Bratislava - Špitálska - Akvaristika



Vaše osobné skúsenosti a názory na akvaristické obchody a predajcov

Bratislava - Špitálska - Akvaristika

Odoslaťod petlo » 26 Apr 2004 21:23 pm

Adresa: Špitálska ul., Bratislava
Web:
Mail:
Tel:




v dnesnej honbe za kupou tetry cisarskej :roll: som navstivil tuto predajnu a videl v jednej z predajni tolko chorych ryb ze som skoro skolaboval. bolo tam akva (asi 60 l) s min. 120 tetrami a polovica z nich mala krupicku (neveim ako sa tato choroba vola po latinsky) v takom stadiu ze polka ich tela bola biela od tejto choroby WAW :shock:
Obrázok používateľa
petlo
 
Príspevky: 21
Obrázky: 1
Založený: 01 Nov 2003 23:48 pm

Reklama

Re: Bratislava - Špitálska - Akvaristika

Odoslaťod Heri » 27 Apr 2004 19:54 pm

Krupica sa da vyliecit. Videl som ako sa tam dava liecivo a na akvariu je napisane karantena.
V obchodoch ani v chovoch sa tomu neda zabranit.
Krupica je bezna vec ale su choroby co sa ani neliecia.

Veduci predajne
Heri
Obrázok používateľa
Heri
 
Príspevky: 240
Obrázky: 49
Založený: 13 Mar 2004 21:42 pm
Bydlisko: Bratislava 6

Re: Bratislava - Špitálska - Akvaristika

Odoslaťod skala » 28 Apr 2004 08:02 am

heri, hovoris o japonskom hospodarskve??? sa tam dava? kto si to trufol, zeby jap. sekretarka Omako?
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Bratislava - Špitálska - Akvaristika

Odoslaťod Heri » 28 Apr 2004 08:15 am

Videl som brana velkecho cichlidara mensich rozmerov. Mozno s neho spravime nefalsovaneho japonca ved na stretku mal dost sikme oci ze :-)
Obrázok používateľa
Heri
 
Príspevky: 240
Obrázky: 49
Založený: 13 Mar 2004 21:42 pm
Bydlisko: Bratislava 6

Re: Bratislava - Špitálska - Akvaristika

Odoslaťod skala » 28 Apr 2004 08:21 am

ano, keby brano tusil!! ale pacil by sa mu ten velky cichlidar. teda.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Bratislava - Špitálska - Akvaristika

Odoslaťod Heri » 28 Apr 2004 08:35 am

No je to vakt dobry Japonec
Obrázok používateľa
Heri
 
Príspevky: 240
Obrázky: 49
Založený: 13 Mar 2004 21:42 pm
Bydlisko: Bratislava 6

Re: Bratislava - Špitálska - Akvaristika

Odoslaťod skala » 28 Apr 2004 09:08 am

co tak napr. NEMAKO
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Bratislava - Špitálska - Akvaristika

Odoslaťod petlo » 28 Apr 2004 23:16 pm

hmm tak sorry , ja som bol len dost shocnuty, kedze som nikdy nevidel tolko chorych ryb pokope. no snad sa z toho dostanu, drzim palce :)


Heri napísal:Krupica sa da vyliecit. Videl som ako sa tam dava liecivo a na akvariu je napisane karantena.
V obchodoch ani v chovoch sa tomu neda zabranit.
Krupica je bezna vec ale su choroby co sa ani neliecia.

Veduci predajne
Heri
Obrázok používateľa
petlo
 
Príspevky: 21
Obrázky: 1
Založený: 01 Nov 2003 23:48 pm

Re: Bratislava - Špitálska - Akvaristika

Odoslaťod skala » 29 Apr 2004 07:38 am

heri, aj ja si myslim, aj v inych obchodoch by malo byt vyraznejsie napisane cosi ako: KARANTENA, alebo NEPREDAJNE. Napr. poznam obchody, ked taketo nadrze zakryvaju - zbytocne tak nedrazdia oci.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Bratislava - Špitálska - Akvaristika

Odoslaťod Heri » 29 Apr 2004 08:13 am

Ryby su ok, karantena uz nie je. Chapes ze sa to pri tom mnozstve ryb stane najmä ta krupica napr. ked omylom napustis pri vymene vody o 5 stupnov studensiu vodu.

