Pri vymene ryb uplna vymena aj vody ci nie?



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Pri vymene ryb uplna vymena aj vody ci nie?

Odoslaťod Messi23 » 17 Jan 2011 19:27 pm

Dnes som bol vratit v akvaristike cichlidy a chcem sa teda opytat co by ste mi odporucili ake ryby ( nejake pekne a nenarocne ). A este sa chcem opytat ci musim nanovo vymenit celu vodu v akvarku alebo nie?
Messi23
 
Príspevky: 11
Založený: 15 Jan 2011 20:42 pm

Reklama

Re: Pri vymene ryb uplna vymena aj vody ci nie?

Odoslaťod melbymbo » 17 Jan 2011 20:40 pm

urcite ju nevimienaj, uplne tym zrusis rovnovahu ktoru uz tam mas vytvorenu
Obrázok používateľa
melbymbo
 
Príspevky: 211
Obrázky: 7
Založený: 09 Jan 2011 11:26 am
Bydlisko: Čachtice

Re: Pri vymene ryb uplna vymena aj vody ci nie?

Odoslaťod melbymbo » 17 Jan 2011 20:47 pm

teraz som cital aj ostatne tvoje prispevky a teda po 2 tyzdnoch by si urcite este nemal davat do vody ryby. akvarium by si mal najskor zabehnut. to znamena aspon 3 tyzdne nechat akvarium bezat iba s rastlinami a az potom potroske zacat pridavat ryby.prave v obdoby dvoch tyzdnou je voda pre ryby najtoxickejsia :( vymen aspon 1/3 vody.ak tam ale uz ryby nemas tak nechaj bezat filter a pridaj rastliny

sice s cichlidami nemam znalosti ako sa zabieha nadrz lebo po pridani cihlid spasu vecsinou vsetky kvetiny. ale tu na fore sa najde urcite niekto kto bude vediet viac ako ja
Obrázok používateľa
melbymbo
 
Príspevky: 211
Obrázky: 7
Založený: 09 Jan 2011 11:26 am
Bydlisko: Čachtice

Re: Pri vymene ryb uplna vymena aj vody ci nie?

Odoslaťod martin_s » 17 Jan 2011 22:27 pm

Messi23 napísal:...chcem sa teda opytat co by ste mi odporucili ake ryby ( nejake pekne a nenarocne ).

Take, ktore sa ti pacia, su vhodne do akvaria ake mas a ktorym dokazes vytvorit adekvatne podmienky pre zivot (nie prezivanie!). Nechci aby sme ti tu zacali vymenuvavat cely atlas ryb, ktore su nenarocne. Pozri napr. http://rybicky.net/atlasryb/latinsky/ a skus si nejake vybrat. Mas tam pri nich aj popis ake podmienky vyzaduju. Ked si vyberies, potom sa prid poradit ci je to vhodna kombinacia do tvojho akva. Na vyber ryb mas este vela casu - najprv musis poriadne zabehnut akva (dopln ZIVE rastliny, v niektorej teme si pisal ze mas iba umele).
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.