PMDD



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

PMDD

Odoslaťod minky » 10 Júl 2002 07:59 am

Skoda ze este stale nemas na stranke navod na PMDD :( . Nejde mi ani tak o navod na pripravu, ten mam v anglictine, ako o to kde zohnat ingrediencie a ich nazvy :) . Bol som v zahradkarskych obchodoch ale ... Kedy hodis na stranku ten navod na pripravu? :?:

Inak ak by bol niekto velmi zufaly a nedarilo sa mu zohnat pripravky na PMDD tak si ich skuste objednat na tejto adrese: http://www.r.wz.cz Ten chlapik vyzera byt solidny (vid cast "Nazory a skusenosti ostatnych"). Sam som to este neskusal :D
Obrázok používateľa
minky
 
Príspevky: 90
Obrázky: 3
Založený: 08 Júl 2002 10:21 am
Bydlisko: Prievidza

Reklama

pmdd

Odoslaťod salik » 10 Júl 2002 11:24 am

pmdd tam "dufam" nahodim tento tyzden (http://www.akva.sk/pmdd.htm), ale bude to vlastne len kopia Rosikovho navodu (http://www.r.wz.cz), ingrediencie sme s marlom totizto kupovali priamo u neho doma :D , ale myslim ze to posiela aj na dobierku, u nas v SK som osobne nic nezhanal - od znameho som dostal jeden typ na firmu-Slavus laborat. chemikalie, Mlynska dolina 7, tel.54788292, skus zavolat-mali by ti "namiesat" co potrebujes :wink:
Naposledy upravil salik dňa 28 Sep 2002 15:04 pm, celkovo upravené 4 krát.
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

PMDD

Odoslaťod minky » 11 Júl 2002 08:33 am

Asi mi neostava nic ine :cry: iba objednat si to u Rosika. Neviem odkial je ale cestovat ku nemu nebudem. dufam, ze moja objednavka dorazi v rozumnom case :? .
Obrázok používateľa
minky
 
Príspevky: 90
Obrázky: 3
Založený: 08 Júl 2002 10:21 am
Bydlisko: Prievidza

Tenso Cocktail

Odoslaťod salik » 14 Júl 2002 11:55 am

:arrow: Tenso Cocktail - http://www.hydrocr.cz/produkty/specialnih.htm, cize u nas v lepsich zahradnych centrach moze byt k dostaniu tiez-popripade na objednavku, ostatne zlozenie pmdd zozenies polahky(drogeria/lekaren/..)
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

tenso coctail

Odoslaťod marlo » 15 Júl 2002 17:05 pm

ja mam doma ten tenso coctail od rosika...pouzil som ho iba raz ..potom som na to nejako zabudol ..ale rastliny mi aj bez toho pekne rastu....
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

hnojenie

Odoslaťod minky » 16 Júl 2002 09:41 am

pouzivas ine hnojivo alebo vobec nic okrem CO2 :?:

mne sa na listoch Hygrophily corimbosi robia dierky a postupne celý zozltne a odpadne (hlavne vacsie a starsie) :cry: a Hygrophilla polysperma mi tiez pusta listy a tie spodne zltnu :( to by mohlo byt nedostatkom draslika hm :?:
Obrázok používateľa
minky
 
Príspevky: 90
Obrázky: 3
Založený: 08 Júl 2002 10:21 am
Bydlisko: Prievidza

Re: hnojenie

Odoslaťod marlo » 16 Júl 2002 14:49 pm

minky napísal:pouzivas ine hnojivo alebo vobec nic okrem CO2 :?:

mne sa na listoch Hygrophily corimbosi robia dierky a postupne celý zozltne a odpadne (hlavne vacsie a starsie) :cry: a Hygrophilla polysperma mi tiez pusta listy a tie spodne zltnu :( to by mohlo byt nedostatkom draslika hm :?:


No ja pozuivam iba CO2 aj to som teraz vypol pri tych malych prisavnickoch,lebo sa trosku obavam aby sa mi nestao to co salikovi...inak nic ...zo zaciatku som daval Bioflor ale teraaz uz ani to.a rastu 8)
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod minky » 17 Júl 2002 09:05 am

