pha 36l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: pha 36l

Odoslaťod pha » 19 Jan 2011 11:34 am

Ano pozeral som aj tento difuzor. No nechcel som ziadne pre mna komplikovane hracky. Tento na foto pouzivam na mensie nadrze. Na vacsie akvarka mam rozmerovo rovnaky difuzor, no trochen inak vyrieseny. Vacsie mnozstvo bublin zvladaju v poho skusal som aj ratatata b za s.
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Reklama

Re: pha 36l

Odoslaťod Giftzahn » 19 Jan 2011 11:59 am

trinitysk napísal:@Giftzahn: hlavne tu nabuduce nepritakaj ze pre ADA CR&SR je SR trh nezaujimavy a pod. keci...Ked mas dat realny argument kedy a co sa realne stalo, ze na to mas taky nazor tak nic take nemas a ked sa vysvetli aj platenie v EUR tak to zaklincujes DE. Kde si budes nakupovat je samozrejme tvoja vec ale ked nieco tvrdis o niekom/niecom (a hlavne ked je to nieco negativne) mal by si mat padne argumenty ktore vies podlozit...Inak su to len jalove reci o nicom, ktore normalni chlapi urcite nevedu...


njn, nemyslim si ze je to negativne alebo pozitivne .. je to moj nazor ... (to ze si s niekym kamarat a borcov zo zastupenia poznas a ospevujes ich je fajn ale nerelevantne pre mna) ...

a realny argument, uz spomenute EUR a po druhe ak borcom do CR napisem ze poprosim kurierom a pride mi papierik s posty zo sumou 3.000,- EUR ... kde potom stravim tristvrte hodinu kym mi mile tety zistia ze to je v skutoconosti 3.000,- CZK a prerataju cenu aktualnym kurzom na SKK ... cize to bol prvy a posledny nakup, cisty diletantizmus a nezaujem o mna ako zakaznika zo SR opat moj nazor ...

zial a keci typu ked sa nieco vysvetli ... este to borci od zalozenia stranky prkotionku s EUR nevysvetlili, neporiesili ... cize tieto keci mozes riest tak maximalne s nimi ... zatial si ocivinde s kamaratmi ADA este nic neporiesil aj ked tvrdis ze mas k nim dobry drat a vsetko pre na v SR vybavis ... cize tolko k jalovym reciam :wink:

hmm dufam ze staci ... a to co tvrdim je moj nazor ... cize kazdy si moze u dotycnych borcov nakupit a zhodnotit ... ja pre seba som zhodnotil
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: pha 36l

Odoslaťod trinitysk » 19 Jan 2011 12:03 pm

Ako vravim, kecas dve na tri..;-) Kto chce psa bit, palicu si najde, ze? Pre mna je tato "ADA tema" s tebou :dead: ...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: pha 36l

Odoslaťod Giftzahn » 19 Jan 2011 13:00 pm

Gifzahn: toto co pises, tu s ADA nevyriesime, samo sa to vykristalizuje :) :lol: Sme, a nielen v tomto slaby trh... a to tu vobec nepatri, fakt len cez ss. Skor by ma zaujimalo, ty preco myslis ze UG ti odrovnalo EASYCARBO?


njn, setupol som svojho casu cca. pred rokom 20L Aqualel "kocku" s ADA vecickami, Amazonia II + Powder Type, Power Sand S + BorneoWild prisady do dna (nieco na sposob ADA prisad do dna a zevraj este lepsie :roll: ) nejaky ten korienok - Anubiasy , Bolbitis, Microsorium, Machy, Crypta, Marsilea, Hydrocotyle, Monosolenium a dopredu som supol utriculariu ...

osvetlenie 2 x 11W len koli tej UT v poredi, C02, parametre vody ak ma pamat neklame okolo PH 6,5 , No2 0, No3 10 ... voda mix revezky a vodovodu, vymena vody prvy mesiac 3x tyzdenne 50% neskor 2 x tyzdenne 30% az dodnes ... dnes uz akurat nedavam CO2 len EC denne 0,5 ml

ono, pridaval som EC pravidelne denne cca. 0,3 ml /1L plus minus nejak bulharska konstanta pipetou, vsetky rastlinky reagovali velmi pozitivne na EC az na tu UT ta po mesiaci pekneho rastu zo dna na den pomaly odchadzala zacala menit farby ako chameleon zltnut, hnednut a az po vysadeni EC sa zacala trochu "zviechat" ... ale isla tak ti tak do ineho akva ( JBL Florapol + Akadama + Floran Filtus dno) kde som nedaval EC len cisto CO2 spolu s 1x11W a ako keby utalo stacilo jej cca. 2 mesiace a "rozchodila to"

