Ziadny naznak choroby



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Ziadny naznak choroby

Odoslaťod Custos » 14 Jan 2011 22:36 pm

Potreboval by som pomoct s chorobou ktoru nepoznam.
Moje akvarium:Rio 180l,zalozene pred 1a pol mesiacom.
Osadenstvo:8xparmicka stvorpruha,2xmolly dospele,10xmolly male 3mesiace stare,jedna mala korytnacka len docasne
Voda:27 C,PH6.5-7,NO2-0,1 skoro bezfarebna voda na teste.NO3-5 tiez skoro nulove,NH3 nulove,Gh-5,Kh-8
POBLEM:Jedna parmicka mi prestala zrat asi 5 dni dozadu,druha asi 2 dni.Ta co dlhsie nezere je uz aj dost bleda a stale sa schovava za rastlinu skoro vobec neplava.Ma zrychlene dychanie a stoji na mieste,ale ked plava plava normalne.Ta druha tiez nezere,ma zrychlene dychanie a je v rohu akvaria.Neviem ci sa jedna o nejaku bakteriu,pretoze nema ziadne naznaky.Na druhu stranu niesom az tak skuseny,preto vas prosim o radu.Pridal som aj foto.Dakujem za pomoc.
Prílohy
hg.jpg
Rybka ktora 5 dni nezere ma zrychlene dychanie je dost mala a bleda,stale sa schovava.Preto tak zla fotka.
jhgf.jpg
Rybka ktora 2 dni nezere ma zrychlene dychanie a plava na jednom mieste v rohu akvaria.
Custos
 
Príspevky: 14
Obrázky: 1
Založený: 10 Dec 2010 02:10 am

Reklama

Re: Ziadny naznak choroby

Odoslaťod Custos » 15 Jan 2011 13:24 pm

Tak uz vazne neviem co sa deje.Ta druha rybka co nezrala len 2 dni,lezi na boku vobec neplava len strasne rychlo dycha:(Spravil som este raz test na NO2=0,NO3 skoro nulove.Ja uz vazne neviem.Nema krvave ziabre,absolutne nevidim na nej nejake priznaky,len tazko dycha.Predpokladam ze zachvilu zahynie:(
Custos
 
Príspevky: 14
Obrázky: 1
Založený: 10 Dec 2010 02:10 am

Re: Ziadny naznak choroby

Odoslaťod MaceKx » 15 Jan 2011 14:42 pm

ťažko povedať čo to je keď sú testy dobré ..... ale pre istotu by som tie postihnuté rybky odlovil do karantény aby sa to nešírili ďalej pokiaľ nezistíš čo to je
MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Re: Ziadny naznak choroby

Odoslaťod Custos » 15 Jan 2011 14:50 pm

Rozmyslal som nad tym,len v malom 30 l akva mam este momentalne mlade rybky ktore niesu vhodne zatial do velkeho akva:(Budem musiet nieco vymysliet.Len nerozumiem tomu,ze ta rybka co uz 5 dni nezere je mala a bleda je stale ok,plava dobre.Ta co nezrala 2 dni ma pekne farby je skoro najvacsia to nezvlada,uz len lezi na boku:(
Custos
 
Príspevky: 14
Obrázky: 1
Založený: 10 Dec 2010 02:10 am

Re: Ziadny naznak choroby

Odoslaťod lenin.sk » 16 Jan 2011 13:38 pm

Nazdar tiež mam podobny problem stymito mrenkami.Mam 160L akva menim vodu každe 2 tydne asi 40L vody,vzdy po vymene mi stupne no2,ale to len na par hodin pokial nezačnu makať nitrifikačne bakterie a vsetko sa ustali na skoro nulovu hodnotu.Neviem či su tieto mrenky haklivejšie na zmenu, ale už mi skapala druha!Vždy strašne rychlo dychaju,ale na pohlad nemaju žiadne znamky choroby.
Obrázok používateľa
lenin.sk
 
Príspevky: 278
Obrázky: 9
Založený: 30 Nov 2010 20:56 pm
Bydlisko: piešťany

Re: Ziadny naznak choroby

Odoslaťod Marcipan » 16 Jan 2011 14:57 pm

Dobrý deň.Pred tromi dňami sme si založili malé akvárium 10l.Dali sme doňho dvoch malých prísavníkov a dve závojnatky.Hneď prvý deň večer po asi siedmych hodinách od založenia nám prísavníky zomreli a jedna závojnatka sa tvárila tak divne-plávala hore bruchom a občas ako by s ňou cukalo,vyzeralo to že končí.Dali sme ju teda do misky s vodou,tam po chvíli ožila.Na druhý deň bola úplne v pohode až večer začala robiť to isté a po chvíli zdochla.Zvážili sme,že akvárium je príliš malé a tak sme ho včera vymenili za 60 litrové.Tá rybka zomrela už v tom vačšom.Teplota vody bola v oboch akváriach 25 st.Viete mi prosím poradiť kde sme spravili chybu?Doteraz sme akvárko nikdy nemali,sme úplní začiatočníci.Ďakujem
Marcipan
 
Príspevky: 2
Založený: 16 Jan 2011 14:38 pm

Re: Ziadny naznak choroby

Odoslaťod mystka » 16 Jan 2011 16:35 pm

Marcipan vsetko ste spravili zle.
1. Nastudovali ste si naroky ryb? Ak nie, tak sa na to pozri teraz:
http://rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
http://rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny

2. Nastudovali ste si ako zalozit akvarium? Aku techniku tam dat (filter, svetlo), ako dno, ake rastliny. Ze treba nechat akvarium zabehnut (u zaciatocnikov nalepsie cca. 4 tyzdne). Nastudovali ste si nieco o udrzbe akvaria? Predpokladam, ze nie. Takze nechajte akvarium prazdne a najskor si vestko nastudujte. Tu na fore, v online casopise akvarium atd. alebo aj tu http://www.sozo.sk/press/archives/111 .
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ziadny naznak choroby

Odoslaťod Marcipan » 16 Jan 2011 20:29 pm

máš pravdu...nič sme si nenaštudovali :x ale už na tom pracujem :) len sme sa na to vrhli a to bola chyba.Teraz to už viem.Pani v akvaristike nám povedala,že rybky možme dať ihneď do akvária,držali sme sa jej rád :oops: jej skúsenosti nám aj rybičkám len ublížili...Teraz len dúfam,že aspoň tá jedna čo nám ostala to prežije a časom jej dokúpime"spoločníkov :Ďakujem
Marcipan
 
Príspevky: 2
Založený: 16 Jan 2011 14:38 pm


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.