Lucky you Marlo :D
Obrázok používateľa
minky
 
Príspevky: 90
Obrázky: 3
Založený: 08 Júl 2002 10:21 am
Bydlisko: Prievidza

PMDD - prodej na Slovensku

Odoslaťod Rosik » 11 Sep 2002 15:24 pm

Zdravím všechny. Je vidět, že mě a moje stránky (http://www.r.wz.cz/)zde znáte a tak přejdu rovnou k věci. Sháním na Slovensku někoho, kdo by byl ochoten se mnou spolupracovat a rozesílat komponenty pro PMDD na Slovensku. Pokud se najde nějaký zájemnce, rád mu pošlu podrobnosti.
Pište mi prosím na e-mail joke21@seznam.cz
Rosik
 

Re: PMDD - prodej na Slovensku

Odoslaťod marlo » 13 Sep 2002 11:58 am

Rosik napísal:Zdravím všechny. Je vidět, že mě a moje stránky (http://www.r.wz.cz/)zde znáte a tak přejdu rovnou k věci. Sháním na Slovensku někoho, kdo by byl ochoten se mnou spolupracovat a rozesílat komponenty pro PMDD na Slovensku. Pokud se najde nějaký zájemnce, rád mu pošlu podrobnosti.
Pište mi prosím na e-mail joke21@seznam.cz


ahoj Rosik nie je nahodou toto tvoja e-mail adresa ?



rosikmail@seznam.cz
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: PMDD - prodej na Slovensku

Odoslaťod Rosik » 16 Sep 2002 08:04 am

Ano i to je moje e-mailová adresa. Tu používám proběžné akvaristické záležitosti a tu s tím JOKE21 - ta je "firemní" pro prodej komponentů PMDD a pro jeden malý internetový obchůdek.
Rosik
 

pmdd

Odoslaťod salik » 03 Okt 2002 23:28 pm

mala otazka ohladne pmdd - ja si namiesavam pmdd do 500ml flasky a z nej si vzdy odlievam kazdy den okolo 5ml, flasku mam v chladnicke - :arrow: po tyzdni sa mi ale v namiesanom roztoku tvoria take biele "zrazeniny", neviete ako tomu zabranit :?:
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Zrazeniny

Odoslaťod minky » 04 Okt 2002 09:51 am

Nebude to tym, ze je v chladnicke prilis zima :?: Ja mam flasku len tak v izbe, schovatu aby na nu nesvietilo slnko a nebola pri radiatori. Zatial som nezbadal zmeny v konzistencii.
Obrázok používateľa
minky
 
Príspevky: 90
Obrázky: 3
Založený: 08 Júl 2002 10:21 am
Bydlisko: Prievidza

pmdd

Odoslaťod salik » 04 Okt 2002 16:18 pm

no ja som prave niekde cital ze by to malo byt v chlade a tme.......tak teraz neviem
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Odoslaťod minky » 07 Okt 2002 11:04 am

aj mne sa take cosi mari, ze Risik doporucoval drzat to v chlade. obratil by som sa na neho, bude s tym mat viac skusenosti ako my
Obrázok používateľa
minky
 
Príspevky: 90
Obrázky: 3
Založený: 08 Júl 2002 10:21 am
Bydlisko: Prievidza

PMDD = zázrak???

Odoslaťod l_laco » 07 Okt 2002 12:00 pm

Zatial som to PMDD hnojivo nepouzival, ale chcem sa spytat, ci je to niaky zazrak? Snad v kazdom fore, kam sa zatulam nachadzam nekonecne debaty o tom, kto ho pouziva, a ako ho tazko pozhanal a miesal a podobne. Napada ma ale jedna zakladna otazka:
Ked je to skutocne take dobre, preco to este nikto nepredava pod niakou oficialnou znackou v predajniach. Ved by sa akvaristi za tym aj zblaznili? myslim, ze by to mohol byt dobre vynosny obchod, ci nie? Preco to este nieje na trhu, tak ako ine hnojiva o ktorych sa zase vsade pise, ze nestoja za vela, hoci ich kvalitu garantuju firmy, ktore dodavaju skutocne spickovu techniku a ostatne pomocky pre akvaristov?
Taktiez ma zaujima, preco ludia, ktory chodia do CR a kupuju si komponenty na vyrobu toho hnojiva nedovezu viac a nepredavaju to tu? Alebo keby aspon dali vediet na web, ze idu tam a ak niekto ma zaujem, tak si to zajedna a on mu to dovezie? Ci uz prenasa cez hranice 1 kg, alebo 5 kg je to jedno , pruser tak ci tak. No nie?
Obrázok používateľa
l_laco
 
