Zrazu sa akváriu nedarí



Všetko okolo akvarijných rýb

Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod Karolína Kapitánová » 24 Jan 2011 11:36 am

Dobry den.
Potrebujem surne radu. Akvarium mame uz asi 10rokov, vyborne sa mu darilo, co sa tyka rybiciek aj rastlin. Potom sme ale stare akvarko zrusili (asi pre 3 rokmi) a ryby aj rastliny premiestnili do noveho, väčšieho (250l). Zo začiatku sa vsetkemu dalej v pohode darilo, ale postupne rybky vyhynuli, lebo uz boli predsa len stare. To je normalne. No a tie nove ryby sa nam uz jednoducho nechceli drzat. Stale sme museli odvtedy dokupovat nove, lebo ziadne nevydrzali dlhsie ako pol roka. V sucastnosti mame take dlho zijuce dva skalare (asi 2 roky maju) a dve guramy perletove (tiez asi 2rocne). ostatne druhy nam uhynu, nech robime co chceme. Najvascsi problem je s prisavnikmi, ktore nevydrzia ani 2 mesiace.
Voda v akvariu ma teplotu 23-24°C, riasa pre priasavniky je, cize od hladu neumieraju. Okrem spominanych druhov sme chovali vzdy platy,neonky,bojovnice, zebričky,mrenky...proste z tychto typickych drobnych farebnych druhov. V roznom zastupeni a pomere.
Filter je OK, vonkajsi, akvarium asi raz mesacne cistime. Krmime pripravkom Sera San/Sera Vipan. Ziadne aditiva do vody nepridavame. Mali by sme? Naozaj neviem v com je problem...

Za dobre rady vopred dakujem
Karolína Kapitánová
 
Príspevky: 15
Založený: 24 Jan 2011 11:07 am

Reklama

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod neger501 » 24 Jan 2011 11:45 am

To cistenie akvaria raz za mesiac funguje ako?
Treba menit vodu raz tyzdene 1/3
Krmenie iba vlockami je o nicom potom sa niet co cudovat ze ryby dlho neziju nikdy sa vam s vlociek poriadne nenazeru vlocky treba pouzivat ako doplnkove krmenie.
Prisavniky vam mozu kapat prave preto ze maju ˇˇstaruˇˇ vodu su citlivejsie na dusicnany viac ako ostatne ryby
Ja menim vodu pomerne casto krmim vyhradne mrazenym artemia,koretra,patentka a nikdy som nemal problem s uhynom.
Obrázok používateľa
neger501
 
Príspevky: 314
Obrázky: 211
Založený: 07 Máj 2008 17:50 pm
Bydlisko: Nemsova

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod Byk » 24 Jan 2011 11:53 am

Ako pise neger vodu treba menit castjejsie.1/3 tyzdenne,alebo polovicu vody raz za dva tyzdne.Zalezi to aj od zarybneniea nadrze.
Krmivo by si im mala tiez spestrit.Mrazenou artemiov,alebo cyklopom.Najlepsie je vsak zive krmivo.Grindal,Nitenky....
Kupte si tiez testy NO2 a NO3.Ja si myslim,ze voda obsahuje viac dusicnanou a preto rybky kapu
Obrázok používateľa
Byk
 
Príspevky: 292
Obrázky: 7
Založený: 26 Dec 2008 11:41 am
Bydlisko: Michalovce

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod roer » 24 Jan 2011 11:59 am

Nepovedal by som to až takto. Podľa mňa v spoločenskom akva, 250 litrovom, ako čítam neprerybnenom stačí raz za mesiac vymeniť vodu, ja mením aj raz za dva, asi 25 - 30 cm od dna, v tom problém nevidím. V kŕmení len suchým by som tiež problém nevidel. No je ťažko radiť keď človek nevidí akva na vlastné oči. Neviem si predstaviť prečo by mal hynúť napr. prísavník v takom akva. Napíšte akú máte filtráciu a ako ju používate, či je nová alebo pôvodná zo starého akva, ak nie, bolo by vhodné vrátiť aspoň jednu jeho časť späť, nevadí ak je už suchá - preprať v čistej vode - nie dokonale a vrátiť späť. Aké máte dno? Pôvodné? Rastliny? Pôvodné? Máte ich?
roer
 
