co je to za slimak?



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

co je to za slimak?

Odoslaťod hooopy » 28 Dec 2010 21:13 pm

Obrázok

Obrázok

velkost slimakov od cca 2mm az do 5mm, vacsie som zatial nevidel...

priniesol som si ich asi s rastlinkami od kamarata...a pomaly a iste sa rozmozili. viete co su to za druhy a ako na nich? mrkvu som skusal... akosi im nechuti. vacsinou sa zdrzuju bud na skle v okoli filtra, alebo v rastlinkach. Foto konkretne na limnophile.
ocenim konkretnu skusenost.

postupy ako Botie (mrenky nadherne), alebo ine slimaky zeruce rybky by som zatial vynechal...

ma niekto nejaku skusenost?

PS info o akvarku. objem 84L, dno JBL basis+ riecny strk 2-5mm, vek 2mes, spolocenske, pridavam CO2 (Tibi krystaliky), rastliny limnophila, egera, rotala, anubias, sagitaria, valisneria, lilaeopolis, porast cca 40%, Interny filter- pena, krmenie vlockami, osadenie 25x tetra neonova, 8x SAE, 2x ancistrus, 4x neritina zebra., vymena vody 1x tyzdene/25-30% obejmu, PH 6,8. Ostanu chemiu nemeram.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Reklama

Re: co je to za slimak?

Odoslaťod bobo2 » 28 Dec 2010 21:47 pm

postupy ako Botie (mrenky nadherne), alebo ine slimaky zeruce rybky by som zatial vynechal...

Preco???A kde si pocul o slimakoch zeruce rybky???Ja som mal tento problem tak isto a to som rastliny objednal vo velkom priamo od Rataja.Do mesiaca som sa topil v probleme so slimakami"z Kotulkami konkretne"ake si ty odfotil.
Doporucujem ziadnu chemiu ale naopak prirodu co ty vlasne chces vynechat!!!Vrelo doporucujem slimaka" clea helena".Cena niekde na chovatelskej burze 0,40€ za kus-tak ich aj ja predavam do obchodu.
Mne uplne vykynozil v mojom 550l akva vsetky slimaky a ostali len heleny,ktore sa my dokonca v hojnom pocte rozmnozuju,sem tam vidim ako si pochutnavaju na Krevetach.Ale vobec ma to netrapi.Tieto slimaky dodavam do dvoch obchodov a nevedia sa nabazit,stale je ich malo.Povedal by som ze majitelia akvarii neviem z akeho dôvodu stale siahaju po chemickych prostriedoch -ale pri tom sa to da aj cestou prirodneho kolebehu. :D
Obrázok používateľa
bobo2
 
Príspevky: 64
Obrázky: 9
Založený: 14 Nov 2006 21:10 pm
Bydlisko: Kanianka

Re: co je to za slimak?

Odoslaťod hooopy » 28 Dec 2010 22:03 pm

"ine slimaky zeruce rybky"

taková slovní hříčka. Myslel som rybky, ktore zeru slimaky, preto som uviedol botiu.

skusim pozriet nieco o tych "helenach" ,,,, zatial dakujem za nazor.

mam tam aj ks neritiny, info o tom , ci ich tie helenky pozeru sa vcelku lisia. no myslim, ze kupou jednej helenky nic nepokazim...
Naposledy upravil hooopy dňa 28 Dec 2010 22:13 pm, celkovo upravené 1 krát.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: co je to za slimak?

Odoslaťod astro » 28 Dec 2010 22:10 pm

pridávam sa k bobovi a vrelo odporúčam helenky, zožerú všetko čo nevylezie na strom.. ;)
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: co je to za slimak?

Odoslaťod Vlado21 » 28 Dec 2010 22:59 pm

kotulky. ak ich nemas vela, odporucam jednoducho rozpucit, rybicky si pochutia.
Akva mas inac velmi pekne. Tipoval som to na nieco vacsie, aspon 150 l...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: co je to za slimak?

Odoslaťod hooopy » 29 Dec 2010 00:01 am

vzdy ked sa mi nejaka dostane do ruk, rozpucim a necham padnut na dno. ale je ich velmi vela v limnophilach. a tam nechce ropbit kvoli tomu bordel, aj tak by som ich vsetky nepochytal, niektore maju 2mm...

Akva ma 2mesiace. v podstate moje prve. dakujem za pochvalu, dobre to padne. vsetky informacie o zakladani a chode akvaria mam z tohoto webu. Korene mam vlastnorucne nazbierane, strk vlastny (kuchynske sitko pomahalo pri ziskavani spravne hrubky), rastlinky od kamarata, nieco malo z hornbachu, ale tie boli v zlom stave a este sa davaju dokopy. prerabal som cely kryt, bola tam povodne 18W T8, teraz tam mam predradnik 2x24W T5, plus zvlast moznost zapnut doplnkovu 13W T5-ku. Som zivym dokazom toho, ze staci citat a potom sa uz len ucit na vlastnych chybach a chybach inych.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: co je to za slimak?

