Fotografovanie



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Fotografovanie

Odoslaťod nazir » 07 Jan 2003 19:20 pm

Fotografovanie
Zdravím Vás priatelia, prišiel ten čas že by som potreboval poradiť.Pozeral som to množstvo nádrží a rozhodol som sa že si aj ja odfotím tú moju a pošlem Vám ju, ale stala sa chyba. Pokúšal som sa o to a na záberoch mi ostala svetlá škvrna :cry: Asi by bolo dobré odfotiť tú nádrž v úplnej tme a bez blesku. Poraďte mi ako ste to odfotili vy?Vopred Vám dakujem :lol:
Obrázok používateľa
nazir
 
Príspevky: 80
Založený: 12 Okt 2002 13:12 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Reklama

Re: Fotografovanie

Odoslaťod salik » 07 Jan 2003 20:07 pm

velmo zalezi aky mas fotoaparat :!: , vacsina mojich fotiek je fotenych v noci bez blesku, ale pri dobrom uhle a konspiracii hviezd :) spravis dobre fotky aj cez den s bleskom, zhrnute - ak mas klasicky automat-treba tam dat citlivejsi film (ISO400 a viac), ak zrkadlovku - tam treba skusat-nastavovat rozne rezimi-pohrat sa s uzavierkou atd., pri digitale to mas "najjednoduchsie"-vysledok mas hned pred sebov a lahsie sa hlada spravne riesenie :idea:
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Fotografovanie

Odoslaťod nazir » 07 Jan 2003 20:31 pm

Tak dik, mám kamoša a ten mi to asi príde nafotiť :lol: Nemám na to mašinku , mám,ale len obyčajný automat :( Ale teraz to asi nedám nafotiť, lebo pred sviatkami som kúpil 6 discusov red tircis a šecky mi skapali do fule.Skoro som sa rozplakal , asi mali nejaku chorobu . Takže zasa musim našetriť nejaké love a potom kúpiť niečo vačšie.U Vás v blave máte lepšejši výber ako mi tu v BB. Niekedy mi to tu pripadá tak :Kto dá viac :( .Ale aj tak dík za radu :lol:
Obrázok používateľa
nazir
 
Príspevky: 80
Založený: 12 Okt 2002 13:12 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Fotografovanie

Odoslaťod Jiri Plistil » 22 Jan 2003 00:47 am

Zdravim,
fotografovani ryb neni az tak slozite, jak se na prvni pohled zda. Je potreba nekolik veci a pak je to otazkou cviku.
1) Jednooka zrcadlovka (Nikon, Pentax, Minolta, Canon a dalsi)
2) Blesk
3) Kvalitni filmek :P , staci citlivost 100 ASA

Fotografovat ryby je nutne pod urcitym uhlem, aby se blesk neodrazel zpet do objektivu. Toto si holt musi kazdy vyzkouset sam, kazdopadne pamatujte na to, ze uhel dopadu = uhlu odrazu. Nesmite zapomenout mit nastaveny kratky cas, tak 1/60 nebo 1/100.

A jeste jeden odkaz na nektere z mych fotografii: http://www.fishbase.org/Collaborators/C ... cfm?ID=466
Jiri Plistil
 
Príspevky: 9
Založený: 22 Jan 2003 00:37 am

Re: Fotografovanie

Odoslaťod salik » 23 Jan 2003 14:09 pm

tie tvoje fotecky su pekne, tu fotku botie som tusim videl na dobrych desiatich weboch.. :)
blesk - prve fotky ryb som fotil s automatikou a s bleskom ale krajsie sa mi zdaju bez blesku...len tam mi na manuale pri mojom osvetleni akvarka neda rychlejsiu uzavierku ako tusim 10 co je malo...skusim pofotit moje nove modesty s bleskom na automate, neskor sa tu mozno "pochvalim" :wink:

p.s. nepomohol by ku kvalitnejsim foto citlivejsi film? (ISO 400/600), skusal si pri foteni celkoveho vzhladu akva dlhu uzavierku? (10/15s) fotky su neporovnatelne krajsie, cize to vyssie ISO by asi spravilo svoje

p.s.2 - mozes trosku rozpisat ako si fotil tie fotky? (ISO, rychlost uzavierky, hodnota osvetlenia, stativ...)
Naposledy upravil salik dňa 14 Nov 2004 00:48 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Fotografovanie

