Akvaristom opat po 20 rokoch



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Akvaristom opat po 20 rokoch

Odoslaťod doneck » 19 Dec 2010 23:34 pm

Heterantera sa zotavuje... Do akva isla v takom trosku zubozenom stave, ale celkom sa rozrasta. Takze po case planujem prestrihat a zasadit len zdrave vrcholky a znicenejsi spodok by isiel von.
doneck
 
Príspevky: 68
Založený: 10 Nov 2010 21:07 pm

Reklama

Re: Akvaristom opat po 20 rokoch

Odoslaťod doneck » 09 Jan 2011 22:23 pm

Tak, vcera vecer som sa pustil trosku do prerabky akvaria, pretrhat, poskracovat, prehadzat :D
Heterantera sa moc nespamatala, tak som zachranil len par vrchych vyhonkov a skusim, ci sa rozrastie.
Egeria mala pekne len nove vyhonky, povodne stonky boli skarede a zhadzovali listy, tak su len nove vyhonky.
Valisneria gigantea sa absolutne nechytila, tak isla von, skusim dokupit asiaticu.
Ostatne rastlinky trosku "osetrene", poskracovane a trosku zmenene miestecka. (Anubias, Limhophila, Echinoduros (2druhy), Hygrophila (2 druhy), Ludwiga repens, Sagitaria, +2 nejake travove, co nemam sajnu co je :( )
Koren zmenil orientaciu a pribudli 3 kamienky.

Osadka je momentalne:
5x Gupka (2x samec, 3x samicka) + 3 mlade
6x mecun (3x samec, 3x samica)
5x panciernicek panda
12x tetra neonova - ktore su nejake trosku zostresovane, lebo su takmer cely den zalezene medzi rastlinami
5x SAE
3x ancistrus
4x otik
nejasny pocet krevetiek red cherry

Aktualne foto:
Obrázok
doneck
 
Príspevky: 68
Založený: 10 Nov 2010 21:07 pm

Re: Akvaristom opat po 20 rokoch

Odoslaťod doneck » 06 Mar 2011 19:26 pm

3 tyzdne som teraz bojoval s riasou "jeleni paroh". Jedine co ma ukludnuje je, ze viem ako som to "zapricinil". Dal som sa trosku do prerabky a presadenia rastlin, vyhadzanie tych co nesli a pod. Pri tom som samozrejme po celom akva rozviril ten sajrajt od JBL co sa dava ako hnojivo pod strkom (JBL aquabasis). Do tyzdna mi rastla ta potvora vsade. Situacia je momentalne stabilizovana, problemy mi robi len koren, ktory predpokladam dokazal "nasiaknut" tym hnojivom a teraz je z neho nadherna zivna poda pre riasu.

Moje dve otazky na skusenejsich:
1. Da sa pocitat s tym, ze koren sa pocase "znormalizuje? Alebo mi neostane nic ine, len ho vybrat a dezinfikovat/vydrhnut/ zahodit? To by som nerad, nakolko mi na nom rastie pekny anubias a pekne obrastol aj machom.

2. Ako k*rva presadzat/vyhadzovat rastlinky s JBL aquabasis pod strkom bez toho, aby som to spolu s korenmi rastlin nevyhadzal vsetko do vody?
doneck
 
Príspevky: 68
Založený: 10 Nov 2010 21:07 pm

Re: Akvaristom opat po 20 rokoch

Odoslaťod Giftzahn » 06 Mar 2011 20:05 pm

@doneck:

1. vsetko sa da .... aj ked ho budes drhnut, riasa sa pravdepodobne opat nan chyti ... mozes pouzit EC a na miesta postihnute riasou priamo nakvapkat EC plus mechanicky odstranit co sa da ... samozrejme ze odstranis len nasledok t.j riasu ale nie pricinu ....

