Loteria zvana RATAJ



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod amy01 » 13 Jan 2011 19:01 pm

Hmm divné, ale takto som to mala o deň skôr.
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Reklama

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod zoharak » 13 Jan 2011 23:54 pm

Tak, ja som si prave teraz odoslal objednavku a som zvedavy, co pride. Inak neocakavam ziadne negativne prekvapenie. Ked som robil v akvaristike, tak som od Rataja objednaval a rastlinky prisli vzdy pekne. Akurat teraz objednavam ako sukromna ososba a v malom, takze uvidim. Ja som bol s vyrobkami (vynimka -testy) vzdy nadmieru spokojny. Pouzival som chelatin, brutus, rasobijec a neviem ake vsetky dalsie produkty a co si pamatam, tak som bol spokojny (zase pravda, ze v tej cenovej kategorii nebolo s cim porovnavat). No ak to bude niekoho zaujimat, tak mozem dat potom vediet co a v akej kvalite prislo, popripade nafotit.
zoharak
 
Príspevky: 90
Obrázky: 8
Založený: 13 Feb 2009 13:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod Raurus » 17 Jan 2011 20:30 pm

ja som asi zabudol povedat ze mi to prislo teda az v pondelok ale rastliny boli uplne super ! odporucam
Niekedy ked budem mat vacsia akva budem objednavat odtialto
Obrázok používateľa
Raurus
 
Príspevky: 78
Obrázky: 2
Založený: 28 Nov 2010 21:36 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod zoharak » 17 Jan 2011 20:40 pm

no, ja som teda zvdavy, mne by mali dojst rastlinky v piatok, dam potom vediet popripade odfotim
zoharak
 
Príspevky: 90
Obrázky: 8
Založený: 13 Feb 2009 13:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod zoharak » 24 Jan 2011 21:56 pm

Tak prisla mi zasielka az dnes, aj ked mala prist v piatok, ale chyba je na poste, pretoze ma upozornili, ze sa zasielka v stredu odoslala z posty Kuty 2. Rstlinky prisli celkom pekne, sice emerzne L. aromatica, H. zosterifolia a R. sp. green, aspon prezili cestu. Bohuzial 4 kosiky Blyxa japonica po ceste zmrzli (asi cez vikend), zato dalsie dva boli natolko kosate a zdrave, ze zaplnili statnu cast akvarka. Myslim si, ze to pokaslala posta, hlavne ze som platil 1. triedu a prislo to po piatich dnoch :( Inak som so vzrastom rastlin spokojny a hlavne za tu cenu davam 100 bodov. Pribalili este nejake reklamne letaky a male krmivo pre kapre (do minicka :D).
Rastilny prisli zabalene zvlast v celofanovom sacku, v krabici zvnutra vystlanej polystyrenom. Skusim sem zajtra hodit fotky, dnes uz nevladzem(sadil som skoro hodinu).
zoharak
 
Príspevky: 90
Obrázky: 8
Založený: 13 Feb 2009 13:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod lenin.sk » 27 Jan 2011 11:54 am

Ja na pana rataja zaťial nadavať nemozem vždy mi rasliny došli v poriadku,smola je akurat ked vyde sviatok na stredu to sa objednavka posune o tyžden.Teraz som si objednal rastliny v pondelok v stredu odoslane dnes mam rastliny doma aj s priručkami a krmivom..klasika.
Obrázok používateľa
lenin.sk
 
Príspevky: 278
Obrázky: 9
Založený: 30 Nov 2010 20:56 pm
Bydlisko: piešťany

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod Jan Blanar » 27 Jan 2011 12:19 pm