Odoslaťod Jiri Plistil » 24 Jan 2003 16:43 pm

No kdyz jsem zacinal, tak jsem se taky pokousel fotit bez blesku, ale neni to ono, jsou tam problemy se zlutym nadechem fotografii.

ad. p.s. Citlivejsi film by urcite nepomohl, na fotografiich je pak videt velke zrno a snizuje tak kvalitu snimku.

ad. p.s.2 ISO filmu pouzivam zasadne 100, rychlost zaverky 1/60 nebo 1/100, hodnotu osvetleni bohuzel ted nevim. Kaztdopadne vse je foceno z ruky bez stativu. Mam asi zhruba tisic ruznych fotografii ryb mozna vice netusim a nektere jiz byly prezentovany v casopise AT, na http://www.fishbase.org a dokonce o nektere projevila zajem jedna americka univerzita, ale ted uz nevim ktera.

Jinak bych byl vdecen za odkazy, kde se naleza moje fotografie B. modesta, pokud vim mela by byt pouze na dvou webech, nikomu jinemu jsem nedal svoleni ji publikovat.
Jiri Plistil
 
Príspevky: 9
Založený: 22 Jan 2003 00:37 am

Re: Fotografovanie

Odoslaťod salik » 24 Jan 2003 21:03 pm

-bez blesku-zlty nadych- tak to mas pravdu
-skusim porobit presne "merania" pri dennom a nocnom osvetleni ake budem mat hranicne hodnoty pri automate s bleskom a pri manualnom nastavovani :idea: , dam to potom sem
-takze citlivejsi film nepomoze..aj si ma tak trochu potesil, davam si kupovat v nemeckom Aldi 100iso/36obrazkove starsie kodaky po euro kus, mam ich plnu chladnicku, tak im dam trosku zabrat :wink:
- chcel som si este raz pozriet tu tvoju botiu ale ten tvoj odkaz sa mi strasne zle nacitava (som na pevnej), nemas fotky este niekde inde prsknute?

- nieco som uz po nete "nalietal" ale asi najkrajsie foto akva-ryb som nasiel na http://www.akwafoto.pl, nadhera

p.s. o prechode na digital si nerozmyslal?, ceny sa zacinaju velmo vyrovnavat
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Fotografovanie

Odoslaťod Jiri Plistil » 24 Jan 2003 22:55 pm

No ja zasadne pouzivam filmy Fuji, mam s nimi nejlepsi zkusenosti. Je pravda, ze obcas Fishbase pomalu nabiha, tusim, ze je uz i na http://www.fishbase.de, kde bezi rychleji. Zatim fotky nemam nikde jinde, ale snad casem neco nekde zverejnim.
O prechodu na digital uvazuji a snad se mi to podari uz tento rok, zatim mam vyhlidnuty Canon D60, ale uvidime ce bude letos jeste za novinky. Dnes uz je digitalni fotografie pomerne vyvinuta a v poklidu staci i pro tisk.
Tu polskou stranku znam a sleduju ji uz delsi cas, jsou tam opravdu pekne fotky :) Kazdopadne az budu mit nekde svoje fotky dam vedet, zatim na to nemam moc casu jsem casove pomerne hodne vytizeny.
Jiri Plistil
 
Príspevky: 9
Založený: 22 Jan 2003 00:37 am

Re: Fotografovanie

Odoslaťod salik » 12 Mar 2003 02:33 am

Obrázok
na obrazku 1- je starucky 1,2megapix. Canon A100 -objektiv canon lens 2,8,
na obrazku 2- je "novinka" Kodak EasyShare CX4300 3,2megapix. -objektiv 3,5 - 8