Príspevky: 49
Založený: 28 Máj 2010 19:35 pm

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod neger501 » 24 Jan 2011 12:10 pm

roer napísal:Nepovedal by som to až takto. Podľa mňa v spoločenskom akva, 250 litrovom, ako čítam neprerybnenom stačí raz za mesiac vymeniť vodu, ja mením aj raz za dva, asi 25 - 30 cm od dna, v tom problém nevidím. V kŕmení len suchým by som tiež problém nevidel. No je ťažko radiť keď človek nevidí akva na vlastné oči. Neviem si predstaviť prečo by mal hynúť napr. prísavník v takom akva. Napíšte akú máte filtráciu a ako ju používate, či je nová alebo pôvodná zo starého akva, ak nie, bolo by vhodné vrátiť aspoň jednu jeho časť späť, nevadí ak je už suchá - preprať v čistej vode - nie dokonale a vrátiť späť. Aké máte dno? Pôvodné? Rastliny? Pôvodné? Máte ich?



Vobec nie ako mozes radit takuto blbost pravidelna vymena vody je prvorada ci je to akvarium prerybnene alebo nie.
Suchou si krm ty ak v tom problem nevidis a to ze maju ryby prepadnute brucha a ziju o polovicu menej ako by mali zit nemaju dokonali tvar tela a nemaju vyraznu farbu chut do trenia toto vsetko je pricinou toho v com ty nevidis problem.
Obrázok používateľa
neger501
 
Príspevky: 314
Obrázky: 211
Založený: 07 Máj 2008 17:50 pm
Bydlisko: Nemsova

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod roer » 24 Jan 2011 12:31 pm

No ja sa nechcem hádať s tebou. Povedal som svoj názor. Čakal som podobnú reakciu... Určite som nenapísal blbosť, a prosím, nehodnoť moje príspevky. Ryby chovám 20 rokov, a na všetky problémy v akvariách nepoužívam univerzálnu radu - meň vodu čo najčastejšie. Kŕmenie suchým krmivom SERA - určite nespôsobí smrť rybe do dvoch mesiacov - to by som mal už tropheusy mŕtve. Ako som napísal je dodaných málo info, a keď akva nevidíš a necítiš ťažko poradíš.

Som prekvapený koľko odborníkov a kritikov sa tu nájde - ešte raz poprosím reagovať na moje príspevky vecne nie konfrontačne - útočne.

Ak chceš môžme sa chove a rozmnožovaní rýb porozprávať - nikdy nie je naškodu počuť iný názor a skúsenosť. Preto som tu a čítam.
roer
 
Príspevky: 49
Založený: 28 Máj 2010 19:35 pm

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod trinitysk » 24 Jan 2011 12:39 pm

Chcelo by to Karolina foto a pokial mozno niekolko a detailne.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod neger501 » 24 Jan 2011 12:41 pm

roer napísal:No ja sa nechcem hádať s tebou. Povedal som svoj názor. Čakal som podobnú reakciu... Určite som nenapísal blbosť, a prosím, nehodnoť moje príspevky. Ryby chovám 20 rokov, a na všetky problémy v akvariách nepoužívam univerzálnu radu - meň vodu čo najčastejšie. Kŕmenie suchým krmivom SERA - určite nespôsobí smrť rybe do dvoch mesiacov - to by som mal už tropheusy mŕtve. Ako som napísal je dodaných málo info, a keď akva nevidíš a necítiš ťažko poradíš.

Som prekvapený koľko odborníkov a kritikov sa tu nájde - ešte raz poprosím reagovať na moje príspevky vecne nie konfrontačne - útočne.