Ja rastlinky od ,,Rataja,, mam len z akvaristiky - no ak prihliadnem na to, že je to takmer výlučne emerz. pestovanie - následne im vytvorím vhodné podmienky (oxid uhličitý, správne zloženie dna a parametre vody plus osvetlenie - rastú dobre a aj cena je dobrá)
ak to ale ,,postojí,, na pošte alebo je objednávka zrealizovaná v nevhodný čas - chápem, že nemusia dôjsť v 100% stave, no z mojich skúseností cena versus kvalita - dobrý dodávateľ je to.
Jan Blanar
 
Príspevky: 363
Obrázky: 0
Založený: 05 Jan 2008 18:18 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 95

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod Giftzahn » 27 Jan 2011 12:37 pm

hmm ... s firmou rataj mam zatial len dobre skusenosti plus uz druhy krat mi dosli rastlinky prostrednictvom kuriera sl.posty ... som "cumel ako bacil do lekarne" nakolko som ocakaval oznamenku (po predchadzajucej info-sms o tom ze zasielku odoslali) u ulozeni dobierky na poste a namiesto toho mi zvoni dnes pri dverach kurier posty ... podotykam ze tentokrat som neobjednaval ziadne rastlinky, co by rozhodne pri tychto poveternostnych podmienkach "ospravedlnovalo" toho kuriera ...inak cena za zasielku sa nijako nezmenila ... cize opat raz plna spokojnost :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod smik » 27 Jan 2011 12:59 pm

Taky se přidám ke spokojený. Od Rataje jsem objednával několikrát a vše OK (možná někdy před X lety mi zaměnil nějaké druhy).
Objednával jsem minulý týden ve středu 19.1. v úterý 25.1 přišla SMS že rostliny byli odeslány 24.1.. Když jsem v úterý přijel domů tak už byla výzva o uložení na poště. Rostliny v pořádku a v perfektní kvalitě.
Obrázok používateľa
smik
 
Príspevky: 367
Založený: 06 Júl 2008 12:00 pm

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod Vlado21 » 27 Jan 2011 14:31 pm

Mozno spaetna vazba (aj z tohto fora) funguje. Presne takto by to malo byt! Ked sa von trochu otepli (vzhladom na rizikovy prvok: Slovensku postu), dam aj ja panovi Ratajovi nieco zarobit... :pivo:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod mareex » 27 Jan 2011 14:38 pm

Ja som objednaval rastlinky v pondelok, v piatok ich doniesol kurier. Rastlinky pekne, i ked trochu mensie ako napr. od dennerle. Ale vzhladom na cenu, spokojnost. Pred vianocami som objednaval miniakva BLAU 13l, ktore ale nebolo skladom. Dohodli sme sa, ze poslu lacnejsi set Blau 10l, v cene 29,80. Mne ale doslo za cenu okolo 39EUR, co je este viac, ako za 13l set. Ked som tam volal, bolo mi povedane, ze to je este stara cena, ze to upravia na webe. Pre zaujimavost som tam teraz pozrel a cena je stale 29,80.
I ked to nie je nejaky dramaticky rozdiel, nezda sa mi to velmi seriozne. Takze pokial by niekto chcel odtial nieco objednavat, radsej si preverte cenu dopredu, aby ste neboli prekvapeni.
Vlado21, myslim, ze sa nemas coho bat, rastlinky ssu zabalene naozaj velmi dobre, v krabici vylozenej polystyrenom. Teda, pokial neudrie -20, alebo posta naozaj balik niekde strati a najde o dva tyzdne. Urcite by ale bolo lepsie mat moznost si vybrat hoc aj trochu drahsiu prepravu kurierom.
mareex
 
Príspevky: 26
Obrázky: 9
Založený: 26 Okt 2010 22:57 pm

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod Vlado21 » 27 Jan 2011 16:59 pm

mareex, vdaka za info, porovnam tie ceny za dopravu a vyskusam...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod ra100 » 11 Feb 2011 22:21 pm

Objednaval si niekto od Rataja Echinodorus tenellus? Planujem si objednat vacsi pocet.
ra100
 