"autoportret" bez blesku pri rovnakych svetelnych podmienkach

- posledne menovany digitalny fotoaparat (c-2) sa mi dostal na par dni do ruk a zazil som s nim viac trapenia ako "radosti", pred vyhodnou kupou dig. fot. si davajte velky pozor na pouzity objektiv, vyrobcovia sa snazia dostat cenu co najnizsie a potom to "takto" dopadne, bez blesku sa s nim vo vnutornych priestoroch neda prakticky fotit! Svetelnost objektivu cislo 3,5 bude asi omyl - vsade mi to "vychadzalo" skor na tych 8! Odfotene akvarium bez blesku bolo na fokach uplne tmave a obrazky sa prakticky nedaju pouzit ani po soft. upravach. Takze si treba davat pri kupe pozor a viac ako na velkost megapix. sledovat kvalitu objektivu!
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Fotografovanie

Odoslaťod jacik » 06 Máj 2003 07:59 am

salik napísal:-bez blesku-zlty nadych- tak to mas pravdu


fotky robene bez blesku na 'bezny' film maju zlty nadych pretoze 'bezny' film je urceny na denne svetlo.
pomoze:
-alebo zmena zdroja svetla, tzn. alebo blesk alebo trubice s dennym svetlom alebo iny podobny svetelny zdroj
-alebo sa daju kupit filmy na 'umele osvetlenie'.

ale zasa ked budete fotit s filmom na 'umele osvetlenie' cez den tak fotky budu mat modry nadych ....

digitalny fotak sa povacsine da nastavit, ak si dobre pamatam - mala by to byt polozka korekcia bielej farby

ak to niekoho viac zaujima tak v knizkach pre fotografov zaciatocnikov je to strucne popisane ;)
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Fotografovanie

Odoslaťod nino_q » 06 Máj 2003 11:20 am

Mne sa pri foteni osvedcil nasledovny postup (fotil som s digitalom ktory umoznoval uplny "manual") :
- bez blesku (odrazal sa od skla)
- expozicny cas +- 1/50, niekedy aj menej, ale to len ked sa rybky nehybu, resp. treba spravit VELA zaberov a snad nejaky bude nerozmazany; tiez je dobre pouzit stativ, to ale kazdy nema (ani ja :( )
- clona - prislusna casu, to mi automatika ukazala ci mam pod- alebo pre-exponovane, vacsinou vsak minimalna (malo svetla)
- svetlo - zobral som z obyvacky stojanovu lampu a tu som namieril do akva (vtedy este do akva svietila len 40W ziarovka, dnes je to uz ine - vid Astrid)
- farba - svietil som vylucne ziarovkami, takze White-Balance som v menu nastavil na ziarovkove svetlo (toto je dolezite (ak sa da) - nestaci dat "AUTO")
- zaostrenie - fotil som hlavne detaily rybiek z malej vzdialenosti, takze "makro" a manualne ostrenie (automatika casto zaostri na sklo namiesto rybky, navyse pri F2.8 je hrozne mala hlbka ostrosti, takze treba zaostrit presne)
- zakrytie fotaku - toto som nerobil, ale nabuduce to urcite spravim... stalo sa mi totiz, ze som v skle (a teda aj na fotke) videl odraz fotoaparatu (napis Olympus apod.) - takze zrejme by bolo vhodne zakryt fotak (a aj seba) nejakou ciernou latkou (ako stare fotoaparaty) tak aby trcal len objektiv

No a vsetko som to robil tak, ze v miestnosti bola tma a svietilo len akva (kvoli odrazom samozrejme)

Len pre uplnost, pouzil som fotak Olympus C-3000Z (digital)

Ak by niekto chcel vidiet vysledky, su k videniu kdesi v prispevkoch od Astrid, alebo (komu sa nechce hladat) tu (aj ked - nie celkom vsetky boli fotene podla toho co som tu pisal)
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Fotografovanie

