pha 36l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

pha 36l

Odoslaťod pha » 18 Jan 2011 12:08 pm

Ahojte.
Tak 25l mini skoncilo :( , koreň zo smreka začal púšťať daky hnilobny sajrajt :twisted: a celkovo pre moje ruky bolo 25l malo. Niekto tu na fore pisal, ze staci trochu zvacsit rozmery a je to uplne ine. Mozem to inak potvrdit. Takze rozmery mini su teraz 40x30x30v-36l. Tu je par foto zo vcerajsieho zakladania:
Prílohy
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Reklama

Re: Iba oci. 25l

Odoslaťod pha » 18 Jan 2011 12:09 pm

dalsie
Prílohy
5.jpg
6.jpg
8.jpg
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Iba oci. 25l

Odoslaťod pha » 18 Jan 2011 12:10 pm

po napusteni, jasne kalava :lol:
Prílohy
9.jpg
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Iba oci. 25l

Odoslaťod trinitysk » 18 Jan 2011 12:34 pm

To vyzera velmi, velmi pekne, drzim palce! Ten pravy kamen sa mi neskutocne paci (tie ryhy v nom), to si niekde z prirody doniesol alebo niekde kupil? Vyber rastlin je tiez podla mojho gusta...
Jedine co by sa mi este trosku viacej pacilo, keby ten koren bol o cca 10% vacsi a trcal trosku von, prijde mi teraz malilinkato akoby utopeny...ale inak fajn. Dufam, ze sa to vsetko pekne chyti...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Iba oci. 25l

Odoslaťod pha » 18 Jan 2011 13:19 pm

Dakujem za palce trinity :pivo: Kamene su z potulok po potokoch, a horach. Ano koren nema este svoje miesto doladene. Musel som ho privalit kamenom, aby neplaval. A celkovo mal som vcera malo casu, bo som musel vsetko stihnut do prichodu gazdinky :( :)
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Iba oci. 25l

Odoslaťod trinitysk » 18 Jan 2011 13:36 pm

Jasne, chapem. Ten kamen je fakt perfektny! Stale na neho pozeram a neviem sa odtrhnut od neho. Mi tam sadne ovela lepsie ako nejaky dragon, ohko, seiryu a pod. Celkovo pekny a vyvazeny design. Skus ak sa ti bude dat pospekulovat nad tym korenom, len ciste pre pokoj na dusi, ci tam nieco trosililinku vacsie (hlavne vyssie) nebude viacej pasovat...
Tak nech sa dari, tesim sa na prve reportaze a postrehy, citim ze tato nadrzka moze byt velmi, ale velmi :shock: .. :pivo:
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Iba oci. 25l

Odoslaťod Giftzahn » 18 Jan 2011 13:50 pm

@pha: njn, pekny "start-up" ... kamienky su teda pekne to je treba povedat ... som zvedavy ako sa bude akva darit ... inak uz som myslel ze tam supnes aj power sand ..... :mrgreen: planujes pouzivat tiez ADA hnojiva? cize plny ADA program?
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Iba oci. 25l

Odoslaťod fazyl » 18 Jan 2011 14:03 pm

fakt pekne akva, dalsia zaujimava tema :)
kamene su namakane 8)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Iba oci. 25l

Odoslaťod astro » 18 Jan 2011 14:09 pm

štart je veľmi zaujímavý, až by som povedal žargónom hip-hoperov "to si zabil" :-) fakt super, šuter je vskutku interesantný. držím prsty a som zvedavý
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Iba oci. 25l

Odoslaťod pha » 18 Jan 2011 14:28 pm

trinity: ok, ten koren mozno vymenim, ale myslel som, ze ked nan dam dake microsorum, inak to by som sa Ta chcel spytat, ci nahodov nevies o dakom zdroji na vzrastom male microsoria, zevraj ich je vela druhov no ja som mal len tri a vsetky obrovske :x

Gifzahn: mal som objednane 22.12.2010 toto:
Power sand special-S : 2liter
Aqua Soil- Amazonia Powder : 3liter
Aqua Gravel-M : 2kg
Forest Sand-BRANCO : 2kg
Nakoniec po sviatkoch som mal cakat az niekde do zaciatku februara, a to som uz nechcel. Zastupenie v cechach, nas slovensko berie ako nezaujimavych, tak som kaslal na to a ,,marlo,, mi poslal posledne vreco AS.

