pomoc pri výbere filtra



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: pomoc pri výbere filtra

Odoslaťod MAUceu » 09 Nov 2010 19:17 pm

Ja by som len upozornil ze voda ide najmensim odporom. Cize asi by to chcelo skrtiace ventily na kazdom akva zvlast. Nemam to odskusane, ale fyzika mi hovori ze by to mohol byt problem. Je to nieco podobne ako s distribuovanim vzduch z jedneho motorceka do viacerych nadrzi. Vsade je iny odpor a preto treba priskrcovat. S vodou je to komplikovanejsie, kedze mame privod a odvod.
Ale mozno sa mylim.... :)
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Reklama

Re: pomoc pri výbere filtra

Odoslaťod dankooo » 09 Nov 2010 19:29 pm

ckj mozno by bolo lahsie to urobit ze si kupim molitanove rampy a budemmat jeden vacsi 4 miestny motorcek nwm uvidim
dankooo
 
Príspevky: 325
Obrázky: 0
Založený: 06 Jan 2010 12:35 pm

Re: pomoc pri výbere filtra

Odoslaťod pha » 09 Nov 2010 22:10 pm

Ahoj dankoo.
Presne tak, vyries to dako inak, z toho prepajania by sa ti hlava zamotala a strasne by sa zoslabil prietok. A keby sa ti nieco dialo s jednym akva, dajme tomu daka katastrofa, navlieklo by sa ti to do ostatnych akvariek a mas omnoho viac problemov atd.....
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: pomoc pri výbere filtra

Odoslaťod dankooo » 09 Nov 2010 22:16 pm

diki moc
dankooo
 
Príspevky: 325
Obrázky: 0
Založený: 06 Jan 2010 12:35 pm

Re: pomoc pri výbere filtra

Odoslaťod Maťka11 » 10 Nov 2010 01:04 am

Čo si myslíte o filtre ,,Sera fil bioactive Außenfilter 250 + UV,, ???
Ďakujem.
Maťka11
 
Príspevky: 50
Obrázky: 0
Založený: 30 Okt 2010 20:02 pm
Bydlisko: Košice

Re: pomoc pri výbere filtra

Odoslaťod pha » 10 Nov 2010 10:45 am

Ahoj Mata.
Ako tak pozeram nevies sa stale rozhodnut a spekulujes, a pritom ti to uz viaceri napisali ze idealny filter neexistuje. Hlavne aby si mala filter na 250-300l akva, trochu ho radsej priskrtis na vystupe :!: Mal som sera filter, a po dvoch dnoch som ho bol vratit, strasny hluk a zblnkot :twisted:
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: pomoc pri výbere filtra

Odoslaťod noiseless » 10 Nov 2010 17:41 pm

už som písal do tému eden 501, len ešte stále nie som rozhodnutý, či mi taký filter treba ...
ale teraz k téme ...
plánujem akvárium (37l) rastlinného typu, pravdepodobne iwagumi, teda porastené celé dno (HC, UG, eleo, skombinovať s vyššími rastlinkami) a neviem sa rozhodnúť čo s filtrom .. keďže by všetko malo byť ako darček na vianoce od ježiška, potrebujem sa rozhodnúť teraz, aby ježiško vedel, čo má doniesť :)
Keďže to má byť rastlinné akvárium, pravdepodobne to potrebuje trochu lepšiu filtráciu ...
a teraz k filtru, oplatí sa mi ísť do vonkajšieho (eden 501), alebo mi bude stačiť nejaký závesný za 10€, poprípade nejaká iná možnosť ?
Vnútorný do toho nechcem, zbytočne by mi zabral veľa miesta a aj tak by filtrácia nebola účinná ...
Našiel som ešte niečo takéto
Kód: Vybrať všetko
http://www..akvaobchod.sk/predfilter-p-2824.html?cPath=19_21
,ak som správne počítal, má to objem niečo cez 3litre a toto ak by som nejako skombinoval s čerpadlom, len cena je tiež dosť vysoká ....
Poprípade čo iné by ste mi oporúčali?
Eden 501, niečo závesné, niečo iné?
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: pomoc pri výbere filtra

Odoslaťod pha » 10 Nov 2010 21:28 pm

Ahoj noiseles.
Ja ti odporucam, podla toho o co sa snazis, a ake chces akvarko Riadny externy filter co bude mat napisane aspom tych 650l/hodinu.
Po zapojeni bude mat polovicu cize nieco okolo 10x za hodinu ti prevalcuje akvarko. No a ak budes chciet, stale ho mozes priskrtit na vystupe!
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: pomoc pri výbere filtra

Odoslaťod ostriezik » 10 Nov 2010 21:38 pm

Ano..externe filtre su kvalita....a udrzia cistejsiu vodu...zacni pisat Ježiškovi vianoce sa blizia..:D
ostriezik
 