Príspevky: 299
Obrázky: 40
Založený: 25 Sep 2002 14:33 pm
Bydlisko: Bojnice

pmdd

Odoslaťod marlo » 07 Okt 2002 12:18 pm

ahoj

ja osobne ho tiez nepouzivam a vsetko mi rastie relativne dobre,niekedy mam aj na rozdavanie alebo vyhadzovanie.1.Myslim ze keby nejaka firma predavala PMDD tak by to nestalo 130sk alebo kolko to stoji ale cca 500-700sk a tym padom by to bolo nepredajne.2.nemyslim si ze je to super zazrak nieco to pomoc moze ale asi o nic viac ako nejake hnojivo v obchode.Ved predsa najdolezitejsie pre rast rastline svetlo,co2,zelezo.3.Moj nazor na to je ze je to v podstate domaca a lacnejsia nahrada hnojiva.V nemecku si urcite doma teketo veci nerobia..pride do obchodu kupi a je spokojny.Len u nas je velmi dolezita cena.4.niekedy ti ani hnojivo nepomoze ked si kupis rastlinku pestovanu nad vodou vo vlhkom prostredi, kludne sa ti moze stat ze ti pod vodou nepojde.5.V nasich obchodoch<osobna skusenost> predavaju dokonca suchozemske rastlinky ako akvariove :!: :!: :!: a ludia sa potom cuduju ze nerastu a kupuju kadejake hnojiva a nakoniec si kupia aj tak novu rastlinku TO je obchod a nie raz predat hnojivo a potom uz zakaznika neuvidis cely rok lebo vsetko mu rastie a rozmnozuje sa.... ak mas zaujem o PMDD aj nadalej tu je link na cloveka v SK ktory to predava ,ma to od rosika http://group.host.sk/PMDD/

sorry za tak dlhy prispevok
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: PMDD = zázrak???

Odoslaťod Rosik » 07 Okt 2002 15:11 pm

PMDD zázrak určitě není. Dobře už to bylo popsáno v minulém příspěvku. Jen bych dodal to, že mně osobně to jako zázrak přišlo. Po roce a půl marného boje - nasazení CO2, zvyšování intenzity osvětlení, povytahování rostlinek očima :wink: apod. PMDD zafungovalo jako skutečný zázrak. Vše jsem podrobně popsal na mých stránkách, tak si to tam můžeš přečíst.
http://www.r.wz.cz/
A s tou cenou - o tom to je. Každý, kdo to prodává na kšeft, chce vydělat. Já to dělám pouze s drobným ziskem, zby se mi zaplatila práce, dovoz, obálky, ZIP-sáčky, etikety apod. Navíc jsem musel investovat i do tiskárny (2500,- Kč) a digitální váhy (2000,-Kč). Zisk? Takřka nulový. To by asi žádný prodejce nedělal.
A tak, když u mě jedna dávka pro 300 ml stojí 50,- Kč resp. 75,- Sk u prodejce by ta cena byla minimálně dvojnásobná.
Rosik
 

cena

Odoslaťod salik » 07 Okt 2002 20:02 pm

nuz podla toho co "znackove" firmy predavaju by cena bola minimalne 10-nasobna :!: , napr. SERA FLORENA 250ml hnojivo pre rastliny stoji okolo 300sk - v zlozeni najdes len ze su tam minerali, zelezo a pod. - presny rozpis som nenasiel u ziadneho kupovaneho hnojiva co som mal doma, mozno je tam 5g mineralov a 250ml destilky..... :?
:arrow: takze preto si to akvaristi (urcite aj v nemecku a po celom svete) radsej namiesaju sami, im ide skor o to ze maju prehlad co tam leju a nam sa k tomu este pridava aj financny efekt
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Sraženiny a jiné postřehy s PMDD