Odoslaťod l_laco » 06 Máj 2003 13:48 pm

Ja som moje akvarka spociatku fotil s bleskom, ale narazil na problem, ze svetlo sa odrazalo do objektivu, oci ryb boli biele, resp. odrazali svetlo z blesku a celkovo farba ryb sa mi nepozdavala. Potom som skusal fotit bez blesku a s roznym nadstavenim citlivosti. Fotky boli rozne, ale najviac sa mi osvedcila automatika. Nadstavenie bielej pouzivam na umele osvetlenie a ISO Auto. Dalsia moznost je nadstavit si expoziciu, ale to puzivam taktiez na Auto, vlastne na 0 EV. Pri foteni je akvarko osvetlene jednou trubicou Philips 30 W. Pokial fotim ryby v prednej casti akvarka byva to zvycajne postacujuce, ale ak sa nechcu doplavit zo zadnej casti ku prednemu sklu, musim zapnut aj dalsiu neonku na osvetleni. Fotim digitalom Panasonic DMC LC 20 - 2 Mpix. Fotky mozete vidiet v sekcii - Vase akvaria - Lacove akvarium c.1.
Akvarium c.2 bolo fotene v podstate tak isto, avsak tam som narazil na problem ze fotky boli neskutocne tmave. Fotak som mal nadstaveny rovnako a svietim tam dvoma trubicami 36 W. Avsak zrejme tie tmave fotky sposobuje ina farba svetla. Jedna trubica je Aquaglo a druha niaka Narva lumoflor. Ked som tam ale zapojil jednu klasicku Philips 33, fotky boli ovela svetlejsie. Co vy na to? :oops:
Obrázok používateľa
l_laco
 
Príspevky: 299
Obrázky: 40
Založený: 25 Sep 2002 14:33 pm
Bydlisko: Bojnice

Re: Fotografovanie

Odoslaťod salik » 11 Máj 2003 20:04 pm

Digital Aquarium Photography:
A Web Presentation
:arrow: www.characin.com/photography/index.html

odporucam brebehnut, vyborne spracovane, hadam 20stran
Obrázok
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Fotografovanie

Odoslaťod tom » 16 Máj 2003 12:55 pm

Vcera som skusal co to pofotit v Akvariu (u Milana).

Podmienky:
Fotene za denneho svetla (17:30-18:30), Akva cca 100l, osvetlenie cca 30W

Fotoaparat:
Olympus Camedia E10 (4MPix) - digitalna zrkadlovka

Jednoznacne je potrebne manualne zaostrovanie :!: Automatika zaostry vzdy na sklo (zkusil som aj par zaberov takto). Pri foteni bez blesku je nevyhnutnostou stativ.

Rozne popisy modov:
Bez blesku, Uzavierka a clona na automate.
Na ske akvaria sa odraza svetlo z okien, na skle vidno zaschnute kvapky vody, vzhladom na dlhsiu dobu expozicie rybky su mierne rozmazane. Je jedno ci sa foti mierne zo strany, alebo z predu. Tiez som skusal robit v rezime Macro ale aj v normalnom.
Bez blesku, Uzavirka a clona na manual.
Fotil som to tak, ze som clonu nastavil na 2.4 a podla ukazovatela expozicie som vzdy upravil cas, aby fotka nebola preexponovana. Vzhladom na pohyb v akvariu vsak rybky boli mierne rozmazane. Aj ked Zavierka bola na 1/10 sek. rybky sa za tu dobu aspon trosku pohnu a uz je to vcudu ...
S bleskom, uzavierka a cona na automatike.
V pripade ze sa foti celne na sklo je vidno zablesk blesku na skle akvaria, treba robit fotografie mierne z boku (aby sa svetlo z blesku odrazilo prec od fotaku). Zkusal som rezimy Makro aj normalne tieto fotky boli jednoznacne najlepsie.