Príspevky: 105
Obrázky: 11
Založený: 26 Sep 2010 18:06 pm
Bydlisko: Trnava

Re: pomoc pri výbere filtra

Odoslaťod noiseless » 10 Nov 2010 21:48 pm

no do drahšieho a silnejšieho ako je ten eden ísť nechcem ...
ak by som tam mal čo i len 300l/hod, bola by z toho výrivka ...
k tomu edenu, salik niekde písal, že po zapojení mal reálny prietok 1l/20s, teda 180l/min, čo je podľa mňa na 37l dosť ... či?
silnejšie vážne nechcem, veď to by bola práčka ... a taktiež ježiško určite nebude chcieť dať veľa peňazí na ten filter, keďže chcem aj kopec iných vecí (a dva krát dobrý som nebol :D)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: pomoc pri výbere filtra

Odoslaťod Caiman » 10 Nov 2010 22:32 pm

noiseless teraz som nahodou na nete natrafil na DIY zavesny filter.Mozno by ti pomohlo nieco taketo.Rozmer si upravis podla akvaria,objem filtra dostatocny a mozes pouzit miesto vzduchu nejake slabe cerpadlo.Cenu takehoto riesenia odhadujem na par €
Prílohy
Aussenfilter-15-ltr-rueck.jpg
Aussenfilter-15-ltr-rueck.jpg (10.79 KiB) Zobrazená 21613 krát
Aussenfilter-15-ltr-back.jpg
Aussenfilter-15-ltr-back.jpg (12.54 KiB) Zobrazená 21613 krát
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: pomoc pri výbere filtra

Odoslaťod Milan666 » 10 Nov 2010 23:31 pm

Aké jednoduché a aké výborné
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: pomoc pri výbere filtra

Odoslaťod MAUceu » 11 Nov 2010 09:53 am

Ano, jednoduche...
Ale pri pouziti cerpadla by som mal obavu o nehodu. Ak by sa filtracny material zaniesol, cerpadlo by tlacilo vodu do niecoho, co by pretekalo. Alebo potom dat cerpadlo klasicky na vystup a je po probleme. Tam hrozi jedine ze by nestihala pretekat cez filtracne medium voda, co je omnoho bezpecnejsie.
No napokon nic nove toto nie je. Filtre s tymto systemom sa komercne predavaju.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: pomoc pri výbere filtra

Odoslaťod Giftzahn » 11 Nov 2010 10:00 am

noiseless napísal:no do drahšieho a silnejšieho ako je ten eden ísť nechcem ...
ak by som tam mal čo i len 300l/hod, bola by z toho výrivka ...
k tomu edenu, salik niekde písal, že po zapojení mal reálny prietok 1l/20s, teda 180l/min, čo je podľa mňa na 37l dosť ... či?
silnejšie vážne nechcem, veď to by bola práčka ... a taktiež ježiško určite nebude chcieť dať veľa peňazí na ten filter, keďže chcem aj kopec iných vecí (a dva krát dobrý som nebol :D)


EDEN 501, 511, a 511 aj s ohrievacom to 37L akva urcite zvladnu :wink: ono, za hriech by stal aj EHEIM 2211 .. niekde som ho videl za 48,-EUR sice bez filtracnych naplni ale to asi nebude taky problem ...

inak na slovenskych akvashopoch na nete su nasledovne ceny :

EDEN 501 - 36,- EUR
EDEN 511 - 49,- EUR
EDEN 511+ ohrievac - 72,- EUR
EHEIM 2211 - 48,- EUR cize by som isiel do toho EHIEMu ...cenovy rozdiel nie je velky, skor marginalny .... a jezisko snad ten rozdiel zvladne :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: pomoc pri výbere filtra

Odoslaťod inxflagranti » 11 Nov 2010 11:26 am

zdarec...je to tema pomoc pri vybere filtra a ja uz filtre kupene a spustene mam, len nechcem nejaku inu temu zakaldat, tak psiem tu...chcel by som vas viacerych skor poziadat o nazor na toto: akvarium ma objem 550 L, je dlhe az 2,2m. Mam dva filtre, jeden do 350tky a jeden do 250tky...je to aj kvoli tomu, ze keby nahoodu jeden zlyhal, nech frci druhy...povodny plan bol dat obe nasavania na jednu stranu a vypuste na druhu protilahlu stranu...lenze...hadice su na taketo cosi kratke (dokupit by sa mozno dali),ale hlavne nie je miesto za zadnou stenou akvaria, kade by sa dali hadice pretiahnut...takze mam teraz dilemu, ako umiestnit tie filtre...
1. oba filtre na jednej strane, obe vypusteaj obe nasavania na tej istej strane.
2. jeden filter (vypust aj nasavanie) na jedenj strane a druhy filter (vypust aj nasavanie) na opacnej strane...
co by to mohlo robit s cirkulaciou,aka je pdoal vas efektivnesjia volba.....dik za nazory
inxflagranti
 
Príspevky: 40
Obrázky: 5
Založený: 21 Dec 2008 14:07 pm

Re: pomoc pri výbere filtra

Odoslaťod pha » 28 Nov 2010 12:34 pm

Ahoj inflagranti.
Nevidel som foto tvojho akva, ale drvivá vatsina akvariek tychto rozmerov to ma umiestnene v zadnych rohoch. Ale tieto tvoje filtre su slabe celkovo, treba dokupiť Koralie.
Nech sa dari
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: pomoc pri výbere filtra