Ak chceš môžme sa chove a rozmnožovaní rýb porozprávať - nikdy nie je naškodu počuť iný názor a skúsenosť. Preto som tu a čítam.




Nehovorim ze som nejaky odbornik chapem to citenie akvaria a ked ho clovek nevidi neda sa na 100 percent poradit.
U tropheusov je jasne ze treba krmit rastlinnym krmivom cize sera flora je normal i ked najlepsie by bolo pestovat riasi niekde na okne a davat im ich ale to by bolo nerealne ja svojich tropheusov krmim floraminom,a raz alebo dvakrat do tyzdna cyklop artemka a pravdaze sparena zihlava.
Je kopec ludi co hovoria ze chovaju ryby 20 25 rokov ale ide o to zdokonalovanie chovu citenie potrieb ryb ide aj o to kolko druhov ryb preslo cloveku cez ruky kolko s nich uspesne odchoval a az tam sa zberaju skusenosti takze dvadsat rokov kludne moze mat clovek jedno akavrium s tetrami a zivorodkami.
Nechcel som aby moja reakcia bola nejak utocna a ospravedlnujem sa zato.
Obrázok používateľa
neger501
 
Príspevky: 314
Obrázky: 211
Založený: 07 Máj 2008 17:50 pm
Bydlisko: Nemsova

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod neger501 » 24 Jan 2011 12:43 pm

Ako pise trinity pridaj foto aby sme boli vsetci mudrejsi ......
Obrázok používateľa
neger501
 
Príspevky: 314
Obrázky: 211
Založený: 07 Máj 2008 17:50 pm
Bydlisko: Nemsova

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod roer » 24 Jan 2011 12:54 pm

OK - NEGER som rád, že sme v pohode. V minulosti som mal chovňu, dnes 20 akvárii, a pomaly sa to rozrastá. Choval som všeličo - prísavníky, skaláre, živorodky, afriku... Momentálne mám mladých asi 400 prísavníkov, a 800 skalárov - tak ma zaujíma ako je možný stav, kt. pani opisuje. Podobný problém som nikdy nemal. A iste, aj ja podávam rybám mrazenú potravu.

Veľa zdaru!

A pani ak by dala viac info, to s fotom skvelý nápad.
roer
 
Príspevky: 49
Založený: 28 Máj 2010 19:35 pm

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod neger501 » 24 Jan 2011 12:57 pm

roer napísal:OK - NEGER som rád, že sme v pohode. V minulosti som mal chovňu, dnes 20 akvárii, a pomaly sa to rozrastá. Choval som všeličo - prísavníky, skaláre, živorodky, afriku... A iste, aj ja podávam rybám mrazenú potravu.

Veľa zdaru!

A pani ak by dala viac info, to s fotom skvelý nápad.


Tak urcite tie skusenosti su tam :)
Ja mam momentalne okolo 45 akvarii
a tiez zivorodky ,sumce,afrika,krevety......
Aj ja prajem vela zdaru a dufam ze pani pomozeme s jej problemom.
Obrázok používateľa
neger501
 
Príspevky: 314
Obrázky: 211
Založený: 07 Máj 2008 17:50 pm
Bydlisko: Nemsova

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod roer » 24 Jan 2011 12:59 pm

Všimol som si, že máš krevetky - to som nikdy nemal. Potom si popýtam niekedy info...
roer
 
Príspevky: 49
Založený: 28 Máj 2010 19:35 pm

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod neger501 » 24 Jan 2011 13:02 pm

Jasne neni problem zacal som len nedavno ale su to pekne potvori :)
Chcem este skusit raky
Obrázok používateľa
neger501
 
Príspevky: 314
Obrázky: 211
Založený: 07 Máj 2008 17:50 pm
Bydlisko: Nemsova

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod Vlado21 » 24 Jan 2011 13:15 pm