Moje odporucanie na fotenie detailov: Manualne ostrenie, blesk, vzdialenost od Akva cca 50 cm (detail spravit zoomom), clona a zavierka na automatike ... Casom zverejnim niektore z fotiek, aby ste si ich mohli popozerat. A ked uz budem mat kde fotit aj doma (ked spravim akva), tak tych fotiek tu bude kopec :-)
Obrázok používateľa
tom
 
Príspevky: 347
Obrázky: 27
Založený: 25 Mar 2003 16:03 pm
Bydlisko: Vlky

Re: Fotografovanie

Odoslaťod nino_q » 16 Máj 2003 13:09 pm

mam pocit ze to manualne zaostrovanie je nutne len pre starsie modely fotakov (myslim ze E-10 je uz z tych starsich), ktore nejako meraju priamo vzdialenost, novsie digitaly ostria na maximalnu ostrost hran, takze by na sklo zaostrit nemali.

je dobre mat v miestnosti uplnu tmu, potom sa nema co odrazat -> treba fotit vecer

bez blesku sa da fotit aj bez stativu, len clovek nesmie mat parkinsona :D a treba si do akvaria este prisvietit, 1/50 sa da v pohode udrzat, pri troske cviku aj 1/20; na "rychle" rybky treba ale urcite blesk, lebo tie (vacsinou) nepockaju ani tolko

...dufam ze sa neopakujem :D
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Fotografovanie

Odoslaťod skala » 05 Jún 2003 09:30 am

tomasm napísal:Vcera som skusal co to pofotit v Akvariu (u Milana).

Na ske akvaria sa odraza svetlo z okien


Tak ako vravi nino_q, fotit za tmy je super. Idealna by bola biela folia, ktora svetlo rozptyluje. Najfoto vonku je pri zamracenej oblohe, ked je suvisla vrstva, ta rozptyluje slnecne svetlo, nie su tiene. Je pravda, ze stracas perspektivu kvoli tienom, ale pri foteni ryb to je viacmenej aj tak neziaduce.

Takze zastri okno roletou, alebo plachtou na postel, alebo nieco podobne, eliminuje bodove zdroje svetla, a ak robis zabery z bleskom, tak nebud kolmo na objekt zaujmu.

Nepamatam si presne ako by sa mali fotit ryby za sklom, ale idealne je izolovat ryby, za nejaku priecku kolmo, aj z boku, vyrobit proste sklenenu klietku, a pouzit tri synchronizovane blesky, tusim jeden do hora (45° uhol), jeden priamo, jeden do dola, nepamatam si to presne.

Pre normalneho cloveka je to vsak prilis, chce to vela vybavenia, a digitaly to nezvladaju, mozno od 100 000 vyssie. To chce Nikon F1, ale nejake podobne delo.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Fotografovanie

Odoslaťod salik » 06 Júl 2003 11:26 am

Techniques for Aquarium Photography - www.geocities.com/NapaValley/5491/photography.html

+ odporucam sledovat velmi dobre sa rozbiehajucu stranku o digitálnej fotografii - www.digifotoinfo.sk :!:
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Fotografovanie

Odoslaťod dusko » 09 Júl 2003 10:01 am

Pri foteni akvarii odporucam pouzivat polarizacny filter.
Obrázok používateľa
dusko
 
Príspevky: 82
Založený: 18 Máj 2003 16:23 pm
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Re: Fotografovanie

Odoslaťod skala » 09 Júl 2003 10:08 am

Dobre dusko. Len kam ho nasadit. Dnes zijeme v automatike a na drahe manualy nemame. Polarizacny filter by bol fantasticky, isteze!
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Fotografovanie

Odoslaťod dusko » 09 Júl 2003 10:16 am

Hi skala.
Manualy nie su az take drahe, tot som kupil funglac za 11 000 tisic. Canon 3000N, 28-80 objektiv, uv filter. Je to manual, polautomat, automat - ma vsetko co bezny clovek potrebuje. Kvalitny kompakt ta vyjde na cca 5-7 tisic, o digitale ani nehovorim.
dusko
Obrázok používateľa
dusko
 
Príspevky: 82
Založený: 18 Máj 2003 16:23 pm
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Re: Fotografovanie