fazyl: budem sa snazit to dokumentovat, aj trinity bol zvedavy na tie penaci, tak hadam nebudem niekomu lozit po nervoch :P

astro: ked hip-hop tak potom ale Nazov stavby :)
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Iba oci. 25l

Odoslaťod skaner » 18 Jan 2011 14:49 pm

čo za horninu je ten balvan?
Obrázok používateľa
skaner
 
Príspevky: 255
Obrázky: 11
Založený: 17 Máj 2008 08:28 am
Bydlisko: Bratislava - Rendez

Re: Iba oci. 25l

Odoslaťod trinitysk » 18 Jan 2011 14:50 pm

Cca 3 roky dozadu sa zvykli predavat M.p. "dwarf" s listami cca 6-8cm max. , neskor ale vplyvom CO2 a dobreho hnojenia (+viacej svetla) sa z nich vykluli klasicke M.p. takze to bol zrejme nejaky obchodnicky trik, kde sa stale nieco marketingove vymysla, len aby to islo na odbyt. Takze momentalne neviem o ziadnej oficialnej a zarucene malej odrode M.p. ...ale mozno niekto iny tu by mohol mat ine, lepsie info (salik?)
M.p. je ale zaujimavy, mimo ineho aj tym, ze sa da s nim velmi pekne robit. V tmavsom akva s menej zivinami a bez dohnojovania CO2 dokaze byt mensi a kompaktnejsi...to ale, bohuzial, nehrozi v tvojom akva kde budes muset pustat CO2 (utricularia, glossa, pogo to miluju) a pekne svietit (+hnojit).
Takze je moznost ak ti narastie ho obmienat za nove mensie kusky, pripadne si vzdy nechat len nove mlade rastlinky a staru predat/vymenit alebo to nechat ciastocne aj trcat z vody tak, aby to este bolo esteticke...len bacha aby si si netienil glossu & comp. to by nerobilo dobrotu na dne...bude to chciet kompromis...(pripadne zabudnut na M.p. a koren nechat zarast machmi, to by sa mne osobne aj viacej pacilo...)

P.S. Tuto temu budem urcite pozorne sledovat a myslim, ze svojim obsahom bude obohatenim tohto portalu a moze velmi pomoct ostatnym co to myslia s minickami vazne...(takze nemaj strach, ze tu niekomu polezies na nervy..;-))
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Iba oci. 25l

Odoslaťod Giftzahn » 18 Jan 2011 15:00 pm

pha napísal:Gifzahn: mal som objednane 22.12.2010 toto:
Power sand special-S : 2liter
Aqua Soil- Amazonia Powder : 3liter
Aqua Gravel-M : 2kg
Forest Sand-BRANCO : 2kg
Nakoniec po sviatkoch som mal cakat az niekde do zaciatku februara, a to som uz nechcel. Zastupenie v cechach, nas slovensko berie ako nezaujimavych, tak som kaslal na to a ,,marlo,, mi poslal posledne vreco AS.


jj, si mi tento fakt s tym zastupenim v cechach akurat potvrdil, presne tento pocit som mal aj ... tak som zacal kaslat na pocit a zastupenie ADA v cechach , nakupujem ADA produkty v Nemecku a zatial nemam ziaden problem a predajca ocividne zo zasielanim na slovensko tiez nie :D
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Iba oci. 25l

Odoslaťod trinitysk » 18 Jan 2011 15:09 pm

Ake mate problemy s ADA v CR? Poznam tych ludi osobne a nadstandardne s nimi vychadzam. Dam im svoj feedback, potrebujem ale fakta/datum/aky tovar ste chceli, kto objednaval/ s kym ste jednali a pod (pls. len do SS, ide mi o to, aby to nebolo teraz len JPP ale konkretne nech sa to preveri a pokial mozno zlepsi)...
Pokial ja viem, tak nemaju zrovna taky obrat aby si mohli velmi vyskakovat a ignorovat, aj ked mozno len par objednavok zo SR...toto ma fakt teraz ... :shock:
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Iba oci. 25l