Ja sa nazorovo priklanam k roerovi. Vodu (20%) som menil raz za 2 tyzdne, teraz uz iba raz mesacne. Straty som mal iba na zaciatku, ked akva nebolo este dobre zabehnute. Co sa tyka potravy, skusal som mrazene nitenky, ale po rozmrazeni to bol nechutny maglajz, nad ktorym aj rybicky ohrnali nos, komarie larvy uz boli na tom o nieco lepsie (az na ten smrad), ale stale slabota proti peklu, ktore sa na dne rozputa nad kuskou spirulinovej tablety od Sera. Na vlocky a bielkovinovy granulat cakaju rybicky "nastupene" uz rano po zapnuti svetla. :mrgreen: Tak ci onak, radit castejsiu vymenu vody nema zmysel, pokial clovek akva nevidi aspon na obrazku a nepozna zakladne parametre vody, aky filter a svetlo je pouzite. Chyba mi aj informacia ako su na tom rastliny a ci v akvarku nevycina riasa. Zaroven by som preveril, ci sa niekde z krytu, svetla a pod. neodlupuje hrdza alebo nejaky iny pre rybicky toxicky material. Nadrz je predpokladam lepena, a nema ziadne kovove zatmelene hrany...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod roer » 24 Jan 2011 13:22 pm

Mrazené nitenky niekto predáva???? Pred 20 rokmi som to skúšal - no presne - vznikne maglajz, kt. by som rybám určite nedával...
roer
 
Príspevky: 49
Založený: 28 Máj 2010 19:35 pm

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod Vlado21 » 24 Jan 2011 13:33 pm

roer, ano, dostat ich bezne, ale zivym nitenkam sa to zdaleka nevyrovna. Vyhodene peniaze. Tak zostavam len u suseneho, resp. lyofilizovaneho krmiva (napr. bloodworms). V lete sa este poobzeram po nejakej zivej havedi vo volnej prirode, len musim byt obozretny, aby som si s nou domov nedovliekol aj nekaku pliagu... ktorej by som sa musel krvopotne zbavovat zo zabehnuteho akvarka.
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod Karolína Kapitánová » 25 Jan 2011 10:20 am

postupne pridávam obrázky. za zlu kvalitu sa vopred ospravedlňujem.
+k tomu čo pisal Roer: filtrácia je externá, konkrétne Atman AT-3337, máme ju asi tri roky. Ani dno a ani rastliny nie su povodné, postupne (nie vsetko naraz!) sa to premenilo. Dno je štrkové, ale také bolo aj v starom akva. Ved vidno na fokach.

Pozn.: V lete 2010 sme v akváriu vymenili kamene (akoze dekoraciu), stare sli vlastne vsetky von, pretoze mali blbe rozmery, boli tazke a vobec vlastne nevyhovovali. Z tenkych kamenov sme vyrobili "most", ktory tiez vidiet na fotkach. Tym sa zrejme akva dost mohlo narusit. (?)
Prílohy
akvárium 003.jpg
akvárium 002.jpg
akvárium 001.jpg
Karolína Kapitánová
 
Príspevky: 15
Založený: 24 Jan 2011 11:07 am

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod Karolína Kapitánová » 25 Jan 2011 10:20 am

dalsie foto
Prílohy
akvárium 006.jpg
akvárium 005.jpg
akvárium 004.jpg
Karolína Kapitánová
 
Príspevky: 15
Založený: 24 Jan 2011 11:07 am

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod Karolína Kapitánová » 25 Jan 2011 10:22 am

A ešte posledné zábery. Dufam ze vam to aspon trochu pomoze :) Za vsetky rady dakujem
Prílohy
akvárium 009.jpg
akvárium 008.jpg
akvárium 007.jpg
Karolína Kapitánová
 
Príspevky: 15
Založený: 24 Jan 2011 11:07 am

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod Karolína Kapitánová » 25 Jan 2011 10:30 am

