Pridavne vzduchovanie pre externy filter



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Pridavne vzduchovanie pre externy filter

Odoslaťod raddy » 26 Jan 2011 10:35 am

Ahojte
Pomocou hladania sa mi nepodarilo najst relevantnu odpoved, tak skusim:
Potreboval by som dorobit vzduchovanie k externemu kanistrovemu filtru. Myslienka strhavania vzduchu do vytoku filtra (podobne ako je to riesene pri vnutornych vrtulkovych filtroch-difuzor) ma napadla hned, avsak realizacia bola neuspesna, ked som do trubky vytoku navrtal dierku a upevnil hadicku tak namiesto strhavania vzduchu prudom vody bola voda vytlacana cez hadicku a to aj v pripade, ak nebol na vystupe ziadny rozprasovac/rampa a pod, proste vyvod bol volny...kazda rada sa hodi, potrebujem bublinky vo vytoku filtra....
raddy
 
Príspevky: 32
Obrázky: 18
Založený: 29 Apr 2007 18:05 pm

Reklama

Re: Pridavne vzduchovanie pre externy filter

Odoslaťod Fasir » 26 Jan 2011 10:42 am

Asi by bolo dobre tú hadičku strčiť hlbšie do výtoku aspoň 1cm v smere prúdu, aby ju voda obtekala a tým sa v nej vytvorí podtlak.
Obrázok používateľa
Fasir
 
Príspevky: 99
Obrázky: 0
Založený: 10 Feb 2010 12:22 pm
Bydlisko: Martin

Re: Pridavne vzduchovanie pre externy filter

Odoslaťod raddy » 26 Jan 2011 10:48 am

skusal som hadicku umiestnit ako v strede prudu, tak aj zarovno so stenou trubky, takisto som skusal sikmo zrezat koniec hadicky kvoli vytvoreniu venturiho efektu, ale bezvysledne. vo vnutornom filtry je hadicka zarovno so stenou trubky difuzora....
raddy
 
Príspevky: 32
Obrázky: 18
Založený: 29 Apr 2007 18:05 pm

Re: Pridavne vzduchovanie pre externy filter

Odoslaťod martin_s » 26 Jan 2011 11:29 am

Na to aby to vytvorilo podtlak je potrebne urcite prudenie vody, co je vidno aj pri vnutornych filtroch - znizi sa prietok, prestane nasavat vzduch. Skus si vyrobit nastavec na vyvod s ktorym zuzis priesvit trubky a tym zvysis prudenie. V mieste toho zuzenia daj tu hadicku tak ako je to pri vnutornych filtroch. Neviem vsak aky mas prietok pri vyvode, cize je to len dohad, ktory v tvojom pripade nemusi odhalit pricinu preco ti to nejde urobit.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Pridavne vzduchovanie pre externy filter

Odoslaťod raddy » 26 Jan 2011 11:37 am

myslim ze mas pravdu, kriticke miesto bude zrejme prave zuzenie trubky, resp. rychlost prudenia vody, pozriem sa ako presne je robena trubka difuzora na vn. filtry. samotny prietok na vyvode je relativne silny, urcite porovnatelny s vnutornym filtrom ktory stale bezi (po dobu zabehu vonkajsieho mam aj vnutorny)
raddy
 
Príspevky: 32
Obrázky: 18
Založený: 29 Apr 2007 18:05 pm

Re: Pridavne vzduchovanie pre externy filter

Odoslaťod Tatoo » 26 Jan 2011 12:06 pm

Skus sa poobzerat po niecom podobnom ako je difusor, prikladám foto - je dostat samostatne aj clip difusor ( eheim 4009670 ) u oboch je potrebný urcitý prietok aby dochádzalo k nasávaniu vzduchu
Prílohy
difusor.jpg
Obrázok používateľa
Tatoo
 
Príspevky: 129
Obrázky: 35
Založený: 25 Mar 2010 10:38 am
Bydlisko: Piešťany

Re: Pridavne vzduchovanie pre externy filter

Odoslaťod pha » 26 Jan 2011 16:56 pm

Ahoj Tatoo.
Ako to zblunka, huci a pocut? Zatvoris hore aj ten ventyl, aby to nenasavalo vzduch? A celkovo ak mozes nieco napis o spokojnosti.
Dakujem.
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Pridavne vzduchovanie pre externy filter

Odoslaťod Tatoo » 26 Jan 2011 19:43 pm

Ahoj pha,
- pocut to nie je ale ako vidno z obrázku koncovka difuzora je zúžená a tým vzniká silnejší prúd na výtoku. Ten ventil slúži na nasávanie vzduchu, ak by som ho úplne zatvoril tak difuzor nebude prisávat žiaden vzduch. Len upozornujem že treba mat externý filter s požadovaným prietokom na výstupe nad 600l/hod, až vtedy difuzor nasáva cez ventil vzduch, pokial nie je dostatočný prietok tak bez vzduchu :) Tento samostatný difuzor mám odskúšaný a svoju funkciu plní, skúšal som aj difuzor klip od eheima na otvor výstupovej rampy, ale tam žial taký výsledok som pri klipe nedocielil, viac som sa s klipom nebabral, potrebovalo by sa to pohrat s výtokovou rampou a na to som nemal chut. Myslím že ten kto potrebuje vzduchovat, už z akehokolvek dôvodu, difuzor na výstupe ext. filtra spraví svoju robotu.
Obrázok používateľa
Tatoo
 
Príspevky: 129
Obrázky: 35
Založený: 25 Mar 2010 10:38 am
Bydlisko: Piešťany


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.