Odoslaťod Richard Tokušev » 28 Nov 2010 14:31 pm

pha. Inflagranti, ale zrejme hovorí o vonkajších filtroch.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: pomoc pri výbere filtra

Odoslaťod pha » 28 Nov 2010 16:41 pm

Ahoj Richard.
Mne je jasne ze hovori o vonkajsich filtroch. Nerozumiem co si tym chcel povedat?
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Vnutorny filter do 112L akvarka

Odoslaťod mclaren » 12 Dec 2010 12:38 pm

Poradte mi prosim aky vnutorny filter by bol optimalny pre 112L akvarko. Pozeral som na AQUAEL FUN 3, alebo nejaky eheim alebo tetratec. Poradte mi prosim konkretny model.
Dakujem
mclaren
 
Príspevky: 4
Založený: 12 Dec 2010 12:23 pm

Re: Vnutorny filter do 112L akvarka

Odoslaťod veterinarpeto » 28 Dec 2010 17:22 pm

No skús pozrieť tento
Kód: Vybrať všetko
http://www.shopakva.sk/aquael-fan-plus-p-1267.html
tento je vhodný do väčších akvárií.
veterinarpeto
 

Filter do 70 L akvarka

Odoslaťod sirPavol » 09 Jan 2011 13:00 pm

Dobry den.
Chcel by som sa poradiť aky filter je najlepší do 70 l akvaria (hruby objem bez všetkého). Momentálne tam mám Aquael Fan - 1 plus. Je to dostačujuce? Alebo je potrebné nieco lepsie a ak ano tak aky. Niesom skluseny akvarista a bol by som rad aby to fungovalo tak ako ma. Dakujem za pomoc.
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: pomoc pri výbere filtra

Odoslaťod lenin.sk » 12 Jan 2011 17:19 pm

Nazdar je tu vela dobrých nazorou a rad na externe filtre,ale zaujal ma JBL crystal profi e900 http://www.zooshop.sk/zooshop/eshop/1-1 ... BL-CRISTAL chcel by som vaš nazor a vase skusenosťi stymto filtrom.Mam 160l akva mam tam vnutorny filter FAN 3 plus a chudatko ma už 4 roky volaktore časťi sa mi podarilo zlomiť tak je trochu polepeny takze by bolo dobre aj kupiť novy.Ta cena vyzerá slušná.
Obrázok používateľa
lenin.sk
 
Príspevky: 278
Obrázky: 9
Založený: 30 Nov 2010 20:56 pm
Bydlisko: piešťany

Re: Filter do 70 L akvarka

Odoslaťod hooopy » 17 Jan 2011 21:04 pm

No vidim, ze si nenasiel ochotnika na odpoved. Tak ja zacnem. podla mna ten filter bohate staci. jeho prietok je dostatocny aj na vacsie objemy. mam 84L akva, mam fan 2-ku a prietok stiahnuty na minimum. Nie je problem vymysliet si rozstrekovaciu rampu ak by bolo treba. Ja osobne som ju mal, ale dal som je prec. Momentalne mam nastaveny vystup z filtra tak, aby stlacal svojim pridom bublinky CO2 ku dnu. Vystup CO2 mam asi 5cm nad dnom a takto zabezpecim nech sa zbytocne neponahlaju na hladinu. Ich " rozmienanie na drobne" mam cez cigaretovy filter. tTnto sposob mi vyhovuje.
co sa tyka filtra samoteho, raz za 1-2tyzdne cistim molitan. Filter nie je ani po dvoch rokoch hlucny a prietok je stale rovnaky. Som s nim spokojny. Navyse moznost vzduchovania sa mi zda velmi prijemna, nakolko sa nemusim zaoberat nejakymi kamienkami a dalsou hadickou do akva.
akvarko mam osadene rastlinkami asi z 50-tich percent, mam aj jemnoliste limnophily a nemaju problem s mojim filtrom. ako som spominal vyssie, vystup filtra ako aj prietok sa daju nastavit, tekaze je to vec ako sa stym vyhras systemom pokus omyl. pokial nemas rastlinky, o to mensi problem.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: pomoc pri výbere filtra

Odoslaťod lenin.sk » 25 Jan 2011 16:42 pm

hooopy dik za podelenie sa o skusenosti a rady odpisujem trochu neskoro az teraz som zbadal ze mi niekto otpovedal.Ten JBL už mam doma zatial šlape jak hodinky je tichučky rybky aj ratliny sa tvaria spokojne.To co2 mam podobne riesene len ho pušťam cez vzduchovaci kamen nad ktorym mam umiestnený robeny dyfuzor ktory zachytava co2 a pomali ho rozpušťa do vody.
Obrázok používateľa
lenin.sk
 
Príspevky: 278
Obrázky: 9
Založený: 30 Nov 2010 20:56 pm
Bydlisko: piešťany

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.