Priesvitne listy na rastlinach



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Priesvitne listy na rastlinach

Odoslaťod dodofix » 16 Jan 2011 23:16 pm

hm, zaujimalo by ma - pokial je lepsie hnojit priebezne (ako uvadzas napr. 1/7 denne z tyzdnovej davky), preco to ten vyrobca takto neuvadza v navode ? to nie je rypnutie, ze takto je to nespravne, ale je to skusenost ? zalozene na nejakej skutocnosti, ze takto rastlina lepsie prijima ziviny ... ?

beriem, ze systemu, pokial v nom robis nejaky extrem (system = akva, extrem = velky jednorazovy prisun zivin), tak to neprospieva, resp. menej, ako citlive zasahy realizovane postupne ...
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Priesvitne listy na rastlinach

Odoslaťod trinitysk » 17 Jan 2011 09:54 am

Ano je to tak ako pises v tom druhom odstavci.
Taktiez si myslim, ze ked je rastlina vystresovana a nie v najlepsej kondicii (vid obrazky...) tak nema zmysel to tam narychlo liat pretoze aj tak nebude mat silu to vsetko vyuzit -> ostane to zbytocne vo vode nespotrebovane. Preco to neuvadza vyrobca tak ako uvadza neviem a anima to velmi nezaujima, ja to mam takto odskusane a vyhovuje mi to...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Priesvitne listy na rastlinach

Odoslaťod Bohdan » 17 Jan 2011 18:19 pm

No trinitisk ja pouzivam JBL feroppol ,kazdy den kvapkam 1 kvapku - ml .A aj ked som ho pouzival zacalo sa mi robit toto.
Obrázok používateľa
Bohdan
 
Príspevky: 87
Obrázky: 13
Založený: 08 Feb 2010 16:28 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Priesvitne listy na rastlinach

Odoslaťod trinitysk » 17 Jan 2011 18:29 pm

Rozumiem, to ale neznamena, ze je to stale dostatocne. 1kvapka nie je 1 ml, asi som ta teda nepochopil ci teda jednu kvapku alebo 1ml denne davkujes. Myslim, ze by urcite pomohlo aj foto celej nadrze a fota ostatnych rastlin ako su na tom...podla tej foto co si dal som si na 99% isty ze to bude malo K.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Priesvitne listy na rastlinach

Odoslaťod ivo29 » 17 Jan 2011 18:58 pm

Prosím pomoc. Založil som nove akvarium klasika prepral premyl dekoracie dal do akvaria a týžden naprázdno svietil a filtroval. V piatok som zasadil rastliny a svietil. Filter som mal vypnuty kym sa trochu nechytia korene. Rastlinky začali pekne bublat vraj je to dobre znamenie. V nedelu večer som už zapol filter nech beží. Problém je však v tom že rastliny začali v podstate hned strádat a ked som pustil filter tak dnes poobede som si všimol že je to ešte horšie už ani nebublaju. Mam 162 l akva 90*40*45 a svietim 12 hod. 2*39w 830+865. No tým rastlinám ako keby to nestačilo odpadavaju im a hnednu listy napr. limnophila ta vyzera že sa cela rozpadava.Nehnojim ani nemam zatial zmerane hodnoty vody ale prosim ak viete kde som urobil chybu-inak si totiž tento stav neviem vysvetlit tak mi prosim poradte aby som o ne neprišiel.
ivo29
 
Príspevky: 12
Založený: 01 Máj 2009 11:24 am
Bydlisko: Kanianka

Re: Priesvitne listy na rastlinach

Odoslaťod dodofix » 17 Jan 2011 21:28 pm

trinitysk napísal:Ano je to tak ako pises v tom druhom odstavci.
Taktiez si myslim, ze ked je rastlina vystresovana a nie v najlepsej kondicii (vid obrazky...) tak nema zmysel to tam narychlo liat pretoze aj tak nebude mat silu to vsetko vyuzit -> ostane to zbytocne vo vode nespotrebovane. Preco to neuvadza vyrobca tak ako uvadza neviem a anima to velmi nezaujima, ja to mam takto odskusane a vyhovuje mi to...


jasne ... skusim tento pristup postupneho davkovania
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Priesvitne listy na rastlinach