Príspevky: 25
Založený: 08 Nov 2010 23:02 pm

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod Giftzahn » 12 Feb 2011 08:36 am

ra100 napísal:Objednaval si niekto od Rataja Echinodorus tenellus? Planujem si objednat vacsi pocet.


he, x-krat ...ako tu bolo uz pisane nebudes mat problem s dorucenim rastliniek, pokial ten tenellus budu mat skladom tak urcite predaju aj vacsi pocet ...sak normalne zasobuje rataj aj kamenne obchody, e-shopy v cz,skk,pl atd. ked chces vacsi poce zavolaj a spytaj sa ci maju "skladom" a objednaj :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod tritrek » 12 Feb 2011 09:03 am

Keďže píšete, že ZooDom má od nich, tak ja mám jednu tiež od nich Myriophyllum aquaticum, bolo prekrásne a hneď po zasadení začalo rásť ako blázon (=tak 10-12 cm za dva týždne).
Ináč tiež nesúhlasím so začiernením niekoho hneď, bez skontaktovania dotyčného...
Že malé a slabé rastliny VS ine druhy poslané..hm..no tak keď niečo vypredali, tak možno im tie ostatné ešte nevyrástli dostatočne, tak dali tie malé... lebo keby dali iné, tak by ste na nich taktiež nadávali.. a keby poslali neskôr, taktiež. Myslím, že je tu skôr problém na tej druhej strane, než na Ratajovej. Treba im zavolať, spýtať sa, dohoda je vždy možná... tedá možná... väčšina ľudí zareaguje tak, ako sa ku nim pristúpi. Keď im zavolá niekto, že čo do riti ste mi poslali, tak presne tam vás pošle. Keď niekto zavolá normálne, že či ste sa nepomýlili, tak možno svoju chybu uzná a opraví.. možno... ale keď nezavoláš, nedozvieš sa ani to :P
Obrázok používateľa
tritrek
 
Príspevky: 177
Založený: 04 Jan 2011 14:37 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod dodofix » 12 Feb 2011 09:34 am

neda mi nereagovat - vseobecne, ked si objednam vec A, chcem vec A, nie nejaku nahradu, ak ju dodavatel nema, ma ma informovat
takisto cakam, ze ked predava vec A s konkretnymi parametrami, tak mi to aj pride a bude to mat deklarovane vlastnosti

dohodu sme uz predsa urobili tym, ze predajca predava konkretny tovar s konkretnymi vlastnostami a ja mu za neho zaplatim - co by asi povedal na to, keby som mu zaplatil len polovicu faktury s tym, ze nemam viac penazi a za zvysok mu poslal co ja viem piesok, mozno sa mu hodi ...

nevidim ziadny dovod akemukolvek predajcovi tolerovat nekompletne dodavky tovaru, ale dodanie ineho tovaru, nez ktory som si objednal a za ktory som zaplatil, pokial sa mnou predtym nedohodne a ja zmeny neodsuhlasim

toto je myslene vseobecne, nekritizujem konkretne rataj
je logicke, ze tovar skladom byt nemusi, ze mi ponukne nahradu, alebo informuje o zdrzani, to je vsekto normalne, ale pokial to neviem a predajca skusa, co to spravi zo zakaznikom poslat ine veci, tak som si objednal u neho posledny krat ...
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod tritrek » 12 Feb 2011 12:57 pm

Hej, pravda, samozrejme tá komunikácia by mala byť obojstranná. Čiže aj predajca by mal skontaktovať kupcu, že to-čo nemá. Jasná vec. Ak nemá kapacitu na predaj malých objednávok pre malých odberateľov, akvaristov, len na odber po 100 kusoch, tak má jednoducho taký druh predaja zrušiť. Lebo napr. keď predá 50 rastlín do obchodu, z čoho je 5 kusov malých, z ďalšej dodá len 45 a 5 iných, tak s**ť na to - predá sa. No keď objedná akvarista 2-2-1-2-1 kusov z daných druhov, tak mu zrejme neni jedno, čo príde.