Odoslaťod Rosik » 09 Okt 2002 07:56 am

I mně se v PET-láhvi tvoří po asi 3 dnech sraženina. Vždy stačilo před každou dávkou láhev pořádně protřepat. Teď jsem však trošku zaexperimentoval a namíchal si PMDD bez KNO3 a rozmíchal vše ve 400 ml místo ve 300 ml. Sraženina se mi neobjevila a vše je krásně čisté. Teď už zbývá pouze zjistit, proč se neobjevila. Zda to způsobilo nepoužití KNO3 a nebo rozmíchání ve 400 ml.
Co se týká uchovávání namíchaného hnojiva, tak v původním návodu, který je stažený ze zahraničních stránek je psáno, že je nutné namíchané hnojivo uchovávat v lednici. Pokud by se láhev nechala venku, mělo by docházet k znehodnocení směsi.
Mně se jednou podařilo zapomenout láhev mimo lednici a musím říct, že už druhý den ten obsah nevypadal dobře. Tak jsem to raději vylil. Někde jsem se kdysi dočetl, že se dá do našeho běžného PMDD přilít ještě jedna složka, která působí jako stabilizátor a pak je možné nechávat namíchané PMDD při pokojové teplotě. Ale už nevím, kde jsem to viděl a ani jsem to nezkoušel. Pro mě je jednodušší strčit to do lednice, než tam přidávat ještě něco dalšího.
Mimochodem s KNO3 zacházejte s maximální opatrností. Je to sloučenina, která může snadno způsobit požár při kontaktu s hořlavými materiály a dokonce může být (smíchaná třeba s cukrem) velice výbušná !!!
Naposledy upravil Rosik dňa 10 Okt 2002 10:37 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Rosik
 
Príspevky: 8
Založený: 07 Okt 2002 15:34 pm
Bydlisko: Střelice - ČR

KNO3

Odoslaťod salik » 09 Okt 2002 19:44 pm

Ja to miesam bez KNO3, uz z vodovodu mi tecie 30mg a akvarku mam okolo 50mg, takze dolievat dalsi je nezmysel. Takze ta zrazenina s KNO3 nebude mat nic. Ja to do akvaria lejem aj s tou zrazeninou - ona sa casom uplne rozpusti.
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: pmdd

Odoslaťod Rosik » 21 Okt 2002 09:01 am

Takže ještě k těm sraženinám. Trošku jsem zaexperimentoval a zjistil jsem :idea: , že se tyto sraženiny netvoří, pokud se všechny 4 komponenty rozmíchají ve 400 ml vody místo ve 300 ml. Docházelo asi k přesycení vody.


salik napísal:mala otazka ohladne pmdd - ja si namiesavam pmdd do 500ml flasky a z nej si vzdy odlievam kazdy den okolo 5ml, flasku mam v chladnicke - :arrow: po tyzdni sa mi ale v namiesanom roztoku tvoria take biele "zrazeniny", neviete ako tomu zabranit :?:
Obrázok používateľa
Rosik
 
Príspevky: 8
Založený: 07 Okt 2002 15:34 pm
Bydlisko: Střelice - ČR

Re: PMDD

Odoslaťod salik » 21 Okt 2002 21:11 pm

zamjavee, len si to musis potom nanovo preratat a liat toho pmdd do akvarka viac, ohladne tych zrazenin som na nete nenasiel nist, len ze sa ako prevencia proti splesniveniu a rastu hub tam dava kyselina chlorovodikova (HCL), 0,5ml na 300ml "davku"
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: PMDD

Odoslaťod Rosik » 23 Okt 2002 09:56 am

No, než bych tam lil kyselinu chlorovodíkovou :roll: , tak to raději budu strkat namíchané hnojivo denně do lednice. Dávka se samozřejmě musí přepočítat. Do návodu nyní dávám místo 3-5 ml tak 4-6 ml na 100 litrů.


salik napísal:zamjavee, len si to musis potom nanovo preratat a liat toho pmdd do akvarka viac, ohladne tych zrazenin som na nete nenasiel nist, len ze sa ako prevencia proti splesniveniu a rastu hub tam dava kyselina chlorovodikova (HCL), 0,5ml na 300ml "davku"
Obrázok používateľa
Rosik
 
Príspevky: 8
Založený: 07 Okt 2002 15:34 pm
Bydlisko: Střelice - ČR

Ďalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 0 hostí.