Odoslaťod Giftzahn » 18 Jan 2011 16:20 pm

trinitysk napísal:Ake mate problemy s ADA v CR? Poznam tych ludi osobne a nadstandardne s nimi vychadzam. Dam im svoj feedback, potrebujem ale fakta/datum/aky tovar ste chceli, kto objednaval/ s kym ste jednali a pod (pls. len do SS, ide mi o to, aby to nebolo teraz len JPP ale konkretne nech sa to preveri a pokial mozno zlepsi)...
Pokial ja viem, tak nemaju zrovna taky obrat aby si mohli velmi vyskakovat a ignorovat, aj ked mozno len par objednavok zo SR...toto ma fakt teraz ... :shock:


njn, pozri dame kus feedbacku, ked tych ludi uz poznas ...mozno mas tym padom dobry drat a daju na tvoje pripomienky ....

tak podme sup na e-shop ADA zastupenia v cechach ... ceny v CZK fajn a teraz patram po cenach v EUR, hmm, kde nic tu nic ... ano povies prkotinka ale pokial skutocne maju zaujem o zakaznika zo slovenska tak takuto prkotinku svizno dorobia .... napr. jeden pan z rastlinkami zo Sumperka to zvlada na jednotku dokonca aj polskych peniazoch ma ceny na svojej stranke ... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: pha 36l

Odoslaťod pha » 18 Jan 2011 18:06 pm

Martin: Dikes

skaner: neviem. Ty by si vedel, keby som dal vacsie foto toho balvana?

trinity: to Microsorum sa aj dost tazko urcuje, vedia sa prisposobenim danemu akva aj trochu zdegenerovat a potom vznikaju dohady :) A vobec presne tak, ziadne Microsorum ved som mal tri druhy a ine su problem. Machy maju cas, mam ich v druhom akvarku.

Gifzahn: toto co pises, tu s ADA nevyriesime, samo sa to vykristalizuje :) :lol: Sme, a nielen v tomto slaby trh... a to tu vobec nepatri, fakt len cez ss. Skor by ma zaujimalo, ty preco myslis ze UG ti odrovnalo EASYCARBO?
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: pha 36l

Odoslaťod skaner » 18 Jan 2011 18:21 pm

pha: šanca tu určite je. možno budem vedieť viac vylúčiť ako potvrdiť, ale ak chceš pošli detailne foto a údaje o mieste nálezu
Obrázok používateľa
skaner
 
Príspevky: 255
Obrázky: 11
Založený: 17 Máj 2008 08:28 am
Bydlisko: Bratislava - Rendez

Re: pha 36l

Odoslaťod pha » 18 Jan 2011 18:42 pm

Super. Ale foto bieda, bo slaby fotak :(
A este ak pomoze, trochu pusta zlto oranzovu farbu do vody. Podla mna to bude daky pieskovec, ked tie zily vyzrala voda.
Miesto nálezu http://priroda.kpr.sk/javorniky/pomery.htm
Prílohy
balvan.jpg
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: pha 36l

Odoslaťod trinitysk » 18 Jan 2011 20:55 pm

pha: Podla toho co vidim na foto je to naozaj pieskovec a paradny!
Giftzahn: Pre SR ma ceske zastupenie ADA u svojeho obchodnika - p.Válek/www.akvaland.sk, kde mozes nakupovat v EUR a popripade sa s nim aj dalej dohovarat na dopravnom ako ostatnom servise ktory by si mohol potrebovat (t.j. aby ti pripadne zohnal a nacenil to, co mozno ani nema u seba na stranke uvedene ale vie zohnat od "ceskej" ADA).
Takze minimalne v tomto si dovolim nesuhlasit, ze SR beru ako nezaujimavych...ak by ste ktokolvek mali nejaku konkretnu potrebu/ziadost/prosbu ci cokolvek ine, alebo mali nejaky konkretny problem s akvalandom (ci chceli nieco "special" od ADA a pod.), mozete priamo kontaktovat "cesku" ADA, kontakty su uvedene na stranke, nikto tam nekuse a ochotne vam poradia a pomozu.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: pha 36l

