nový klubový časopis "AKVÁRIUM"



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: nový klubový časopis "AKVÁRIUM"

Odoslaťod amy01 » 05 Jan 2011 16:18 pm

:( a plačúca rybka tu nie je ako smile. Veľká škoda :(
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Reklama

Re: nový klubový časopis "AKVÁRIUM"

Odoslaťod dodofix » 05 Jan 2011 22:16 pm

predpokladam, ze to padlo na case ludi ... ci nie ?

ale neuvazovali ste o nejake forme moderovaneho fora ? cosi ako prispevky (clanky), ktore ked prejdu schvalenim a bude ich dostatocny pocet, vydali by sa ako cislo ... je jasne, ze rozhovor niekto spravit musi (redaktor), niekto to musi skorigovat, ...cast veci, ako napr. prispevky ludi by sa ale takto vydat dali ... neviem ci to bolo zalozene na nejakej komercnej baze, ale nie ...

len tak nahlas uvazujem ...
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: nový klubový časopis "AKVÁRIUM"

Odoslaťod jiri sajar » 05 Jan 2011 22:43 pm

dodofix napísal:predpokladam, ze to padlo na case ludi ... ci nie ?

ale neuvazovali ste o nejake forme moderovaneho fora ? cosi ako prispevky (clanky), ktore ked prejdu schvalenim a bude ich dostatocny pocet, vydali by sa ako cislo ... je jasne, ze rozhovor niekto spravit musi (redaktor), niekto to musi skorigovat, ...cast veci, ako napr. prispevky ludi by sa ale takto vydat dali ... neviem ci to bolo zalozene na nejakej komercnej baze, ale nie ...

len tak nahlas uvazujem ...


nech počúvam ako počúvam ... nič nepočujem :roll: ale tvoj nápad dodofix nie je špatný ... ale asi to u klubového časopisu stálo aj padolo s Raviolkou .... a tú som tuná na portáli už pomerne dlho nezaznamenal....
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: nový klubový časopis "AKVÁRIUM"

Odoslaťod Noel » 05 Jan 2011 23:31 pm

Čo sa stalo v poslednej minúte?
Prečo, 3. januára bol napísaný stránkach časopisu:
Časopis Akvárium vychází ve formátu .pdf jako dvouměsíčník vždy první pracovní pondělí v lichém měsíci.
Čísla v roce 2011 vyjdou v termínech: 3.1., 7.3., 2.5., 4.7., 5.9., 7.11.

Stále hledáme autory! Časopis tvoří akvaristé pro akvaristy - jen díky dobrovolné práci nadšenců je k dispozici úplně zdarma. Pokud máte zájem podpořit nás v tvorbě časopisu a stát se součástí našeho kolektivu, ozvěte se nám na klub@akva.sk.


Ospravedlňujeme sa za preklad - je to Google
Noel
 
Príspevky: 2
Založený: 05 Jan 2011 12:58 pm
Bydlisko: Petah-Tiqwa, Israel

Re: nový klubový časopis "AKVÁRIUM"

Odoslaťod Miloš » 06 Jan 2011 03:35 am

jiri sajar napísal:
nech počúvam ako počúvam ... nič nepočujem :roll: ale tvoj nápad dodofix nie je špatný ... ale asi to u klubového časopisu stálo aj padolo s Raviolkou .... a tú som tuná na portáli už pomerne dlho nezaznamenal....


s tou Raviolkou mas nanestastie pravdu v poslednom case v tom bola bohuzial sama ale nema to nic spolocne s jej aktivitou na fore lebo aj na poslednom cisle pracovala ale ...
Kazdopadne Raviolke patri velke DAKUJEME za to co robila a treba len dufat ze casopis bude v inej forme pokracovat ale to ukazu az najblizsie dni ci tyzdne
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: nový klubový časopis "AKVÁRIUM"

Odoslaťod Kubo » 06 Jan 2011 10:51 am

Osobne som sa nechcel nikoho dotknut , pretoze mi bolo jasne , ze sa podielalo na casopise viac ludi , no Raviolka robila doslova tazneho kona tohto casopisu , takze ani mna nenapadlo nic ine ako to , ze to tempo nemohla tak dlho zvladat.
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: nový klubový časopis "AKVÁRIUM"

