rastlinach alebo si nasadil nove rastliny a nedari sa uz ani tym starym.

Ja sa chcem spytat tvrdost vody GH 28 +- moze nicit rastliny? pomali odchadzaju. aj egeria densa odisla cela
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: odumieranie akva rastlin

Odoslaťod Giftzahn » 11 Jan 2011 11:27 am

majki331 napísal:
dodofix napísal:treba viac info, uviedol si len ze odumieraju ... ake akva ? ako dlho funguje ? co je v nom ? ako sa on staras ... par viet aspon ...


akva funguje asi 2 roky, ma 120l. rybky- skalare, mecune, neonky, prisavniky, guramy, tetry ďalej rastliny- valisnerie a echinodorus. Vodu mením cca každé tri mesiace. Nepouživam žiadne hnojivá, ani nepridávam železo ani fosfor


skus menit vodu castejsie ... tri mesiace je dost dlha doba, akva mas ocividne dost prerybnene ... idealne je menit cca. 30% tyzdenne co v tvojom pripad je cca. 36L :wink:

v 120 l akva to bez hnojenia nejde. mozno ze si zacal chovat rybi inym krmivom a detrit uz neobsahuje take latky ako doteraz a uz to vydis na rastlinach alebo si nasadil nove rastliny a nedari sa uz ani tym starym.


@jankoo: a na toto si ako prisiel ?
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Metody provozu rostlinných akvárií

Odoslaťod m--i-l-a--n » 12 Jan 2011 23:35 pm

neviem kam mam umiesnit svoju otazku alebo vlasne problem ale mam pocit ze sem no hadam som sa nezmilil ak hej zmaste to
mam cisty obiel aqva 30 litrou mam tam 3 mecunou 2 prisavnikou 4 gupky a niake te male tak zo dvacat z posledneho vrhu a este slimaka . a prestala mi uplne rast vallisneria torta a echynodorus ocelot red. ale naopak velmy rychlo furt rastie vallisneria gianta a echinodorus macrophylus. prestal som aj odkalovat asi 2 tyzne ci to nepomoze a nic sa nezmenilo chcem si ho poriadne zarast a rybky darovat a mat len krevetky niake ale bojim sa ze bi mi to nerastlo keby tam narvem dalsie rastliny pouzivam nadalej hnojivo aqua plant tak ako do teras neviete preco to zastavenie rastu??
m--i-l-a--n
 
Príspevky: 12
Založený: 27 Dec 2010 16:50 pm

Re: odumieranie akva rastlin

Odoslaťod Bohdan » 27 Jan 2011 19:27 pm

To je asi problem s K vo vode. Proste neviem co obsahuje aquaplant ale mne pomohla sera florena kup si v obchode 250 ml a davkuj ho kazdy den, tyzdennu davku, tusim je to 5 ml na dvatsat litrov, ty teda 6ml na cca 26 l nepridaj ho naraz ale tyzdennu davku si rozdel na sedem dni - ak by si to tam supol naraz hrozilo by zariasenie /po tyzdni vymen 1/3 vody a s tym menenim to rob konstatne kazdy tyzden / takze kazdy den pridas asi 1 ml ak sa nemylim. A inak to ze ryby vypustaju detrit rastlinam navadi/ roi im to jedine uzitok ,korene maju co spracuvat/ teda ak je tam dostatocne mnozstvo rastlin /inak hrozi nahromadenie no3 a no2 ,preto men kazdy tyzden 1/3 vody/ inak to sa cudujem ako mozes v takom malom akva odchovavat zivorodky /su kanibali/.
Obrázok používateľa
Bohdan
 
Príspevky: 87
Obrázky: 13
Založený: 08 Feb 2010 16:28 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: odumieranie akva rastlin

Odoslaťod Mirco » 28 Jan 2011 17:38 pm

chlapci ja mam ten isty problem...akva ma 36l hc odchadza pogostemony stagnuju...svietim 32x15w, substrat jbl aquabasis a na nom jbl manado, hnojenie co2, a pridaval som aj feropol (ale uz ho nedavam kvoli riasam) voda menena pravidelne, skusal som aj kazdy druhy den skusal som aj 2x tyzdene, skusal som hnojit nehnojit ale ziadne zmeny...
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Re: odumieranie akva rastlin

Odoslaťod lenin.sk » 28 Jan 2011 18:30 pm

Ten substrat je ok tiež ho použivam svetlo,co2 dobre. Skus napisať parametre vody
Obrázok používateľa
lenin.sk
 
Príspevky: 278
Obrázky: 9
Založený: 30 Nov 2010 20:56 pm
Bydlisko: piešťany

Re: odumieranie akva rastlin

Odoslaťod Bohdan » 28 Jan 2011 20:41 pm

Chlapi vravim skuste te to s tym K vo vode. A potom mi asi po dvoch tyzdnoch hodne odozvi.
Obrázok používateľa
Bohdan
 
Príspevky: 87
Obrázky: 13
Založený: 08 Feb 2010 16:28 pm
Bydlisko: Zvolen

Predchádzajúca

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.