Kto ma najstarsie zalozene akvarium ?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Kto ma najstarsie zalozene akvarium ?

Odoslaťod joko » 01 Jan 2010 02:31 am

Adik22 napísal:Su asi tradicie, ktore netreba menit :-)

No ano, ta tema je tak umelo raz rozne ozivena :-)
ale povodne som myslel ze sa akvaristi rozpisu viac (ved aj napiosali niektori),
ze kto ma ako stare akvarko.
Ja idem to moje rusit a asi kupim nove a zalozim. Trochu sa mi zmenil ideal rozmerov akvaria.
Takze bude nanovo. Snad to neublizi jednej mojej najstarsej tetre ciernej, vlastne uz sivej :-( ktora ma uz
cca 8-9 rokov. !
OK, drzte sa :-)
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Kto ma najstarsie zalozene akvarium ?

Odoslaťod hongi » 14 Jan 2010 11:02 am

13-14 rokov. a funguje perfektne, vsetkemu co som tam kedy dal sa paradne darilo.
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Kto ma najstarsie zalozene akvarium ?

Odoslaťod joko » 01 Jan 2011 01:00 am

Zdravim Vas,

tak zase moja polnocna :-)

Keby som sa nestahoval v roku 2005, asi by som dnes mal jedno z najstarsich akva
z tych co napisali vek svojich akvarii v tomto prispevku.
Aj ked tym co zalozili v roku 1984. 1985 a pod by nestihalo :-)

Ale mam 2 Tetry Cierne, s toho jedna ma uz 9 rokov !
Myslim ze podla knih sa doziva 6 rokov, 6 cm, moja ma 7 cm, ryby vraj rastu stale ...

Raz mi milop povedal ze to moze byt tym, ze ked menej krmite,
zvycajne sa ryby dozivaju viac.

Asi je nieco na tom.

Normalne sa pise ze by sa malo krmit 3x denne, preto su aj auto krmitka,
ja krmim tak max 1 dene, obcas vynecham.

Takze asi niecom na tom bude :-)

Momentalne mam v akva 2 tery cierne, jedno Danio a jednu Kardinalku.
V 430 L akva ! Mal som ho po chorobe, takze 4 ryby zo 60-70 prezilo.
Kamoska mi priniesla (nechcene) raky asi 3 cm velke.
Na rychlo som ich tam vhoduil a to som nemal.
Teraz su asi 8cm, maju potomkov asi 3-6 cm !
Odstrihali mu 80% rastlin, aj anubiasy, co maju riadne hrubu stonku !
asu ich splachnem ! ak by mal nikto zaujem ...

Trochu ma to trapy, lebo su to riadne kusky, ale ked zdevastovali cele akva ?!

OK PF 2011
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kto ma najstarsie zalozene akvarium ?

Odoslaťod Adik22 » 01 Jan 2011 01:47 am

Cakal som, ci nezabudnes na tradiciu..... :mrgreen: :angel:
Adik22
 
Príspevky: 53
Založený: 09 Apr 2009 18:53 pm

Re: Kto ma najstarsie zalozene akvarium ?

Odoslaťod tomas1 » 01 Jan 2011 10:35 am

ak sa mozem pochvalit ja mam jedno 35l akva ktore ma 20 rokov zalozil ho moj oco doteraz je tam povodni molitanovi filter strk ale aj bridlica a aj valisnerie jedina zmena je prechod z gubiek na halancikov ktorim sa tam neuveritelne dari aj bez krmenia s akvariom sa nikdi nehibalo a tak skoro sa hybat nebude lebo je zamurovane v stene :lol:
jedina zmena bola ta ze sa tam pred 2 rokmi vimenilo osvetlenie za novsie jedna usporka 11w :pivo:
ryb je tam malicko iba 5 malich teraz maju 2,5-4cm je to bezudrzbove akva vodu tam iba dolievam a raz za rok vimena 2/4 akva voda ide z novsieho akva
tomas1
 
Príspevky: 312
Obrázky: 17
Založený: 21 Feb 2010 08:18 am
Bydlisko: bratislava

Re: Kto ma najstarsie zalozene akvarium ?

Odoslaťod Gogi » 01 Jan 2011 13:19 pm

mame doma 78l akvario, ktore sa zakladalo este ked som sa ako maly chlapec vrhol na akvaristiku, to je okolo 18 rokov spat, samozrejme osadka sa uz x krat zmenila, tak isto aj rastlinstvo, ale nove zalozenie sa tomu nedalo hovorit(jeden druh odisiel, druhy prisiel...), toto akvarko prezilo asi 5 filtrov :)
ale samicka prisavnika by tam mala byt mnou odchovana este z mojej prvej akvaristickej vlny(v dobe puberty som sa akvaristiku nezaujimal) a to je vyse 10 rokov
Obrázok používateľa
Gogi
 
Príspevky: 204
Obrázky: 46
Založený: 28 Júl 2009 16:30 pm
Bydlisko: TT

Re: Kto ma najstarsie zalozene akvarium ?

