Zrazu sa akváriu nedarí



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod roer » 25 Jan 2011 14:20 pm

Tiež sa prikláňam k názoru trinitysk. Zloženie rybieho osadenstva nevhodné, málo štrku na dne, žltá voda. Bolo by vhodné to celé prerobiť. Z akého kamena, nerastu, horniny je zložený ten MOST? Naozaj podľa literatúry, kt. je bežne k dostaniu.
roer
 
Príspevky: 49
Založený: 28 Máj 2010 19:35 pm

Reklama

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod Karolína Kapitánová » 26 Jan 2011 11:29 am

roer napísal:Tiež sa prikláňam k názoru trinitysk. Zloženie rybieho osadenstva nevhodné, málo štrku na dne, žltá voda. Bolo by vhodné to celé prerobiť. Z akého kamena, nerastu, horniny je zložený ten MOST? Naozaj podľa literatúry, kt. je bežne k dostaniu.

ten kameň je pieskovec a voda nie je žlta....ten vyzor robi oblozenie steny za akvariom, s tymto naozaj musim nesuhlasit :wink:
A ak sa mozem este opytat, bolo by zlozenie druhov ryb : Skalár amazonsky, neonka cervena, black molly, priasvniky a pripadne nejake tie platy vhodne? Ak nie, co by ste tam doplnili, resp. urcite vylucili? Pohybujeme sa v takychto sferach co sa tyka druhov.
Karolína Kapitánová
 
Príspevky: 15
Založený: 24 Jan 2011 11:07 am

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod trinitysk » 26 Jan 2011 11:53 am

Karolina, urcite ano aj ked ja osobne nerad kombinujem zivorodky s ostatnymi druhmi...Namiesto nich (BM a platy) by som volil nejake dalsie druhy tetier (pekne, lahko zohnatelne, lacne, nenarocne, velky vyber a farebnost ...same pozitiva), ktore by jednak "pasovali" k neonkam a cele by to malo aj hlavu aj patu...taktiez tam mozes nechat aj gurami...
Hlavne si ale kup tie rastlinky a daj akva do poriadku tak ako som ti uz pisal ja aj ostatni, najlepsie je vzdy zacat od zaciatku a nie od konca...rybky poriesis az nasledne...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod Tatoo » 26 Jan 2011 11:54 am

Ahojte, precital som si tieto postrehy a hlavne trinitysk sa fakt vycarpavajuco snazil vytihnut a pomoct, takze uz asi nieje ani co napísat, jedinú vec co som si nevsimol u dotycnej a to je kontrola a cistenie ( sposob, frekvencia, účinnost ) toho ich externého filtra :wink:
Obrázok používateľa
Tatoo
 
Príspevky: 129
Obrázky: 35
Založený: 25 Mar 2010 10:38 am
Bydlisko: Piešťany

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod trinitysk » 26 Jan 2011 11:57 am

:-) Dakujem, aj ten filter som ale spominal...;-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod Tatoo » 26 Jan 2011 12:10 pm

trinitysk napísal::-) Dakujem, aj ten filter som ale spominal...;-)



JJ, ty ano, len ona sa akosi k tomu tusim zatial nevyjadrila :o
Obrázok používateľa
Tatoo
 
Príspevky: 129
Obrázky: 35
Založený: 25 Mar 2010 10:38 am
Bydlisko: Piešťany

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod roer » 26 Jan 2011 12:42 pm

Hlavne tie sumatranky ku skalárom sa absolútne nehodia. - ...skalár amazonsky, neonka cervena, black molly, priasvniky...
To spolu v pohode, i keď niekto vraví že skaláre napadnú neonky, no ja ich mám spolu v spoločenskom kde sa skaláre pravidelne trú a nezmizla mi ani jedna.
roer
 
Príspevky: 49
Založený: 28 Máj 2010 19:35 pm

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod Karolína Kapitánová » 26 Jan 2011 13:58 pm

trinitysk napísal:Karolina, urcite ano aj ked ja osobne nerad kombinujem zivorodky s ostatnymi druhmi...Namiesto nich (BM a platy) by som volil nejake dalsie druhy tetier (pekne, lahko zohnatelne, lacne, nenarocne, velky vyber a farebnost ...same pozitiva), ktore by jednak "pasovali" k neonkam a cele by to malo aj hlavu aj patu...taktiez tam mozes nechat aj gurami...
Hlavne si ale kup tie rastlinky a daj akva do poriadku tak ako som ti uz pisal ja aj ostatni, najlepsie je vzdy zacat od zaciatku a nie od konca...rybky poriesis az nasledne...



Samozrejme, rybky az na uplny koniec. Len sa snazim dat to cele nejako dokopy, premysliet a tak.

K tomu externemu filtru co tu este niekto sa pytal, cistieva sa prepranim v akvarijnej vode, ako casto? Hm asi raz za pol roka ale presna nebudem :D Lebo neviem. Ako som uz spomenula, nie je to moje akva...
(P.S. ocenila by som oslovenie mojim menom, ktore mam normalne uvedene....nie DOTYCNA....nic v zlom ale asi nikomu by to nebolo prijemne... :!: )
Karolína Kapitánová
 
Príspevky: 15
Založený: 24 Jan 2011 11:07 am

Re: Zrazu sa akváriu nedarí

Odoslaťod trinitysk » 26 Jan 2011 14:05 pm

Filter mozes cistit v normalnej vode, nemusi byt z akva. Ako casto zavisi na akvariu, musis si to sama vysledovat. Urcite nie je vhodne nechavat vo filtry vsetok ten sajrajt ktory tam len zbytocne kazi vodu, ktoru nasledne zase tocis dokola v akvariu...a zvysujes hlavne fosfor v akva.
Castokrat prave zanesene filtre sposobuju problem s riasami...V niektorych velmi dobre udrzovanych akva vydrzia aj tych 5-6M, bezne ale tych 2-3M je maximum..ale ako vravim, musis si to sama odsledovat, ja som skor zastancom castejsieho cistenia (nazory na cistenie filtra sa samozrejme roznia kvoli udajnemu poskodzovaniu "dobrych" bakterii vo filtry...osobne sa mi to ale nijak nepotvrdilo a pri vhodnom substrate a jeho vyske/objeme v akva je tam bakterii absolutne dostatocne mnozstvo a nezrovnatelne viacej ako vo filtry..). Takze doporucujem cistit ten filter castejsie, skus najprv kazdy mesiac pozret dnu a pripadne si intervaly cistenia predlzovat podla potreby...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.