2. hmm ... no vo svojej podstate ked zakladas akva, das aquabasis na spodok a nan das napr. na mieru pristrihnutu sietku na komare ... tym padom ked budes tahat rastlinky zo substratu von nevytianes aj aquabasis a nebude potom ani napr. sinica ... njn, v sucastnom mas o veselu zabavu postarane ... :cry:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristom opat po 20 rokoch

Odoslaťod doneck » 25 Mar 2011 22:03 pm

pridavam aktualne foto akva

Obrázok

Boli povyhadzovane rastlinky, ktorym sa nedarilo + pribudli nejake dalsie. Sa vlastne cudujem, ze v tej vode co tu tecie vobec nieco rastie (z vodovodu podla JBL EasyTest 5 in 1 GH - >21, KH 15, pH - 7,5).
CO2 pridavam po novom z 3 litroveho burcaka cca 2 bubl/sek . Permanentnym testom na CO2 po pridavani sa zmenila farba roztoku z najtmavsej modrej aka asi moze byt na svetlo modru, rano dokonca chyta nadych zelenej :D

Comu nechapem je egeria, ktora nechce ani za svet rast smerom hore a robi mi take klbko v pravom dolnom rohu, ktore pravidelne musim preriedovat.

Ako som uz vyssie pisal, po vyhazdovani a presadzani rastlin, sa mojou nevedomostou pri zakladani akva, dostalo do vody obrovske mnozstvo aquabasisu a tym som si zarobil na slusne problemy s riasou, ktoru som uz teraz dostal viac menej pod kontrolu. To znamena asi tolko, ze na koreni sa este drzi jeleni paroh, ktory sem tam treba osklbat a na bridlici a listoch anubiasov a echinodorusu je zelena riasa (take zelene bodky), ale s tym dokazem zit a na tom kameni to vyzera dokonca dobre :mrgreen:

Do popredia pribudol pogostemon helferi, ktory sa celkom uchytil po predchadzajucom prechode emerzu na submerz (keby ste videli moju tvar, ked som kupoval kosiky s listkom pogostemon helferi a tam dajaka burina, co sa na submerzny pogostemon nepodobala ani po riadnej davke omamnych a psychotropnych latok). Do zadu este stale hladam rastlinu, co prezije a trosku porastie smerom hore :pivo:
doneck
 
Príspevky: 68
Založený: 10 Nov 2010 21:07 pm

Re: Akvaristom opat po 20 rokoch

Odoslaťod doneck » 09 Apr 2011 16:15 pm

Tak som sa nasr...hneval a kupil som si reverznu osmozu.

Pokial je mozne pocitat s tym, ze ked zmiesam vodu z RO z vodovodnou a platia percentualne pomery, tak vstupna voda u mna ma cca 35°d GH.
doneck
 
Príspevky: 68
Založený: 10 Nov 2010 21:07 pm

Re: Akvaristom opat po 20 rokoch

Odoslaťod doneck » 20 Máj 2011 19:41 pm

Obrázok

Aktualny stav.

Konecne sa to trosku rozrasta. Po pridavani vody z RO sa mi to zacina celkom pacit.
doneck
 
Príspevky: 68
Založený: 10 Nov 2010 21:07 pm

Re: Akvaristom opat po 20 rokoch

Odoslaťod tomasizi » 20 Máj 2011 19:57 pm

parada...riadna zmena oproti marcu :). vidim ze RO ma nieco do seba :)
Obrázok používateľa
tomasizi
 
Príspevky: 56
Obrázky: 7
Založený: 27 Mar 2010 15:29 pm
Bydlisko: Levice

Re: Akvaristom opat po 20 rokoch

Odoslaťod doneck » 14 Nov 2011 22:41 pm

Akvarium bude mat coskoro prvy rok. Sice som rozmyslal ze by som zosumarizoval co som sa za ten rok naucil (povacsine na vlastnych chybach a omyloch) ale momentalne na to neni cas. Tak aspon aktualna fotka.

Obrázok
doneck
 
Príspevky: 68
Založený: 10 Nov 2010 21:07 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.