Dostupnost trpaslicich rasborek [Boraras ...]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Dostupnost trpaslicich rasborek [Boraras ...]

Odoslaťod arowana » 12 Jan 2011 01:22 am

zoharak napísal:Mam rasbora galaxy a erythromicron...


Tieto druhy nemajú s rasborami nič spoločné, patria medzi dánia.
V dobrých podmienkách nie sú vôbec plaché.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Reklama

Re: Dostupnost trpaslicich rasborek [Boraras ...]

Odoslaťod zoharak » 12 Jan 2011 01:50 am

no viem, ze galaxy patri medzi dania, ale myslel som si, ze erytromicron je razbora, necham sa poucit. Inak netvrdim, ze ich mam v perfektnych podmienkach, ale co povazujes za dobre podmienky, z hladiska odstranenia plachosti? Zaujimam sa o to cisto koli dobru mojich rybiciek. Akva mam zarastene, voda sice bratislavska, trosku tvrdsia a zasaditejsia ako v ich domovine, ale inak v norme. Potrava: artemia, krajane patentky, suche krmivo, mrazeny cyklop (moc im nesmakuje). Je pravda, ze erytromicrony su trosku otrlejsie, ale u galaxy sa neviem zbavit plachosti. Pocet ryb 6 ks (tu vidim problem). Chovane v monokulture (okem krevetiek).
zoharak
 
Príspevky: 90
Obrázky: 8
Založený: 13 Feb 2009 13:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Dostupnost trpaslicich rasborek [Boraras ...]

Odoslaťod adika » 12 Jan 2011 16:12 pm

viedela som v akvaristike ešte boraras micros ale mohla to byť aj boraras maculatus len ja by som chcela nejaké farebnejšie rybky lebo tie v obchode boli len hnedé a neviete niečo o nej? lebo som o nej skoro nič nenašla a prekladač sa nám nejako pokazil :(
Obrázok používateľa
adika
 
Príspevky: 175
Obrázky: 7
Založený: 04 Jún 2010 15:27 pm
Bydlisko: okolie NR

Re: Dostupnost trpaslicich rasborek [Boraras ...]

Odoslaťod adika » 12 Jan 2011 16:33 pm

a neviem nájsť medzi nimi rozdiel
Obrázok používateľa
adika
 
Príspevky: 175
Obrázky: 7
Založený: 04 Jún 2010 15:27 pm
Bydlisko: okolie NR

Re: Dostupnost trpaslicich rasborek [Boraras ...]

Odoslaťod adika » 13 Jan 2011 20:56 pm

rozhodla som sa pre boraras brigittae ale neviem v akej akvaristiek v BA ich majú? dakujem
Obrázok používateľa
adika
 
Príspevky: 175
Obrázky: 7
Založený: 04 Jún 2010 15:27 pm
Bydlisko: okolie NR

Re: Dostupnost trpaslicich rasborek [Boraras ...]

Odoslaťod zoharak » 13 Jan 2011 21:32 pm

no, ja som videl v akva symbioze na akvarku napisane, tak som sa pytal predavajuceho, ze kde su a prstom mi ukazal na urophtalmoides. Presviedcal ma, ze su to oni. To bol aspon napis na skle. Skutocne zive brigittae som nevidel v BA vobec. Ale mam v plane zajtra nejaky mensi akvaristicky trip, takze ak na ne narazim, dam vediet, ale nevidim to moc ruzovo.
zoharak
 
Príspevky: 90
Obrázky: 8
Založený: 13 Feb 2009 13:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Dostupnost trpaslicich rasborek [Boraras ...]

Odoslaťod adika » 13 Jan 2011 22:41 pm

diiiiiiik ak niekto neviemte prosím napíšte sem lebo by som ich ccela ale neviek odkial ich mám zobrať
Obrázok používateľa
adika
 
Príspevky: 175
Obrázky: 7
Založený: 04 Jún 2010 15:27 pm
Bydlisko: okolie NR

Re: Dostupnost trpaslicich rasborek [Boraras ...]

Odoslaťod adika » 14 Jan 2011 19:37 pm

a čítala som že boraras uropthalmoides je plachá ak sa chová v monokultúre, je to pravda? ...ešte takú otázku -koľko takých rybiek by ste odporučili do 30 l?
Obrázok používateľa
adika
 
Príspevky: 175
Obrázky: 7
Založený: 04 Jún 2010 15:27 pm
Bydlisko: okolie NR

Re: Dostupnost trpaslicich rasborek [Boraras ...]