Power Sand S + BorneoWild njn, ci tato kombinacia skutocne pomohla :roll: hmm, pravdepodobne ano nakolko Cryptokoryny, Marsilea a Hydrotylka sa "zblaznili" co sa tyka rastu ... ale mohlo to byt aj tym EC

cize s odstupom casu UT a EC je treba davat pozor ako UT na pridavanie EC reaguje pripadne znizit davku EC alebo vysadit pri problemoch, Microsorium, Machy, Crypta (hlavne tie) , Monosolenium, Hydrocotyle reaguju velmi pozitivne na pridavanie EC aj bez dodatocneho CO2

Power Sand S + BorneoWild prisady. pri Cryptokoryne, Marsilee, Hydrocotyle ocividne funguju otazka je akurat pomer "cash&value" nakolko oba produkty su skutocne dost drahe a myslim si ze aj fajna vrstva napr.Dennerle Nano Depotmixu alebo JBL Florapol, od Sery atd., za lacnejsi peniaz by spravili s Amazoniou II to iste ... a pod substrat nikto nevidi ze co som tam strcil a za kolko :mrgreen:

s odstupom casu si myslim mal som sa vykaslat na kupu Power Sand S + BorneoWild a zobrat radsej nejaky fesny set Glassware a bolo by rozhodne lepsie investovane :oops:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: pha 36l

Odoslaťod Giftzahn » 19 Jan 2011 13:02 pm

trinitysk napísal:Ako vravim, kecas dve na tri..;-) Kto chce psa bit, palicu si najde, ze? Pre mna je tato "ADA tema" s tebou :dead: ...


ako povies :mrgreen: suhlasim ADA tema je :dead: :P
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: pha 36l

Odoslaťod koroner » 19 Jan 2011 19:38 pm

Mne sa to paci Pha, len ten koren mi tam tiez trosku nepasuje. Mozno by tam nemusel byt vobec. Nevidim ziadne udaje o technike. Mohol by si nieco popisat? Aj otom ex.difuzeri to ma zaujima, trosku blizsie ho opisat. Dik. :)
Obrázok používateľa
koroner
 
Príspevky: 171
Obrázky: 19
Založený: 01 Dec 2008 21:05 pm
Bydlisko: PD

Re: pha 36l

Odoslaťod Caiman » 19 Jan 2011 21:30 pm

zacina to velmi dobre,budem sledovat
drzim palce :)
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: pha 36l

Odoslaťod pha » 20 Jan 2011 00:23 am

Giftzahn: Ved mne to nejde do hlavy a vobec, niekto pise vela CO2 niekto ju pestuje bez CO2, a tebe ju odpalil asi EC. Ved uvidime, inak to sadenie uplny masaker, mala asi 1cm vysku.

koroner: Som rad a dik. Aj ty myslis ze koren nafigu, hmm. Difuzor, no neviem co by ta zaujimalo, asi som napisal vsetko podstatne.

Caiman: preco ides dat to tvoje akva prec??? ved si si ho este ani poriadne neuzil!!! velka skoda!!!
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: pha 36l

Odoslaťod Giftzahn » 20 Jan 2011 10:56 am

Giftzahn: Ved mne to nejde do hlavy a vobec, niekto pise vela CO2 niekto ju pestuje bez CO2, a tebe ju odpalil asi EC. Ved uvidime, inak to sadenie uplny masaker, mala asi 1cm vysku.


njn, mozno ze som niekde spravil chybu preco UT v amazonii nesla a mozno to bolo to EC .... zaujimave bolo vsak ked som ju supol do vedlajsieho akva s ph 7,5 a bez EC rozbehla sa :wink: jj, to sadenie UT do amazonie je niekedy riadna sranda ... aj ked predtym amazoniu navlhcis ... som zvedavy na vyvoj tvojho akva
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: pha 36l

