uplne prerobenie akvaria...ako postupovat???



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

uplne prerobenie akvaria...ako postupovat???

Odoslaťod shif6 » 09 Jan 2011 13:20 pm

ahojte, chcel by som uplne prerobit akvarium a pridat aj rastlinky nejake, ale nikdy som to nerobil... ako nato???



Dakujem
shif6
 
Príspevky: 6
Založený: 08 Jan 2011 03:33 am

Reklama

Re: uplne prerobenie akvaria...ako postupovat???

Odoslaťod redw » 09 Jan 2011 13:29 pm

Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: uplne prerobenie akvaria...ako postupovat???

Odoslaťod shif6 » 09 Jan 2011 17:54 pm

ahoj dikes za linky, ale myslel som skor nieco take ze ako mam postupovat, mam ho rok a teraz by som ho chcel uplne prerobit. co mam robit z rybkami ci mam uplne vybrat strk a vyvarit. chcem vycistit ornamenty a doplnit aj novy strk inej farby do jednej casti a doplnit rastlinky, lebo sa bojim o rybky ked tam dam zase vsetko na novo ci mi rybky nepodochnu...
shif6
 
Príspevky: 6
Založený: 08 Jan 2011 03:33 am

Re: uplne prerobenie akvaria...ako postupovat???

Odoslaťod redw » 09 Jan 2011 18:38 pm

Najskor by si mal udat dovod preco to ides prerabat.
Ale aspon par rad ti dam. Ryby preziju aj vo vedre kym to prerobis. Precitaj si cislo 4 akva casopisu, clanok o dusiku http://klub.akva.sk/akvarium.php. Na strane 23 je graf ako prebieha cyklus dusika v novo zalozenom akva (hlavne NO2). Tomu by si sa mal vyhnut inak ti mozu pokapat ryby. Dolezite pre teba je aby si si nezabil uz vytvorene nitrifikacne bakterie. Takze strk neprevarat. Ak je v nom privela dentritu tak ho preplachaj vo vode ktoru odsajes z akvarka. Trocha dentritu nevadi, rastliny z neho cerpaju ziviny. Filter tiez nechaj bezat vo vedre vo vode z akvaria. A tiez si nechaj aspon 1/3 zo starej vody ktoru tam potom nalejes naspat.
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: uplne prerobenie akvaria...ako postupovat???

Odoslaťod shif6 » 09 Jan 2011 19:38 pm

redw napísal:Najskor by si mal udat dovod preco to ides prerabat.
Ale aspon par rad ti dam. Ryby preziju aj vo vedre kym to prerobis. Precitaj si cislo 4 akva casopisu, clanok o dusiku http://klub.akva.sk/akvarium.php. Na strane 23 je graf ako prebieha cyklus dusika v novo zalozenom akva (hlavne NO2). Tomu by si sa mal vyhnut inak ti mozu pokapat ryby. Dolezite pre teba je aby si si nezabil uz vytvorene nitrifikacne bakterie. Takze strk neprevarat. Ak je v nom privela dentritu tak ho preplachaj vo vode ktoru odsajes z akvarka. Trocha dentritu nevadi, rastliny z neho cerpaju ziviny. Filter tiez nechaj bezat vo vedre vo vode z akvaria. A tiez si nechaj aspon 1/3 zo starej vody ktoru tam potom nalejes naspat.


potrebujem to prerobit.. do zadu chcem dat tmavy strk jemnejsie zrno... viac rastlin dosadit viac ukrytov porobit.. mozno by som kupil bojovnicu do komunity. ako ono ak sa to da tak ho nemusim cele vyhodit von a zas dnu.. len som sa bal ze ked tam zacnem prehadzovat tie skaly a strk, davat nove rastliny a sprtat sa vtom tak by som tie skodlivyny zo strku velmi premutil do vody a potom ked tam dam rybky tak sa stoho zblaznia.... a keby som to urobil, ze vytiahnem dve tretiny akva do vedier. tam dam rybky a filter. a v tej jednej tretine premyjem strk a ornameny a prestriham rastlinky proste porobim vsetko upravim akva na novo. dam tam potom rybky zo starou vodou a tretinu doplnim novu. co ty nato... nikdy som to nerobil tak som chcel trosku pocut co povedia skuseny borci.. a o prerabke som nikde nic nevidel same ako zacat a taketo trosku som chcel poradit.. dakujem
shif6
 
