Akvarium 100L - Pearl



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Akvarium 100L - Pearl

Odoslaťod Duso » 07 Jan 2011 15:05 pm

Tak toto akvárium si kúpil môj malý brat a akosi ho to prestalo baviť tak som sa toho ujal, máme ho asi rok a prešlo viacerými zmenami, akvarium kúpil z druhej ruky s filtrom aj vzduchovaním a aj so štrkom a dekoratívnymi skalami bez rybiek, prvý mesiac - dva ho to bavilo nakupoval rybky, no keď došlo na čistenie a staranie sa o to tak od toho upustil, teraz sa o to starám a celkom ma to baví, rybky som nekupoval tých nakúpil brat statočne niektoré dodnes neviem ako sa volajú, boli už aj úhyny a aj nové sa mi podarilo vychovať, takže popis:
Nádrž: AQUAREL, PEARL objem cca 100L
Dno: piesok/štrk (niektoré rybky majú radšej štrk som zistil)
Vzduchovanie:Atman AT1500
Filter:3vložky 2xpena niečo ako špongia,1x čierne uhlie viď foto
Čerpadlo:názov si nespomeniem ale výkon má 600L/h
Osvetlenie:2x trubica, Lum690 2x18W
Rastliny: Živé - 3 druhy neviem aké (možte povedať ak viete)+ 1x umelá (úkryt pre živorodky)
Ryby: Momentálne :
1x závojnatka
2x Mečunka zelená ADA samec,samička
2xMečunka mickey mouse tie sa narodili, ostali po rodičoch
2xPancierníček 1xleopardí , 1x ?
2xBlack Molly
3xMrenka 5pruhá
4xGupka 2druhy
1x Neviem čo je ta za rybku ale má také 2 akoby chápadlá a občas ohmatáva nimy, úzka a podlhovastá
2xprásavník
1x neznáma podobá gupke
Akvárium bolo 2x vyberané komplet, raz pri menení štrku za piesok, dôvod bol úhýn potom krupička + zmizol jeden pancierniček leopardí tak bola možnosť že je v štrku niekde a to bol možno dôvod úhynu tých rýb potom dostali krupičku tú som vyliečil, potom výmena štrku za piesok, ďalšia výmena bola nedávno pri sadení rastlín, voda sa zakalila a zistili sme že chýba jedna mrenka, tak všetok piesok von a premyť či niekde nieje, nič sa nenašlo, inak vodu mením asi 20% každé 3týždne, rastliny nemajú žiadny podklad ani hnojenie, niektoré majú priesvitné lísty ale vyháňajú nové a furt dookola, v akvariu je aj teplomer a ohrievač, ešte som nemeral PH ani nič podobné ale v blizkej buducnosti by som to chcel zmerať, filter je dosť akoby zarastený nejakým machom viď foto neviem či to tak nehať ale myslím si že áno, keď som to vyčistil do mesiaca to bolo naspať, teplota vody je 22-23 stupňov.
V blízkej budúcnosti by som chcel ešte nejaké rastlinky čo rastú až ku hladine prípadne dosypať ešte trochu štrku na druhú stranu na piesok.
Komentujte, čo sa Vám nezdá čo neni dobre a pod. rád sa poučím.
FOTOALBUM: http://dudo175.rajce.idnes.cz/Akvaruim/
Duso
 
Príspevky: 6
Založený: 22 Okt 2010 20:39 pm

Reklama

Re: Akvarium 100L - Pearl

Odoslaťod astro » 07 Jan 2011 15:11 pm

Duso napísal:1x Neviem čo je ta za rybku ale má také 2 akoby chápadlá a občas ohmatáva nimy, úzka a podlhovastá

:mrgreen: gurama zlatá
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Akvarium 100L - Pearl

Odoslaťod geminika » 07 Feb 2011 10:11 am

K tej gurame by som dokúpila minimálne pár, lebo sú to skupinové rybky. A chcelo by to viac rastlín napr vallisneria, alebo Egeria Densa, prípadne Stolístok, ktoré sú hustejšie a pekne vyzerajú. Len neviem, či by tej závojnatke neposlúžili ako dobrý šalátik. Závojnatku by som dala niekomu, ktor má väčšie akvarko. okrem toho má iné nároky ako ostatné rybky, ktoré máš. Závojnatka má radšľej teplotu vody okolo 20-22 °C a blackmoly a neonky a ostatné majú radšej až okolo 26 °C. Ale ak to funguje, nie je čo meniť. Držím palce.
Obrázok používateľa
geminika
 
Príspevky: 62
Obrázky: 31
Založený: 18 Mar 2009 14:21 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvarium 100L - Pearl

Odoslaťod geminika » 07 Feb 2011 10:12 am

K tej gurame by som dokúpila minimálne pár, lebo sú to skupinové rybky. A chcelo by to viac rastlín napr vallisneria, alebo Egeria Densa, prípadne Stolístok, ktoré sú hustejšie a pekne vyzerajú. Len neviem, či by tej závojnatke neposlúžili ako dobrý šalátik. Závojnatku by som dala niekomu, kto má väčšie akvarko. Okrem toho má iné nároky ako ostatné rybky, ktoré máš. Závojnatka má radšľej teplotu vody okolo 20-22 °C a blackmoly a neonky a ostatné majú radšej až okolo 26 °C. Ale ak to funguje, nie je čo meniť. Držím palce.
Obrázok používateľa
geminika
 
Príspevky: 62
Obrázky: 31
Založený: 18 Mar 2009 14:21 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.