Odoslaťod astro » 29 Dec 2010 13:04 pm

keď som písal vyššie svoj príspevok zabudol som pochváliť aj písomne, takže teraz sa dopĺňam a chválim a reprodukujem čo som si v duchu hovoril: "veľmi pekné akvárko, pekne zarastené a "nastylované", hmm a foto tej mrňavej kotúľky..keby som ja tak fotiť vedel..." držím prsty
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: co je to za slimak?

Odoslaťod bobo2 » 29 Dec 2010 14:44 pm

hooopy napísal:vzdy ked sa mi nejaka dostane do ruk, rozpucim a necham padnut na dno. ale je ich velmi vela v limnophilach. a tam nechce ropbit kvoli tomu bordel, aj tak by som ich vsetky nepochytal, niektore maju 2mm...

Akva ma 2mesiace. v podstate moje prve. dakujem za pochvalu, dobre to padne. vsetky informacie o zakladani a chode akvaria mam z tohoto webu. Korene mam vlastnorucne nazbierane, strk vlastny (kuchynske sitko pomahalo pri ziskavani spravne hrubky), rastlinky od kamarata, nieco malo z hornbachu, ale tie boli v zlom stave a este sa davaju dokopy. prerabal som cely kryt, bola tam povodne 18W T8, teraz tam mam predradnik 2x24W T5, plus zvlast moznost zapnut doplnkovu 13W T5-ku. Som zivym dokazom toho, ze staci citat a potom sa uz len ucit na vlastnych chybach a chybach inych.


Aj ja som zabudol pochvalit.Najdolezitejsie este okrem citania informacii ohladom akvarii je ze ta to musi bavit a robit to zo srdcom.Aj to AKVARIUM to viciti a odvdaci sa ti.Mas to pekne a na to ze to ma 2mesiace to vyzera super.Tie Heleny ale na tie kotulky vazne doporucujem.Nech sa ti dari.
Obrázok používateľa
bobo2
 
Príspevky: 64
Obrázky: 9
Založený: 14 Nov 2006 21:10 pm
Bydlisko: Kanianka

Re: co je to za slimak?

Odoslaťod hooopy » 29 Dec 2010 19:15 pm

Dakujem Vam vsetkym, uz sa po "helenkach" obzeram. vdaka za nazory.

ASTRO, fotenie je jeden z dalsich mojich konickov. Ak by ta to zaujimalo, fotil som to objektivom Sigma 180/F3,5 Macro, telo mam Nikon D80-ku. Coskoro prejdem na Canon. az sa zbavim Nikona. Fotky nie su kvalitne, ale svoj informacny charakter splnaju.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: co je to za slimak?

Odoslaťod astro » 29 Dec 2010 19:19 pm

hoooopy vo fotení som ja totálny neznalec a laik, to iste zistíš pri pohľade na moje fotky. používam len prachobyčajný kompakt Konica MInolta Dimage X31. Niekoho si budem musieť na pár obrázkov môjho akva asi zavolať
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: co je to za slimak?

Odoslaťod hooopy » 30 Dec 2010 19:46 pm

a este nieco.... cital som ze helenky potrebuju jemny piesok... ten ja nemam. Hra to nejaku rolu?
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: co je to za slimak?

Odoslaťod tomas1 » 30 Dec 2010 22:45 pm

podla mna nie ja ma 0,5-2 cm sutre a heleni sa maju super aj sa mi množia
tomas1
 
Príspevky: 312
Obrázky: 17
Založený: 21 Feb 2010 08:18 am
Bydlisko: bratislava

Re: co je to za slimak?

Odoslaťod hooopy » 31 Dec 2010 00:17 am

dakujem
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: co je to za slimak?

Odoslaťod hooopy » 07 Jan 2011 19:21 pm

hm.no helenky su v akvarku,.....treti den... no.. zatial ani naznak "lovu" , ani zvysky malych slimakov (myslim ulity). tak som trosku zmateny....

PS: ano, su to urcite helenky. sedi popis, farba, tvar. Kupovane v Hornbachu BA.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: co je to za slimak?