Vlado21 napísal:Ja sa nazorovo priklanam k roerovi. Vodu (20%) som menil raz za 2 tyzdne, teraz uz iba raz mesacne. Straty som mal iba na zaciatku, ked akva nebolo este dobre zabehnute. Co sa tyka potravy, skusal som mrazene nitenky, ale po rozmrazeni to bol nechutny maglajz, nad ktorym aj rybicky ohrnali nos, komarie larvy uz boli na tom o nieco lepsie (az na ten smrad), ale stale slabota proti peklu, ktore sa na dne rozputa nad kuskou spirulinovej tablety od Sera. Na vlocky a bielkovinovy granulat cakaju rybicky "nastupene" uz rano po zapnuti svetla. :mrgreen: Tak ci onak, radit castejsiu vymenu vody nema zmysel, pokial clovek akva nevidi aspon na obrazku a nepozna zakladne parametre vody, aky filter a svetlo je pouzite. Chyba mi aj informacia ako su na tom rastliny a ci v akvarku nevycina riasa. Zaroven by som preveril, ci sa niekde z krytu, svetla a pod. neodlupuje hrdza alebo nejaky iny pre rybicky toxicky material. Nadrz je predpokladam lepena, a nema ziadne kovove zatmelene hrany...



Riasa nevyčíňa, resp. kedze mame neustaly nedostatok prisavnikov, nie je jej ani minimum, co sa tyka hrdze, vsetko som preverila, nikde nič nie je zavadne. Svetlo je v podobe dvoch tych takych dlhych neonovych (ci ake su to) osvetlovacich trubic a zapnute je cez den. V noci samozrejme nie, rybky spia :P Filtrácia je externá, Atman AT-3337. No a parametre vody, vlastne viem len ze teplota je tych 23-24°C, obsah jednotlivych prvkov vam povedat neviem. :?:
Rastliny mozete vidiet na foto, myslim ze tym sa v pohode dari. :|

Zdá sa mi to tak, že problém je v krmive. Ale tie prisavníky aj tak nechapem....
Karolína Kapitánová
 
Príspevky: 15
Založený: 24 Jan 2011 11:07 am

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod trinitysk » 25 Jan 2011 11:03 am

Par postrehov...

1. Sialene malo rastlin, mas tam v podstate trochu machu (pomalo rastuci), egeriu (o.k.), nejake male krypta a nieco co neviem identifikovat zlto biele skapinajuce (ani neviem ci je to vobec rastlina)...Aj opticky ked sa na akva pozries tak vyzera skor ako skanzen a nie ako akvarium...Minimalne kvoli zvyseniu kvality vody je nevyhnutne tam zasadit viacej rychlorastucich stonkovych rastlin, momentalne ti nema co tu vodu cistit...K vyzoru akva sa nebudem dalej vyjadrovat, je to kazdeho vec ...ale minimalne sa nad tym zamysli...tie ryby v podstate plavu v prazdnom akva, biorovnovaha je v takomto akva viac ako otazna...

2. Kombinacia ryb...mrenky vs. skalar vs. gurama... absolutne nevhodne

3. Neviem ci krmis, ak si ale myslis, ze prisavnikovi dlhodobo staci ta trocha rias v akvariu a automaticky si ho degradovala na toho chudaka co bude len riasy zrat (ako za trest, ved kvoli tomu sa narodil, nie?), tak to nie je zrovna rozumny pristup...prisavniky treba rozumne dokrmovat (ako a cim si najdi tu na stranke)

4. Ak aj krmis..moze byt napr. mrazene nie je vylucene zavlecenie choroby...casto ochoreju prave ryby dna (prisavnik, panciernik a pod.)

5. Pricinou umrtia moze byt aj infikovany koren (ak spravne vidim je na nom mach v rohu), pripadne si ho uz choreho kupila a vdaka nevhodnym podmienkam v tvojom akva naplno prepukla choroba (mimochodom valna vacsina ryb ma latentne parazita a stresujuce faktory v akvariu to len spustia...)