Príspevky: 6
Založený: 08 Jan 2011 03:33 am

Re: uplne prerobenie akvaria...ako postupovat???

Odoslaťod jiri sajar » 09 Jan 2011 21:40 pm

o akých ornamentoch a ich premývaní v svojich príspevkoch stále píšeš???
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: uplne prerobenie akvaria...ako postupovat???

Odoslaťod martin_s » 09 Jan 2011 21:54 pm

Jiri myslim ze myslel dekoracie...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: uplne prerobenie akvaria...ako postupovat???

Odoslaťod dodofix » 09 Jan 2011 21:57 pm

pokial momentalne nemas ako strk nieco fakt hrube, malo by to ist odsat, je to sice pracnejsie, ale ide to - odstranic vrchnu vrstvu (nie vela, ani malo - tak aby si vybral bordel, ak ho tam mas), nasledne vratis premyty strk, resp. dosypes novy
pripadne to niecim povyberaj

rastliny presadis, dosadis podla potreby, rovnako dekoracie

toto vsetko spravis viac menej ako standard, nemusis kvoli tomu zakladat nove akva ... co sa tyka vybratia rybiek - pokial to dno vyberies normalne, osobne si myslim, ze budu mat vacsi chaos z chytania, vedra a zasa spat nez z toho, ze zostanu v akva
(ale to je zas dost zavisle od rybky - napr. ked odkalujem dno, niekedy musim do corydorasa tuknut, aby sa posunul)
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: uplne prerobenie akvaria...ako postupovat???

Odoslaťod martin_s » 09 Jan 2011 22:04 pm

Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: uplne prerobenie akvaria...ako postupovat???

Odoslaťod redw » 10 Jan 2011 17:37 pm

shif6 napísal:potrebujem to prerobit.. do zadu chcem dat tmavy strk jemnejsie zrno... viac rastlin dosadit viac ukrytov porobit.. mozno by som kupil bojovnicu do komunity. ako ono ak sa to da tak ho nemusim cele vyhodit von a zas dnu.. len som sa bal ze ked tam zacnem prehadzovat tie skaly a strk, davat nove rastliny a sprtat sa vtom tak by som tie skodlivyny zo strku velmi premutil do vody a potom ked tam dam rybky tak sa stoho zblaznia.... a keby som to urobil, ze vytiahnem dve tretiny akva do vedier. tam dam rybky a filter. a v tej jednej tretine premyjem strk a ornameny a prestriham rastlinky proste porobim vsetko upravim akva na novo. dam tam potom rybky zo starou vodou a tretinu doplnim novu. co ty nato... nikdy som to nerobil tak som chcel trosku pocut co povedia skuseny borci.. a o prerabke som nikde nic nevidel same ako zacat a taketo trosku som chcel poradit.. dakujem

znie to ako dobry postup, len na konci ked uz budes mat nasadene a poupravovany strk, tak by bolo mozno dobre aby si tu 1/3 vody odsal a vyhodil. Pripadne nechat usadnut a odsat dentrit, pretoze potom ak tam dolejes vodu tak sa ti to rozviri po celom akvarku. Samozrejme zavisi to hlavne od toho kolko bordelu ti tam bude plavat.
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: uplne prerobenie akvaria...ako postupovat???

Odoslaťod shif6 » 11 Jan 2011 17:19 pm

dakujem velmi pekne za pomoc
shif6
 
Príspevky: 6
Založený: 08 Jan 2011 03:33 am


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.