Odoslaťod zoharak » 14 Jan 2011 19:46 pm

Zdravim, tak bol som hornbach, zoodom, akva na obchodnej, a nemali ich, ale prijemne ma prekvapila akvaristika na obchodnej, taka mala zasita a mali pekne rastlinky (Blyxa japonica, Lymnophila aromatica, Heteranthera zosterifolia, nie len Anubiasy, Crypto. a echinace, ako predtym) , a aj objednaju na vyziadanie, prijemna zmena, predtym tam nemali okrem vtacikov, skreckov a dvoch bojinic skoro nic. Inak skuste obvolat Amazony, jeden je v Raci a druhy v Petrzalke, mozno, ze tam by mali.
Urophtalmoidesky som choval, napocudovanie plache neboli skoro vobec. Ale mal som 20 ks v 40tke, kupoval som v hornbachu po 0,19 €. Takze si ich tam mozete dat aj 12-14 ks
zoharak
 
Príspevky: 90
Obrázky: 8
Založený: 13 Feb 2009 13:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Dostupnost trpaslicich rasborek [Boraras ...]

Odoslaťod adika » 15 Jan 2011 19:12 pm

mohli by ich mať ešte v biotope, myslím boraras brigittae
Obrázok používateľa
adika
 
Príspevky: 175
Obrázky: 7
Založený: 04 Jún 2010 15:27 pm
Bydlisko: okolie NR

Re: Dostupnost trpaslicich rasborek [Boraras ...]

Odoslaťod zoharak » 15 Jan 2011 19:23 pm

Predajna Biotop v Ba je zrusena, takze tam jedina na objednavku z Trencina alebo by ste mohli skusit trhy v dubravke. Budu 29.1. mozno ich tam niekto prinesie, treba sa opytat v tej teme a snad vam da niekto vediet
zoharak
 
Príspevky: 90
Obrázky: 8
Založený: 13 Feb 2009 13:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Dostupnost trpaslicich rasborek [Boraras ...]

Odoslaťod clarkii » 17 Jan 2011 10:47 am

Z brigittama na kráme je problém ten,ze vetsinu obchodú nebo presne obchodních retezcú zásobuje ´Tomi Písek.Ten má v ceníku napsané brigittae ale posílá urophalmoides.Obchodník to pak prodává jako brigittae a tvrdí ze se jeste vybarvej.Proto v cechách a na slovensku ve vsech prodejnách Hornbach je cena 0,19€,ale ta ve skutecnosti neodpovídá ani nákupu za brigittae.
Já sem ted prodal 800 kusú brigittae a uz je nebudu vozit.
clarkii
 
Príspevky: 479
Obrázky: 152
Založený: 12 Sep 2006 19:49 pm

Re: Dostupnost trpaslicich rasborek [Boraras ...]

Odoslaťod adika » 23 Jan 2011 14:23 pm

presne tak aj v nitre v zoo+ kde chodím majú to presne tak isto že je napísane boraras brigittae ale je tam boraras urophalmoides :( , takže sa vlastne na slovensku nedajú ani zohnať že
Obrázok používateľa
adika
 
Príspevky: 175
Obrázky: 7
Založený: 04 Jún 2010 15:27 pm
Bydlisko: okolie NR

Re: Dostupnost trpaslicich rasborek [Boraras ...]

Odoslaťod adika » 23 Jan 2011 15:25 pm

a nemajú v BA v nejakej akvaristike rasboru galaxy? zajtra(pondelok) tam idem tak to potrebujem vedieť, dakujem
Obrázok používateľa
adika
 
Príspevky: 175
Obrázky: 7
Založený: 04 Jún 2010 15:27 pm
Bydlisko: okolie NR

Re: Dostupnost trpaslicich rasborek [Boraras ...]

Odoslaťod astro » 23 Jan 2011 15:52 pm

videl som ich asi pred 2 týždňami v aqua symbioze v karlovej vsi, cena okolo 4,70 evri. a tiež v hornbachu ich mávajú
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Dostupnost trpaslicich rasborek [Boraras ...]

Odoslaťod milosdk » 02 Mar 2011 23:04 pm

Chcem sa opytat. Aka je najvhodnejsia potrava pre Boraras urophtalmoides? Vopred vdaka.
milosdk
 
Príspevky: 64
Obrázky: 3
Založený: 08 Feb 2011 16:22 pm
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Dostupnost trpaslicich rasborek [Boraras ...]

Odoslaťod Gogi » 03 Mar 2011 00:13 am

ja ich mam s carinotetraodonmi a ti papkaju iba mrazene patentky(nepocitajuc zivu potravu), tak vykricniky(boraras-ky) sa pekne prizivia, ale inak schrumu snad vsetko co sa hybe vodnym stlpcom, sem tam im hodim mini granulky a nemaju s nimi problem
Obrázok používateľa
Gogi
 
Príspevky: 204
Obrázky: 46
Založený: 28 Júl 2009 16:30 pm
Bydlisko: TT

Re: Dostupnost trpaslicich rasborek [Boraras ...]

Odoslaťod rybka » 03 Mar 2011 11:50 am

milosdk napísal:Chcem sa opytat. Aka je najvhodnejsia potrava pre Boraras urophtalmoides? Vopred vdaka.