Ja som mal X takých skúseností na eBay-i. Kúpil som nabíjačku na akumulátor, poslali na iný model, skontaktoval som ich, oni sa ospravedlnili a poslali ten správny ešte raz, zadarmo. A to tá nabíjačka stála skoro 40 EUR.

Našim problémom s takými predajcami, ako Rataj je, že oni majú taký druh predaja podľa mňa len ako istý druh charity pre akvaristickú obec, než zárobkovú činnosť... tým pádom akože ignorovaním nič nezískame, de facto im spravíš len dobre, nemá to "výchovný účinok"... oni žijú z tých, už pred tým spominaných veľkých objednávok.
Napriek tomu všetkému, ako som tu čítal, tie skúsenosti som skôr lepšie, než horšie, takže by som Rataja Jr a Sr neodpísal. Skôr si myslím, že tie zlé skúsenosti sú výnimkou. Samozrejme to ich ešte neospravedlňuje! Takéto nezrovnalosti v objednávkach by sa mali riadne doriešiť. Ich poslanie tých chýbajúcich rastliniek finančne nezruinovalo, a zákazník by bol spokojný, a šíril by nevídané dobré skúsenosti s firmou a nie zhorklé zlé skúsenosti ;)
Obrázok používateľa
tritrek
 
Príspevky: 177
Založený: 04 Jan 2011 14:37 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod Giftzahn » 13 Feb 2011 08:58 am

njn, uz vo viacerych prispekoch bolo rozoberanie nahradzanie rastlinkiek ktore nie su skladom inymi... hmm, sa mi este nestalo pocas vyse 3 rokov objednavania od Rataja, pre seba resp. pre znamych .... sakra to mam len ja taku smolu ze ked nie je rastlinka skladom nedojde mi a samozrejme ze ani na fakture nie je cena za nu :mrgreen: u mna ked som objednaval nikdy k takemuto "nahradzaniu" nedoslo ... njn, proste opat raz mam smolu ... no pri objednavani na nete ma Rataj kolkonku na poznamky, tam je treba dopisat nieco ako napr. nezelam si nahradzanie | zamenu rastliniek ktore nie su skladom a je vybavene ....

co sa tyka velkosti .... heh, na velkosti teda rozhodne nezalezi :mrgreen:... aj ked rastlinka je mala ale pokial je zdrava a ma spravne podmienky v akva narastie tak ako ma ... cize ziaden problem, nadhernym prikladom je firma anubias ktora predava rastlinky pod oznacenim "In-Vitro" v kelimkoch a su skutocne mrnave ale super kvality .... a za podstatne iny peniaz ako Rataj ...
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod lenin.sk » 13 Feb 2011 14:20 pm

No 100 ludi 100 nazorou každy ma svoju pravdu a nikdy nikomu nevyhovieš na 100%!Ide len o vzajomnu toleranciu ktorej je bohužial čim dalej menej.Volakto sa stažuje na male raslinky,ale si neuvedomi že račej zoberiem tu malu a zdravu a silnu jak velku rychlo nahnanu ktora mu po nasadeni odumrie.Pan Rataj sa snaži vyhovieť každemu a som za to nesmierne vdacny a ked nema objednanu rastlinku tak to nahradza inou to je podla mna ok.Ked si to niekto nepraje taj nech to uvedie pri objednavke a myslilim si ze s panom Ratajom sa da vzdy dohodnut.Je to jeden s naj pestovatelou v CR a mozme byt radi že dodava rastliny aj na SR v super kvalite a super ceny!
Obrázok používateľa
lenin.sk
 
Príspevky: 278
Obrázky: 9
Založený: 30 Nov 2010 20:56 pm
Bydlisko: piešťany

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod Imrich Fuljer » 13 Feb 2011 23:25 pm