Odoslaťod hongi » 01 Jan 2011 14:33 pm

myslim ze dolezitou vecou pri tychto veteranskych nadrziach je dno. a s tym idu ruka v ruke rastliny... paradoxne v tom mojom rastu vedno vallisnerie a kryptace, nazivaju si celkom pekne, mam problem kde hodit potravu lebo cela hladina je pokryta hrubou vrstvou listou, kedze su to gigantee a c. aponogetifolia.
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Kto ma najstarsie zalozene akvarium ?

Odoslaťod MaceKx » 01 Jan 2011 14:58 pm

ja som mal asi 4 a pol roka napustenú nádrž .... stým že sa čistil filter aj to moc nie a doplňovala sa voda čo sa vyparilo proste bolo to zanedbane ale voda bola čistá aké také rastlinky žili ..... ale rybám sa to evidentne páčilo lebo sa veselo množili a prosperovali ..... nechal som to akvárium ísť vlastným životom
MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Re: Kto ma najstarsie zalozene akvarium ?

Odoslaťod oneil » 04 Jan 2011 23:22 pm

ak mozes sem neico dodat mam zalozene akvarko uz 13 rokov a ryby mi tam ziju a mnozia sa :))
Obrázok používateľa
oneil
 
Príspevky: 16
Obrázky: 1
Založený: 04 Jan 2011 23:09 pm

Kto ma najstarsie zalozene akvarium ?

Odoslaťod joko » 01 Jan 2012 01:00 am

Akvarko mam stale to velke, 432 litrove. po chorobe mi prezila zo starych ryb len jedna Tetra cierna,
ta uz ma 11 rokov, je to normalne ?
Sa mi zda dost dlho, ze zije, v podstate len kvoli nej nerusim velke akva, co som uz chcel pred rokom :-)

Bojim sa ze by prechpd do mensieho nezvladla. Tej tetre tipol predajca par dni zivota, je mrzak,
nevie zatvorit usta, ma ich asi vyklbene, celuste.
A nakoniec je to najstarsia ryba mojeho akvaria a jedina od zalozenia.

OK.

Prajem vsetkym vela zdravia v novom roku 2012 a vela zdravia aj v akvariu :-)
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kto ma najstarsie zalozene akvarium ?

Odoslaťod Milan666 » 01 Jan 2012 12:47 pm

Je to možné, mám takú neónku, tetry na rozdiel od živorodiek sú dlhoveké
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Kto ma najstarsie zalozene akvarium ?

Odoslaťod Miroslav Weiss » 01 Jan 2012 17:52 pm

xDodox napísal:Od presťahovania presne: 552 dní / 18 mesiacov a 2 dni / 78 týždňov a 6 dní / 1 rok a 6 mesiacov a 2 dni :o



"Trocha nepresné"- Ak chápeš hihi riadne vypočítané
Miroslav Weiss
 
Príspevky: 28
Založený: 27 Dec 2011 20:49 pm

Re: Kto ma najstarsie zalozene akvarium ?

Odoslaťod sirPavol » 01 Jan 2012 18:24 pm

Všimni si kedy to xDodox napísal...
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Kto ma najstarsie zalozene akvarium ?

Odoslaťod milosdk » 02 Jan 2012 00:12 am

Tak sa pridám aj ja - od augusta 2002 do júla 2011 som mal jedno akvárko, kde som nikdy nemenil dno, filter vydržal ten istý, akurát osvetľovacia rampa odišla. V lete tam plávalo asi 8 tetier čiernych, ktoré mali cca 5 rokov - naozaj sú to dlhoveké rybky. Vlastne ho mám stále vypustené ,je na predaj za symbolickú cenu.
milosdk
 
Príspevky: 64
Obrázky: 3
Založený: 08 Feb 2011 16:22 pm
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Kto ma najstarsie zalozene akvarium ?

Odoslaťod Gogi » 02 Jan 2012 01:24 am

Gogi napísal:mame doma 78l akvario, ktore sa zakladalo este ked som sa ako maly chlapec vrhol na akvaristiku, to je okolo 18 rokov spat, samozrejme osadka sa uz x krat zmenila, tak isto aj rastlinstvo, ale nove zalozenie sa tomu nedalo hovorit(jeden druh odisiel, druhy prisiel...), toto akvarko prezilo asi 5 filtrov :)
ale samicka prisavnika by tam mala byt mnou odchovana este z mojej prvej akvaristickej vlny(v dobe puberty som sa akvaristiku nezaujimal) a to je vyse 10 rokov

sranda ze ste pripomenuli tuto temu teraz, akvarko, ktore som tu pred rokom spominal, prave konci svoju put, uz slzi kontinualne, pravdepodobne ho zajtra vypustam a pojde sklenarovi :(
Obrázok používateľa
Gogi
 
Príspevky: 204
Obrázky: 46
Založený: 28 Júl 2009 16:30 pm
Bydlisko: TT

Re: Kto ma najstarsie zalozene akvarium ?