Odoslaťod Bohdan » 18 Jan 2011 11:07 am

To trinitysk ale oni pisu v popise ze jedna kvapka je circa ten 1 ml. Tak neviem ,idem kupit bioflor od rataja kamaratom sa osvedcil http://www.rataj-spk.cz/produkty/uprava ... ioflor.htm tento link . Co vy na to ?
Obrázok používateľa
Bohdan
 
Príspevky: 87
Obrázky: 13
Založený: 08 Feb 2010 16:28 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Priesvitne listy na rastlinach

Odoslaťod trinitysk » 18 Jan 2011 11:26 am

Bohdan napísal:To trinitysk ale oni pisu v popise ze jedna kvapka je circa ten 1 ml. Tak neviem ,idem kupit bioflor od rataja kamaratom sa osvedcil http://www.rataj-spk.cz/produkty/uprava ... ioflor.htm tento link . Co vy na to ?


Ak pisu, ze 1ml=1kvapka tak je to nezmysel a ak si sa podla toho aj naozaj spraval tak si vlastne ani nehnojil tak ako som vravel....
Pravdepodobne je to zly preklad, alebo si to zle pochopil, to je jedno...cca 20 kvapiek je standardne 1ml...Zadovaz si obycajnu umelohmotnu striekacku a davkuj to striekackou, pripadne pipetu...Mimochodom na JBL Ferropol mas predsa 2 odmerky na uzavere hnojiva. Jednu na mensie a druhu na vacsie davky...si si este nevsimol? V nemeckom originale sa ani o kvapkach nic nepise, davkovanie je 5ml/20l vody tyzdenne...

Okrem hnojiva Colour Fe (pozor obsahuje P a to tam ani nezvykol mat napisane v popise vyrobku) sa mi od Rataja neosvedcilo absolutne nic...(vratane testov). V mojom ponimani ide o predrazene vyrobky vzhladom na svoju kvalitu a to aj napriek tomu, ze v absolutnych sumach sa jedna o ceny, ktore su stale nizsie ako zahranicne vyrobky...v konecnom dosledku su ale vlastne drahsie, pretoze nevedu v praktickom pouziti k ziadnemu konkretnemu vysledku, pripadne vobec neplnia svoj ucel. Podotykam, ze sa jedna o moj sukromny nazor, niekto moze mat inu skusenost.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Priesvitne listy na rastlinach

Odoslaťod Giftzahn » 18 Jan 2011 13:58 pm

Bohdan napísal:No trinitisk ja pouzivam JBL feroppol ,kazdy den kvapkam 1 kvapku - ml .A aj ked som ho pouzival zacalo sa mi robit toto.


hmm, tak toto mi je zahadou ...dost dlho som pouzival JBL Feroppol a skutocne nech som robil co som robil nikdy sa mi nepodarilo dat do akva 1 kvapku ... ono, je to zhola nemozne nakolko na tej flaske nikdy nebolo "kvapkatko" ... ako odmerka sluzil uzaver flasky resp. davkovacia odmerka ktora sluzila zaroven ako kryt :wink:

njn, 1 kvaka pokial pouzivas kvapkatko sa skutocne nutne nerovna 1 ml ... to by musela by obrovska kvapka ... :mrgreen:

@trinitysk: jj, nedostatok ale aj nadbytok K vie narobit peknu sarapatu ... ono uz ked to K spominas mohol by si aj spomenut odkial ho zaujemcovia zozenu :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Priesvitne listy na rastlinach

Odoslaťod trinitysk » 18 Jan 2011 14:25 pm

Giftzahn je tu toho dost popisane v teme PMDD ako aj v inych temach (posledna velmi aktivna tema : Metody provozu rostlinnych nadrzi/akvarii, alebo skusenosti s ADA produktami atd atd.), staci si to pre toho koho to zaujima len najst a neopakovat vsade to iste dokola..;-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Priesvitne listy na rastlinach