Odoslaťod pha » 20 Jan 2011 12:04 pm

Ahojte.
Gif.: ph 7,5 nejak vela nie? No ved uvidime. Idem inak s teplotou vody max 22-23 stupnov. Ostatne parametre musim pomerat.

koroner: filter ATMAN CF-600, prikon 11 W, max vykon740 l/h, max prietok 350 l/h, objem4,8 l
lily pipe Power men aquatic
difuzor vidiet
CO2 flasa 2kg
svetlo neviem sa rozhodnut zatial HAILEA: DGEB-YZ-T8 10w a Atman DA-35 PL-11w
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: pha 36l

Odoslaťod Giftzahn » 20 Jan 2011 12:08 pm

pha napísal:Ahojte.
Gif.: ph 7,5 nejak vela nie? No ved uvidime. Idem inak s teplotou vody max 22-23 stupnov. Ostatne parametre musim pomerat.


jj, sak presne to mi tece z kohutika ph 7,5 :cry:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: pha 36l

Odoslaťod camo » 20 Jan 2011 14:00 pm

Ten kameň je fakt super. Ale ten kameň má podľa mňa oveľa väčší potenciál, čo sa týka dizajnu. To akva je pekné, ale chcelo by to ešte nejaké 1 ,,poschodie,,. Ten kamienok na ľavo nahradiť za väčší a ten koreň (ako viacerý písali) tiež. To by sa ešte dalo zmeniť aj keď sú tam už rastliny... :pivo:
Obrázok používateľa
camo
 
Príspevky: 272
Obrázky: 7
Založený: 02 Jan 2011 22:32 pm

Re: pha 36l

Odoslaťod Giftzahn » 20 Jan 2011 14:45 pm

@pha: vidim ze ides pouzit resp. pouzivas lily pipe Power men aquatic ... ako si spokojny ? pytam sa nakolko poskulujem po Glassware ... cize skus hodit nejake info, skusenost .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: pha 36l

Odoslaťod pha » 20 Jan 2011 17:06 pm

camo: Dakujem za napady, mozno niekedy... No zabudol si ,ze po zalozeni sa v akvarku nema hrabat, ved je to nove, a samo o sebe sokova terapia.

Gif.: ADA to neni, ako je to ale celkom pekne vyrobene. Aj som to kupoval ako macku vo vreci, takze som neni nahnevany. A po par nastaveniach polohy umiestnenia, sa aj sprava ako ADA.
Prílohy
power men aquatic.jpg
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: pha 36l

Odoslaťod smik » 20 Jan 2011 19:04 pm

to pha: Co to je za značku PM (PowerMen)?
Obrázok používateľa
smik
 
Príspevky: 367
Založený: 06 Júl 2008 12:00 pm

Re: pha 36l

Odoslaťod trinitysk » 20 Jan 2011 20:29 pm

smik: pha to pisal uz vyssie k technike v akva -> lily pipe Power men aquatic
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: pha 36l

Odoslaťod smik » 20 Jan 2011 21:13 pm

trinitysk napísal:smik: pha to pisal uz vyssie k technike v akva -> lily pipe Power men aquatic


Aha sem přehlídl sorry.
Obrázok používateľa
smik
 
Príspevky: 367
Založený: 06 Júl 2008 12:00 pm

Re: pha 36l

Odoslaťod Giftzahn » 21 Jan 2011 08:19 am

@pha: jj, vdaka za foto .... super Glassware .. hmm, prave si vyberam nieco podobne ... zatial lozim po forach a zbieram info k jednotlivym typom ale vyzera to tak ze asi bude nieco od CAL Aqua Labs :wink: inak ako si spokojny s kvalitou spracovania? uz si Glassware otestoval v prevadzke ? aha este jedna otazocka ako si sa popasoval s nasadzovanim hadic na to sklo?
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: pha 36l