Okrem toho obchod je obchod a chodia tam ludia aj to je nejaky stres pre tie ryby ked ze ludia tukaju na 30 akvarii za sebou. Uz som neraz musel zatukat aj ja takym frackom, keby to nebolo napysane na kazdom akvarku cierne na bielom.
Obrázok používateľa
Heri
 
Príspevky: 240
Obrázky: 49
Založený: 13 Mar 2004 21:42 pm
Bydlisko: Bratislava 6

Re: Bratislava - Špitálska - Akvaristika

Odoslaťod Rori » 29 Apr 2004 08:14 am

skala napísal:heri, aj ja si myslim, aj v inych obchodoch by malo byt vyraznejsie napisane cosi ako: KARANTENA, alebo NEPREDAJNE. Napr. poznam obchody, ked taketo nadrze zakryvaju - zbytocne tak nedrazdia oci.


Hmmm, Skala, a to si videl na Slovensku? Ja som videl v dost obchodoch chore rybky a v kazdom nebolo nic napisane - iba ked som sa ozval tak nieco vacsinou zasomrali.
Ale je pravda, ze to nerobi dobru reklamu obchodu a mohlo by sa to zakryvat alebo poriadne oznacit KARANTENA. Aj ked niektore obchody za to nemozu, ze maju chore rybky ale niektore su take, ze tam pravidelne vidim pokapane ryby a ani im to nevadi ....
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: Bratislava - Špitálska - Akvaristika

Odoslaťod barky » 29 Apr 2004 08:44 am

Rori - osobne mam takuto skusenost so zakryvanim akvarii, respektive s vyrazne oznacenim karantena v predajni Chovprodukt na Kriznej, pre mna osobne je to predajna, kde sa velmi staraju o hygienu nadrzi a paci sa mi aj to, ze ryby su tam velmi prehladne umiestnene a nadrze nie su prehustene.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Bratislava - Špitálska - Akvaristika

Odoslaťod skala » 29 Apr 2004 08:53 am

Na obchdonej som videl pred rokom asi na 4 vyrazne Karantena, myslim, ze aj v Aqua Symbioze raz. No a v PY obchod na Javorinskej vacsinou akvaria zakryva, co som videl aj inde, preco ale to nemozem sd istotou tvrdit. No v PY, je to bud, ze su hnusne, alebo chore, ked na ne nakuknem poza plentu, tak vidim zelenu, modru, zltu farbu, ktora nie je prirodzna, proste spoznam pritomnost lieciva.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Bratislava - Špitálska - Akvaristika

Odoslaťod Rori » 29 Apr 2004 09:08 am

barky napísal:Rori - osobne mam takuto skusenost so zakryvanim akvarii, respektive s vyrazne oznacenim karantena v predajni Chovprodukt na Kriznej, pre mna osobne je to predajna, kde sa velmi staraju o hygienu nadrzi a paci sa mi aj to, ze ryby su tam velmi prehladne umiestnene a nadrze nie su prehustene.


Ta predajne sa aj mne paci - este som tam nikdy nevidel chore rybky a ani mrtve. Kupoval som tam corydorasov a su pekne k svetu :) Len rastlinky tam predavaju tak divno (aspon z mojho pohladu :) - ale skor je to "divno" pretoze je to len ine ako inde a to neznamena ze je to zle :) )
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: Bratislava - Špitálska - Akvaristika

Odoslaťod Rori » 29 Apr 2004 09:11 am

skala napísal:Na obchdonej som videl pred rokom asi na 4 vyrazne Karantena, myslim, ze aj v Aqua Symbioze raz. No a v PY obchod na Javorinskej vacsinou akvaria zakryva, co som videl aj inde, preco ale to nemozem sd istotou tvrdit. No v PY, je to bud, ze su hnusne, alebo chore, ked na ne nakuknem poza plentu, tak vidim zelenu, modru, zltu farbu, ktora nie je prirodzna, proste spoznam pritomnost lieciva.


V Aqua Symbioze som videl asi 2x chore rybky a aj ked som na to upozornil bolo mi povedane, ze ano, je tam choroba a vedia o tom, len to nebolo oznacene. Raz som tam aj videl skapatu rybu a povedal som im to a ich to nejak velmi netrapilo - bol som tam este cca 15 min a ta ryba tam zostala. Ale inac sa mi Aqua Symbioza paci - ryby od nich ziju az na kraba co bola moja blbost, ze som sa vobec do toho pustal :)
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: Bratislava - Špitálska - Akvaristika

Odoslaťod Raviolka » 29 Apr 2004 10:50 am

Rori napísal:Ta predajne sa aj mne paci - este som tam nikdy nevidel chore rybky a ani mrtve. Kupoval som tam corydorasov a su pekne k svetu :) Len rastlinky tam predavaju tak divno (aspon z mojho pohladu :) - ale skor je to "divno" pretoze je to len ine ako inde a to neznamena ze je to zle :) )