Odoslaťod Giftzahn » 18 Jan 2011 15:12 pm

trinitysk napísal:Giftzahn je tu toho dost popisane v teme PMDD ako aj v inych temach (posledna velmi aktivna tema : Metody provozu rostlinnych nadrzi/akvarii, alebo skusenosti s ADA produktami atd atd.), staci si to pre toho koho to zaujima len najst a neopakovat vsade to iste dokola..;-)


jj, to istotne ale ked uz davas tajny "tip" na dovod priesvitneho listu t.j. nedostatok K ... tak napis jasne ze K moze dotycny najst napr. ADA brigty K, AquaRebel Makro Basic Kalium atd. a nemusi nic hladat :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Priesvitne listy na rastlinach

Odoslaťod trinitysk » 18 Jan 2011 15:20 pm

"Nepotrebujes nic ine len si zakupit bud SERA Florena, JBL Ferropol a pod (doporucujem ale Florenu)...v zasade ale kazde hnojivo do vody obsahuje K. "

Giftzahn vrele ti doporucujem aby si si precital moje prispevky poriadne a potom mi nieco vravel co mam komu ako radit a jasne pisat...Citat ktory hore pripajam je z mojho prveho prispevku/reakcie na foto od Bohdana. Ak by som mal vypisovat vsetky hnojiva ktore obsahuju K (mimochodom pre take rastliny ako ma Bohdan staci akekolvek komercne hnojivo kde je obsah K absolutne dostatocny) tak este teraz nerobim nic ine. Myslim, ze moje prispevky tu na portaly su dostatocne obsirne, konkretne a dostatocne informativne (na rozdiel od niektorych inych, ze?...;-))
Taktiez nie je vhodne teraz v tomto stave v akom rastlinky su tam liat specialne na K bohate hnojiva pretoze nemaju sancu to riadne spracovat...aj preto radim davkovat postupne (vid. moje prispevky vyssie)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Priesvitne listy na rastlinach

Odoslaťod Bohdan » 18 Jan 2011 18:26 pm

Ok Seru Florenu som bol dnes kupit zacnem kvapkat a uvidime ako to pojde. A ktomu feroppolu ,kupil som taku malu flasticku aj s kvapkatkom ma asi 50 ml.
Obrázok používateľa
Bohdan
 
Príspevky: 87
Obrázky: 13
Založený: 08 Feb 2010 16:28 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Priesvitne listy na rastlinach

Odoslaťod trinitysk » 18 Jan 2011 20:44 pm

:-) hlavne si to tam davaj v ml a nie v kvapkach...a nech sa ti dari..:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Priesvitne listy na rastlinach

Odoslaťod Bohdan » 18 Jan 2011 21:32 pm

Diky . Inak mozem sa ozvat SS ak budem mat nejaky problem.
Obrázok používateľa
Bohdan
 
Príspevky: 87
Obrázky: 13
Založený: 08 Feb 2010 16:28 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Priesvitne listy na rastlinach

Odoslaťod trinitysk » 18 Jan 2011 21:50 pm

samozrejme ano...;-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Priesvitne listy na rastlinach

Odoslaťod doneck » 19 Jan 2011 01:06 am

Cize ak som dobre pochopil tuto poslednu debatu, Ten JBL ferropol 24, co aj ja kvapkam kazdy den, kvapkam zbytocne a je to blbost?
Prílohy
jblferropol.jpg
jblferropol.jpg (17.19 KiB) Zobrazená 18923 krát
doneck
 
Príspevky: 68
Založený: 10 Nov 2010 21:07 pm

Re: Priesvitne listy na rastlinach

Odoslaťod trinitysk » 19 Jan 2011 09:57 am

Bavili sme sa predsa o klasickom JBL Ferropol http://shop.miga.cz/jbl_ferropol_250ml_d_gb-p73567.html
To o com hovoris ty je DENNE hnojivo -> JBL Ferropol 24...a pokial si pamatam tak je tam davkovanie 2 kvapky na 50l vody a to aj uplne staci. Pouziva sa najma v zarastenejsich, dobre osvetlenych nadrziach, narocnejsie rastliny atd..
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Priesvitne listy na rastlinach

Odoslaťod doneck » 19 Jan 2011 10:07 am

Bavili ste sa o ferropole a ze je blbost davkovat po kvapkach, ako popisoval Bohdan. Mal teda tento Ferropol 24. Ja sa zas az tak v ponuke hnojiv a vsetkych teoretickych poznatkoch (prakticke este nie su skoro vobec) nevyznam, preto so zaujmom citam tieto temy. A preto som sa aj ozval a opytal, ked bolo povedane, ze ferropol sa nekvapka ale davkuje v urcitych ml na litre vody.
doneck
 