Odoslaťod pha » 21 Jan 2011 09:07 am

Ahoj Giftzahn.
Ako pisem, je to celkom pekne vyrobene, k tvaru mam urcite vyhrady, no za tie peniaze, oproti ADA, som radsej ticho.
Mal som to planovane do 84l akva, aj som to tam pouzival, no potrebujem v nom dva vyvody a jeden skleneny a jeden klasik plastak bolo smiesne, jaj a este koli priemeru hadic na vstupe sa mi nehodil, tak som to dal do tohoto 36l.
Inak hadice sa nasadzuju celkom dobre, jasne ide aj o to ake hadice mas.
Vcera som skusal one CO2, len EC. Ono to vobec nemeni Ph, som nevedel, Ph bolo stale niekde okolo7,5.
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: pha 36l

Odoslaťod Giftzahn » 21 Jan 2011 10:26 am

pha napísal:Ahoj Giftzahn.
Ako pisem, je to celkom pekne vyrobene, k tvaru mam urcite vyhrady, no za tie peniaze, oproti ADA, som radsej ticho.
Mal som to planovane do 84l akva, aj som to tam pouzival, no potrebujem v nom dva vyvody a jeden skleneny a jeden klasik plastak bolo smiesne, jaj a este koli priemeru hadic na vstupe sa mi nehodil, tak som to dal do tohoto 36l.
Inak hadice sa nasadzuju celkom dobre, jasne ide aj o to ake hadice mas.
Vcera som skusal one CO2, len EC. Ono to vobec nemeni Ph, som nevedel, Ph bolo stale niekde okolo7,5.


njn, momentlane som rozmyslal pouzit EIHEM hadic noo su sice zelene ale kvalitne, potom mam "skladom" este dva typy "priesvitnych" hadic ...jeden typ silikonova biela u tejto teda netusim ci to bude to prave orechove nakolko je dost "makka" ale zasa na druhej strane sa dokaze na to sklo dobre "pricucnut" a druh typ cira biela tato je vsak dost "tvrda' a netusim ci sa vobec bude dat na to sklo nasadit :( njn,asi ju budem musiet pred nasadenim supnut do horucej vody snad to bude lepsie ...

jj, s tym EC mozem potvrdit nezistil som ze by nejako hybalo s ph .... ph 7,5 njn, ziadna vyhra to mas vodu z kohutika ako ja .... :|

ADA Glassware ma priam "nechutnu cenu" ale su aj drahsie sklenene srandicky, jj cena na hor je vzdy otvorena :roll:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: pha 36l

Odoslaťod azet » 21 Jan 2011 15:28 pm

ten difuzorcek vpravo sa mi paci, ale este radsej mam ten nalavo :wink:

vies dat nejaky nacrt/prierez? a ako resp. kde to mas nainstalovane? polozene, alebo to mas zavesene?
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: pha 36l

Odoslaťod pha » 21 Jan 2011 17:18 pm

Giftzahn: tiez nemam transparent hadice, raz som mal, no ich makost mi komplikovala zivot, tak leteli... mozno raz natrafim na poriadne. Vodu z kohutika mam Ph 6,8 no vzdy bez pridavania CO2 ide nahor.

:D ujo azet.
Aj ja mam radsej ten nalavo :D .
Vcera som akurat dostal aku taku odpoved, ze co to CO2 a nerez. Takze kazdemu je jasne, ze moze nieco vystrajat, kedze je to kyselina no nik presne neodpovedal. Neostava nic ine, len rozrezat a pozriet.
Je to tusim 80mm priemer, vyska ako pivko :)
Mam to zavesene v skrinke a napojene na hadicu, vystup z filtra.
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: pha 36l

Odoslaťod trinitysk » 21 Jan 2011 18:20 pm

azet napísal:ten difuzorcek vpravo sa mi paci, ale este radsej mam ten nalavo :wink:

Dobre si pamatam hlbku tvojej myslienky, ze sedis v kresle a v jednej ruke pivo a v druhej flaska hnojiva... :)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: pha 36l

Odoslaťod pha » 22 Jan 2011 11:37 am

Ahojte
Vcera sme na pivku rozoberali lily pipe a dospeli sme k zaveru, ze Amano ich vymyslel perfect, miesaju vodu po celom akvarku. Prikladam nacrt, ak ma niekto iny postreh, nech prosim napise.

Jaj a meral som Kh, vysledok - Tieto kamene su nevhodne do akvaria :lol: napustana voda 4Kh teraz v akvarku 13Kh.
Prílohy
lily nacrt.jpg
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.