Tie moje nie su vobec priebercive, vrhaju sa na vsetko co im ponuknem - vlocky Sera san, Sera vipan, granulky Hikari, Tetra, susenu artemiu, suseny tubifex ... len musi byt vsetko totalne rozdrvene, lebo vacie kusky im robi problem prehltnut. Samozrejme najprirodzenejsia by bola asi ziva potrava, ale na to som asi prilis leniva :oops:
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Dostupnost trpaslicich rasborek [Boraras ...]

Odoslaťod clarkii » 03 Mar 2011 12:34 pm

Já je krmím vetsinou susenou stravou,zerou skorem vsechno.V léte obcas zivý plankton.
clarkii
 
Príspevky: 479
Obrázky: 152
Založený: 12 Sep 2006 19:49 pm

Re: Dostupnost trpaslicich rasborek [Boraras ...]

Odoslaťod chnuro » 03 Mar 2011 20:36 pm

Najde sa na fore niekto, kto uz videl nazivo "Boraras micros"? Pripadne choval? Keby som o nejakych vedel, tak by som ich mozno kupil.

Zatial som nasiel z minirybiek iba Danio margaritatus (galaxy) - trnava/piestany. Je nadherna a mavaju ju pravidelne v jednom z obchodov v Trnave.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Dostupnost trpaslicich rasborek [Boraras ...]

Odoslaťod Giftzahn » 04 Mar 2011 08:22 am

chnuro napísal:Najde sa na fore niekto, kto uz videl nazivo "Boraras micros"? Pripadne choval? Keby som o nejakych vedel, tak by som ich mozno kupil.

Zatial som nasiel z minirybiek iba Danio margaritatus (galaxy) - trnava/piestany. Je nadherna a mavaju ju pravidelne v jednom z obchodov v Trnave.


hmm, dost pochybujem ze by ju niekto nazivo videl, respektive mal vo svojom akva, odchovaval (mozno by mohol napr. arowana nieco o ich dostupnosti vediet) ... na burzach som bezne videl Boraras maculatus , Boraras brigittae ale Boraras micros som zatial nevidel .... sak zober bud B.brigittae alebo B.maculatus su to vdacne "mini-rybky" a pri tvojom sucastnom akva 10 - 15 kuskov urcite nebude problem ....
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Dostupnost trpaslicich rasborek [Boraras ...]

Odoslaťod chnuro » 04 Mar 2011 10:05 am

Giftzahn napísal:hmm, dost pochybujem ze by ju niekto nazivo videl, respektive mal vo svojom akva, odchovaval (mozno by mohol napr. arowana nieco o ich dostupnosti vediet) ... na burzach som bezne videl Boraras maculatus , Boraras brigittae ale Boraras micros som zatial nevidel .... sak zober bud B.brigittae alebo B.maculatus su to vdacne "mini-rybky" a pri tvojom sucastnom akva 10 - 15 kuskov urcite nebude problem ....


hmmm,... tak to uz radsej galaxy (Danio margaritatus). Su rovnako velke (alebo male :?: :o ) a ooovela krajsie.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Dostupnost trpaslicich rasborek [Boraras ...]

Odoslaťod Ajven » 04 Mar 2011 10:22 am

Galaxy, myslis do toho 16 litroveho ? Mam ich v tridsiatke, ale aj to sa mi zda malo, oni sa radi ponahanaju, to je potom len plyn-brzda-plyn-brzda, bude to smutny pohlad v tom malom.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Dostupnost trpaslicich rasborek [Boraras ...]

Odoslaťod Giftzahn » 04 Mar 2011 10:32 am

chnuro napísal:
Giftzahn napísal:hmm, dost pochybujem ze by ju niekto nazivo videl, respektive mal vo svojom akva, odchovaval (mozno by mohol napr. arowana nieco o ich dostupnosti vediet) ... na burzach som bezne videl Boraras maculatus , Boraras brigittae ale Boraras micros som zatial nevidel .... sak zober bud B.brigittae alebo B.maculatus su to vdacne "mini-rybky" a pri tvojom sucastnom akva 10 - 15 kuskov urcite nebude problem ....


hmmm,... tak to uz radsej galaxy (Danio margaritatus). Su rovnako velke (alebo male :?: :o ) a ooovela krajsie.


njn, galaxky su podstatne vacsie dovolim si tvrdit 1 galaxka = 2 boraraskam ... Ajven ma pravdu radi sa nahanaju, pokial budes mat viacejsamcekov nejaky ten "suboj" a na to vsetko je treba trochu priestoru ... smozrejme co sa tyka farebnnosti su galaxky uplne nieco ine ako borarasky .... ale ked budes mat hufik borarasiek zistis ze ani s tou farebnostou to vobec nie je zle :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.