Já tam taky ráda nakupuju, ryby a HLAVNĚ rostliny. Právě proto, že je prodávaj tak "divně"... :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Bratislava - Špitálska - Akvaristika

Odoslaťod skala » 29 Apr 2004 11:22 am

aj mne ten divny predaj vyhovuje. ja by som ich predaval presne tak isto. a k tomu nahovaram aj predajne v PY
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Bratislava - Špitálska - Akvaristika

Odoslaťod barky » 29 Apr 2004 12:22 pm

Ten divny predaj vyhovuje nam akvaristom, ktori sa aspon ako tak vyzname v akvarijnych rastlinach a vieme si predstavit ako ta ktora rastlina vyzera zasadena a pod. Z hladiska obchodu to vsak podla mna nie je velmi dobre, pretoze hlavny kupujuci su taki ludia, co pridu pozru do akvarka a skriknu - aach to je pekna rybicka, to je pekna rastlinka, - tak z tej si prosim parik, respektive jeden kus.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Bratislava - Špitálska - Akvaristika

Odoslaťod Ceco » 29 Apr 2004 13:19 pm

skala napísal:heri, aj ja si myslim, aj v inych obchodoch by malo byt vyraznejsie napisane cosi ako: KARANTENA, alebo NEPREDAJNE. Napr. poznam obchody, ked taketo nadrze zakryvaju - zbytocne tak nedrazdia oci.


No. Ja by som tie nadrze nezakryval kvoli tomu, aby ludia nevideli, ze su tam chore ryby, ale prave kvoli tym rybam. Aby neboli este viac vystresovane z toho davu naokolo a rychlejsie sa zotavili.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Bratislava - Špitálska - Akvaristika

Odoslaťod Heri » 29 Apr 2004 14:01 pm

No v podstate je to drina robit v obchode to nieje ako doma relax pri akvarku plus nejake capkanie a hranie sa vo vlastnom akvariu.

Od rana sa maka! vymena vody, prehliadnutie stavu ryb, ranne nakrmenie, pulirovanie skiel, cistenie filtrov, predfiltrov a pod.
Popri tom predaj ryb a mnozstvo otazok. Samozrejme niektore su odborne ine niekedy od veci. Potom dalsie krmenia nie vsetky ryby zeru rovnake krmiva. Popri tom obrvska vlhkost a teplo. Samozrejme dost hluku z mnozstva filtrov, lamp a pump.
Verte tomu ze keby si to niekto skusil jeden den vecer padne na hubu ako vrece zemiakov.

Ale aj tak nas to naplna a ak chcete pridite si niekedy pokecat aj ked nic nekupite.
Obrázok používateľa
Heri
 
Príspevky: 240
Obrázky: 49
Založený: 13 Mar 2004 21:42 pm
Bydlisko: Bratislava 6

Re: Bratislava - Špitálska - Akvaristika

Odoslaťod Heri » 29 Apr 2004 14:02 pm

A este je fakt drina ked mas lovit asi sto druhov ryb po 3 az 5 kusov.
To dost neznasam ale je to kseft :lol:
Obrázok používateľa
Heri
 
Príspevky: 240
Obrázky: 49
Založený: 13 Mar 2004 21:42 pm
Bydlisko: Bratislava 6

Re: Bratislava - Špitálska - Akvaristika

Odoslaťod Igypop » 06 Aug 2004 10:27 am

xDodox napísal:Majú tam zľavy na všetky druhy rýb 30%-40% do konca augusta.


Tak, tak, je som tam včera nakúpil 37 ks všeličoho... :D
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Re: Bratislava - Špitálska - Akvaristika

Odoslaťod Heri » 06 Aug 2004 10:29 am

Dufam ze si spokojny :D
Obrázok používateľa
Heri
 
Príspevky: 240
Obrázky: 49
Založený: 13 Mar 2004 21:42 pm
Bydlisko: Bratislava 6

Re: Bratislava - Špitálska - Akvaristika

Odoslaťod Igypop » 06 Aug 2004 10:38 am

Na správaní rýb je vidiet obrovský rozdiel, oproti tomu keď kupujem iba zopár kusov. Veselo sa to rozplávolo a bolo hladné a vôbec sa netvárili zľaknuto :D

Akurát povodné osadenstvo bolo urazené, že bude mať menej priestoru.
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Ďalšia

Naspäť na Akvaristické obchody

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.