Odoslaťod Johny 13 » 07 Jan 2011 22:32 pm

Myslíš, že ich zlikvidujú za tri dni? Pár týždňov to bude trvať, kým začneš vidieť výsledky.
Inak nechápem prečo sa chceš zbavovať kotuliek. Ja som rád, že ich mám. Možno práve vďaka nim máš v akváriu menej riasy.
Keďže máš akvárium dva mesiace a premnožili sa ti slimáky, tak buď akvárko prekrmuješ, alebo majú dostatok inej potravy, vo forme riasy a iných humusov. Vlastne si za ich premnoženie môžeš sám.
O.i. prudkou ikvidáciou slimákov môžeš spôsobiť nerovnováhu v akváriu. Ja pri zakladaní-zabiehaní akvária schválne nasadzujem prvé slimáky, aby tomu trochu pomohli. Okrem toho sú dobrým indikátorom problémov a spestrením jedálnička rybiek.
Obrázok používateľa
Johny 13
 
Príspevky: 110
Založený: 25 Jan 2008 02:44 am
Bydlisko: Žilina-Varín

Re: co je to za slimak?

Odoslaťod pepiter » 07 Jan 2011 22:48 pm

Skús si kupiť na tých slimákov rajovcov, uvidíš ako s nimi zatočia.. Vlastná skúsenosť.. :wink:
Obrázok používateľa
pepiter
 
Príspevky: 80
Obrázky: 5
Založený: 04 Sep 2010 00:01 am
Bydlisko: Trenčín

Re: co je to za slimak?

Odoslaťod Johny 13 » 07 Jan 2011 22:59 pm

Pokiaľ budú rajovce dostatočne kŕmené, tak sa na slimáky vykašlú. To isté čo rajovec dokáže každá ryba, keď je hladná. Napríklad čuduj sa svete slimákmy sa kŕmia aj neonky, keď ich človek nechá o hlade. Koniec koncov sú to príbuzné piraní.
Čo mu poradíte nabudúce ďaľší? Štvorzubce, alebo afriku?
Obrázok používateľa
Johny 13
 
Príspevky: 110
Založený: 25 Jan 2008 02:44 am
Bydlisko: Žilina-Varín

Re: co je to za slimak?

Odoslaťod pepiter » 07 Jan 2011 23:03 pm

Samozrejme, že musí byť vyhladovaný, nehovoríš žiadnu novinku! A neviem či sa dá porovnávať neonka s poriadnym samcom rájovca.
Obrázok používateľa
pepiter
 
Príspevky: 80
Obrázky: 5
Založený: 04 Sep 2010 00:01 am
Bydlisko: Trenčín

Re: co je to za slimak?

Odoslaťod Johny 13 » 07 Jan 2011 23:37 pm

Jedna určite nie, ale také vyhladované hejno :wink: ...
Obrázok používateľa
Johny 13
 
Príspevky: 110
Založený: 25 Jan 2008 02:44 am
Bydlisko: Žilina-Varín

Re: co je to za slimak?

Odoslaťod Vlado21 » 08 Jan 2011 00:57 am

ja som uz zopar tychto drobnych cinskych potvor rozpucil, tak mali rybicky dezert. Motaju sa mi hlavne okolo filtra, ale je ich (zatial?) len par, volnym okom najdem tak 1-2 tyzdenne. 2 vacsie (kanadske?) drzim izolovane v porodnicke. Este uvidim, co s nimi podniknem. Ci si ich necham na odchov alebo na dokrmenie... :roll:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: co je to za slimak?

Odoslaťod hooopy » 08 Jan 2011 19:40 pm

Vlado dik, dobra otazka, preco sa ich vlastne snazim zbavit. preco? z nevedomosti.... dnes som sa zacital, a zistil som, ze v podstate su neskodne.... skor naopak..ako si pisal....

takze helenky tam necham a budem to sledovat.... ako sa bude vyvijat rovnovaha.... dik
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: co je to za slimak?

Odoslaťod Johny 13 » 10 Jan 2011 07:34 am

Toto už je lepší prístup. Nech sa darí :pivo:
Obrázok používateľa
Johny 13
 
Príspevky: 110
Založený: 25 Jan 2008 02:44 am
Bydlisko: Žilina-Varín

Re: co je to za slimak?

Odoslaťod hooopy » 10 Jan 2011 20:22 pm

No.ucime sa cely zivot. Ja ocenujem, ze je hlavne od koho sa ucit....
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: co je to za slimak?

Odoslaťod hooopy » 10 Jan 2011 20:32 pm

A este nieco, posledne tri dni som nechal akvarium takmer v hladkovke.... a ajhla... SAE stale zasite v limnophilach ...oberali co sa dalo. , krevetky s nimi orali dno a prevracali kazdy kamienok co nasli. Takze , asi je pravda, ze som krmil vela...
aj ked jedina riasa, ktoru tam mam a prisla asi pred tyzdnom, bola dlhe zelene vlasky, tahajuce sa medzi rastlinkami, skoro az by som povedal pavucina...
SAE to nezrali, car.japonica tiez nie, ale asi to bolo tym, ze mali vzdy nieco bokom. A povod riasy neviem. Mozno vela zrania, mozno vela svetla, netusim. Sledujem co to bude robit..... system pokus omyl...
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Ďalšia

Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.