Odoslaťod Milan666 » 02 Jan 2012 09:11 am

Gogi napísal:
Gogi napísal:mame doma 78l akvario, ktore sa zakladalo este ked som sa ako maly chlapec vrhol na akvaristiku, to je okolo 18 rokov spat, samozrejme osadka sa uz x krat zmenila, tak isto aj rastlinstvo, ale nove zalozenie sa tomu nedalo hovorit(jeden druh odisiel, druhy prisiel...), toto akvarko prezilo asi 5 filtrov :)
ale samicka prisavnika by tam mala byt mnou odchovana este z mojej prvej akvaristickej vlny(v dobe puberty som sa akvaristiku nezaujimal) a to je vyse 10 rokov

sranda ze ste pripomenuli tuto temu teraz, akvarko, ktore som tu pred rokom spominal, prave konci svoju put, uz slzi kontinualne, pravdepodobne ho zajtra vypustam a pojde sklenarovi :(


:( :oops:
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Kto ma najstarsie zalozene akvarium ?

Odoslaťod joko » 01 Jan 2014 00:59 am

No ja som zrusil moje 432 litrove akvarko, ma u uz len 2 male. Ale robim si skrine do obyvaku a tam zakomponujem aj nejake lepsie a vacsie akvarko. Vsetkym prajem krasny a stastny novy rok 2014.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kto ma najstarsie zalozene akvarium ?

Odoslaťod c44 » 01 Jan 2014 02:11 am

prvy 2014 je moj :D ja mam akva rok. nie je to nic moc, ale mam ho rad. verim, ze bude existovat dlho aspon tak, ako je teraz, ba sa to aj zlepsi. len by to chcelo lepsie osvetlenie. mozno raz, ked budem velky :D stastny novy rok vsetkym, nech vam to plava :)
c44
 
Príspevky: 219
Založený: 27 Nov 2013 23:59 pm
Bydlisko: jedine Trenčín :)

Re: Kto ma najstarsie zalozene akvarium ?

Odoslaťod Jirka Scobak » 08 Mar 2016 12:05 pm

Oživuji tému :).
Pokud se primárně bavíme o dně, do kterého člověk nezasahuje, pak mám v tuto chvíli dvě akvária a dvě koule založené někdy v letech 2003-4. Vodu jsem standardně vyměňoval, rostliny jsou tam vpodstatě ty, co jsem do nich tehdy vložil. Mohl bych říct, že mám i další tak staré akvárium, ale to jsem nedávno upravoval, vypustil, rýpal do dna, dával do něj zeminu (nicméně ten anubias v něm roste stále).
Jde o to, že například echinodours je fajn. Stačilo mu prsty provzdušnit dno a roste velmi pěkně. Oba anubiasy (každý v jiném akváriu) ale už nevyhání zdaleka tak velké listy, jako na začátku. Myslím, že jsou mnohem náročnější na množství živin. Proto zkouším, jestli mi poroste znova tak, jak na začátku.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kto ma najstarsie zalozene akvarium ?

Odoslaťod rufus » 18 Dec 2016 19:08 pm

Ja mám akva 7 rokov. Bol som dlhodobo v zahraničí tak si to rástlo samo. Už som na stálo na sk tak sa začnem zas v ňom rýpať.
rufus
 
Príspevky: 66
Obrázky: 21
Založený: 18 Dec 2005 16:59 pm
Bydlisko: Pristahovalec do Ga z Ba

Re: Kto ma najstarsie zalozene akvarium ?

Odoslaťod joko » 01 Jan 2019 00:53 am

no ja mam teraz uz len male akva. 50L. Deti do neho kupuju co ich napadmne ... uplna neprofesionalita ... ale ono to funguje. mocna priroda asi ...
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kto ma najstarsie zalozene akvarium ?

Odoslaťod joko » 01 Jan 2019 00:55 am

no ale hlavne ze to zije :-)
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kto ma najstarsie zalozene akvarium ?

Odoslaťod snajprik » 01 Jan 2019 01:55 am

Tak neviem či sa do toho počíta aj vek akvária, moje prvé akvarko mi fotrik kúpil v roku 1985 železo sklenené 90L v ňom som za tie roky skúšal chovať rybičky, pestovať rastliny asi všetko čo sa dalo zohnať v akvaristikách. Už som ho pred rokom musel odstaviť lebo bolo fakt v zlom stave, ale spomienky na to čo mi všetko v ňom plávalo a rástlo za tie roky mi ostali. Rybičky si asi nesťažujú celkom si objemovo polepšili :pivo:
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Kto ma najstarsie zalozene akvarium ?

Odoslaťod lubosmihula » 01 Jan 2019 16:27 pm

Moje akva má rok aj mesiac. Za rok som ho ešte na 100% nezostabilizoval. Stále sa pohravam s osvetlením. Vodu menim v malom množstve cca 10litrov týždenne. Niekedy ani to nie.
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.