Odoslaťod Giftzahn » 19 Jan 2011 08:18 am

trinitysk napísal:pha: Podla toho co vidim na foto je to naozaj pieskovec a paradny!
Giftzahn: Pre SR ma ceske zastupenie ADA u svojeho obchodnika - p.Válek/www.akvaland.sk, kde mozes nakupovat v EUR a popripade sa s nim aj dalej dohovarat na dopravnom ako ostatnom servise ktory by si mohol potrebovat (t.j. aby ti pripadne zohnal a nacenil to, co mozno ani nema u seba na stranke uvedene ale vie zohnat od "ceskej" ADA).
Takze minimalne v tomto si dovolim nesuhlasit, ze SR beru ako nezaujimavych...ak by ste ktokolvek mali nejaku konkretnu potrebu/ziadost/prosbu ci cokolvek ine, alebo mali nejaky konkretny problem s akvalandom (ci chceli nieco "special" od ADA a pod.), mozete priamo kontaktovat "cesku" ADA, kontakty su uvedene na stranke, nikto tam nekuse a ochotne vam poradia a pomozu.


jj, uz nemam problem ... nakupujem v nemecku .... pozri slusne a rychle jednanie 3 - 5 % "Rabatt bei Vorkasse" bez nejakeho extra dohadovania proste "gute Kinderstube", 19% a 7 % DPH v Nemecku tiez potesi , cize opat usetreny nejaky ten gros :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: pha 36l

Odoslaťod pha » 19 Jan 2011 09:39 am

Ahojte.
Prikladam foto mojho externeho difuzora. Viem moze sa zdat trochu velky :shock: , ale miesta v skrinkach je dost, takze neriesim.
Funguje perfect, v prevadzke nieco vyse roka.
Prílohy
difuzer.jpg
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: pha 36l

Odoslaťod trinitysk » 19 Jan 2011 10:12 am

@Giftzahn: hlavne tu nabuduce nepritakaj ze pre ADA CR&SR je SR trh nezaujimavy a pod. keci...Ked mas dat realny argument kedy a co sa realne stalo, ze na to mas taky nazor tak nic take nemas a ked sa vysvetli aj platenie v EUR tak to zaklincujes DE. Kde si budes nakupovat je samozrejme tvoja vec ale ked nieco tvrdis o niekom/niecom (a hlavne ked je to nieco negativne) mal by si mat padne argumenty ktore vies podlozit...Inak su to len jalove reci o nicom, ktore normalni chlapi urcite nevedu...

@pha: Velmi pekne urobene...mna by zaujimalo co je vo vnutri toho difuzora a ako sa dnu dostanem napr. kvoli moznemu cisteniu (predpokladam, ze je tam nejaky molitan s vatou alebo len molitan a pod...). Mohol by si dat este nejaky detail s foto? Material je nerez? Odhadovana cena vyroby?Je to ako ADA, designovo je to velmi pekne a ciste...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: pha 36l

Odoslaťod pha » 19 Jan 2011 11:17 am

Dakujem. Vo vnutri nic nieje, netreba, obyc. fyzika. Preto som to aj dal urobit vacsie. Material nerez. Cisti sa to jednoducho, napojim to na sprchovu hadicu, pustim horucu vodu, sajrajt sam vytecie. Cistenie raz za pol roka, na moje prekvapenie moc bordelu tam nebolo. Cena okolo 20 evry.
Zistoval som, ze co moze robit CO2 s nerezou, lebo viem ze voda okolo 2-3Kh jej vie dat zabrat. Nic som sa ale nedozvedel, este cakam co povedia Clive a spol.
Amano pouziva nerez filtre, vodu podla toho co som cital 4Kh tak neviem...
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: pha 36l

Odoslaťod trinitysk » 19 Jan 2011 11:26 am

Tomu rozumiem, ze tam nemusi nic byt, ale zvykne sa tam davat na rozbijanie bublin kusok molitanu, vaty, umelohmotne gulicky, valceky a pod. Najma ak pustas vacsie mnozstvo b/s tak aby sa to aj vtedy dobre rozbilo/rozpustilo...
http://cgi.ebay.de/CO2-boost-1000-Ausse ... 2ea8bcc126
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.