Odoslaťod Aquanaut » 06 Jan 2011 11:43 am

..preto by nebolo od veci aby mala zástupcu poprípade tým "šéfredaktorov" ktorý by ju zastúpili a dokázali to dotiahnuť a ona len schváli, viem aké to je ťažké, aj keď asi každý z nás ak to chce poriadne a kvalitne urobí rád prácu sám, tak všetko sa to stíhať nedá, držím palce a plutvu, aby mala zástupcu a venovala sa tomu aj naďalej s prípadnou pomocou :wink:
ak môžem navrhnúť pokojne by tu mohli byť kratučné info o technike, skúsenosti a poprípade aj prezentácia menej významných chovateľov, či dokonca zoo, ktoré majú veľa zaujimavého a ani sa nevedia pochváliť :)
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: nový klubový časopis "AKVÁRIUM"

Odoslaťod koroner » 06 Jan 2011 22:37 pm

Velka skoda :cry: . Casopis mam velmi rad, dufam ze coskoro bude pokracovat dalej, v hociakej forme.
Obrázok používateľa
koroner
 
Príspevky: 171
Obrázky: 19
Založený: 01 Dec 2008 21:05 pm
Bydlisko: PD

Re: nový klubový časopis "AKVÁRIUM"

Odoslaťod zoharak » 06 Jan 2011 22:47 pm

Tato sprava je hrozna, velmi ma to mrzi, posielam jedno velke DAKUJEME autorom tohto skveleho casopisu, bol pre mna inspiraciou skusat nieco noveho, nostalgiou vratit sa k niecomu staremu a hlavne opakovanym zdrojom informacii a zdrojom relaxu pri vecernom citani, este raz DAKUJEME.
zoharak
 
Príspevky: 90
Obrázky: 8
Založený: 13 Feb 2009 13:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: nový klubový časopis "AKVÁRIUM"

Odoslaťod Vyghum » 08 Jan 2011 20:45 pm

Hm, loni jsem se poprvé nezúčastnil aoutěže miniakvárií, tak jsem čekal až se na webu objeví fotografie vítězných akvárií. Nedočkal jsem se nebo jsem to přehlédl? Tak jsem čekal až se objeví výsledky na klubových stánkách.... objevily se, ale bez fotek, takže jsem zase nevěděl jak vypadají vítězná akvária. Tak jsem čekal na nové číslo Akvária a reportáže z akvazimy s komentáři k nádržím a fotografiemi..... nedočkal jsem se ;o(
Mohl by někdo prosím poskládat forky prvních 5 nádrží a uvést je tady nebo někde?

Každopádně i přes uvedený povzdech se připojuji k poděkování všem lidem, kteří udrželi časopis v takové kvalitě tak dlouhou dobu a zůstávám v naději, že se toto periodikum podaří obnovit v nějaké jiné schůdnější podobě. Držím palec....
Obrázok používateľa
Vyghum
 
Príspevky: 58
Obrázky: 32
Založený: 23 Feb 2005 16:26 pm
Bydlisko: Brno, ČR

Re: nový klubový časopis "AKVÁRIUM"

Odoslaťod amy01 » 09 Jan 2011 12:57 pm

Vyghum: foto sú na FB a nejaké foto som hodila do príslušnej témy aj ja.
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Re: nový klubový časopis "AKVÁRIUM"

Odoslaťod Miloš » 09 Jan 2011 17:42 pm

Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: nový klubový časopis "AKVÁRIUM"

Odoslaťod barky » 18 Jan 2011 21:15 pm

Zdravim vsetkych praznivcov akvaristiky a prikladam aktualne vyhlásenie klubu KLUB.AKVA.SK ku klubovému časopisu:

KLUB.AKVA.SK oznamuje , že aj v roku 2011 bude vydávať klubový časopis. Pretože časopis bude mať novú formu, bude vychádzať pod názvom "nové Akvárium", časopis klubu KLUB.AKVA.SK. Vychádzať bude predbežne každý štvrťrok. V časopise chceme uverejňovať predovšetkým oznamy klubu, informácie z akvaristického života na Slovensku, v Čechách ale aj v zahraničí, čo bolo a čo bude, ako aj príspevky - články s tématikou a z prostredia akvaristiky. Samozrejme vítame spoluprácu so všetkými autormi a prispievateľmi z radov čitateľov.

Prvé číslo časopisu „ nové Akvárium“ vydáme pre verejnosť 07. Marca 2011 obvyklým spôsobom -zverejnením informácie na stránke akva.sk s odkazom na download link k časopisu.

Prvé číslo zároveň uvedie akciu klubu „Akvajar 2011“ spojenú s témou „ Šľachtené živorodky “ .