6. Hygiena akva...ako som uz naznacil, okrem filtra tam nema co realne cistit vodu...ak ju necistis aspon 1x tyzdenne (a to este neviem co ti tecie z kohutika, ze?), je vysoky predpoklad, ze voda obsahuje vacsia mnozstva NO3 a PO4...co nie je zrovna zdraviu prospesne (+ mas tam ryby co vela spinia a vela zeru...). Kedze predpokladam, ze voda bude skor zasadita ani by som sa necudoval nejakym cpavkovym excessom (drzi sa v pociatkoch hlavne pri dne...a ohrozuje teda ako prve prave ryby dna, je to silne toxicke aj pri malych koncentraciach).Taktiez neviem ako casto cistis filter....

Zaver: akvarium je velmi zle od zaciatku zalozene a je silny predpoklad, ze ked horeuvedene nezmenis tak si koledujes este o vacsie problemy. Doporucujem akukolvek akva knizku na studovanie a pozeranie fotiek ako ma vyzerat zdrave akvarium, s tymto co mas si koledujes o pruser a bud rada, ze tam nemas nieco horsie....

P.S. Pevne verim, ze sa nedockam za svoje dobre mienene rady urazenych poznamok. Uvedom si, ze ti chcem pomoct, travim tu nad tym svoj volny cas. Taktiez predpokladam, ze necakas ze ta niekto za toto tvoje akva pochvali, najma ak umrtia rybiek idu, bohuzial, ciste na tvoj vrub.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod Karolína Kapitánová » 25 Jan 2011 12:13 pm

Dakujem Vam za vase postrehy, uvedomujem si ze akvarium je v zlom stave, ale nie je to MOJE akvarium. Prevadzkuju ho moji rodicia a teraz uz mi je jasne ze veeeelmi neodborne a vlastne celkovo zle. Ked sa nad tym racionalne zamyslim, bud nech to akva zrusia, alebo treba pokracovat z ineho konca.
P.S.: Urcite som sa nechystala na urazene poznamky ;) chcela som pocut rady, objektivne a jasne. Za tie som vdacna :)
Karolína Kapitánová
 
Príspevky: 15
Založený: 24 Jan 2011 11:07 am

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod trinitysk » 25 Jan 2011 12:33 pm

:-) tak to som rad. Myslim, ze bude vhodne zacat odznovu, kedze ale akva je uz nejako zabehnute, nie je potreba zacinat uplne od 0, to by bola skoda. Zabehavat znovu akva a riskovat riasy. Staci dokupit dostatocne mnozstvo rastlin a to v lkazdom pripade (cez internet, obchod, burza a pod.), nasledne si rozmyslet ake akvarium vlastne chcete mat a nasledne tomu prisposobit aj rybky a vsetko ostatne...
Doporucujem ako taku prvu pomoc..pozret si niekolko nadrzi tu...http://www.akvarko.cz/akvaria2.php ku kazdej nadrzi je popis rastliniek, rybiciek a techniky...ide o to zladit vase ocakavania s financnymi a casovymi moznostami...Ak budes mat nejake detailnejsie otazky, poprosim cez SS. Vela zdaru a nech sa dari!
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod neger501 » 25 Jan 2011 12:39 pm

Trinity ti to velmi pekne zdlhavo a odborne napisal a ma pravdu ked sa na to akvarium pozriem nevyzera vobec zdravo a preto tolko apelujem na tu vymenu vody takto to vyzera ked je v akvariu stara hnustna voda.
Doporucujem cele akvarium prerobit strku je tam zalostne malo na to aby tam dokazali aj nenarocne rastliny prosperovat.
Treba naozaj prestudovat zaklady akvaristiky ale nie prosim ta s nejakej knizky s 80 rokov.
Obrázok používateľa
neger501
 
Príspevky: 314
Obrázky: 211
Založený: 07 Máj 2008 17:50 pm
Bydlisko: Nemsova

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.