Odoslaťod skala » 09 Júl 2003 10:50 am

No schvalne. Ja sa v tom az tak nepohybujem. Obmedzme to na digitaly (pretoze snad 95 % ludi dnes uvazuje len o nich, ak nie su fotografmi aspon poloprofesionalnymi), povedz mi napr. na ktory fotak sa da nasadit
polarizacny filter, alebo vymenit objektiv, alebo pouzit medzikruzky, proste nejako vazne manipulovat s optikou. (Chcel by som aj model)

Pocitam, ze nejaky Olympus, Canon

Preto tak uvazujem, lebo tieto fotaky digi, ktore sa u nas vyskytuju, su pre zapadnara iba hrackami. To u nas je len SOHO. Su aj vacsie masinky, ale tie velmi este nefrcia.

A do buducnosti by som chcel nejaky pristroj, ktory ma Zoom ekvivalentny 38 - 400 mm (cca) a ma vymenitelny objetiv (aby som mohol fotit este vacsie krajinky a na ktory sa daju nasadit filtre. No a samozrejme manualne ostrenie, cize clona, alebo aspon urcenie vzdialenost snimaneho objektu, aby som nemusel sa spolahnut na nieco ako vo vypoctovej technike, kde je Plug & Play, no ja by som to zmenil na Plug & Pray. Po lopate povedane umela inteligencia mi casto sposobuje problemy, a je na skodu. Aj pri fotakoch.

Bol by som ti velmi povdacny za nejaky typ.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Fotografovanie

Odoslaťod dusko » 09 Júl 2003 11:04 am

:-). pri digitaloch mozes uvazovat iba o profesionalnych pristrojoch. A tie sa pohybuju - napr. u Canona od 75 000 do 315 000 kc! + kurz. Mozno by si zohnal okolo 50 000,-Skk, ale krk by som za to nedal. Digitalne kompakty su na nieco ine a s inimi parametrami. A k tvojim poziadavkam: rozhodne nekupuj zoom 38 - 400, ale si to rozdel na mensie. ak predsa, napr.: http://www.canon.cz/produkty/objektivy/35-350/popis.htm. Tu uz ale potrebujes dobry stativ, lebo toto v ruke neudrzis. So zvyskom problem nie je. Tieto objektivy umoznuju automaticke aj manualne ostrenie. Da sa to prepinat. Rovnako ako vsetko ostatne (clona, expozicia). Ak chces digital, asi sa budes musiet uspokojit s ich obmedzeniami. Na bezne pouzitie su predsa celkom fajn.
Obrázok používateľa
dusko
 
Príspevky: 82
Založený: 18 Máj 2003 16:23 pm
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Re: Fotografovanie

Odoslaťod Ceco » 09 Júl 2003 12:58 pm

skala napísal:...vymenit objektiv, alebo pouzit medzikruzky, proste nejako vazne manipulovat s optikou. (Chcel by som aj model)
Pocitam, ze nejaky Olympus, Canon


Ja som fotil moju nadrz fotakom Olympus-C4040Zoom a vo vybave som si vsimol
medzikruzok a nejaky vymenitelny objektiv, resp. to bol asi teleskop. Z toho usudzujem, ze u tejto masinky sa manipulovat s optikou da.

Je to nas firemny fotak, obcas si ho poziciam. Bol kupovany niekedy zaciatkom roku 2002 a vtedy stal okolo 50.000,- :shock: spolu s pridavnou 128MB flash kartou.

Ma aj full manual rezim.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Fotografovanie

Odoslaťod tom » 09 Júl 2003 13:02 pm

Mam doma Olympus, ak by si chcel kup si E-20 (cca 80 000,-), ale ma to jednu nevyhodu. Neda sa vymenit objektyv. Aj ked mozes davat predsadky a mozes davat filtre (mam UV, polarizacny, ...)

Ak chces investovat nieco viac, kludne kup Nikon, alebo Cannon. Urcite neolutujes :-)
Obrázok používateľa
tom
 
Príspevky: 347
Obrázky: 27
Založený: 25 Mar 2003 16:03 pm
Bydlisko: Vlky

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.