KLUB.AKVA.SK

PS: ak by ste sa radi podielali na tvorbe casopisu, dajte nam vediet bud prostrednictvom ss (pisat mozte bud mne, Milop-ovi alebo Norman-ovi) alebo poslite mail na klub@akva.sk
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: nový klubový časopis "AKVÁRIUM"

Odoslaťod Aquanaut » 18 Jan 2011 22:04 pm

to je dobrá správa, ďakujeme :)
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: nový klubový časopis "AKVÁRIUM"

Odoslaťod astro » 18 Jan 2011 22:13 pm

skvelá správa!
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: nový klubový časopis "AKVÁRIUM"

Odoslaťod amy01 » 18 Jan 2011 22:29 pm

Supiš :)
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Re: nový klubový časopis "AKVÁRIUM"

Odoslaťod pha » 19 Jan 2011 00:53 am

co sa vlastne stalo, ked taky cirkus???
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: nový klubový časopis "AKVÁRIUM"

Odoslaťod tijani » 19 Jan 2011 00:56 am

parada!
tijani
 
Príspevky: 178
Obrázky: 2
Založený: 05 Mar 2007 23:20 pm
Bydlisko: BA

Re: nový klubový časopis "AKVÁRIUM"

Odoslaťod zoharak » 19 Jan 2011 00:57 am

Tak a to mam vianoce v predstihu, vyborna sprava
zoharak
 
Príspevky: 90
Obrázky: 8
Založený: 13 Feb 2009 13:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: nový klubový časopis "AKVÁRIUM"

Odoslaťod Richard Tokušev » 19 Jan 2011 14:24 pm

Vyghum napísal:Hm, loni jsem se poprvé nezúčastnil aoutěže miniakvárií, tak jsem čekal až se na webu objeví fotografie vítězných akvárií. Nedočkal jsem se nebo jsem to přehlédl? Tak jsem čekal až se objeví výsledky na klubových stánkách.... objevily se, ale bez fotek, takže jsem zase nevěděl jak vypadají vítězná akvária. Tak jsem čekal na nové číslo Akvária a reportáže z akvazimy s komentáři k nádržím a fotografiemi..... nedočkal jsem se ;o(
Mohl by někdo prosím poskládat forky prvních 5 nádrží a uvést je tady nebo někde?

Každopádně i přes uvedený povzdech se připojuji k poděkování všem lidem, kteří udrželi časopis v takové kvalitě tak dlouhou dobu a zůstávám v naději, že se toto periodikum podaří obnovit v nějaké jiné schůdnější podobě. Držím palec....



Z toho, čo som nafotil ja je u mna na facebooku.: http://www.facebook.com/album.php?id=10 ... &aid=21672
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: nový klubový časopis "AKVÁRIUM"

Odoslaťod koroner » 19 Jan 2011 19:18 pm

barky napísal: KLUB.AKVA.SK oznamuje , že aj v roku 2011 bude vydávať klubový časopis....

Dnes najlepsia sprava :D
Obrázok používateľa
koroner
 
Príspevky: 171
Obrázky: 19
Založený: 01 Dec 2008 21:05 pm
Bydlisko: PD

Re: nový klubový časopis "AKVÁRIUM"

Odoslaťod camo » 30 Jan 2011 23:27 pm

No ešte že som to dočítal do konca...
Takže môžem napísať čo som chcel ohĺadne inšpirácie pre autorov časopisu. Ja viem som ako taký parazit, čo si prišiel rozkázať čo by rád videl v novom čísle :cry: , ale sám na to nemám dostatočné vedomosti :?

Ak je to teda možné, tak by som poprosil viac chémie, čo sa týka napr. toxicity látok(napr. hnojív) na živé organizmy, alebo naopak ich prospešnosti pre ne. V prvých číslach boli články napr. o kolobehu dusíka, alebo kyslíka, ale neskôr sa už podobné neobjavovali.
Aj tie obrázkové reporty z ciest boli super, aj keď chápem, že do Mexika je to dosť ďaleko. Ale čo tak naše ekosystémy???
Obrázok používateľa
camo
 
Príspevky: 272
Obrázky: 7
Založený: 02 Jan 2011 22:32 pm

Re: nový klubový časopis "AKVÁRIUM"

Odoslaťod arowana » 31 Jan 2011 01:38 am

camo napísal:...Ale čo tak naše ekosystémy???

Celkom zaujímavý námet a možno by stál za zváženie aj nejaký článok o výskyte a love živej potravy v prírode, nakoľko táto téma je hlavne pre mladších akvaristov, asi úplne neznámy pojem.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: nový klubový časopis "AKVÁRIUM"

Odoslaťod clarkii » 31 Jan 2011 17:39 pm

Akvarium Glaser souhlasí ze zverejnováním fotografií a prekladem clánkú aquanews v casopise akva.sk.
clarkii
 
Príspevky: 479
Obrázky: 152
Založený: 12 Sep 2006 19:49 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.