Závojnatka... Pred výterom?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Závojnatka... Pred výterom?

Odoslaťod Bibs35 » 09 Jan 2011 22:08 pm

Prosím poradte .. Dnes som si doniesla nového člena do můjho 29L Akva ... Inak sú tam 3 neonky 2 Tetry kopijovité a jedna gupka.. Neviem či sa ešte v akvaristike spárila.. ale jej bruško mi pripomína golf. loptičku :( neviem či je chorá alebo je pred výterom každopádne mam menšie pochybnosti a starosti :) Totiž ako som si všimla dost tažko sa jej pláva .. Ako takej loptičke :) :?
Obrázok
:( Prosím poradne čo najrýchlejšie :(
Bibs35
 
Príspevky: 8
Obrázky: 1
Založený: 24 Dec 2010 11:47 am

Reklama

Re: Závojnatka... Pred výterom?

Odoslaťod Volodus » 09 Jan 2011 23:32 pm

29 litrov je absoltne nevhodne pre zavojnatku aj pre neonky aj pre tetry, ta gupka tiez nieje vyhra. A to aj keby tam boli po samo.
Ak su spolu tak to je este horsie.
A ak ma z nej nieco vyliezt tak na 99% to bude jej dusa ...
Volodus
 
Príspevky: 150
Založený: 25 Aug 2009 12:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Závojnatka... Pred výterom?

Odoslaťod martin_s » 10 Jan 2011 00:05 am

Cele zle... Skus si precitat nieco o tom co mas v akva... Zavojnatku prec. Najlepsie aj ostatne ryby (akvarium si zalozila 22.12. ak sa nemylim a nemas tam ziadne zive rastliny, alebo len 1-2...). Navyse tvoje podozrenie ze ci sa sparila v akvaristike a teraz caka mlade je neopodstatnene - nie je to zivorodka. Ale to patri medzi zakladne informacie, ktore by si mal kazdy nastudovat skor ako si nieco zive zaobstara, vsak?

Na tej fotke nie je poriadne nic vidno, ale nejake patologicke nafuknutie tam nevidim... Je to jej normalny tvar...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Závojnatka... Pred výterom?

Odoslaťod ichthys » 10 Jan 2011 00:56 am

Hm, pamatam si, ked mi asi pred 17 rokmi moja mama chcela spravit radost a k narodeninam mi kupila 4 neonky a 4 molinezie. Aby bolo prekvapenie vacsie, tak ich este nez som prisiel domov vlozili do akvaria. Potom im bolo divne, ze som si nic nove v akvariu nevsimol. Na jemne upozornenie, ci tam nieco nevidim som zacal podrobne sledovat obsah akvaria a fakt som zbadal. Koniec chvostovej plutvy molinezie trciacej z papule mojho karasa... Z ostatnych "darcekov" som nestihol zazriet ani supinku.

Takze vyber osadky uplne nanic. Karas Ti tie ostatne skor ci neskor zozerie. Teda ak prezije. Ked si toho karasa doniesla domov, vyzeral inak ako momentalne (menej nafuknuty, lahsie plaval, ma teraz odstavajuce supiny...)? Ak ano (pohladaj v literature a na internete, ci pozorujes aj dalsie priznaky zodpovedajuce nejakym ochoreniam), tak ho urcite izoluj do vedra, pusti mu vzduchovanie, v akvaristike sa skus poradit k pripadnemu vyberu lieciva. Podla tej fotky sa neda urcit asi nic. Je ale fakt, ze tato forma je mizernym plavcom, takze mozno jej ani nic nemusi byt.

V kazdom pripade, dnes to uz predsa nie je ako za 1. Ceskoslovenskej republiky, je tu internet, kopa literatury, preco nezacat s akvaristikou intenzivnym studiom prv nez nieco zive nakupim, predsa len, ryba je zivy tvor, ma svoje naroky, na to nemozno zabudat.

Ale fakt je, ze ja som ako 9 rocny zacinal so sklenenou 6L gulou a parikom gupiek, tak neviem ci mam pravo kritizovat. Aspon, ze bola plna kryptokoryn.
ichthys
 
Príspevky: 232
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2010 15:00 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.