Príspevky: 68
Založený: 10 Nov 2010 21:07 pm

Re: Priesvitne listy na rastlinach

Odoslaťod trinitysk » 19 Jan 2011 10:18 am

Ano klasicky Ferropol sa davkuje tak ako sme vraveli, link som prilozil v mojom poslednom prispevku kde jasne vidis ako to hnojivo vyzera. Toto hnojivo sa davkuje pri vymene vody resp. 1x tyzdenne (TYZDENNE hnojivo)a je to tak v navode aj napisane. Ako uz z obrazkov vyplyva ide o uplne ine hnojivo v uplne inom baleni s uplne inym zlozenim a na uplne iny ucel ako je tvoje JBL Ferropol 24.

Ty mas DENNE hnojivo JBL Ferropol 24...a to je teda nieco uplne ine, kludne by sa mohlo volat JBL Tages Duenger alebo podobne, to ze sa vola rovnako a je tam len tych 24 navyse v nazve je ciste marketingova zalezitost a uznavam, ze moze niektorych ludi miast. Mimochodom toto hnojivo je skor doplnkove, to znamena ze je vhodne ako doplnok ku klasickemu hnojivu..napr. ku klasickemu Ferropolu (vid. moj link)...Takze ci toto hnojivo samo o sebe dokaze plne nahradit potrebu rastlin pokial je pouzivane len samostatne, je tiez otazne...staci si len precitat navod, pripadne ist aj na internetove stranky vyrobcu, vsetko je tam popisane...
Lepsie to uz neviem vysvetlit (a uz ani nebudem vysvetlovat.. :) ), ale myslim ze to je velmi dobre pochopitelne.. :roll: :angel:
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Priesvitne listy na rastlinach

Odoslaťod doneck » 19 Jan 2011 10:39 am

Dakujem za objasnenie a trpezlivost :angel:
Niektore pojmy/vyrobky/mechaniky su pre mna nezname a evidentne som na zaciatku nerozlisoval 2 rozne produkty a kec sa riesilo "kvapkanie" ako nezmysel, tak som spozornel :lol:
doneck
 
Príspevky: 68
Založený: 10 Nov 2010 21:07 pm

Re: Priesvitne listy na rastlinach

Odoslaťod Bohdan » 19 Jan 2011 19:41 pm

Prestne tak hnojil som hnojivom JBL Ferropol 24 a dospel som ktomu istemu nazoru ako trinitysk ,je to marketingovy tah lepsie budu asi tie tyzdenne hnojiva.
Obrázok používateľa
Bohdan
 
Príspevky: 87
Obrázky: 13
Založený: 08 Feb 2010 16:28 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Priesvitne listy na rastlinach

Odoslaťod trinitysk » 19 Jan 2011 19:50 pm

S tym marketingom to bolo v uplne inom kontexte ale v tejto teme, nehnevajte sa na mna, som uz :dead:
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Priesvitne listy na rastlinach

Odoslaťod Hora » 22 Mar 2017 13:26 pm

Môže sa na listoch H.corymbosa stricta prejavovať chloróza aj pri Fe 0,2mg/l?
Ináč všetko dostupné,čo som čítal o chloróze sa týkalo ,,len" Hygrophíl.
Ostatné PO4 0,6,NO3 20,pH stabilné 6,7

Tenso 5ml denne dávam vyše roka a doteraz bolo dobre,pomôžem si pridaním na 8ml? alebo čo spôsobí predávkovanie železom?
Ostatné prvky sú z PPS pro hnojenia.Vďaka.

Fotka listu sa ani nedá poriadne urobiť,lebo pri jemnej manipulácii s listom sa rozpadne na všetky strany,už aj stonky mäknú,nahnívajú napr. v strede rastliny (výška 50cm) ale pod tým miestom je rastlina zdravá a pevná a vyháňa mladé výhonky.

Ostatné rastliny zdravé,bez náznakov niečoho chýbajúceho.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.