Ja to skusim osvetlit.
Pan Rataj a pani Ratajova vlastnia firmu ktora je velka a fytoduchomsilna. A pri tejto pracovitosti sa stava ze niekto dostane nie to 100%. Ale ak date priestor pre vasu novu rastlinku svetlo, hnojivo a ine ....tak vas obmenia.
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod Vlado21 » 14 Feb 2011 10:07 am

dobre vediet, ze sa tu este stale najdu poctivi obchodnici, ktori dokazu vyjst v ustrety zakaznikovi.
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod jose » 14 Feb 2011 14:44 pm

Názov tejto témy pôsobí dosť dehonestujúco. Čo tak premenovať na napr. Skúsenosti s nákupom od fy Rataj?
jose
 
Príspevky: 388
Založený: 05 Jún 2009 12:53 pm
Bydlisko: LM

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod Giftzahn » 14 Feb 2011 15:27 pm

njn, pravdepodobne bude vhodne nazov temy zmenit nakolko nezodpoveda realite aspon podla mojich skusenosti ... inak moje pozitivne skusenosti s fa.Rataj pokracuju nadalej ... zaujimal som sa o osvetlenie na akva, zatial nezavazne len som si pytal mailom viac info, mail pisany niekedy dnes okolo 10:00 a asi pred 15min. - callback p.Rataj volal osobne ... rychle a seriozne jednanie, poskytnutie dodatocnych technickych informacii, informacii o moznosti dodavky, terminu atd. a to nie som velkoodberatel s tucnym obratom ktory by za takuto "starostlivost" stal ... cize rad nakupim (resp. odporucim znamym nakupovat) u p.Rataja rastlinky, techniku atd. opat, nakolko podobna "pridana" hodnota sa v nasich koncinach len tak lahko nevidi :wink: ...

jj, opat raz plati vynikajuci servis, starostlivost o zakaznika podporuje predaj/obchod
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod Gogi » 14 Feb 2011 19:44 pm

uz toho mam dost, nechcel som sa zapajat a hanit niecie meno na zaklade jedneho nakupu, ale z tohto ospevovania sa uz idem dogrcat(s prepacenim zavyraz, ale podtrhuje do akeho amoku ste ma dostali), zrazu je to najlepsia fy na rastlinky alebo co

To ze pestuju rastlinky emerz. to som vedel pred kupou, je to sice absolutne nevhodne pre akvaristov ale budiz(aspon som to vedel dopredu). Keby chceli vyst vustrety zakaznikovi tak rastlinky pred predajom prevedu na submerz. Ale ked som vytiahol blixu z kosika a nenasiel som jediny korienok, tak to je na mna moc. Keby boli napisali, ze nemaju teraz rastlinky dost a ze mi bud poslu bez korenoveho systemu alebo mi ju teraz neposlu, tak Ok - vyberiem si a dohodneme sa. Ale ked chcu predavat za kazdu cenu a poslu mi toto? No mne nastastie nezamenili ziadnu rastlinku, to by som im isiel do sumperku obuchat o hlavu(predsa v EU funguje daka legislativa). A vy mi tu este piste ze to je ok, sak ked nemaju tak poslu inu ved chcu vyst vustrety, ked nechcem aby mi zamenili rastlinky tak im to mam napisat do poznamky. Pre boha, spamatajte sa, co im ja mam co pisat do poznamky, oni maju pisat mne ze rastlinku nemaju ale ze by vedeli dat podobnu.

Vazne, nestartujte ma, ak chcete temu "Skúsenosti s nákupom od fy Rataj" tak si ju zalozte, tato tema je o tom ako moze predajca zamenit tovar za iny! O tom aby varovala ludi pred takymito praktikami a preto ma taky nazov ako ma.
Obrázok používateľa
Gogi
 
Príspevky: 204
Obrázky: 46
Založený: 28 Júl 2009 16:30 pm
Bydlisko: TT

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.